Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Jó kis cucc, grat hozzá! :C

(#2) Pocok256


Pocok256
veterán

Na igen ez a gép lenne az amit én is ultrabookként eltudok képzelni magam mellé :D
(persze ha lenne rá szükségem)
Köszi a leírást :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3) total90 válasza zsírsámán (#1) üzenetére


total90
veterán

Köszi :R

(#2) Pocok256

Nincs mit. Egyébként totál elégedett vagyok vele. Nem hiányzik a nagyobb tesó sem, ami érintő képernyős, meg végül is a touch pad multi touch és egész penge :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) PiE137


PiE137
senior tag

Mélyszegénységben élhettek, ahol a karifa alá majdnem fél milkás ajándék kerül... :DDD

Köszi a bemutatót, hasznos volt nekem is! Jómagam is egy Zenbook-ba gondolkodom, hogy az asztalit csak játékra kelljen használnom...
De én beérem egy szerényebb UX32-vel is! :B
Nálam is egy Macbook (volt) az alternatíva, de az air 11-et én is méret meg ár miatt is kezdem elvetni!
Az Asus jóval többet ad kevesebb pénzből, bár gondolom nálad nem az anyagiak játszottak szerepet... ;)

(#5) Pocok256 válasza total90 (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Érintő szerintem laptopoknál parasztvakításra jó csak :(
Aki tapicskolni akar vegyen tabletet aki használni akarja a gépet vegyen laptopot és ne tapicskoljon :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6) guickly04


guickly04
csendes tag

Elég jó kis cucc... :R
köszi az írást
mondjuk én teljesen jól meg vagyok második gépnek egy dell d420-assal... :B

(#7) total90 válasza PiE137 (#4) üzenetére


total90
veterán

Akárhogy számolod, ez közel sem fél milla :U
Másrészt meg, itt jobbak a feltételek, fizetések is mint Magyarországon, de ebbe nem szeretnék belemenni...

Ami a gépet illeti, valóban az Asus többet ad ugyanazon az áron, mint az Apple. Ami meg még... ha ultrabookot keresel, akkor mindenhol kb. ilyen árakkal találkozol.

(#5) Pocok256

Van aki szereti, hasznos neki... nekem nem volt rá igény.

(#6) guickly04

Néztem azt a szériát is, de voltak dolgok, ami miatt nemleges választ kaptak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Mennyire használható a fullHD-s kijelző 13"-on?
A Windows és a rajta futó alkalmazások nem arról híresek, hogy képesek lennének ezt a felbontást értelmesen kezelni ekkora fizikai méretnél. [link]

Ha az ár nem mérvadó, én inkább a Macbookot választottam volna, több szempontból erősebb és jobb gép.
Viszont drágább. (Írod, hogy az Asus többet ad, de a leírásod alapján szinte mindenben kompromisszumos hozzá képest, lásd. kijelző, akku, proci.)

OSX alatt mi nem megy a WP-os telefonoddal?

[ Szerkesztve ]

(#9) marcee


marcee
addikt

A 0.57 cinebench cpu nagy kevés, ott valami nem gömbölyű! Ennek minimum a 4x-esét kellene tudnia. CPU-Z kép is furcsa. Intel chipset software telepítve van?

\m/

(#10) rbalint88


rbalint88
addikt

Nekem UX32VD-4002 van. A tiédhez képest annyiban más, hogy i7-es, van benne egy GT620 is és gyárilag 32GB SSD+500GB hdd volt benne. Aztán mivel az 500 gigányi helyet nem használtam ki, karácsonyra megleptem magam egy ssd-vel (Samsung 830, 256GB). Szerviz szerint nem kellene otthon kicserélni, de igazából ha nem vagy totál zizi, simán megoldható - na mindegy, nem is ez a lényeg.
Így nyertem +32gigát, mert a mini ssd nem integrálva van a hddbe, hanem külön mSATA.
Összességében imádom a gépet, megérte az utolsó fillérig. Tényleg nem melegedős jószág, egyedül a jobb felén kicsit melegszik töltésnél, mert ott a töltésvezérlő elektronikája, illetve a csuklótámasz langyosodik szintén töltésnél.
Nekem a kijelző volt a fő szempont és a megvilágított billentyűzet, az csak bónusz, hogy könnyű a gép és fémházas :) Június óta használom, semmi problémám nem volt vele eddig.
Tapipadhoz tipp, jobbklikk helyett kétujjas kattintás ugyanazt tudja, állítsd be a Synaptics programban.
Gratulálok a géphez, használd egészséggel te is!

