Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kelly416


kelly416
veterán

Wow... elképesztő. Nem gondoltam volna, hogy fülesekről ennyit lehet írni. :R
Ha nem rendelem meg hét elején "Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers" fülest, akkor most nagyon nagy gondban lennék, hogy melyiket is válasszam az ajánlatokból...

(#2) Aucor


Aucor
senior tag

Köszönöm ezt a tesztet is, innen is be lesz rendelve pár, ahogy az előző teszteknél is történt! :R

(#3) Seraph 16 válasza kelly416 (#1) üzenetére


Seraph 16
őstag

A xiaomi nagyon jó. Ezen ne izgulj.

Más: KZ ATR nekem nagyon kényelmetlen.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4) d@vee


d@vee
őstag

Köszönjük a tesztet, jó volt ismét leszűkíteni a kört, valamint megismerni pár új arcot.
Lassan cserére érett a Tennmak Dulcimer fülesem, de még mindig nincs meg az utódja sajnos. A Rock Y1 és a DZAT DF-10(Red Ebony színben büntet) jön be az írásod alapján, bár a Rock gyanúsan olcsó (BG-n ezer párszáz forint). Nincs jó tapasztalatom az olcsó fülesekkel és a mostani is majd két éve bírja, így szintén egy strapabírót keresek.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#5) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönjük a tesztet!
Csak hogy tovább bonyolítsam azoknak az életét, akik fülhallgatót szeretnének venni, bedobom ezt az oldalt
Sajnos én is csak a vásárlás után találtam rá, de szerencsére nem okozott csalódást így sem a KZ ZS3.
Jó vásárlást! :DDD

Valaki nem tud hasonló oldalt ahol fejeseket tesztelnek?

[ Szerkesztve ]

(#6) Seraph 16 válasza d@vee (#4) üzenetére


Seraph 16
őstag

És csak rózsaszínben elérhető jelenleg a BG-n, pedig már rendeltem is volna.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7) d@vee válasza Seraph 16 (#6) üzenetére


d@vee
őstag

És tényleg :Y Megrendelheted, max sunyiban használod ;]

(#5) mustang08 Hűű köszi, meg is találtam az utódot, már megérte ma feljönni logoutra :DD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#8) peestike


peestike
senior tag

Ez ismét jó kis olvasnivaló volt. :C
Pont nézegetem a piston 3 utódját, csak rögtön a bőség zavara lett. :)
Főként metálhoz, basszushoz mi lenne ajánlott?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9) Busterftw válasza peestike (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk ez.
https://audiobudget.com/product/VJJB/K4S

(#10) chatran


chatran
őstag

Köszi a tesztet. Ezt írod a UiiSii HM7-ről az ajánlott résznél:
"Mindkettő mikrofonos, a mágneses rögzíthetőség és az illatos kábel pedig már csak hab a tortán."
Ez a mágneses rögzíthetőség mit takar, hogyan működik?

(#11) peestike válasza Busterftw (#9) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm szépen! Ígéretes leírás alapján.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#12) MineFox54


MineFox54
őstag

Melyik a leglineárisabb? Fülmonitor jellegű feladatra kéne valami. Nem csak ezek közül.

(#13) .mf válasza d@vee (#4) üzenetére


.mf
veterán

"a Rock gyanúsan olcsó (BG-n ezer párszáz forint)"

4.xx USD volt fél éve, amikor rendeltem, kicsit csodálkoztam is a 6-7 USD-snek megjelölt áron, hogy felment volna közben a kereslet láttán, de végülis megérteném, mert tényleg jó darab.
Az ár ne riasszon vissza, ez a legjobb példa, hogy nagyon olcsón is lehet jót venni. Hang is jó, mikrofonra sem kaptam panaszt, a szigetelés ugyan lehetne egy kicsit jobb, és a csatlakozónál kicsit vékonyka a törésgátló, de a többször ennyibe kerülőek között is van hasonlóan gyenge, meg ez mindegyiknél az Achilles-sarok. Ennyiért még tartalék-fülesnek is jó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) d@vee válasza .mf (#13) üzenetére


d@vee
őstag

Tartalék fülesnek lehet bevállalom, de itt meg a felesleges jelző van az eszemben. Van tartaléknak még két (vagy három) fülesem, de tényleg csak vész esetére.

Ja

(#15) fericske


fericske
addikt

Jó volt olvasni a beszámolód.
Nekem is mániám az apróbb akusztikus módosítások füles/fejeseken (ha szükséges, ha nem). :)
A JS M200-nél csinálhatod azt, hogy miután leragasztod a megfelelő nyílást, egy tűvel apró lukat csinálsz rajta. Tizedmilliméterek is számítanak egy ilyen beavatkozásnál a hangot tekintve, vagyis ezt többször is kipróbálhatod, változtatva a luk átmérőjét.

