Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dave™ válasza Seraph 16 (#200) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Majdnem minden esetben célszerű a vetőcső átmérőjéből kiindulni, ami vagy 4mm-hez közeli (ezek a szűkebbek, vagy 5-6mm közötti (ezek a vastagabbak). Vastagságban passzolót válassz, pl. 5mm-es csőre 4.9-es belső átmérőjűt.

(#202) Seraph 16 válasza Dave™ (#201) üzenetére


Seraph 16
őstag

Találtam egy leírást: [link] Fogtam egy tolómérőt és lemértem mindent :D Ami érdekes, hogy 5mm feletti a vetőcső, és 4,1mm körül van hozzá a gyári harang. Lemértem néhány másik fülest is, jellemzően sokkal nagyobbak voltak. Szumma szummárum nem egy nagy tétel, úgyhogy mindjárt rendeltem egy közepeset és egy nagyot is :DDD
Kíváncsi leszek, hogy mennyit segít izolációban egy ilyen a tömegközlekedésen, és mennyire fogja befolyásolni a hangot...
Köszi a segítséget itt is, meg a korábbi cikkedet az illesztékekről, onnan jött az ihlet. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#203) Dave™ válasza Seraph 16 (#202) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sokszor szűkebbet adnak gyárilag, mert az több mélyet ad, meg különben sem foglalkoznak vele szerintem mélyebben. 10-ből 9-szer azzal jársz jobban, ha kb. ugyanakkora :) Örülök, hogy segített! Jó zenehallgatást!

(#204) Dr.NX


Dr.NX
addikt

A KZ ATR fülhallgató "TWITTER" kuponnal (-8%) 5.71 USD.
Ez jó árnak számít vagy érdemes várni akciót? A mikrofonos verzió most flash sale-ben 5.99 USD. (Kb. 1500 HUF)

Elfogadom a sütiket.

(#205) Krill77 válasza Dr.NX (#204) üzenetére


Krill77
őstag

Sztem ne vedd azt meg. Bármennyi is. Vannak szebben muzsikálók.

(#206) Dr.NX válasza Krill77 (#205) üzenetére


Dr.NX
addikt

Például? Mit javasolsz ennyiért, ami sportoláshoz is jó?
A logout cikkben, amihez ez a topik tartozik, kimondottan ajánlott. Rákerestem más topikokban is, rosszat nem olvastam róla.

Elfogadom a sütiket.

(#207) Krill77 válasza Dr.NX (#206) üzenetére


Krill77
őstag

Nem szol tisztan, magas csilingeles meg nem is jon belőle. Vegyél mást ami fül feletti. Igazából nekem az uccso fül feletti cucc volt mert nem csípem.

(#208) Peterhappy


Peterhappy
őstag

KZ ATR-em (futáshoz) és Einsear T2-m is van. Mindkettőre a fórumon beszéltetek rá. Mindkettőért hálás köszönetem ezúton is, imádom mindkettőt :)

tipp: bár nem ugyanaz persze, de rengetegen kerestek futáshoz bluetooth fülest. Én 8 dollárért vettem egy mikrofonos KZ ATR-t és később kb. 70 centért egy jó adag csiptetőt. 2500 forintból van egy zseniális hangzású futófülesem, ami messze nem annyira kényelmes, mintha BT fülesem volna, de nekem megéri, hogy futás közben is fantasztikus minőségben szól a zene a fülemre.

A cikk ismét remek, ahogy az előző részek is, grat köszönet érte :)

(#209) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok, pár napja jött meg az Einsear T2-m, nagyon jó meg minden, de lenne egy dolog ami nem tudom normális e. Telefonról hallgatom vele a zenét, és ha alacsony hangerőn van, akkor hallható egy kis zaj, ilyen szercsegés, sistergés szerű dolog a hatterven.Ez a telefon vagy a fülhallgató hibája ? Lehet vele csinálni valamit ? Köszi, üdv!

(#210) Vigyorka válasza santhab00 (#209) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Próbáld meg más telefonnal is.... :N :N

Vigyorka

(#211) gregus021 válasza Dave™ (#188) üzenetére


gregus021
tag

Egy hónap után megérkezett az Einsear T2 mellé a T400 memóriahabos illeszték is, de sajnos nem passzol méretben. Kiderült, hogy a füles átmerője nem 5, hanem 6 mm, így egy mili eltérés van az illesztékkel. Érdemes lehet valahogy megpróbálni kitágítani a kisebb illesztéket? Sajnos 6mm átmérővel egyáltalán nem találtam alternatívát.

