Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Mérnem veszi meg inkább az apple-t? jobban járna szerintem. :U Vagy netán a google-t

(#2) David75


David75
őstag

Ezt beveszi valaki? :U

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#3) AS


AS
félisten

Eldar Murtazin mindent tud, nem semmi szinte az összes pletykája igaz volt eddig...
Főleg Samsung , és Nokia ügyekben mindentudó...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) DMG


DMG
senior tag

Szerintem van realitása. Majd meglátjuk, mi sűl ki belőle.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#5) Samus


Samus
addikt

Összeesküvés, világméretű összeesküvés. Először a Skype, most a Nokia? És mi a helyzet azzal az egyességgel, ami nemrég köttetett, miszerint a Nokia személyre szabhatja a WP7 felhasználói felületét? Eddig még csak hírt sem hallottam arról, hogy dolgoznak ezen.
Mindenki felvásárol mindenkit?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) fordfairlane válasza Samus (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mindenki felvásárol mindenkit?

Az okostelefon az új pc, ezt tudja a Microsoft is, szerintem ezért folynak ezek a nagy fúziók. Piacvezető akar lenni ebben a szektorban is.

x gon' give it to ya

(#7) Воланд válasza David75 (#2) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz anno a Skype-Microsoft körüli pletykáknál is sokan tették fel ezt a kérdést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) attisx válasza Samus (#5) üzenetére


attisx
addikt

+ Már a RIM (BlackBerry) felvásárlására is bejelentkeztek. És még a Google tör világ uralomra... :U :DDD

A felület testreszabásról meg annyit, hogy csak opcionális engedmény az MS részéről, de Elop már akkor megmondta, egyelőre nem kívánnak élni vele...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#9) TrollMetal válasza Lotusomega (#1) üzenetére


TrollMetal
tag

Már csak azért sem mert az apple többet ér önmagában is mint a microsoft...

Kíváncsi leszek én erre.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#10) ClioRS válasza AS (#3) üzenetére


ClioRS
őstag

Remélem ezt csak iróniából írtad. Annyi dologgal előjött már, persze, hogy vannak dolgok, amik bejönnek neki. Semelyik komolyabb oldal nem veszi komolyan, pont ezért. :U

Egyébként ennyire tuti az infója:http://mynokiablog.com/2011/05/16/microsoft-buying-nokia-mobile-division-false-rumours-says-nokia/

(#11) gombsadi válasza David75 (#2) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Miért, azt gondolta valaki valaha is, hogy Windows fog a Nokiakon futni? Én is így velem, mint sokan korábban, hogy az a (volt Microsoftos)vezető nem véletlenül került a Nokiahoz. Minden esetre én nem szívesen látnám ezt bekövetkezni, de nagy a valószínűsége, hogy bekövetkezik.

(#12) janes74


janes74
senior tag

Ez a buisness.Pénz beszél,kutyaszar táncol. :K

(#13) lmisi


lmisi
senior tag

Akár igaz is lehet, ha nem "Ellop" vagy ki röpülni fog.
Elég kockázatos bevásárlás ez.

(#14) Oppenheimer válasza David75 (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagyon hitetlenkedsz itt minden topikban ezzel kapcsolatban, de mi lesz ha tényleg beteljesül? Ezek a pletykák nem teljesen alaptalanok, szerintem ez egy nagyon jó lépés lenne mind2 cégnek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#15) (An)Dante válasza ClioRS (#10) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Nokia UK vezetőjének válaszát én is írtam a hírben...

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) David75 válasza Oppenheimer (#14) üzenetére


David75
őstag

Akkor fizetek neked egy sört.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17) gaben88


gaben88
őstag

Nagyon kemény! :D Reméljük igaz lesz! Szerintem ebből akár jó is kisülhetne.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#18) rep3at


rep3at
őstag

Pár évvel ezelőtt még a feltételezés is elképzelhetetlen lett volna. Én a Nokia helyében élnék az opcionális engedménnyel.

