Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nekem semmi bajom a Gmaillel, már kb 5 éve ezt használom nem hiszem , hogy lefogom cserélni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2) F34R válasza Gergosz2 (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

En lecsereltem mert nekem felesleges volt az a sok szolgaltatas amit adtak vele. Egy sima kis egyszeru fiokom van. (Nem mellesleg annyi valtozason es faszsagon ment at hogy en mar tobbet nem kerek beloluk )

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Mindamellett, hogy én is használok Gmail-t az már sokkal aggasztóbb, hogy mivel amerikai a cég így az ottani jogszabályok értelmében, a hatóságok indok nélkül lekérhetik a levelezéseket. Engem speciel nem aggaszt mert túl sok infót nem nyernének az iráni atomdúsításról, de pl vannak cégek amik egy az egyben a google online "office" csomagját használják. Nekik már necces lehet.
Többek között ezért is használok yahoo-s fiókot is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Hennet


Hennet
aktív tag

Nincs határa az idiótaságnak. :W

0:41-nél azért kiderül, hogy Microsofték is legalább annyira szeretik a zsidókat, mint Walt Disney... :U

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#5) Cathulhu


Cathulhu
addikt

kezdetek óta tudom, hogy átscanneli a leveleimet, hogy az alapján adjon reklámot. Kedves egészségére, soha nem titkolta ezt el. Néha még jót is derülök az elcseszett reklámokon, amit egy-egy kiragadott szó alapján úgy gondolja jó lesz :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Szegény MS! Kapkod fűhöz fához hogy megállítsa magát a lejtőn.... :U

(#7) Tin válasza Angel1981 (#6) üzenetére


Tin
veterán

az utóbbi időben, ha egy frissen indított böngészőben (bármibe való belépés nélkül) ráguglizok pár termékre, onnantól minden oldalon hasonló termékeket dob fel reklámként.

jó ez? be sem vagyok lépve semmilyen google fiókba, egyszerűen csak használtam a keresőt. értem én a google törekvéseit, de egy kicsit túlzásba viszi már ezt.

a facebook-ról nem is beszélve... mondjuk az, aki oda "blogolja" az életét, meg is érdemli...

(#8) Cathulhu válasza Tin (#7) üzenetére


Cathulhu
addikt

igen ez viszont sajnos így van, meglepődnének az emberek, ha tudnák hány és milyen oldal használ facebook és google sütiket...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) Tin válasza Cathulhu (#8) üzenetére


Tin
veterán

az utóbbi pár évben mindenkinek ott a teljes "lenyomata" az interneten. aki sokat blogol vagy fórumozgat, annak még durvábban. ugyanez igaz a teljesen magán levelekre is.

szóval mindenki nyitott könyv, és ez már nem fog eltűnni.

ebből a szempontból teljesen jogosnak érzem az MS-t. egyébként meg nem csodálkozom, hogy bekóstolta a google-t, amikor az meg letilja a gmail exchange szinkronizálását.

(#10) tixem


tixem
addikt

konkrétan lesza*om hogy átnézi a leveleimet, nem gyártok se tömegpusztító fegyvert és világuralomra se tervezek törni. Gazdagabbak lesznek pár recepttel meg egy rakás előadás anyaggal jaj ne :Y

eszem megáll :(((

mint átlagfelhasználó iszonyat kényelmes az egész google rendszer minden mindenhez kapcsolódik egy fiókból letudok mindent, MS szolgáltatásai ennek a poros nyomába se lépnek számomra.
A keresések alapján meg olyan reklámokat és hirdetéseket dob ki amik érdekelnek is, bár néha beugrik egy két fail, mint pl múltkor L Ron Hubbard :DDD amúgy meg ne mondja az MS, hogy ők senkit nem követnek, kitekintő gyorsvonat lehet tényleg biztonságos, egyébként meg még azt is figyelik mikor megy ki az alany wc-r.e

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11) Воланд válasza tixem (#10) üzenetére


Воланд
titán

jah, mert az ms-nel nem kapcsolodik minden ms szolgaltatas egy fiokhoz....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) Syl