(#212) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Dícsérték itt korábban a 6,5 dolláros Baseus EL-01 fülhallgatót, ami az árához viszonyítva meglehetősen jó értékelést kapott az AudioBudgeten is. Rendeltem belőle én is, egy hét járatás után leírom a tapasztalataimat.

Először is nagyon kedvező az, hogy a fülhallgató meglehetősen hangos a többi fülhallgatóhoz képest és még ráadásul jól bírja a hajtást, tehát aki szeretne mindent elsöprő hangú fülhallgatót, vagy akinek a telefonja nem túl erős jelet küld a fülhallgatóra, az vegye ezt. Előnye még a fülhallgatónak a határozott, mélyre lemenő basszus, de úgy, hogy a basszus nem nyom el minden más tartományt. Van rajta egy tolópotis hangerőszabályozó is, tehát a hangerőt magán a fülhallgatón is lehet szabályozni.

Ezen kívül egy nyomógomb is van rajta a szokott funkciókkal, egy megnyomás a pillanatstop/újraindítás, a kettős gombnyomás az előre léptetés.

A fülhallgató gyengéje a magashangok visszaadása. A magasak mintha egy függöny mögül szólnának, udvariasan azt lehet mondani, hogy nyugodt a hangja, kevésbé udvariasan úgy, hogy unalmas, álmosító :K Ez a karakter az illesztékektől nagyrészt független, többféle illesztékkel próbálva is visszafogottak maradtak a magasak.

Összefoglalva 6,5 dollárt megért, de a hangja kompromisszumos, szerintem nem véletlen, hogy az audiobudget nem a legjobb kategóriába sorolta. Rockot hangosan hallgatni szerető zenebarátoknak ajánlott vétel :)

Illetve jó még elalvás előtti zenehallgatáshoz is, a visszafogott magas hangok előnyösen hatnak a test melatonin termelésére, alacsony-közepes hangerővel hallgatva gyorsan elálmosítja az embert ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#213) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#202) üzenetére


Seraph 16
őstag

Gyors első tapasztalatok a memóriahabos illesztékekről. Egyelőre csak "élesben" használtam, azaz közlekedésben, munkahelyen. Koncentráltan nem figyeltem még minden hangra benne, de már így is sok minden egyértelmű:
Xiaomi hybridre a T200-at rá lehet erőltetni, de a T400-as jobban passzol (a szilikon illesztékeknél a méréseim szerint T200 a gyári, az annál nagyobb picit lötyög rajta).
Mindig is M-es méretet használtam. Ebből a habos változatból picivel nagyobbnak érződik ugyanez. Meg lehet szokni, de legközelebb lehet megpróbálok egy kisebbet.
Nagyon stabilan áll a fülben, szerintem stabilabb, mint a szilikonos megoldás, és ami nagyon pozitív, hogy jobban tompítja a kábelzajt.
Zajszűrés szempontjából nem éreztem nagy különbséget a szilikonhoz képest, nem hozta azt a javulást, amit vártam.
A hangminőség viszont sajnos gyengébb. Picit tompább. A belső kis gumihenger nem ér ki végig, és a fülhallgatót picit jobban eltartja a dobhártyától.Nagyobb hangerőnél elfogadható, de alacsonyabbnál a magas hangok könnyen elvesznek.
Összességében jó tapasztalat volt, 80 centért mindenképp megér egy próbát. Ezzel a párosítással még nem próbáltam, de lehet, hogy a KZ ATR-rel fogom használni sporthoz.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#214) gregus021 válasza Seraph 16 (#213) üzenetére


gregus021
tag

Több helyen olvastam, hogy néhány milimétert a szivacs végéből levágnak, így változik egy kicsit a fülhallgató hangképe. Lehet, hogy érdemes lenne egy párral kísérletezni, lehet hogy itt is jó hatással lenne a tompa hangra. :)

(#215) Seraph 16 válasza gregus021 (#214) üzenetére


Seraph 16
őstag

Jó ötlet, én is gondoltam rá. Lehet egyszer nekiállok.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#216) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nálam a KZ mit gyártó nagyon szépen megvette a sárga lábikóját, és jelenleg egy ZST hibridükkel messzemenőkig megvagyok elégedve, pláne mivel már úton van hozzá a tuning kábel is, ami végre nem mikis variáns lesz! :) :K

(#217) Lacok


Lacok
őstag

Én inkább maradok a fejhallgatóknál.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#218) Donki Hóte válasza Lacok (#217) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Otthoni használatra jobb egy igényes fejhallgató, mint egy fülhallgató.

