Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Imádom az ilyeneket, megint haxolni kell hogy 6.5-ös vcentert tudjam használni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Narxis válasza devast (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Fejleszteni kell.

Thanos was right.

(#3) Teebor9 válasza devast (#1) üzenetére


Teebor9
tag

2016? Tényleg? :D

(#4) [Newman] válasza Teebor9 (#3) üzenetére


[Newman]
tag

6.0 is van még pár helyen éles környezetben. Ami jó azt nem kell piszkálni :) Ilyenkor szoktam javasolni egy management gép konzerválását is a menedzselt rendszerrel.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#5) BiP


BiP
nagyúr

én még januárban leszedtem a gépről.
Aztán kiderült, hogy asszonynak van valami régi (de ma is használt) nyelvoktató CD-je, amit a tanításnál használ, és flash alapú. Persze nem megy.
Flash Online telepítő szarik a fejemre, Adobe oldal archívumból kibányászott offline telepítő dettó. Az internet bugyraiból előszedett offline telepítő felmegy, de nem működik.
A frissítés után majd azoknál a diákoknál sem fog menni, akik nem szedték le eddig a flasht,és még ment nekik a cucc. Yeeee.

(#6) jerry311 válasza BiP (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze a tervezett avultatás nem létezik. :U

(#7) kraftxld válasza devast (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Abban már van html5 kliens, és ha nincs valami atom legacy integráció akkor elég egyszerű 6.7-re frissíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Abu85 válasza BiP (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Régebbi Flash verzió kell, mert az újabbakban van egy time bomb, ami letiltja a működést január 12. után. De amúgy ez egy döglött cucc, annyi buktatót rakott bele az Adobe, hogy sosem fog normálisan működni már.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Kansas válasza jerry311 (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Ez nem tervezett avultatás, ez visszahívás...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) Sun02 válasza BiP (#5) üzenetére


Sun02
újonc

Mesélek hasonlót
Édesapám szól, hogy nem tud nyomtatni. Igen, kitaláltad, a HP nyomtató és szkennelő program Flash-be van. 2010-es nyomtató, új program HP-nál nincs. Flash, nincs ahogy te is leírtad.
A HP tanácsa, vegyél új nyomtatót :F :U

(#11) BiP válasza Abu85 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi, teszek akkor még egy próbát.
Az utolsó előttivel próbáltam, de gondolom annál már élt a timebomb.
2013-as a DVD, szóval kb. bármilyen régi jó lesz :)

Meg van itthon egy régebbi, Win8.1-es laptop talomban, arról még nem is szedtem le, hátha azzal megy.

#10 Sun02 : Igen, és az a baj, hogy workaroundok sem lesznek az ilyen esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#12) Abu85 válasza BiP (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudod mit keressél? Flash Player projector. Ha valamivel van esélyed, akkor az ez. Ha nem találod írj privit, és kierőszakolok egyet az Adobe-tól. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) BiP válasza Abu85 (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi ezt a tippet is.
Talán próbáltam is, asszem innen: [link]
De nem ment.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy a programon belül hogyan használja a flasht, meg tudom-e kerülni valahogy.
De még próbálkozom. Eddig sok időm nem volt rá, 1-2 hirtelen dolgot tudtam csak kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#14) jerry311 válasza Abu85 (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megy az azért, csak kicsit foglalkozni kell vele. Meg minden szervert egyesével be kell írni...
Nekem elég arra a 4-5 hostra, amin még kell Flash. Pár hónap és mennek a kukába ezek is, csak kicsit megcsúszott a projekt mert mi az ami nem csúszott meg tavaly?

How to run Flash after 12/Jan/2021 (because we know that we, and our customers care more about working services than security 😁)

File (Open with Administrator privileges to be able to save):

C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\mms.cfg

Edits to mms.cfg

EOLUninstallDisable=1
SilentAutoUpdateEnable=0
AutoUpdateDisable=1
EnableAllowList=1
AllowListUrlPattern=<https://server e.g. google.com/>
AllowListUrlPattern=<https://server e.g. yahoo.com/>

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezzel akkor a böngészőkben sem fog működni a Flash, vagy csak a telepített programokkal nem? Ugye pl. a Chrome-ban van még mindig opció erre, hogy legyen pl. a régebbi Flash-es weboldalas játékokhoz. (De gyanítom, hogy már ez se lesz).