[ Szerkesztve ]

(#16) M@rdel


M@rdel
őstag

Gratulálok! Újabb remek teszt! :R

Ebből a sorozatból eddig a Blitzwolf BW-ES1 sikerült beszereznem.

(#17) dugesz77


dugesz77
őstag

Egy BlitzWolf BW-ES1 használok február óta és nekem is nagyon tetszik a hangja. Sajnos a kábele megszakadt a vezérlő résznél azt le kellett vágnom róla így most sima fülesként funkcionál tehát hiányoznak róla a vezérlő gombok plusz a mikrofon. Kellett telefonhoz egy headset. A hét elején érkezett meg egy Xiaomi Mi IV Hybrid füles de nem vagyok kibékülve vele. pont mint a tesztnél is írják, hiányzik belőle a tűz. Ment is tovább a családban. Most úton van egy Rock Zircon kíváncsi leszek mit tud a BlitzWolf ellen.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dave™ válasza fericske (#15) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megvolt, de úgy sem az igazi. Persze nehéz eltalálni a pontos méretet, szerintem máshol kellene rá nyílás, a csövön lévőt pedig le kellene ragasztani. Kísérletezni fogok még vele :)

dugesz77: azt hiszem írtam a tesztben is, hogy a kábele és a csatlakozója sajnos eléggé gyenge, vigyázni kell rá. A Zircon pedig szerintem rosszabb, de az biztos, hogy sokkal-sokkal több a mélye. A BW-re tegyél tágabb illesztéket, úgy még jobb lesz!

M@rdel: az az egyik legjobb :) A kedvencem ugyan a KZ ANV, de a BW-t is nagyon szívesen hallgatom, abszolút megszerettem.

.mf: egyetértek, a Rock Y1 az egyik legjobb ár/érték arányú füles, és szerintem teljesen elfogadható a minősége is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dave™ válasza chatran (#10) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Plextone mágneses, a fülesek házában mágnes van, össze tudod tapasztani őket, így ha nincs a füledben, nem esik le, és nem himbálózik :)

MineFox54 az Einsear T2 kifejezetten lineáris, a többi többet színez itt-ott (ezt a korábbi szereplőkre is értem). A T2 középmagasakban élénkebb kicsit, ha tudod hol tesz rá picit le tudod eq-zni, vagy "füllel" is tudod kompenzálni, ha már kellően kiismerted.

[ Szerkesztve ]

(#20) tomcat78


tomcat78
őstag

Gondolkodóba estem...Olvasgatva a tesztet felmerült bennem a kérdés,hogy a nevesebb gyártók füleseihez képest milyen lehet a hangjuk az itt látottaknak/olvasottaknak.
Sem sznob sem audiophil nem vagyok,de volt pl Senheiser fülesem aminek 2 nap után nem tudtam elviselni a hangját.A telefonok gyári füleseiről meg jobb nem beszélni,amikhez "szerencsém" volt,kb mind a gyalázat kategória,élen a Samsung termékekkel :W
Persze tudom,hogy ez valahol egyedi igények kérdései is,gondolok itt pl műfajra.Jelenleg egy közép kategória körüli Denont használok,de akad itthon egy Vestax referencia füles is...Ami itt olvasgatva foglalkoztat,hogy ezeket a füleseket-a kiválló árukon túl-kb hova helyezzem minőségileg?Nem elvárás,hogy pl a Vestaxot "lenyomja",csupán a mindennapokra gondolva mennyire lehetnek jók ezek a fentiek fényében?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#21) Dave™ válasza tomcat78 (#20) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kiváló és egyszerű módszerként azt tudom javasolni, hogy vegyél egyet vagy kettőt (ízlés szerint) az alábbiakból: Awei Q9, Rock Y1, Plextone X41M, melegebb hangtól az erős V karakterig, mindegyik néhány dollár csupán, de ezek talán a legjobb ár/érték arányú darabok, és akkor lesz viszonyítási alapod. A telefonokhoz csomagolt alap megoldásokhoz képest (pl. Piston basic) sokkal jobbak, tehát rosszul nagyon nem járhatsz, utána meg vagy megtartod és örülsz neki, vagy elajándékozod családon belül és nagyobbra cseréled, amikor már tudni fogod kb. mire számíthatsz a nagyobbaktól. A saját tapasztalást semmi sem válthatja ki, de ha a legolcsóbb ajánlott fülesekből veszel, akkor nincs igazán vesztenivalód szerintem.

