Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

4. Valami olyan van a háttérben, amiről fogalmunk sincs.

(#2) Gomez86 válasza D1Rect (#1) üzenetére


Gomez86
őstag

Veled értek egyet. Senki sem a saját pénztárcájának az ellensége :U

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#3) prmcsk válasza D1Rect (#1) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem meg nagyon egyszerű...

Ki tudja, ha nem a 360 kifejlesztői, hogy a készülékük még a civil igénybevételt is csak "szódával" tudja, ami a strapát illeti...
Ha katonai igénybevételnek tennék ki az működési csőd lenne, aminek híre megmutatkozna a civil eladásokban is... :DDD
Ha meg nekik csinálnának egy speckót, a civilek lázadnának be, hogy akkor miért nem a strapa bíróval kezdték eleve forgalmazni... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4) gabor85 válasza D1Rect (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Igazad van. Az érvek meg tényleg ostobák. Megy a hülyéneknézés :U

(#5) D1Rect válasza Gomez86 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan...

(#3) prmcsk: A 360 igenis strapabíró. ;]

(#4) gabor85: Amerikában ez nem nehéz.(mármint hülyének nézni mindenkit)

[ Szerkesztve ]

(#6) menalcas


menalcas
őstag

Biztos van valami komolyabb indok is a háttérben amit nem akartak kiszivárogtatni, de az is biztos hogy kellemetlen lenne ha hetente több százzal nőne a garanciális cserebere :U

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7) Def26


Def26
félisten

Nekem meg van egy eladó XFPS -em a PC -s irányításhoz szokott katonák kezébe. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) Morden24 válasza prmcsk (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ki tudja, ha nem a 360 kifejlesztői, hogy a készülékük még a civil igénybevételt is csak "szódával" tudja, ami a strapát illeti...
Ha katonai igénybevételnek tennék ki az működési csőd lenne, aminek híre megmutatkozna a civil eladásokban is...

Igen, mert a katona jobban igénybe veszi, mint a 12 éves kisgyerek. Mire gondolsz, dzsungelben használja, vagy mélytengeri merülés közben, víz alatt? Ilyen hülye beszólást is rég olvastam.

Mellesleg a katonai beszerző nyilvánvalóan tisztában volt a meghibásodási rátával a felkérés pillanatában is.
Ha nem találták volna alkalmasnak a konzolt, akkor nem történt volna felkérés.

(#5) D1Rect: A Jasper óta semmi gondja a kekszboxnak, tudod jól.
Amúgy általában egyet szoktam érteni veled és a dolgokhoz való hozzáállásoddal is, de egyébként miből gondolod, hogy Amcsiban hülyébbek az emberek, mint mondjuk Magyarországon?
Mert sokszor hallom ezt az "amcsik buták, és nem tudják, hol van Irak, vagy mi Dánia fővárosa", de szerinted hány magyar tudja mondjuk elsorolni az ország szomszédait, vagy az uniós tagállamokat, vagy a saját szaros megyéinket? :B :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Hogy ha az érvek közül bármi is valós lenne, akkor azt gondolom megírják, és nem csak annyit írnak, hogy No, thank you... Lehet, hogy egyszerűen csak pacifisták (paciPisták):)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#10) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Lehet hogy a fedex nem szállít Iraq-ba (: vagy az afgánokhoz... kétlem hogy C17-essel vinnék haza az elhasalt xboxok százait :D

Azért az furán hat, mikor a fasza olvasó bezabálja a 15k-s korongot... (: vagy dirty disc... vagy a jasper azt is fixálta?

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#11) Morden24 válasza Eugene Roe (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem a Philips és Lite-On cuccokkal ilyen gondok nincsenek - legalábbis ilyesmiről egyáltalán nem hallottam (nem régóta vagyok Xboxos).

A Jaspernek közvetlenül nem sok köze van az olvasóhoz, mivel az az alaplap kódja.

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Sweet Lou 6 válasza Morden24 (#8) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azért az elég durva volt, mikor egy utcán sétáló amcsit megkérdeztek, hogy hány oldala van egy háromszögnek, és rávágta, hogy 2. :DDD

sweetlou6.wordpress.com

(#13) heihachi


heihachi
addikt

Ez volt 2006-ban, ma már lehet, hogy máshogy döntenének.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) dabadab válasza Porcupain (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Hogy ha az érvek közül bármi is valós lenne, akkor azt gondolom megírják, és nem csak annyit írnak, hogy No, thank you..."

Konkrétan megmondták neki:
"We wanted to get on to the Microsoft Xbox because it only costs $300, when a PC may cost $1,000. They did not want to work with the military. They gave us three reasons. Number one, when they sell an Xbox 360, they lose money. It costs more to make an Xbox 360 than to sell it in the store. The only way they make that revenue up is by kids going out and buying an average of 17 of those games a year. Their concern was that the military would develop a game for the Xbox 360 and buy thousands of the boxes and buy exactly one game for each of them."
(Training & Simulation Journal)

Nekem egyáltalán nem tűnik bullshitnek, 2006-ban még tényleg veszteségesen gyártották az Xboxot és tényleg nem tudom, hogy mennyire valószínű az, hogy az "órák" után ott játszhattak volna a katonák a "céges" gépeken, szóval az teljesen elképzelhető, hogy a MS csak bukott volna az üzleten, ráadásul ha egy ilyen veszteséges üzlet miatt elfogy a boltokból, ahol ugye azok a vásárlók vannak, akik hasznot is hoznának, az egyrészt közvetletnül is rossz dolog, ha meg ezek a vásárlók Xbox hiányában inkább PS3-at vesznek, az meg pláne rossz.