(#11) total90 válasza Parallaxis (#8) üzenetére


total90
veterán

Ettől tartottam picit, de abszolút nem gond :N Nagyon jó a kép, weboldalaknál mondjuk 110% nekem már elég, de 125%-on is próbáltam és teljesen rendben van.

MacBook... 200€-val drágább, ami ebben az árkategóriában nem mérvadó igazából, nem is lett volna az.
Mivel van Air-em is, meg a cégnél mindenféle más is, így tudom, hogy az akksi annyira nem plusz :K Proci... van ebben turbo boost, de egyébként nincs panaszom ezen a téren sem.
Kijelző... na az jobb a retinás almákon.

OSX vs WP... 10-ből 8x nem látja a telefont. Azt hittem csak Lumia 900 alatt, de 920 alatt is szívózik, habár kevesebbet, de akkor is. Meg minden más szempontból, Windows Windowsal szinkronizálni könnyebb, probléma mentesebb.

(#9) marcee

Tudom, de vélhetőleg azért, mert nem kapcsolt be a Turbo Boost... egyik tesztnél sem, de a neten található tesztekben mindenhol többet kap a gép. Biztos user error volt, nem tudtam tesztprogramok alat bekapcsolni... de igazából nem érdekelnek a pontok, menjen faszán, tudja amire használom, aztán ennyi...

Chipset dolog, nem telepítettem semmit ilyen téren. Megnézem, lehet az a gond (bár nekem nem az).

(#10) rbalint88

Eleve cél volt, hogy nem kell bele HDD. Az ilyen SSD+HDD kombó meg nem jött be a hangyafasznyi SSD-kel.
Nagyobb procisat én is néztem, ahhoz mind csak SSD+HDD kombó volt, nekem meg inkább kellett egy nagy SSD.
Tapipados dolgokat tudom, megnéztem azonnal, mert ajánlotta az indításkor. Hasznos :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) rbalint88 válasza total90 (#11) üzenetére


rbalint88
addikt

eleve mikor vettem, nem volt ssd-vel ;) Ha lett volna is, olyan áron, hogy ihaj, mert júniusban még nem volt 60 alatt boltban ssd, a gyártók meg valamiért mindig felárral adják...
350e volt a gép (június), 46e az ssd (november vége). Karácsonykor bementem boltba és ugyanez a tudás GT620 nélkül, 6gb rammal 440e :Y
A két giga rambővítés megoldható max 10ezerből, és megmaradt a gyári ram is, viszont ha lenne igényem rá, értelmesebben tudnék játszani. Emellett fél éve használom a gépet :) Szerintem nem jártam rosszul ezzel :)

(#13) PiE137 válasza total90 (#7) üzenetére


PiE137
senior tag

Jó, kicsit túloztam, bár azonos típusjelzésen belül is van több árszint felszereltségtől függően.
Nyilván ha külföldön élsz jó munkahellyel, akkor egy ilyen gép nem nagy tétel! :B

Ha lesz majd még kedved bemutatók írásához, én szívesen fogadnék egy hasonlót a Macbook Air-ből is!
Alig van értelmes cikk róla, ahol meg lehetne ismerni tüzetesebben a gépet!
Sajnos élőben sem láttam még sehol, vidéken ilyenre sincs lehetőség, csak Pesten! :(((
Jutyubon nézegettem róla videókat, de azért az nem ugyanaz! :N

Meg azért az OSX miatt is bizonytalan vagyok. PC-n próbálgattam, amíg intel-es gépem volt, de azért az se ugyanaz. A más fájlrendszer miatt ütköztem problémákba, video lejátszóból se találtam minden igényt kielégítőt, meg office sincs asszem magyar, v legalábbis főleg angolt találni.
Szal bármennyire is tetszik az iphone-om meg a mac világa, nem tudom, hogy az air bejönne-e :F

(#14) rbalint88 válasza PiE137 (#13) üzenetére


rbalint88
addikt

az asushoz képest 20%-kal több pénzért 20%-kal kevesebbet kapsz :) és csak egy év gari...
ezek után nem gondolkoznék különösebben egy airben, csak azért, mert az a menő.
ha meg halomban áll a pénz, akkor egy asus taichi :) de csak azért, mert az igazán menő :P

(#15) Parallaxis válasza rbalint88 (#14) üzenetére


Parallaxis
addikt

A 13"-os Air nagyjából ennek az Asusnak az árában van és hajszálnyit erősebb a hardvere, viszont gyengébb a kijelzője.
[link]
[link]

Amire te gondolsz 20%-al drágább eszközre az a retinás Macbook Pro [link], viszont az nem kevesebb, hanem több, mint ez az Asus konfig.