Ja és vegyél melléjük másmilyen illesztékeket is, az mondjuk plusz egy-két dollár, de azzal is sokat tudsz finomítani rajtuk adott esetben).

[ Szerkesztve ]

(#22) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szimatoltam vagy 5 percig az UiiSii HM7 fülhallgatóm vezetékét, de nem éreztem rajta semmilyen illatot. Ezek szerint pár hónap alatt elillan az illat :)

Örülök, hogy nálad is bevált a BlitzWolf ES1 fülhallgató :R

Amúgy most a Boarseman Cx98 a kedvencem, próbáld meg azt is, az is egy kellemes hangú fülhallgató.

A végén az ajánlásodban szereplő fülhallgatókat nyugodtan oda lehet tenni bármelyik neves fülhallgató gyár terméke mellé, egyik se vall szégyent az iparág ászaival (Sennheiser, AKG, AudioTechnika, stb.) összehasonlítva.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23) tomcat78 válasza Dave™ (#21) üzenetére


tomcat78
őstag

Naja,ebben igazad lehet,ki kell próbálni :D Valahogy soha nem volt bizodalmam ezekhez a cuccokhoz,de kíváncsivá tett a cikk.
Illeszték akad itthon vagy 15-20pár sztem...mindennel tudok variálni...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#24) Dave™ válasza Donki Hóte (#22) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Boarseman nem mélykiemelt? Lehet majd meglesem később, csak most kicsit "besokalltam", kell némi szünet. Az ajánlásaidat pedig mindenképpen figyelemmel kísérem a jövőben is ;)

tomcat78 abban már biztosan akad jó pár különböző, akkor már csak fülesek kellenek :) Ha nem szereted a túl sok mélyet, akkor javaslok egy Awei-Rock Y1 kombót, és akkor láthatod mit kapsz az alsó kategóriában a kínaiakból :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Donki Hóte válasza Dave™ (#24) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem mélykiemelt a Boarseman. Eleve adnak hozzá vagy ötféle gyári lllesztéket, azokkal elég széles skálán változtatható a frekvenciák egyensúlya.

A gyárban rárakott duplaharangos illesztékkel még kicsit mélyhiányosnak is tűnik, ezért jó, hogy Boarsemanék már gyárilag rájöttek az illeszték cserélgetésének fontosságára, mert így szabadon állíthatja mindenki magának a frekvenciabalanszot a gyártól kapott illesztékekkel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26) pengwin válasza d@vee (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Moxpad fülhallgatókkal van esetleg tapasztalatod?
Kicsit drágábbak ennél, de az X6 és az X9 is esélyes lenne majd a KZ-ATE-m helyére.

Üdv, pengwin

(#27) csongi


csongi
veterán

Ez szuper teszt!
Vegre!!!
Gratulalok!!

En rendszerint akusztikus hangszerelesu, es szimfonikus szeneket hallgatok. Ehhez mi lenne a legjobb valasztas? Egy xiaomi hybriden gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#28) Fecogame


Fecogame
veterán

Köszi a tesztet!

Tipp: az első oldalra a szövegbe linkeld be az első és a második részt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) Dave™ válasza csongi (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hát azt inkább kerüld szerintem ezekhez. Einsear T2 a javaslatom.

Fecogame: az volt a terv (a szöveg utal is rá), csak kifelejtődött. Pótolom, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30) Süvi


Süvi
őstag

Köszönöm szépen az eddigi és a mostani tesztet is. :C

(#31) Jeanne d'Arc

Elképesztően profi cikk lett, gratulálok, pont jókor jött, mert kellene egy jó füles.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#32) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Szuper teszt, köszönöm. Eddig nem terveztem fülest venni, de megjött a kedvem hogy kipróbáljak egy minőségit. Marketingből jeles, így kell keresletet generálni :)

(#33) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nagyon jó, részletes teszt, köszönjük szépen!

Kár, hogy már "kinőttem" az in-ear fülesekből. :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#34) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon köszönöm a tesztet! Eddig a te cikkeid alapján választottam füleseket, és mg eddig nem csalódtam! :R

Finn the human

(#35) csongi válasza Dave™ (#29) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!
Valoban jobban jarok egy 12 dollaros cuccal?
Nem baj, ennek orulok. :)

(#36) Dave™ válasza csongi (#35) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egyrészt a T2 egy kiváló ár/érték arányú füles, másrészt meg kiegyensúlyozott karakter, szemben a hybriddel, ami meg erősen V. Szimfonikus zenéhez V karaktert választani szerintem nagyon nem szerencsés ötlet :N

Matada2.3 Köszönöm, remélem most sem fogsz :) Mik jöttek be eddig?