Forward thinking. كرر

(#19) Integra


Integra
titán

igy lenne lottó ötösöm baszki...
ha valóban felvásárolják a nokiát, bejött az összes tippem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) ClioRS válasza (An)Dante (#15) üzenetére


ClioRS
őstag

Tudom, csak az Úriembernek próbáltam még jobban kiemelni, hogy mennyire "pontos" infója is van ennek az Eldarnak.... :)

(#21) plus44 válasza Integra (#19) üzenetére


plus44
veterán

Azért az nem kicsit lenne durva.:D Én díjaznám, már csak kíváncsiságból is.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#22) Morden24 válasza Oppenheimer (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én sem hinném, hogy megesik, mert ez azért húzós befektetés. Bár az is igaz, hogy anno a Jahú még több lett volna. Ráadásul eléggé kockázatos lenne... USA-ban nem egy húde brand a Nokia, MS-nek meg az USA piac a prior. Szerintem úgy beshoppolni a céget, hogy előtte még szondázni sem tudják a piacot, mert jelenleg nincsen WP7 készülék, hááát... erős.

Eldar meg mond mindent, aztán valami bejön, valami nem. Delphoi jósda.

Egyébként szerintem sem lenne egy húderossz lépés, csak a gond az, hogy az MS mindig is egy OEM-eket kiszolgáló cég volt szoftver tekintetében. Ha ezt a rendszert akarják megtartani, akkor nehezen oldható meg egy ilyen lépés, mert a gyártók nem lesznek éppen boldogak attól, ha a saját szoftverbeszállítójukkal kéne konkurálniuk... ha nem akarják megtartani a rendszert, és átmennek Apple-be (amit sok oldalról üdvözölnék, sokról meg nem), akkor persze okés.

Szóval a fentiek miatt kétlem, hogy ilyen történne...

Sectumsempra - For Enemies

(#23) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Itt egyértelműen a marketingről van szó.
A nokia az elmúlt években felépített egy olyan brandet, hogy bármit is gyárt - csúcskészülékektől az ipari hulladékig bezárólag -, arra az emberek rámozdulnak, s viszik, mint a cukrot.
Ezt akarja a microsoft megvásárolni x összegért...

Innentől kezdve meg koppinthatják az apple stratégiáját: hw(nokia) + sw(wp7+skype)

ha most lennék 18 éves, már mennék is jogi egyetemre tanulni... :DDD
lesznek itt még jó perek.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#24) B1T3


B1T3
addikt

Kb. 5,8 billió (5 800 000 000 000) forint nem vicc. :)

(#25) Integra válasza plus44 (#21) üzenetére


Integra
titán

pedig nagyon sanszos, hogy meglépik. és nem csak az ms oldaláról, de a nokia is tudja, hogy ez az utolsó lehetőségük, hogy stabilizálják hosszú távon a céget. legalábbis a mobil készülék gyártást.
továbbá tökéletesen látszik már hosszú ideje az ms új hosszú távú startégiája a mobil kommunikációban. ebben a kérdésben pedig továbbra is tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy igen, az ms alapvetően az apple-t figyelte és ha késve is, de úgy tűnik meglehetősen ügyesen és egyre agresszivabban megy a kijelölt úton, több-kevesebb sikerrel kihagyva az apple faszságait.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) Cathfaern válasza Morden24 (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A gyártók nem lesznek éppen boldogak attól, ha a saját szoftverbeszállítójukkal kéne konkurálniuk... ha nem akarják megtartani a rendszert, és átmennek Apple-be (amit sok oldalról üdvözölnék, sokról meg nem), akkor persze okés."
Amit össze-vissza szívtak a mostani WP7 frissítéssel, engem nem lepne meg, ha megfordult volna a fejükben, hogy "tényleg megéri nekünk, hogy ennyi hardvert támogassunk?"