--

PiE137:

Videólejátszót mindkét rendszeren VLC-t használok, ami mindent lejátszik (illetve OSX-en még az MplayerX ami nagyon jó).
Office-nak mindkét rendszeren a LibreOffice-t használom, ebből van teljesen magyar.

Én jó pár éve váltottam OSX-re és nem bántam meg, cégnél a mai napig használok MS rendszereket, de otthonra már akkor sem kéne, ha külön fizetnének érte. A nyugalmam és az a biztos tudat, hogy mindig számíthatok a gépemre, többet ér. :)

De persze kinek a pap, kinek a paplan :D

[ Szerkesztve ]

(#16) csibe1


csibe1
addikt

"és ezen felül 36 hónapos garancia van külön a rendszerre. Tehát ha összeomlana a rendszer, az adatok visszanyerésére és ilyesmire. "

Ez mit takar pontosan?
Elszállnak az adataid az SSD-ről és beviszed(küldöd) a gyártóhoz aztán ők rendezik az adatvisszanyerést,vagy küldöd a Kürt Zrt.-s számlát és kifizetik neked?

A cuccról annyit,hogy szép és jó,de ennyit nem adnák érte.
A lényeg,hogy neked megfelel és jól tudod használhani amire kell.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#17) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Nekem Samsung Ultrabook van, Samsung Series 9, de nem melegedik egyáltalán, szóval ezeknek a teszteknek sem lehet mindig 100%-osan hinni,
meg persze lehetett hibás típus is.

Ja, és abszolút hangtalan is, mert a PH-s tesztben ezt írták:

"Lényegében a hűtés hangját csak csendes környezetben fogjuk észlelni, aminek jelen esetben nem is a zajszintje, hanem inkább a hangszíne a lényeg, ami egy kis süvítést jelent."

Ami nem tetszett, hogy alapból 128GB-os SSD volt bent, ami elég kevéske, ráadásul úgy, hogy a 128GB-ból 61GB volt csak felhasználható, mert sok a felesleges előre telepített cucc rajt.
De beszereztem egy 256GB SSD-t, és így már teljesen rendben van! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#18) PiE137 válasza Parallaxis (#15) üzenetére


PiE137
senior tag

Én max 11-es air-t vennék, mert a 13-as plusz 70k-s felára nekem sok, amúgy is a 300k is már eléggé túlmegy a plafon kereten, amit gépre szánnék!
Viszont ha abból indulok ki, h zenbook-ot már 270 körül is lehet jót venni, logikusabb választás az Asus.
Csak hát az Apple-nek van egy előnye, hogy a termékeit egyfajta hype, mítosz stb övezi, szal érzelmileg azt szivesebben birtokolnák én is, de nem menőségből, ahogy sokan, hanem mert jobban bejön.
De még nem tudom, hogy döntök, még pár hónap van a vásárlásig, majd vagy az eszem győz, vagy a szívem! :)

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Remélem ez után elkezdik nagy felbontással, és normális panellel szerelni a többi gépet is. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nagyon jó a gép! Végigolvastam, az írás is tetszett! Lehet az Envy-m is lecserélném rá.. majd kiderül! Gratu hozzá.

Üdv: Csabee.

(#21) rbalint88 válasza Parallaxis (#15) üzenetére


rbalint88
addikt

mivel a szerző Németországban él, a többség pedig Magyarországon, így az ottani, illetve itteni árakat kellene figyelembe venni.
német amazonon az asus 1200 eur, a mb air i5, 128gb 1400 eur
itthon asus 440e Ft, mb air i5, 128gb 390e Ft, a 256gb-os 450e Ft.
szerintem az asus itthon nagyon túl van árazva, eszméletlen felárat kérnek az ssd-re.

(#22) blade zte


blade zte
őstag

430EZER FORINT?
Jólvan, tudom már miért fognak kihalni a laptopok...

Azthiszem maradok a tableteknél. :DDD
És ez tud kb annyit, mint egy 200-ezres asztali gép? Hmm...
Csoda, hogy él ez a kategória.