Szóval nekem úgy tűnik, hogy itt leginkább a Kotakus zsurnaliszta nyomja a marhaságot.

Morden: 2006-ban még sehol sem volt a Jasper.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) D1Rect válasza Morden24 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy érzem, hogy az USA-ban még mindig jelentősebb a média nyomása a trásadalomra, mint bárhol máshol.
Ha azt akarják elsütni, hogy marslakók megszállták xyz országpt, és ezért atomot oda, fél-egy év alatt megszerzik hozzá a lakossági támogatást.

Tudom, hogy nincs baja a 360-nak. Mondtam is: strapabíró. ;]

(#16) Morden24 válasza dabadab (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, azt D'Rect-nek írtam simán, nem a hírre, mint indok.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Morden24 válasza D1Rect (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha azt akarják elsütni, hogy marslakók megszállták xyz országpt, és ezért atomot oda, fél-egy év alatt megszerzik hozzá a lakossági támogatást.

Na, mondjuk ha lennének Orson Welles-hez hasonló színvonalú emberek a magyar rádióban, akkor itthon is el lehetne ezt játszani.

Mellesleg az államba és az apparátusba vetett feltétlen hit a II. VH és a hidegháború idejének terméke. A XX. század végére épp, hogy az USA-ból hódította meg a conspiracy theory-hullám a világot, aminek természetesen része volt, hogy az államban nem bízunk.

lakossági támogatást

Ja, van sok alabamai tahó, aki lebombázna mindent, ami nem pirosfehér sávos és kék alapon fehér csillagos (ja boccs, nem sávos, hanem kék keresztes-csillagos :D), de lássuk be, mintha nálunk is lenne bőven elég pirosfehér sávos észkombájn.
Azt meg inkább hagyjuk, hogy itthon ki mit hisz el, ami a tévéből szól.

Semmivel nem hülyébb egy amcsi, mint egy magyar. Csak magyarokat nem mutatnak a jútúbon, ahogyan 2000valahányban a külker vizsgáján azzal a példával rukkol elő, hogy "Csehszlovákián keresztül szállítunk"... :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18) #65675776 válasza Morden24 (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ugye ott van a gyűjtés Esmeralda szemműtétjére, vagy Isaura felszabadítására...

(#19) prmcsk válasza Morden24 (#8) üzenetére


prmcsk
addikt

Hatásos a duma, de ez csak az...

Pont az a gond, amit érvként akartál elsütni az "igazad" mellett.
Mondd nekem még egyszer, hogy 2006.-ban már semmi gondja nem volt a 360-nak és akkor azt gondolok rólad, amit akarok.
Úgy ahogy írod: egy 12 éves gyerek igénybevételét sem bírta ki, nemhogy egy katonáét, akkor miért nem gondolhatom azt, amit ? Vagy te vagy itt a tutit mondó tévedhetetlen ?

Ha a céget nem a megjelenési idő vs. pénz motiválta volna, akkor a megjelenés előtt oda adhatta volna oda mondjuk húsz gyerekfan-nak tesztre és máris kiderül az, ami a forgalmazás után derült ki, hogy a hűtés megoldása ordenáré, ami sok gond okozója volt...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20) Morden24 válasza prmcsk (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Látom a kommentem lényege átment, szóval idézek magamtól:

Mellesleg a katonai beszerző nyilvánvalóan tisztában volt a meghibásodási rátával a felkérés pillanatában is.
Ha nem találták volna alkalmasnak a konzolt, akkor nem történt volna felkérés.

Vagy gondolod, hogy Mr. Yankee Soldier meglátta otthon a fia kekszboxát, és másnap beszaladt az MS-hez, hogy kéne pár ilyen izédoboz, jó lesz PC helyett?
Vagy esetleg volt felmérés és értékelés előtte, ahol vizsgálták a költségeket, a tréning játékok elkészítésének árát, a karbantartást, a meghibásodási rátát stb.?

Ha elolvasod, amit dabadab ír, akkor kiviláglik, hogy miért nem lett üzlet, és ez ehhez nem kell sok ész: ha veszteséges a gép eladása, akkor nem fogja az MS azokra elszórni, akik nem túl valószínű, hogy tömegesen fognak játékokat venni rá. A kiesett árukészlet meg konkrét veszteséget generál, mind közvetlenül (fizetős kuncsaftok nem jutnak géphez), mind közvetetten (2006 végén már jött a Playstation3).

Az simán elképzelhető, hogy az ajánlatkérésnél nem tudtak megegyezni (tehát értem ezt úgy, hogy lehet eladott volna az MS a katonaságnak Xboxot, csak nem 300 dodós áron).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21) D1Rect válasza Morden24 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy szóval nem mondtam, hogy a magyarok okosabbak, pár év, és lehagyjuk őket...
Talán még mindig top1 vagyunk a TV nézésben óra/nap/fő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.