[ Szerkesztve ]

(#37) MineFox54 válasza Dave™ (#19) üzenetére


MineFox54
őstag

Kösz.

(#38) nemlehet válasza Busterftw (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem is ez van, imádom! Csak ajánlani tudom annak aki szereti a mélykiemeltet (de nem torzat)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) pengwin válasza csongi (#35) üzenetére


pengwin
addikt

Nyugodtan hallgass rá!
Én az egyik korábbi írás alapján vettem KZ-ATE-t, nem bántam meg.
A leírás is tökéletesen illett az ATE-ra, nem történt meg az, amit más (elvileg profibb, ismertebb oldalak által készített) leírásoknál tapasztaltam, hogy köszönőviszonyban sem volt a leírás az én tapasztalataimmal (pl. Sennheiser fejhallgatók ajnározása).

A Xiaomi-t meg sokan sztárolják, holott sok közük nincs ahhoz a fülhallgatóhoz a matricázáson kívül, azt is egy ilyen furanevű gyártó készíti eredetileg.

Egyébként az ATE még édesapámnak is bejött, pedig az ő füle HD595-ön, Beyerdynamic DT1350-en és komoly Sennheiser meg Westone IEM-eken (és ezekhez illő hajtásláncon) szocializálódot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40) Dave™ válasza pengwin (#39) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha bejött az ATE, az ATR-t feltétlen próbáld ki, jobb és még olcsóbb is!

(#41) Seraph 16 válasza pengwin (#39) üzenetére


Seraph 16
őstag

Az a fura nevű gyártó a 1MORE, ami eléggé ajánlott fülhallgatókat készít a tesztek alapján. Jó üzletet csinált a xiaomi.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#42) Seraph 16 válasza Dave™ (#40) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nektek nem kényelmetlen? Vagy nem a gyári harangokat használjátok hozzá?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#43) Dave™ válasza Seraph 16 (#42) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem mindkettő kényelmes volt, a gyárival is meg mással is. Nyilván anatómiai kérdés elsősorban, olyan füles nincs ami mindenkinek egyformán kényelmes lenne.

(#44) Fecogame válasza Dave™ (#29) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi :)

Közben vettem is egy Plextone X41M fülest, majd megnézem hogyan muzsikál. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45) Matada2.3 válasza Dave™ (#36) üzenetére


Matada2.3
veterán

Rock Zircon, KZ ATR és az Awei ES-Q9. Eléggé széles ízléskört sikerült lefednem velük és az összes úgy szól, ahogyan eddig le volt írva. :R

Finn the human

(#46) Dave™ válasza Matada2.3 (#45) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon köszönöm a pozitív visszajelzést, örülök hogy bejöttek! Valóban széles palettát lefednek, de az azért látszik, hogy a melegebb hangzást kedveled, így a jövőbeni listádra érdemes felírni a Blitzwolfot is, persze tágabb illesztékkel, mint a gyári :)

(#47) pengwin válasza Dave™ (#40) üzenetére


pengwin
addikt

Kösz a tippet!
Az ATE nagyon bejött, hangra és minőségre is. Több, mint egy éve megvan és semmi nyoma rajta a használatnak, pedig párszor esett is, rá is léptem, és a FiiO X3-ra tekerve tartom.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, ameddig szét nem esik addig nem is vágyok másra ebben a kategóriában.

Mondom ezt úgy, hogy mellette Audio-Technika ATH-M40X, Sennheiser Momentum over ear és Beyerdynamic T70p váltották egymást, szóval van viszonyítási alapom.

A második írásod óta a KZ-ATR is a listán van, a Moxpadot is csak azért kérdeztem, mert egyszer majd egy cserélhető kábeles IEM-et szeretnék
Mivel viszont kb. 20-25$-nál többet sokallok erre a célra, így már a VSonic-ok is kiesnek a körből, a nagyobb márkákról meg már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48) Demokatona


Demokatona
tag

Köszi a tesztet.
Tuc-Tuc zenéhez melyiket ajánlanátok?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#49) Dave™ válasza Demokatona (#48) üzenetére


Dave™
nagyúr

Plextone X41M, UiiSii HM7, Rock Zircon, VJJB K4S

(#50) peestike válasza Dave™ (#49) üzenetére


peestike
senior tag

ár alapján a sorrend: VJJB K4S, Rock Zircon, UiiSii HM7, PLEXTONE X41M.
minőség/hangzás vonatkozásában is lehet így kezelni a sorrendet? :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.