Oppo find 7 astro black

(#23) Csabee. válasza blade zte (#22) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azoknak akiknek számít a súly,illetve az akksi üzemidő és teljesítmény azoknak kiváló. Pl. ha valaki rengeteget utazik huzamosabb időt tölt akár repülőn akár vonaton... azoknak nagyon jó alternatíva. Magas teljesítménnyel, kis tömeggel, és jó üzemidővel, matt kijelzővel hibátlan!

Az ára meg annyi amennyi. Majd eléri ez a kategória is előbb utóbb a 200k alatti ársávot, csak idő kérdése.

Asztali gépek másabb kategóriát jelentenek. Ott tudd cserélgetni akár hardvereket is. Ellenben azt nem tudod utazás közben használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#24) tDr1v3r válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én meg remélem, hogy nem... rettentő sz*rúl skálázódik a Windows ekkora képátmérő-felbontásnál. :/

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Nagyon korrekt kis noti :)

Dave666

(#26) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Win8 is?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) total90 válasza rbalint88 (#12) üzenetére


total90
veterán

(#12) rbalint88

Azért Magyarországon valami brutális a felár :Y Februártól egyébként jön a 8GB-os bővítés, már mint gyári :K

(#13) PiE137

Tudtommal Air teszt van PH!-n, de ha nincs, akkor valami ilyesmi összehozható... amennyiben többeket is érdekel.

Mac vagy PC... szerintem itt el kell dönteni, hogy milyen platformra akar rárepülni a felhasználó. Érdemes akkor telefon, gép, mindent egy platformra összehozni.
Egyébként Macre is van minden normálisan, mint Win-re. Semmi gond a videólejétszással, szövegszerkesztővel meg ilyenek.

(#15) Parallaxis[/B

Jól írod, az Air-ek mindenben gyöngébbek... Mac Pro ami kb. hasonló kategória.

(B)(#16) csibe1(/B)

Beviszed hivatalos Asus szervizbe és intéznek mindent. Ez a fehasználónak nem külön költség.

Az ára annyi, amennyi... ha ultarbookot veszel, akkor kb. ezen az árkategórián belülsz keresgélhetsz.

(B)(#17) BroCreSt(/B)

... pedig abból a szériából nézelődtem. Német teszteket olvasgattam, amit én néztem ki, annál épp írták gondnak. Viszont más gond is volt azzal.
128 GB valóban kevés tud lenni, de a lényegesebb dolgokat úgy is külső HDD-n is lehet tárolni.

(B)(B)(#18) PiE137 (/B)(/B)

Az előny, mert az alma cuccait hypeolják :F Azt hol tudod hasznosítani?

(B)(#19) Cyberpunk(/B)

Nem ártana, mert ez így nagyon ott van. Már csak azt sem értem sok helyen miért erőltetik a fényes felületet... olcsóbb, vagy mi? :W

(B)(#20) Csabee.(/B)

Köszi :R

(B)(#21) rbalint88(/B)

Ergo, ami nekem van és itt 1150€ volt, az ott 450 000 forint? Jól át van számolva, mit ne mondjak :W

(B)(#22) blade zte(/B)

Nem, hogy él, növekszik :K CSabee. írta is miért.

(B)(#24) tDr1v3r(/B)

Próbáld előbb ki ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) Cyberpunk válasza total90 (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert állítólag szebb a fekete rajta. Bár a hátam közepére nem kívánnom.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) tDr1v3r válasza total90 (#27) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Zenbook Prime-nál próbáltam, tudom, hogy mit beszélek... ;) Ilyen notira pályáztam én is (na jó nem, Surface Pro-ra... majdnem ugyanaz :P ), de a Windows balfaszkodása miatt gyorsan felejtős lett. Inkább egy 13"-os MBPR jóárasítva valamikor...

Mellesleg ez mások is észrevették...

(#26) Cyberpunk: Igen...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31) Cyberpunk válasza tDr1v3r (#30) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen szomorú, hogy az MS nem foglalkozik ezzel, bár ha terjednének a magas felbontások, gondolom kénytelenek lennének rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) zsírsámán válasza blade zte (#22) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nemtudom, hogy honnan veszed ezt a kihalást, de szerintem az asztali gépek jobban kihalófélben vannak mint a laptopok. Egy tabletet meg bizonyára tudsz úgy használni mint egy rendes gépet, csak ha épp nem találsz hozzá rendes alkalmazást cseszheted az egészet, mert a varázslatos androidra nem nagyon tudsz semmi egyebet felrakni, egy rendesebb W8-as tablet meg majdnem ugyanebben az árban van, csak szerényebb tulajdonságokkal, a gépelésről nem is beszélve.