(#16) F34R


F34R
nagyúr

Lightspark [link] Adobe helyett? vagy ott a Ruffle [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) tudi13 válasza SunMount3r (#15) üzenetére


tudi13
aktív tag

Nekem a Chrome kb. fél éve minden indításnál "elmondta", hogy 2021-től nem lesz Flash támogatás.

(#18) Pingüino válasza Sun02 (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én pont tegnap jártam ugyanígy. Anyám akart szkennelni, és hát HP nyomtató. :D
Mondjuk a HP am sem egy hű de jó cucc (legalábbis az alsó szegmensben, mert vannak, akik szerint a vállalati laptopok jók, de azokkal nincs tapasztalatom).
Az ilyen cégeket am, akik olyan technológiát használnak, ami már 10+ éve be lett jelentve, hogy meg fog szűnni, el kell felejteni.

(#19) Pingüino válasza BiP (#13) üzenetére


Pingüino
senior tag

Lehet, érdemes lenne valami konvertert keresni inkább, én magam nem foglalkoztam vele, de korábbi cikk alatt többen is írták, hogy létezik olyan program, ami flash tartalmakat konvertál másba, hogy használható maradjanak az ilyenek.

(#20) BiP válasza Pingüino (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezzel az a gond, hogy van egy program, és abba van beágyazva minden.
Én hiába találom meg a cd-n a flash fileokat, és játszom le külön vagy konvertálom, a probléma az, hogy az adott program nem látja a flash plugint.
Gyakorlatilag olyan, mint egy ebook. (Német oktató dvd)

[ Szerkesztve ]

(#21) Szirtimorc válasza BiP (#5) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem tudod melyik nyelvoktató cd?

(#22) BiP válasza Szirtimorc (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

De, persze, hiszen ezzel szívok. Studio 21 A2 E-book.

Arra sikerült rájönnöm, hogy az IE beépített flash-ét akarja használni. Azért dobja ezt az ikont.

(korábban azt hittem, ez azt akarja jelenteni, hogy nincs flash, de pont ellenkezőleg. Ha van, akkor dobja ezt az új verzió. Mert ez az az ikon, ami az Adobe információs oldalára dob.

És egyébként minden flash tartalom esetén a plug-in kicseréli erre, mindegy mi van a flashben, sajnos ez az Adobe általános megoldása.
Szóval a program amint meghívja a flash plugint, megjelenik ez az ikon, és innen semerre.
(a projectorral lejátszva az egyes swf-eket látszik, hogy azokkal nem lenne baj, itt az Adobe szart bele a palacsintába)

[ Szerkesztve ]

(#23) bolvar válasza BiP (#22) üzenetére


bolvar
senior tag

Dátum visszaállít és megy :D Nekünk egy webes foskupac managment szoftver miatt kell, beállítom amit kell aztán visszaállítom a dátumot :D Majd a gyártó frissíti 1x :D
Még nem találtam működő megoldást rá sajna :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#24) BiP válasza bolvar (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Vazz, tényleg működik. Hálás köszönet. :C :R
Sajnos itt gyártói frissítés nem várható.

Az elmúlt 1,5 órában azzal szórakoztam, hogy feltegyek valami régebbi verziót. De alapból nem engedi telepíteni, mondván az IE-ben ott a 32-es.
Szóval próbáltam kiirtani. Letöröltem minden file-t, még a rendszermappákból is, registryből, stb.stb, és a plugint már nem látja, tehát sikerült eltávolítani, de a régi verzió installja csak ragaszkodik az álláspontjához, hogy default benne van, így nem engedi felrakni.
Akkor addig marad a dátumozgatás. Köszi. És Abunak is.