Syl
nagyúr

Igen, így kell ezt! Ha nem tudunk jobb terméket/szolgáltatást csinálni, akkor mocskolódjunk, pereljünk. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) tixem válasza Воланд (#11) üzenetére


tixem
addikt

Az lehet hogy kapcsolódik, de az ms-nek nincs youtube szintű cucca, kereső megint csak jobb (magánvélemény...). Ráadásul androidom van, emiatt is jó.
Próbálkozhat az ms akárhogy, engem nem nyernek meg süket dumával. A skydrive az egyedüli jó dolog tőlük, de azt meg alig használom.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#14) istnag


istnag
addikt

Nem vagyok MS ellenes,de miért népszerűsítik a Binget,miért nem, inkább fejlesztik. Először talán azt kell(ene). A perekre fordított összeget is fordíthatnák monjuk arra.

(#15) F34R válasza tixem (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

youtube azota egyre szarabb miota megvette a google , foleg az utobbi evben . Keresoje is atesett nehany vonulaton es mar nem annyira kenyelmes mint volt, persze meg igy is mindig jobb mint a bing.

(#16) floatr válasza adamssss (#3) üzenetére


floatr
veterán

Most lehet h én nem látok pár bekezdést a kommentedben, de ebben hol a logika: félsz hogy a guglinál tárolt leveleidhez hozzáfér az ámerikai népegészségügy, ezért a yahoo-nál tárolod?

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Az IE-népszerüsítö reklámból idézném a zene szövegét (az a reklám, amelyikben a biztonságosabb internet és egyéb hasonlóan emeletes igazságokkal traktálják az átlaghülyét): And it feels like iam just too close to love you- so i'm moving on.

(#18) adamssss válasza floatr (#16) üzenetére


adamssss
veterán

Nem félek, mert nagyon nincs takargatni valóm, de így van. Akinek fontos a nagyobb biztonság az kerülje a Gmail-t, mert mint említettem a hatóságok indok nélkül kérhetik le tőlük az adatokat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) Воланд válasza adamssss (#18) üzenetére


Воланд
titán

ize, a yahoo is amerikai. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Cythyel


Cythyel
senior tag

Csak nekem akadt meg a szemem azon a kijelentésen, hogy az M$ féle Outlook rendszer biztonságosabb mint a Gmail? Ne röhögtessenek már... Az Outlook lukasabb mint az IE...

(#21) Воланд válasza Cythyel (#20) üzenetére


Воланд
titán

a webes outlook-rol van szo, ami tulajdonkeppen a hotmail utodja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

A vicc az lesz, amikor kiderül, hogy a microsoft is átfésüli a maileket, hogy a usernek jobb legyen. Egyébként nekem eddig kifejezetten jó volt, hogy az automata átolvasta a leveleim, megjegyezte a kereséseim, mert ha beírok vmit a keresőbe (google) nem kell oldalakat végignéznem, mire megtalálom azt, ami engem érdekel, mivel van kialakult ízlésem és érdeklődési köröm és mostanra (7-8 év alatt) a google szoftvere megtalálta a közös hangot (:

A bingről pedig nem szeretnék nyilatkozni, mivel jót nem tudok. A térkép soha nem tudja mit akarok, a kulcsszó keresőről ne is beszéljünk.. Legnagyobb fail: mondtak egy színésznőt, telefonon rákerestem (bing), de megszokásból csak a nevét írtam be, persze, hogy a csupasz képeit és videoit behozó meg a bulvár, pletyka oldalak jöttek be, alig bírtam kibogarászni egy imdb linket... Google dobta volna a lista elején a filmjeit, wikipédia, imdb, port.hu linket... Mindegy....

Használom párhuzamosan az outlook.com-ot is és gmail.com-ot is, de nem tudom mitől lenne biztonságosabb vagy jobb. Ráadásul a kategorizáló rendszere gyenge, bár látom a fényt az alagút végén, de egyértelmű, hogy egyelőre azoknak előrelépés, akik eddig minden levelüket az inboxban tartották vagy törölték és amit fontosnak véltek nem olvasták el, hogy elől maradjon ;]

A biztonságról majd akkor írjon az MS, ha lesz kétlépcsős beléptetés...