(#27) (An)Dante válasza ClioRS (#20) üzenetére


(An)Dante
őstag

Erről sajnos az jut eszembe, hogy tavaly az összes Nokia igazgató és részlegvezető azt harsogta, hogy a cég hosszútávú stratégiája Symbian és MeeGo alapú.. A brit kommunikációs igazgatónak szerintem sok fogalma nincs arról, hogy mi zajlik zárt ajtók mögött. És ha van, akkor is utolsó hivatalos álláspontot kell harsognia.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#28) Morden24 válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tény, bár szerintem ha ezt meglépik, akkor már eleve ez volt a koncepció a WP platformmal kapcsolatban, és nem a frissítési mizéria miatt alakult ki. Ez példátlanul nagy paradigmaváltás lenne az MS cégtörténetében.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Integra válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Integra
titán

ugye most ezt nem mondtad komolyan.. :)
egy ms nem fog egy ilyen kis hiba miatt meghátrálni, ezek nem pár éves tervek, amik itt már rég folyamatban vannak. már maga a wp7 önmagában, csak az előkészitése évekbe tellik. itt globális vállalatról beszélünk iszonyú pénztartalékokkal, ez a projekt legalább 10-15 évre előre van tervezve. lépjetek hármat vissza és lássátok már az egész képet. azért irtok ilyeneket mert leragadtok egy giga projekt kis részénél egy minimális időpontban.
itt már nagyon-nagyon rég le van beszélve nagy valószinűség szerint minden. azt kell megérteni, hogy ezek a vállalatok hogyan terveznek előre közép és hosszú távra. akkor az ilyen sopánkodások meg szkeptikus irások meg sem születnének. :)
a cél már rég adott, legkésőbb akkor, amikor megértette az apple szolgáltatási hátterét, az iphone csak az eszköz volt hozzá. itt csúsznak el a legtöbben, mert a telefonra figyelnek még mindig elsőként, pedig nem arra kell..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) B1T3


B1T3
addikt

Máshol azt olvastam, hogy elvileg akár idén is nyélbe üthetik a dolgot.

(#31) BiP


BiP
nagyúr

Mi van, április 1. van?

(#32) Aftereffect


Aftereffect
tag

Neee !!!!!!

(#33) Lirion válasza ClioRS (#10) üzenetére


Lirion
addikt

Nem azt írja, hogy a pletyka hamis, hanem csupán annyit, hogy Eldar egyre pontatlanabb híreket közöl. Szóval ettől ez még akár lehet igaz is.

(#34) Integra válasza (An)Dante (#27) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy megvan adva a nokiánál is a forgatókönyv, parancsba van adva, ki és mit mondhat (aki nem azt lekaszálják) kell a francnak, hogy hirelen elkezdjen növekedni a nokia részvénye, nem akarja az ms, hogy növekedésnek induljon a nokia részvény. azért 30mrd dodó mégis kemény összeg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem sok cégnek van annyi távközlési szabadalom a birtokában, mint a Nokiának. Ha telefont akar gyártani a Microsoft, akkor hosszútávon megérné megvenni a Nokiát, nem sok szabadalomért kellene fizetnie utána, az biztos.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36) Probber


Probber
őstag

Ha jól emlékszem Nokia-nak volt egy olyan kijelentése, hogy a márka sosem fog Európán kívülre kerülni, nemhogy más kezébe. Ilyen módon roppant kíváncsi vagyok, hogy mennyire igaz ez a hír.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#37) ClioRS válasza (An)Dante (#27) üzenetére


ClioRS
őstag

Igen, csak azóta egy részük el lett paterolva, új főnököt kaptak, aki máshogy gondolja a dolgokat. Szerintem különböző a két dolog. :U

Kíváncsi leszek, erre úgyis reagálni fog valamit a Nokia.

(#38) fi:zi'k válasza Goose-T (#35) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak a mobil részlegről van szó, ha jól értem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) Goose-T válasza fi:zi'k (#38) üzenetére