Ha sokat utazol, akkor viszont jobb egy jó fülhallgatót elvinni az útra.

(Azt is figyelembe kell venni, hogy 20 dollár alatt nem nagyon kapsz jó hangú fejhallgatót, jó fülhallgató viszont bőven van ebben az árkategóriában is :) )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#219) Wasquez


Wasquez
senior tag

Az awei és a rock y1 fülesek füleseket próbáltam, az ismerősöm vett is egyet a rock y1-ből, de azt mondja, hogy a htc fülhallgatójához képest nem szól jól.
Milyen fülhallgató van, ami ténylegesen jól szól, és nem csak az olcsók közül?
Mondjuk ésszerűség határain belül árban.

PC

(#220) Donki Hóte válasza Wasquez (#219) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha megmondod, hogy szerinted miért nem szól jól a Rock Y1, akkor lehet javaslatot tenni olyan fülhallgatóra, ami inkább megfelel a te ízlésednek.

(Mert abszolút értelemben véve az Y1 nem rossz fülhallgató, de megvan a maga jellegzetessége és hiányossága.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#221) Wasquez válasza Donki Hóte (#220) üzenetére


Wasquez
senior tag

Erre nem tudok válaszolni, mert nekem jónak tűnik, csak a HTC-t én nem hallottam. Azt az ismerősöm mondta, hogy jobba basszus, és részletesebb a hangzása.
Engem meg érdekelne egy igazán jó hangzás, nem tudom, hogy mi lehet még, amit egy jó füles tudhat!?

PC

(#222) Wasquez


Wasquez
senior tag

Nem teljesen ide tartozik, de nem találtam jobb helyet a kérdésnek!
Van egy Bluedio Hurican Turbine bt fülhallgatóm, és sehogyan nem sikerül a win 10 és win 7 alatt összehoznom a kapcsolatot. Elvileg csatlakozik, de egy idő után megszakad, a kapcsolat.
A lejátszóeszközöknél két handsfree eszköz is megjelenik, de mind kettő leválasztva státuszban van, és nem csinálnak semmit a kapcsolódás menüpontra.
Androiddal hibátlanul működik.
Van valakinek ilyen fülese, amit windows alatt használ, vagy másnak sem működik?

PC

(#223) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Aki magának, vagy valakinek Rock Zircon fülhallgatót szeretne venni, annak itt a nagy lehetőség, most 9 dolláért lehet kapni :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#224) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy van akinek van véleménye BlitzWolf BW-ES2-el kapcsolatban? Igazából az lenn a kérdés megéri-e a felárat a BlitzWolf BW-ES1-essel szemben :)) (KDZ-ED9 nekem kényelmetlen volt akárhogy próbáltam, jelenleg még a 2 éves Piston 3-at használom)

(#225) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A héten jött egy Remax RM-610D fülhallgató.

Teljesen elégedett vagyok a hangjával, erős, testes basszusai vannak és a kiváló basszus mellett a magasak is szépen csengenek. A hangképére azt lehet mondani, hogy kiegyensúlyozott, de legfeljebb picit V karakterű. A hangszínszabályozóhoz hozzá sem kell nyúlni, Flat állásban tökéletesen szól a fülhallgató. A kiegyensúlyozott hangkép miatt minden zenét lehet rajta hallgatni, jól szól rajta a rock, a diszkó és a house is :) A hangereje elég jó, gyengébb kimenetű telefonok is jó hangerőre ki tudják hajtani.

Bár a retail boxos verziót rendeltem, de a zacskós verzió jött, szóval pár dollárt még leverek az eladón :(

Ettől eltekintve teljesen elégedett vagyok a fülhallgatóval. A hangja nagyon jó, driver flex nem jelentkezik, a kábel nagyon jól izolált, ha a füledbe be van dugva a fülhallgató, akkor a kábel kopogtatása alig-alig hallatszik be a füledbe. Van mikrofonja is, illetve van rajta hangerőszabályózó, plusz a szokott pillanatstop/léptetés gomb is.