[ Szerkesztve ]

(#23) Воланд válasza ng0ofy (#22) üzenetére


Воланд
titán

van flageles, meg kuldo alapjan mappaba csoportositas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szabhatja a Google a személyre szabott reklámokat, évek óta egyet sem láttam, AdBlock telepítve van, tökéletesen eltüntet mindent. Amúgy aki hisz abban, hogy bármelyik ingyenes emailszolgáltatás nem monitorozza legalább reklám miatt a leveleit, az rettentő naiv.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) idegen lény


idegen lény
őstag

A következő az lesz, h az IE is biztonságosabb, m a Chrome.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#26) kiskaktusz válasza adamssss (#18) üzenetére


kiskaktusz
addikt

És a múltkor postolt az ITcafé egy cikket, miszerint a magyar hatóságoknak nem adtak ki semmilyen levelet gugliék.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27) floatr válasza Dilikutya (#24) üzenetére


floatr
veterán

Régi szép idők, amikor egy olyan cégnél dolgoztam, ami átmenő SMS/MMS-forgalmat bonyolított :DDD hujujujj...
Állati naivak az emberek.

(#28) ng0ofy válasza idegen lény (#25) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezt már az IE9-nél elterjesztette a MS (: Azóta is hangoztatják. Egyébként lehetséges, hogy igaz, miért ne? Mi alapján? :D A google dollár tízezres díjakat tűzött ki a hibákat megtalálók számára és nincs tele mégsem a sajtó hetente vele, hogy újabb kifizetés volt (: Viszont már jóideje nem olvastam arról sem, hogy az iexploreren keresztül loptak reneszánsz festményt, tehát lehet, hogy biztonságosabb, ki méri és mi alapján?

woland: Mondtam, az alagút végén a fény. A spam eltüntető rendszere (sajnos nem az automata, egyszer be kell állítani) most pl épp az outlooknak tetszik jobban. A flag + mappa valamiért nem annyira jó, ráadásul korlátozott a szabály-szerkeszthetőség ):

(#29) idegen lény válasza Dilikutya (#24) üzenetére


idegen lény
őstag

Tapasztalataid szerint az AdBlock vagy az Adblock Plus a jobb Chrome-ra? Csak mert az AdBlock-ról azt írta egyszer vki, h sok helyet használ, meg talán lassít is picit, míg a Plus nem.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) adamssss válasza Воланд (#19) üzenetére


adamssss
veterán

Most hogy írod tényleg... :) Nem tudom miért élt az bennem h távol keleti a cég. (talán a társalapító miatt)

kiskaktusz: szerintem csak az amerikai hatóságoknak kötelesek kiadni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) Dilikutya válasza idegen lény (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Firefoxon használom, tökéletes. Mit nevezünk lassításnak? 0.005s nem észrevehető.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) idegen lény válasza floatr (#27) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt jó tudni. :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33) Panthera


Panthera
őstag

Én már többször szívtam meg @windowslive-os címmel, letiltottak spammelés miatt és elvesztek a leveleim. Közben meg alig használtam, szinte csak az msn miatt volt. Vicc!
Szóval engem nem hat meg ez a duma, adatvédelem szempontjából meg mind ugyanazt (nem) tudja.

[ Szerkesztve ]

(#34) idegen lény válasza Dilikutya (#31) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor viszont a Plus-t használod. A lényeg a nagy helyhasználáson volt, és a sima Adblock-nál. A Plus-nál ez fel sem merül. Az Tűzrókán tökéletes. De Chrome-on a fele ezt, fele azt használja.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35) idegen lény válasza Panthera (#33) üzenetére


idegen lény
őstag

Ja, amióta a fáklyát föltalálták, azóta megfigyelés alatt állunk, ahogy Superman mondta. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36) Jim Tonic válasza Cythyel (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ROTFL. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) F34R válasza Dilikutya (#31) üzenetére


F34R
nagyúr

Detto, nalam semmit sem lassit. Raadasul ot listabol szur.