(#33) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Valóban jó kis cucc, de én pl. VGA-kimenet és ujjlenyomat-olvasó miatt inkább HP-ra szavaztam volna.

(#34) shteer válasza zsírsámán (#32) üzenetére


shteer
titán

vele nem kell foglalkozni, csak trollkodni jár a fórumra :)

..szerintem jónak tűnik

(#35) Stauffenberg válasza blade zte (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tud annyit, mint egy 200 ezres asztali gép sok tekintetben (pl: portok, bővíthetőség, teljesítmény speciális szoftverek, játékok alatt, stb), viszont hordozhatóságban meg egyáltalán nem lehet összehasonlítani. Sőt, ezt nem is érdemes máshoz hasonlítani, ez a kategória teljesen másról szól, amit azért nem vagy képes felfogni, mert közöd nincs a business class fogalmához és világához.

Maradj a tableteknél, szerintem senkit sem izgat, hogy mit tapicskolsz. A tablet minden körülmények között is csak egy játékszer és nagyon nagyon messze van a munkaeszközöktől.

(#36) ielektros válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


ielektros
senior tag

Sajnos a Win8-is. Nekem 15"-on is hosszu orak utan mar faraszto a FullHD. A skalazodas borzaszto. Hiaba allitok 125%-ra, ugye ez nem vonatkozik sokmindenre. a Kulsos alkalmazasok meg rendszerint nem torodnek vele.

mindenesetre a cikkben emlitett kis masina, nagyon jol nez ki...

(#37) legiaap


legiaap
nagyúr

Nagyon jó kis cikk lett. Igazából én a 21-est szemeltem ki magamnak, de nem bírtam várni anno azt Samsung Series 9-t (még az első) vettem meg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#38) total90 válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


total90
veterán

Hm... hát nézegettem barátnőm netbookjával, annak elég fényes a kijelzője és nem tűnt szebbnek a feketéje. Inkább fakónak.

(#30) tDr1v3r

Szanaszéjjel nagyítva okés, de szerintem 110%-on nem is veszel észre semmit, én nem veszek... 125%-nál is bőven okés és afelett meg szerintem senki nem nagyít.
Meg a másik, hogy magát a rendszert kétlem, hogy sokan nagyítanák, max a böngészést.

(#33) turbulencia8

VGA kimenet van :K Ujjlenyomat olvasó meg nem kell, van jelszó, elég az.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó a cucc! Köszi a tesztet! :R

(#40) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a tesztet.
Grat a géphez!

(#41) Stauffenberg válasza total90 (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ujjlenyomat olvasó meg nem kell, van jelszó, elég az."

Van olyan, hogy nem elég, bármilyen bonyolult is legyen. Mondjuk erre meg nem az ujjlenyomat leolvasó lesz a megoldás. Múltkor láttam egy The Gagdet Show epizódot amiben ilyen ujjlenyomat olvasókat teszteltek és a legdrágább ilyen Thinkpad is elvérzett a teszten. Egyszerűen túl könnyen becsapható az ujjlenyomat leolvasó ha ismered a trükkjét. Az ipari kémkedésre specializálódott irodák, ügynökségek vagy szabadúszók meg tippelhetsz, hogy ki tudják-e játszani.

A legjobb persze ha sosem hagyod el, erős jelszavakat használsz, nem tárolsz az eszközön kényes adatokat, meghajtótitkosítást használsz és lehet még folytatni kismillió biztonsági tanáccsal.

Szóval szerintem sem túl fontos egy laptopnál az ujjlenyomat leolvasó, bár nem baj ha az is van, de nem a hagyományos jelszavak helyett.

(#42) Songoman


Songoman
aktív tag

Alapvetoen jo gep. Nekem a felbontassal az a gondom, hogy a magas ppi ertek miatt minden olyan rohadt kicsi rajta. Raadasul updateltem WIndows 8-ra, es ha lehet ott meg kisebbek az ikonok es a betuk. A bongeszot sikerult default 150%-ra allitanom, de nem mindenutt lehet nagyitani.

Egyebkent sok negativumot nem tudok elmondani, hacsak azt nem, hogy a kamera vilagossagat nem tudom allitani.