Lapos a kábele, ezt sokan nem kedvelik, nekem nem probléma ez.

A 11.11 akcióban 8 dollár lesz az ára, abszolút ajánlom annyi pénzért ezt a fülhallgatót. Az AudioBudgeten is az ajánlott kategóriában van :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#226) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Látom, már csak én írogatok az újabb és újabb fülhallgatókról :U

Pénteken érkezett egy HZSound M001 fülhallgató. Nem volt éppen olcsó, elég sokat vacilláltam rajta, de jókat olvastam róla az interneten.

A doboza elegáns szürkéskék, külön celofánba csomagolva, belül egy borítólappal lefedve a fülhallgató fekete tokját.

Maga a fülhallgató egy szép fekete védőtokban van.

A fülhallgató teste fából van, ez jó hatással szokott lenni a hangjára, de egyes fából készült fülhallgatók összeszerelése gyenge szokott lenni, de itt abszolút rendben van az összeszerelési minőség. Mikrofon nincs, se hangerőszabályózó, vagy léptetőgombok, ez kétségtelenül hiányossága a fülhallgatónak.

A fülhallgató annyira precíz, hogy adtak hozzá pót kivezetőcsövet. Nem pót illesztőgumit, hanem kivezetőcsövet! A gyárilag beszereltet ki lehet csavarni a fülhallgató testéből és a másikat be lehet csavarni helyette. Ilyet se láttam még :) Az eredeti szürke, a pótcső fekete, a fekete belső átmérője kb. 0.5 mm-es kisebb, mint a szürke.

A fülhallgató hangját egy szóval lehet jellemezni: fenomenális :R

Szombaton nem hallgattam a fülhallgatót, hanem csak járattam pár óra hosszat. Ma vettem elő, hogy meghallgassam és a tesztből egy kb. 3 órás zenehallgatás lett :) Egyre csak nyomtam be az új zenéket, mert tényleg úgy éreztem, hogy minden zenében mutat valami újdonságot ez a füles.

A hangja nagyon enyhén V karakter, mélyre menő basszus, csilingelő magas, rendkívül tiszta, részletező közepek. Szólhat bármennyi hangszer, minden hangszer egyesével kihallható, a sztereó színpadon pontosan elhelyezhető. Jól kihajtható (csak 16 ohmos) és elég nagy az érzékenysége (100 dB). Szép levegősen szól, nem fullad a nagyobb terheléstől sem.

Semmi driver flex, semmi (!) kábelzaj, kényelmes a fülben több órán át hallgatva is.

Az elmúlt két évben elég sok fülhallgató megfordult nálam, de ez a legjobb, amit hallottam, pedig a hókuszpókuszokat (kivezető cső csere, gumiharang csere) ki sem próbáltam. Persze lehet, hogy ez így jó, ahogy van, a cserebere nem fog javítani a hangján.

Összefoglalva nem olcsó fülhallgató, de hangra a legjobb hangú fülhallgató, amit az elmúlt pár évben hallottam :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#227) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Idei utolsó előtti jelentkezésem (majd az ünnepek körüli nyugalomban akarok csinálni egy összehasonlító tesztet az idei szerzeményű fülhallgatóim között).

A mostani jelentkezésem indoka egy MEMT X5 típusú fülhallgató.

Nagyon szép csomagolásban érkezett ez is, a kínaiak egyre inkább adnak a külcsínre is.

A dobozban is szép rend van.

A két fülhallgató egymáshoz van illesztve (mágnes tartja őket össze :) )

A hátulja a Sennheiser CX150 sorozatra emlékeztet, de csak távolról :)

Aranyozott derékszögű csatlakozó van a madzag végén, van mikrofon és stop/léptetés gomb is. A gumiharang érdekes, duplaszoknyás.

A fülhallgatót kézbevéve azonnal feltűnik a kellemetlenül sprőd, merev zsinórzat, ami a fülben való hordást is nehezíti és sajnos minden zsinór érintést jól hallható dobbanással jelez a fülben :(

Ettől eltekintve nagyon jó hangú fülhallgató, kiegyensúlyozott, közepesen erős a basszusa, a mélybasszus nem forszírozott, hanem inkább visszahúzódó. A magasak kicsit kiemeltebbek a basszushoz képest, de nem zavaróan.