Goose-T
veterán

És az nem távközlés? :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hát ha csak a névhasználati jogot nem veszi meg a telefonos részleggel együtt, akkor könnyen elbukhatna egy ilyen üzletet. Mit venne inkább a jónép, Microsoft vagy Nokia márkajelzésű telefont?
Na, most én is jósolgatok, ha bármelyiket eltalálom, kérem a vállveregetést! Felvásárolják az ARM-ot a licence-ek miatt és mondjuk megveszik a Samsung processzor- és kijelzőgyártó részlegeit, aztán kivásárolják a videokártyákat az AMD-től, megveszik mondjuk a Kingstont és a Gigabyte-ot, a végén pedig saját PC és mobiltelefongyárakat építtetnek és csak előretelepített módon juthatsz majd a jövőben bármilyen Windows op.rendszerhez magánemberként, kizárólag dedikált gépeken.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Érdekes pletyka az biztos. A Microsoftnak akár meg is érné ez az egész, de a Nokia mit nyer vele? Kicsit fura így elsőre, de akár még lehet is valóságalapja. Azt se gondolta volna senki fél éve, hogy WP lesz a Nokiákon...

(#42) fi:zi'k válasza Goose-T (#39) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az kicsit tágabb fogalom, szerintem. Oda már beleférne pl a Nokia-Siemens netwroks is.

#43
A térképes részleg azért elég szorosan kötődik a mobiloshoz. Nem tudom mit kezdene vele "magában" a Nokia (maradéka). :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43) (An)Dante válasza fi:zi'k (#38) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ha bármi valóságalapja van az egésznek, akkor a térképes részlegét (Navteq) is meg fogja venni. Habár sok helyen azt írják, hogy a részleg veszteséges, gyakorlatilag csak az akvizíciós költségek leírása miatt végez még mindig negatívban.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#44) Cathfaern válasza Integra (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Félreértesz, nem úgy gondoltam, hogy meglátta a MS, hogy jaj gond van a frissítéssel, álljunk át más hardver értékesítési modellre. Nyilván annak idején, mikor a WP7-et tervezték, számba vették azt is, hogy saját hardverre menne. Egyáltalán nem biztos, hogy a jelenlegi külsős hardveres modell úgy lett bevezetve, hogy igen ez lesz az út, és csak ezt csináljuk. Könnyen el tudom képzelni, hogy úgy álltak neki, hogy betervezték a stratrégiaváltást, ha úgy látják jónak (lásd Google is elkezdett módosítgatni azon, hogy ki mikor hogyan nyúlhat bele a rendszerbe. Persze az nyilván kisebb kategória). Ez esetben a mostani mizéria biztos nem volt jó pont a külsős gyártóknál.

(#45) oO7 válasza Rickazoid (#40) üzenetére


oO7
őstag

jelenleg is van a Microsoft tulajdonában annyi és olyan ARM licence, hogy probléma nélkül tudnának ARM procit gyártani...
Ha processzorgyártót vennének akkor valószínűbbnek tartanám a Qualcomm -ot... Kijelzőtechnológia még most fog 1-2 fordulatot venni, nem biztos hogy az *OLED lesz a végső nyertes...
AMD -nek a videókártya részlegét megvenni ? Ők már eléggé erősen a fúzionálás irányban haladnak...
Kingston, Gigabyte... nem tartom valószínűnek... akkor már inkább egy rendes komplett hardvereket gyártó céget, pl Dell...

[ Szerkesztve ]

(#46) tjb007


tjb007
nagyúr

Úgy látszik a Nokiánál nem használnak vírusirtót mert még mindig megvan a trójaijuk.

[ Szerkesztve ]

(#47) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

köbö a februári bejelentést követő részvény-zuhanórepülés óta pedzegetem, hogy ennek napról-napra nagyobb az esélye.

Pláne látván a félgőzzel működő komáromi gyártósorokat - na meg azokat a sorokat, pontosabban hűlt helyüket, melyeket folyamatosan bontanak el; csak éppen újat nem tesznek a helyükre....

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48) Ricardo válasza Probber (#36) üzenetére


Ricardo
félisten

A Symbiannal kapcsolatban is mondtak sokmindent, mégis megy a levesbe :U

(#49) Probber válasza Ricardo (#48) üzenetére


Probber
őstag

Hát mondjuk ez is igaz.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#50) Robb202


Robb202
tag

Ha jól értem akkor az MS is évente egy csúcs telefont fog kidobni a piacra mint az Apple? Vagy hogy, mert azt pedzegetik, hogy az MS az Apple-t próbálja másolni.

Ugye így a HW és az SW házon belül lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.