(#43) total90 válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


total90
veterán

Semmi olyat nem tárolok (ezen) a gépen, amit ha el is lopnak bajom lehetne belőle. Szóval azért is elég a jelszó... meg aki tényleg fel akarja törni, annak nem lesz akadály- ahogy írtad is- az ujjlenyomat cucc :K

(#42) Songoman

150%? :Y Mondjuk ez is akkor felhasználó függő. Nekem 110, max 125% elég... de sokszor nem is kell. PH!-nál pl. nem kell semmi nagyítás nekem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) PiE137 válasza total90 (#27) üzenetére


PiE137
senior tag

Nem azt tartom előnynek, hogy hype-olják, hanem mivel nekem is van iphone-om, nagyjából képbe vagyok a mac-es dolgokat illetően, és tetszik a menedzsmentjük, hogy ekkora érdeklődést tudtak kiharcolni a termékeik iránt, illetve nekem is tetszenek a termékeik, bár túlárazottak, de sztem nagyon jók!

Valami régi bemutató van az oldalon, még core2-vel szerelt air-ről.
A számomra lényeges dolgok viszont nem derülnek ki belőle, hogy felhasználói élmény szempontjából elég-e a 11" és 64gb, és mire elég? Nyilván nem teljes értékű gépnek kellene, hanem netezgetni, zenét hallgatni, esetleg 1-1 filmet, sorozatot megnézni rajta...
Illetve az okés, hogy minden beszerezhető mac-re is, de én azért középosztálybeli magyar lévén törekszem a spórolós megoldásra. Bár Apple körökben az a hitvallás, hogy ha már vettél egy 300k-s gépet, akkor ne spórolj a pár 100/1000 forintos programokon, de én igyekszem iphone-ra is ingyenes megoldásokat keresni. Én meg azt vallom, ha veszek 300-ért gépet, akkor arra már ne kelljen költenem, legalábbis ne azonnal! :DDD

(#45) ielektros válasza total90 (#43) üzenetére


ielektros
senior tag

Erdekes, amugy ez a nagyitgatas dolog. Nekem szuper jo a szemem, olvasom az SMD alkatreszeket is hibatlanul szabad szemmel. Tavolra, kozelre egyarant jol latok (egyelore). De Nekem vav, hogy muszaj zoomolnom. 1920x1080 15,4" -on nagyon lefarsztja windows alatt a szemem. De persze csak windows alatt van gond mert normalisan semmi nem skalazodik. Linux alatt nagyon jo dolgozni a nagy felbontason.

(#46) Parallaxis válasza total90 (#27) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kijelzőn kívül semmi másban nem gyengébb az Air, sőt prociban hajszálnyit erősebb is.

A Macbook Pro meg nem hasonló konfig, hanem erősebb és gyorsabb.

A kérdés itt csak az ár és a platform.

(#47) Parallaxis válasza PiE137 (#44) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem mondható, hogy túlárazottak.
Ha hasonló eszközt keresel, hasonló kialakítással, akkor nem kapsz olcsóbban, vagy ha igen, akkor nem sokkal olcsóbb. Mondjuk ha csak azt nézzük, hogy milyen szoftvercsomagot kapsz gyárilag egy Mac-hez és mit egy Windows-os PC-hez, akkor már ez elég szép különbség értékben.

(#48) kenand


kenand
veterán

Jó kis gép.

Én másodiknak/cipelésre egy HP 2530p-t (feleségem egy 2510p-t) használ. Mindkettő tökéletes darab, teszi a dolgát, egy ilyen "szépített/karcsúsított" gépnél jóval jobban bővíthető, variálható. (minden van benn ami kell még 3G modem is) És 70 000 ill 50 000 Ft-ba került...szóval egészen más árkategória.

Retinás képernyő nagy vakítás a kisebb almákban, mivel egy harmatos intel VGA társul hozzá, ami még egy HD képernyőt sem tud meghajtani, nem egy retinát...ha egy LCD-t meg nem a natív felbontásában használsz a minőség sokkal gyengébb....

[ Szerkesztve ]

(#49) brekes


brekes
tag

Jó cucc, és a bemutatása se rossz... :C

(#50) tDr1v3r válasza kenand (#48) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig kihajtja... már a HD3000 is röhögve kihajtott egy external 1440p-s kijelzőt lagmentesen, a 4000 meg mire képes, hát nem is részletezném. :D Játékra szinte csak 720p-be jó (de ott is min-med beállításokkal, kevés újabb játéknál), azon kívül teljesen jó az IGP.

Persze ha valakinek plusz hőtermelő kell a gépébe, hát hajrá...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.