szerk: (de ha egyszer sikerülne is leirtanom, és feltenni egy régit, a diákoknak ez akkorsem egy járható út, a dátumozás egyszerűbb.
Talán ha kijön a Windows Update, ami kiveszi az IE-ből, akkor könnyebb lesz.)
szerk2: úgy látom elég csak az progi indításkor a régi dátum, utána vissza lehet rakni egyből, már megy tovább hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#25) jerry311 válasza BiP (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#26) scarabaeus válasza BiP (#24) üzenetére


scarabaeus
őstag

Lehetne még próbálkozni azzal is, hogy csinálsz egy virtuális gépet, ami nem lát ki az internetre, ráteszel valami ősi rendszert, olyat, amit rátehetsz, virtualizálod az összes CD-t, aztán egy ősi flash-t is ráteszed, és ha működik, az egészet összecsomagolva is elrakod, hogy ezt a virtuális gépet kell csak kibontani bármely számítógépen, és megindul benne a múlt egy kis darabkája.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#27) Peta


Peta
csendes tag

Azt egyébként lehet tudni, hogy az EULA melyik sorában fogadtam el, hogy az MS törölhet programokat a gépemről?

(#28) cskamacska válasza Narxis (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez amúgy alapból meglenne, évek alatt kikopott az már mindenhonnan, nincs komoly biztonsági kockázat amiért ekkora fesztivált kellene rendezni.

Ez már bőven túlmutat azon hogy a böngésző alapból be se tölti pluginként, de ha szükség van rá akkor 5 jogásznyelven írt figyelmeztető ablak, anyjaneveharmincszor űrlap, egy vérszerződés, és 3 kakas áldozása után szépen betölti és lehet használnia a edge case tulajoknak. Kb itt kellett volna megmaradni.

Ez a szar paternalista hozzáállás Almáéknál volt szokás, majd ők megmondják hogyan fogd, de aki a mi boldog fényes fogásunkban nem bízik, az áruló.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) nr333


nr333
csendes tag

Az MS security okokra hivatkozva letöröl egy nem MS software-t egy frissítéssel.
Ez meg mi? :F Még ha az MS-nek igaza is van, abban hogy a flash biztonsági rés, akkor sincs joguk ehhez. Ha ez igy megy tovább el fogok gondolkodni, hogy Linux-ot használjak elsődleges OS-nek.

Jó lenne ha nem helyettem határoznák meg milyen proramok legyenek telepítve a gépemre (mint pl. az Edge böngészőjük, amit ki se lehet írtani).

(#30) Pingüino válasza nr333 (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én rühellem a Windowst, de itt konkrétan nem egy működő programot töröl le. Az Adobe már működésképtelenné tette a flash plugint. Ha meg úgysem működik, akkor minek legyen fent?

(#31) BiP válasza jerry311 (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem weboldal nem megy, hanem az adott CD flash tartalma. Tehát hiába írok whitelistet, nem leszek előrébb :(
De megpróbálom, hátha local elérésekkel is működik, nem csak webcímekkel.

#26 scarabaeus: Szerintem nem az internetre látással van a gond. Már a local flash plugin blokkolja a tartalmat. (a tartalom helyett ezt az infólinkre mutató gombot mutatja csak).
Az időblokk az már be van építve a feltelepített (vagy IE esetén embedded) pluginben.
És ez a probléma vele, hogy a CD pont az IE pluginjét használja.
Sajnos ezért nem tudom régebbire se lecserélni.
Esetleg valami Win7-tel működhetne a csere, de Win8-tól már integrálták IE-be, így a régi telepítő is szépen kiakad, hogy már van. (hiába pucoltam ki minden package-et, registry-t).

Amíg működik a dátumvisszaállítás, az a legegyszerűbb módszer. Ezt még egy középiskolás diáknak is el lehet magyarázni. A virtuálgépes mókát nehezebb lenne.
Ja, és az a szép, hogy leirtottam a gépről az IE beépített flasht, tehát a program már nem látja, de telepíteni meg nem tudom, mert nem engedi. Szóval azon a gépen win reinstall fog kelleni :)

(#32) BiP válasza Pingüino (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem ez a problémám, hogy az Adobe működésképtelenné tette.
Tehát nem az, hogy saját felelősségre használhatod, tehát lenne egy "tudom mit csinálok" opció, hanem mindenkinek leirtja, és ellehetetleníti.

