Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) khron78


khron78
őstag

Jó kis cég a Funai. Régen volt tőlük egy 37cm kis tv-m, amiben Philips képcső volt.
Több mint 10 évig működött, valószínűleg még valahol, esetleg egy konyhában :)

A Philips-nek, meg egy hatalmas érvágás. Szomorú.

(#2) zsigus


zsigus
őstag

Sejthető volt, hogy előbb utóbb ez lesz... már egy pár éve kiadták a TV gyártást is pl. egy másik cégnek, és csak a márkanév maradt Philips. Sajnos egy újabb nagy név készül távozni (nem kizárt, hogy felállnak innen, de nem sok esélyt látok erre).

Ráadásul az még inkább elszomorító, hogy ők voltak az utolsó nagyobb európai szórakoztató-elektronikai gyártó. Szóval úgy is fogalmazhatnánk, hogy Európa kiszáll ebből az iparágból... legalábbis ha nem a high-end termékeket nézzük.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát a Philips már egy ideje kiszervezte a gyártást Kínába, Mondhatni országon belül maradt pl a tv-gyártás :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kár értük, jó minőségű cuccokat gyártottak, de úgy látszik aki manapság nem folyik a csapból, az erre a sorsra jut. :(

(#5) Graphics válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Határesettel gyártottak minőséget.. Kezdtek chinese dolgok is megjelenni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) sing1ep1ayer válasza Graphics (#5) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem semmivel nem voltak rosszabbak általánosságban a szórakoztatóelektronikai cuccaik (tévék, médialejátszók, fülesek... akármi), mint mondjuk a Samsungé, vagy LG-jé, nekik pedig rendesen fut a szekerük ezen a piacon.

(#7) Graphics válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amikor a sokadik Philips / a'lá Chinese Manufacturer / TV halt le a családban, akkor jöttem rá, hogy Hollandia már nincs olyan közel.. inkább Kína.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) sing1ep1ayer válasza Graphics (#7) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Attól hogy kínában gyártanak valamit még nem feltétlenül rossz. Valamiért az a sok ember a családodban is megvette a Philips tévéket. És mivel mindnyájuknak ilyen volt, így csak ez romolhatott el. ;) Vajon ők miért ilyet vettek? Olcsóbb (volt) a Philips, mint egy ugyanolyan tudású LG, vagy Samsung? Nem igazán. Mégis akkor mi alapján vettek Philips televíziókat a rokonok?

(#9) Graphics válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Mert a boltban ezt mondták,hogy ez a jó.... "

Kár ragozni, nálam a Philips akkor rúgta el a pöttyöst, amikor Kína felé fordult :) ennyi. pont

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) #06658560 válasza Graphics (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik márkától tudsz venni innentöl bármit is?

(#11) dajkopali válasza Graphics (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

kicsit a flame-től félve jegyzem meg, hogy a minőség szempontjából a világ legmagasabban jegyzett konzumertermék-sorozata, az Apple iX-ének minden darabja Ázsiában, zömmel Kínában készül...
a kínai=gagyi már jó ideje a hamis közhely, illetve az urban legend kategória (hogy most csak a másik végét említsem: a szuperszámítógépek területén hamarosan az első 10 kínai lesz)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) aram01 válasza khron78 (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

nekünk is van,még mindig menne csórikám,de a pincébe figyel

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) PHM


PHM
addikt

Személy szerint sajnálom a dolgot.
Nekem csak MP3/MP4 lejátszóim vannak a Philipstől,
s bár azokat is Kínában gyártották, meg vagyok velük elégedve.
A terméktámogatásuk pedig szvsz mintaszerű.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14) hemaka válasza Graphics (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kínában is ua. gyártósorok és berendezések vannak, mint bármelyik másik adott márkájú gyárban. Az összeszerelés és quality pedig leírás/szabályzat, amit be kell tarta(t)ni.
Szóval innentől kezdve nekünk, végfelhasználóknak tök mindegy honnan jön az adott termék.

(#15) janitor01 válasza hemaka (#14) üzenetére


janitor01
tag

Azért ez egy hatalmas tévedés!

Egyfelől természetesen nem igaz, hogy minden ami kínából jön gagyi. Éppen ellenkezőleg! Viszont egyáltalán nem mindegy hol gyártasz. Vegyünk egy példát ugyan arra a termékre ad árajánlatot egy Kínai és egy Magyar cég. Ha megnézed óriási különbségeket fogsz felfedezni (és nem csak az árban, hanem mindenben!).

Az, mennyire más a Kínai minőségügyi kultúra mondjuk egy BMW nél mint Európába az egy dolog. De a legfőbb különbség, hogy a Kínaiak hatalmas szakképzetlen munkaerőt képesek hadba fogni. Azt a szerelősort amit egy magyar cég 2 robottal és 4 emberrel üzemeltetne egy kínai 17 emberrel oldja meg. Ennek megfelelően a bekerülő anyagoknak sem kell olyan szigorú minőségügyi procedúrán átmennie, ha nem jó majd a melós hajt rajta egy kicsit/ vagy észreveszi és kidobja. N

em mondom, hogy ettől rosszabb lesz vagy jobb egy termék, de az európai gyárak sokkal fejlettebb technológiával és szigorúbb minőségi kontrollal tudnak nyereségesek maradni. A kínaiak ezt megoldják erőből.

Ennek aztán van rengeteg előnye

- valami változik? Ők egy óra alatt reagálják le új munkautasítást írnak, míg egy magyar/európai cég több hétig szenved)

- gyorsítani kell a soron? Elég kicsit odacsapni (remélhetőleg csak szóban) a műszaknak és az 50 mp es ciklusidőből lesz 48, egy robotos szerelésnél fix ciklusok vannak amik lassítják a termelést.

Azt még kiemelném, hogy ez nem mindenre igaz természetesen (az elektronikai cikkekre mondjuk pont igen szerintem) és Kínából is jönnek nagyon magas minőségben előállított termékek.ű

Hidd el nem mindegy, hogy kínai Volvot veszel vagy európait (ahogy sajnos a magyar B merci sem a német minőség még (de jó uton vannak:) )

(#16) #06658560 válasza janitor01 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Hidd el nem mindegy, hogy kínai Volvot veszel vagy európait (ahogy sajnos a magyar B merci sem a német minőség még (de jó uton vannak )"

Mindkét elem tévedés.

(#17) janitor01 válasza #06658560 (#16) üzenetére


janitor01
tag

Nézd lehet, hogy tévedek de én ebbe az iparban dolgozom, ezt taoasztaltam. Elég pontosan tudom, hogy például mi a különbség a két dolog között. Ha akarsz erről beszélgetni, vagy érvelni akkor privátban lehet ez ide már nagyon off lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) #06658560 válasza janitor01 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hidd el, jó pár éve nyüstölöm az autóipart, hogy tudjam, tévedsz.

(#20) janitor01 válasza #06658560 (#18) üzenetére


janitor01
tag

Én is lassan 5 éve nyüstölöm. De ez egy meddő beszélgetés.

kiegészítés:

nem a motorra, elektronikára gondoltam hanem egyébb alaktrészekre interioir exterior cuccok összeszerelés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#21) #06658560 válasza janitor01 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

"nem a motorra, elektronikára gondoltam hanem egyébb alaktrészekre interioir exterior cuccok összeszerelés, stb."

továbbra is tévedsz, ezek azok, amik pont egy helyröl jönnek minden gyárba, az összeszerelés minösége pedig a munkásokon múlik-itt is, ott is török, olasz, stb.

aram01: fejlesztés, enterior, kapcsolók, ülések, stb. mikor mi jön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.