Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Vajon hogyan máshogyan lehetne érzékeltetni, hogy Prémium az 1TB opció?

(#2) hunluki


hunluki
senior tag

Keynote-on nagyon nyáladzottam a surface book-ra, de sajnos épp nem volt "kedvem" rá :D Így utólag lehet hogy nem is baj, érdemes yt-on megnézni a tapasztalatokat, elég kiábrándító eredmények vannak. Nem is olyan erős, driver gondok is voltak dögivel... megint több volt a marketing :( Kár érte, pedig külsőre tényleg nagyon pöpec gép.

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Egy 1TB m.2 SSD $300-350. Boltban. 1 db. Tényleg érthetetlen miért kér ezért az MS $500 dollár FELÁRAT, mikor ez nekik kb. $100-150 plusz költség MAXIMUM.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Úgy látszik, ők is áttértek az Apple-féle árazásra. :DDD

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#5) Zimmy88 válasza anubys1984 (#4) üzenetére


Zimmy88
tag

Legalábbis az Apple-féle termékek esetében ;)

FZR2000 ®

(#6) Воланд válasza hunluki (#2) üzenetére


Воланд
titán

a book-bol is kb a harmadik generacio lesz majd normalis minosegu. a surface-k eseteben is ez volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) kiliman


kiliman
tag

Egyelőre szerintem nincs olyan helyzetben a Microsoft (hardverek terén), hogy ennyire magasan árazzon. Pont azzal vághatnának keresztbe az Apple-nek, hogy minőséget adnak valamivel olcsóbban, de legalább emberi áron. Van már egyáltalán olyan hely, ahol rendesen meglehet ezt venni magyarországon ?

[ Szerkesztve ]

(#8) nbg válasza kiliman (#7) üzenetére


nbg
senior tag

meglehet... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#9) troviko


troviko
senior tag

Iszonyat jók ezek a Surface-ek csak nagyon túl vannak árazva. Persze lehet USA-ban annyira nem tétel, és hát az MS-nek is a profit az első, nem a felhasználói igények.
Ettől függetlenül szerintem nagyon nagy szükség lenne jó, és megfizethető Win10-es tabokra. A kulcsa a mondatban az és. Mert jelenleg ott egy vagy szócska csücsül. Ami Win 10-es tabot 200K alatt lehet kapni, ott valami általában hibáddzik, ami meg tényleg jó, 200+ pénz.

Konkrét példa. Ott az Asus TB T100HA. Van belőle 128 Gb tárhelyes, 4 Gb RAM-os verzió. Atom X5-s procival. Az ára is oké, 125k körül mocorog. De ott a csúnya hiba, a kijelző, ami csak HD. 10 colra az már nem elég. Nekem már a 8 colos tabomon is tiszta pixeles a HD. Meg nincs rajta teljes értékű USB port.
Igaz, az pl a T300 Chi-ken sincs 300 ezerért. :(

Szóval annó nagyon keményen agyaltam egy Surface 3-on. A 128 Gb tárhelyes, 4 Gb RAM-os verzió 200K körül volt. Már ez önmagában is sok szerintem, egy Atom procis termékért, de amikor megtudtam, hogy ez még csak a tablet, és még +70K a billcsi hozzá... hát az életkedvem is elment.
Összehasonlításképpen a legdurvább, világítós, LCD-s gamer billcsik kijönnek fele ennyiből.
No meg mondjuk 160k-ért kapok egy iPad Air 2-t. Nyilván nem összehasonlítható az alma a körtével, és személy szerint sokkal alsóbbrendű terméknek (játéknak) tartom az iPad-eket, de akkor is... picit elszállt az MS az árakkal.

Kár azért, hogy az MS nem hajlandó jó ár érték arányú termékeket is gyártani. Tényleg megértem a presztízs és a profit szempontokat is, sőt még azt is, hogy nem akarnak kitolni az OEM partnerekkel, de akkor is sajnálom. Rá férne már a piacra egy jó, ugyanakkor tényleg megfizethető modell. Szerintem jókorát lökne a Win tabletek piaci részesedésén.

https://www.oldtech.hu/

(#10) uki válasza hunluki (#2) üzenetére


uki
aktív tag

December ota nyustolok egyet. Az elejen tenyleg akkora kek halalokat dobott csak ugy akar bongeszes kozben hogy orom volt nezni de azota kapott egy fw upgradet meg egy csomo patchet es eleg stabil a cucc.

Persze vannak meg hibak, pl ha automatara rakod hogy valtogasson tablet meg laptop mod kozott a w10 akkor sokszor fogalma sincs hogy most dokkolva van vagy nincs.

Illetve -bar ez nem a hardver hibaja- de sztem a win10 meg kozel sincs tablet modu hasznalatban az ios-hez vagy androidhoz kepest. (Mindketto van otthon, tudom mirol beszelek)

A ceruza resze zsenialis, jokat lehet vele rajzolngatni. A onenote-al is jol mukodik jegyzetelesre.

Jo lesz ez, de tenyleg tul van arazva egy picit.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#11) derive válasza Zimmy88 (#5) üzenetére


derive
senior tag

Mar megint bilibe log a kezuk, hogy az Applehez merik magukat :)
Korulottem van egypar Szurfasz de nem sok jot hallok felole. A hardver az nagyon ott van, de sajnos a szoftver egy bughalmaz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.