(#33) vicze válasza nr333 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Ez a Windowsba rendszer szinten integrált ActiveX plugin, ami alapból telepítve, azaz a rendszer része.

[ Szerkesztve ]

(#34) Pingüino válasza BiP (#32) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ezzel az a baj, hogy ha egy biztonsági kockázatot jelentő eszközről van szó, akkor nekik mindenkire gondolniuk kell. Vannak olyan helyzetek, hol pedig egy hozzá nem értő ember nem csak magát és a saját otthoni gépét veszélyezteti, hanem másokat is. Ezt sokkal több munkával lehetne máshogy is kezelni, de egyszerűbb full letiltani az egészet. Egyébként is évek óta létezik jobb alternatíva, az egész közösségnek rég el kellett volna engednie a flash-t. Közben meg pl. a HP-nél még 2-3 éves nyomtatók is flash alapú szoftverrel mennek. Pedig ők aztán nem egy kis sufni cég, hogy ne tudtak volna már rég váltani. Agyrém.

(#35) BiP válasza Pingüino (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Az.
És sajnos tudom, hogy egyszerűbb full letiltani, mint a "azt hiszem, hogy tudom én,mit csinálok" vagy csak simán lusta felhasználók support kérdéseivel foglalkozni. Nekik így volt egyszerűbb.
De azért hagyhattak volna valami kiskaput.

Aki egy kicsit naprakész, az már rég áttért. Weboldalaknál, folyamatosan frissülő tartalmaknál azért jobban megvan az igény, és a lehetőség erre. Konstans cuccnál nehezebb, azokat nem fogja frissíteni, átültetni az újra senki.

A HP-nak jár a banhammer, hiszen ők rég áttérhettek volna - vagy legalább beígérhették volna a frissítést,
de pl. ez a nyelvoktató CD 2013-as, akkor még messze nem volt erről szó. (2017-ben jelentették be). És ebből nem lesz frissítés, ellenben azért használni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pingüino válasza BiP (#35) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk azt azért tegyük hozzá, hogy egy 8 éves nyelvoktató CD-nek sem tudom, mennyi létjogosultsága van. :)
Jó, hogy legalább a lemezt még betölti a CD olvasó (am ki használ még ma CD olvasót? :DDD ).
A tartalom meg ami rajta van, megint egy érdekes kérdés, hogy mennyire időtálló.

(#37) BiP válasza Pingüino (#36) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért a nyelvoktatás nem annyira változó, mint egy weboldal technológiája vagy úgy az IT.
A nyelv elég fix. Oké, az élő nyelv változó, de a tanítása és a módszertanok nem változnak egyik évről a másikra.
Van ennek a programnak létjogosultsága ma is.
Ez konkrétan DVD melléklet a könyvhöz. (az egyszerűség miatt írok néha CD-t. ) Amikor hozzámkerült, feltoltam a NAS-ba, onnan próbálkozom, nem nyüstölöm a lemezt.
Amúgy itthon se nagyon van meghajtó, egy 2.gen T420 van talomban, azzal tudtam felpakolni.
De egyébként nincs szétkarcolva a lemez, simán olvasná ma is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Pingüino válasza BiP (#37) üzenetére


Pingüino
senior tag

A könyveket is frissítik 2-3 évente. Maga a törzsanyag nem (sokat) változik, de a metodika és a didaktika nagyon is.

(#39) BiP válasza Pingüino (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd megkérdezem az asszonyt, miért ebből az őskövületből tanítanak :)
És milyen gyakran váltanak metodikát és didaktikát a nyelvtanításban.

És ha már: megkérdezném a kiadót is (Cornelsen.ch), hogy van képük a mai napig árulni ezt az ezeréves kiadványt, annak fényében, hogy ebből akár még taníthatnak is.
Ill. érdemes lenne megkérdezni az Oktatási Hivatalt, hogy miért nem haladnak a korral.