Nagyon kellemes a fülhallgató hangjában a nagyon erősen tettenérhető jelenlét-érzet. Összességében nincs olyan jó hangja, mint a korábban tesztelt HZSound fülhallgatónak, de ez a MEMT X5 füles azonnal rámutat annak az egyik hibájára, a presence tartomány visszafogottságára :K

Ennek ellenére sajnos a térleképezése elmarad a HZSound sztereó képe mögött, a hangszerek nem oszlanak el a két fül között, hanem vagy a jobb, vagy a bal oldalon csoportosulnak.

(Pontosan a HZSound fülhallgató jó sztereó képe miatt akarom a fülhallgatókat egymással összehasonlítva meghallgatni, eddig teljesen természetesnek vettem, hogy a basszus középen szól a fejben, a többi hangszer meg vagy a jobb, vagy a bal oldalon ül. Csak a HZSoundot hallgatva tűnt fel először, hogy lehet szép sztereó képe egy kínai fülhallgatónak is :D . Jobb forrásból jobb minőségű zenékkel meg akarom hallgatni ebből a szempontból a korábban beszerzett fülhallgatókat is.)

A fülhallgató teljesen mentes a driver-flextől, eléggé hangos is, 16 ohmos és 100 dB az érzékenysége.

A hangja szinte pontosan az ellentéte a korábban tesztelt Baseus EL01 fülhallgatónak, az mélybehúzó, brummogós, békés hangvételű fülhallgató (bár jól hallható magasakkal rendelkezik), ez egy vibráló, nagyon élénk hangú (bár stabil basszusra épülő) hangulatú fülhallgató. A Baseus olyan, mintha a terem leghátsó sorában ülnél, a MEMT meg olyan, mintha az első sorból hallgatnád a koncertet, hallasz minden hangot, hallod, ahogy fogást vált a húron a gitáros, hallod ahogy az énekes közelebb húzza magához a mikrofonállványt :)

A sprőd zsinórtól eltekintve teljesen ajánlható ez a fülhallgató is. Nem tartozik az olcsó kategóriába, de a hangja is az átlag feletti, nemcsak az ára :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#228) Seraph 16 válasza Donki Hóte (#227) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm ezeket a leírásokat, mindig elolvasom őket!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#229) janisjoplin1 válasza Donki Hóte (#226) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi szépen a leírást.Rendeltem egyet belőle.
Janis Joplin

(#230) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Na, végigolvastam mindhárom cikket... gratula. Azt hiszem a Rock Zircont kipróbálok...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#231) tpeter77


tpeter77
addikt

Szia Dave, elolvastam mindegyik cikket, és segítséget kérnék fülest választani.
Az a kategória kimaradt a felsorolásból, amit keresek.
Headsettnek is használható fülest keresek, de többnyire buszon és vonaton hallgatok rádiót a telefonon, ezért olyat keresek, aminek a közepe és magasa tiszta
a jó beszédértés miatt, és meleg "árad, folyik a zene belőle" stílusú a hangja.
Vajon a teszteltek közül melyik füles áll a legközelebb a várakozásaimhoz?
Fontos, hogy ha mozog a kábel és hozzáér valamihez, az ne zavarjon be a hangba.
Van valahol egy Piston 2 fülesem de megőrülök ha a kábele hozzáér valamihez: recseg, pattog, a dobhártyám majd kiszakad érzésem van tőle, el is raktam a dobozába, azóta pihen :)
Most egy hajlékony gumi boritású vezetékes headset-fülest használok, amit ingyen adtak az egyik Sony telóhoz kb 5 éve. A hangja rémes, de nem recseg, ha a kábel hozzáér valamihez ezért vezetés közben is lehet vele beszélni. :)
Üdv!

(#232) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Kár hogy nem folytatod/tad :(
Ha mégis:
Mind tuti csak a technikai jellemzők kis adatlapja hiányzik!
Ezenkívül jó lenne vizsgálni (!) és a fülest szemből fotózni mert fontos látni hogy milyen a szennyeződésektől védő háló stb.! Ti. a remek Blitzwolf BW-ES1-nek bizony igen könnyen kilazul majd akár ki is hullik (jó ha nema fülbe) és lehet pótolni :U

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.