Komolyra fordítva: onnan közelíteném meg a dolgot:
Ez a helyzet adott, erre szeretnék egyszerű, kényelmes, de tartós megoldást, amit a diákok is tudnak alkalmazni, ne kelljen azt mondani, hogy "bocs, sehogy nem megy az ebook"
Ideiglenesnek jó a dátumállítás, de hamarosan az se fog.

[ Szerkesztve ]

(#40) Pingüino válasza BiP (#39) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igazából egy jó tanár a könyvet és a CD mellékletet max. segítségnek használja, nem az a szentírás. Ilyen értelemben lehet öregebb forrást is használni (már ha az iskola nem hivatalosan szemet huny felette, mert egyébként törvény szabályozza, hogy milyen könyvek milyen kiadásai engedélyezettek az órákon :) ) Viszont ugyanilyen alapon egy olyan kiadás beszerzése, ami nem flash alapú, szintén nem kellene, hogy gondot okozzon. Pláne, hogy digitális anyagról beszélünk, és nem egy nyomtatott könyvről. :)

(#41) BiP válasza Pingüino (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem kezdek el kisregényt írni a közoktatás-beli állapotokról, a lényeg annyi, hogy eléggé korlátozottak a lehetőségek, nagy a rugalmatlanság, hiába esik ő az általad is említett "jó tanár" kategóriába, meg van kötve a keze.
Szóval a kiadvány adott. (és szerintem nem számít réginek).
Nyilván nem áll meg az élet az ebook nélkül, (szerencsére a többi digitális kiadvány működik, az nem flash alapú, egyedül az ebook) de ha megoldható, akkor nyilván segítek neki ebben.

[ Szerkesztve ]

(#42) Pingüino válasza BiP (#41) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem is lenne szükséges kisregényt írni arról, hogy hivatalosan mennyire meg van kötve a keze a tanároknak, mert tisztában vagyok vele. :)
Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy mi sem abból tanítunk, amit központilag kiadtak, hogy abból kell tanítani. :D

(#43) Szirtimorc válasza BiP (#22) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi!
Csak azért kérdeztem, mert volt egy nyelvoktató sorozat amit még mi fejlesztettünk, de az jóval régebbi, tényleg őskövület, kb. akkor indult a Flash.

(#44) devast válasza Teebor9 (#3) üzenetére


devast
addikt

Szerintem nem kell mondanom, hogy a "fejlesztés" nem rajtam múlik. Ha az ügyfél azt mondja nem, akkor abból kell főzni ami van...

(#45) wattafaka


wattafaka
senior tag

Volt, nincs.

(#46) McSico


McSico
senior tag

Az Adobe már korábban bejelentette, hogy ez lesz. Mindenki kapott haladékot, hogy át tudjanak állni másra. Akik nem vették a fáradságot, hogy másra fejlesszék tovább az alkalmazásait, stb, azokra nincs mit mondani. Megérdemlik.
Az Windowsban minek legyen előtelepítve egy olyan program aminek se támogatása, se létjogosultsága nincs, mert az Adobe beszüntette a használhatóságát? Teljesen érthető a lépés, semmi meglepő nincs benne.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#47) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, frissen telepített Windows Server 2019-re még felrakja ennek a szutyoknak a frissítését, akkor még dolgozniuk kell a kipucoláson :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) vicze válasza kraftxld (#47) üzenetére


vicze
félisten

Majd csak márciusban, ha külön fel nem rakod a leszedő KB-t.

(#49) kraftxld válasza vicze (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, lelőttük az áldozatot és még egy hónapig hordozzuk a hullát :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) vicze válasza kraftxld (#49) üzenetére


vicze
félisten

Nekem basszus elég nagy meglepetés volt januárban, hogy egyáltalán be van építve még szerverbe is, mivel jött 12.-én a citical Nessusból, mondom WTF...
Akkor realizáltam csak, hogy MS nem küldte ki a januári frissítéssel az október óta elérhető eltávolítást. Ment is egyből minden gépre a KB a leggyorsabban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.