(#38) kispx válasza ng0ofy (#22) üzenetére


kispx
addikt

"A vicc az lesz, amikor kiderül, hogy a microsoft is átfésüli a maileket, hogy a usernek jobb legyen."

Már szeptemberben módosították a szolgáltatási szerződést, hogy "tartalmat vonhassanak ki"

Szvsz, elég álszent most az MS.

[ Szerkesztve ]

(#39) janos68 válasza kispx (#38) üzenetére


janos68
aktív tag

Világ életükben álszentek voltak, nem csak most.

(#40) Panthera válasza idegen lény (#35) üzenetére


Panthera
őstag

Aki használja a noscript kiterjesztést, az tudja hány oldalra van beépítve google script. Firefox+Noscript+AdBlock párosítást használok, tőlem aztán gyűjthetik az adatokat (ha sikerül), úgyse sok reklámot látok. :)

(#41) floatr válasza kispx (#38) üzenetére


floatr
veterán

Hehe. Rémlett h mintha olvastam volna már valahol, de akkor jó van... Az ms kampánystábja ezek szerint azt sem tudja, hogy mit csinálnak ők házon belül a szolgáltatásaikkal.

(#42) Jim Tonic válasza kispx (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A különbség, amin az MS ugrál az az, hogy a Google a személyes adataidat is felhasználja, míg - állításuk szerint - ők nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) dajkopali válasza floatr (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

ha jól értem az érvelésüket, nem tagadják, hogy szkennelnének, hanem azt mondják, hogy ők a spamek, kártékony levelek stb. kiszűrése miatt csinálják, míg a Google felhasználja az adatokat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#44) alratar


alratar
addikt

Nos, ha átnézik, egészségükre.
De valamit nagyon sz@rul csinálhatnak, mert én még soha sem kaptam tőlük reklámot!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#45) waithEard válasza kispx (#38) üzenetére


waithEard
őstag

:K Bizony bizony. És nekik jár a szájuk. Kíváncsi vagyok, a gugli milyen válaszlépésre készül.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#46) kispx válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


kispx
addikt

Azért jó lett volna az MS részéről definiálni a személyes adat fogalmát. (Nehogy ferdítsenek) Meg azt, hogy hogyan szűrik ki a személyes adatokat. Mert ezt nem nagyon lehet algoritmusban foglalni teljesen.
Szvsz a levél elég személyes, de mégis beleolvashatnak. Innentől már nem nagyon érdekel, hogy ki mit mond. Főleg, hogy személyes adat mellett nem sok mindent lehet kinyerni. De ez már megint olyan dolog, hogy ki melyik cégnek hisz jobban.

[ Szerkesztve ]

(#47) floatr válasza dajkopali (#43) üzenetére


floatr
veterán

Érteménháppersze

"...or to improve the services with new features that makes them easier to use"
Ez nagyjából fedi az általuk kifogásoltakat is az én értelmezésem szerint.

Szerk: nincsen amúgy ezzel semmi baj, csak szemen köpik magukat.

[ Szerkesztve ]

(#48) raper


raper
senior tag

Az nekem amúgy is "szimpatikus", hogy magam úgy népszerűsítem, hogy a másikat lejáratom. Ez a tisztességes piaci magatartás?
Jó nekem ez a gmail. :)

(#49) idegen lény válasza kispx (#46) üzenetére


idegen lény
őstag

A szógyakoriság-figyelő robotok ugyanúgy figyelnek mindent a neten, rohadtul nem érdekli őket, hogy MS vagy Google a forrás. Ne legyenek illúzióink.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) #81187072


#81187072
törölt tag

"igen ez viszont sajnos így van, meglepődnének az emberek, ha tudnák hány és milyen oldal használ facebook és google sütiket..."

Érdemes telepíteni pl. a Ghostery plugint (FireFox), és megnézni, hány helyre kürtöli szét gyakorlatilag minden WEB-oldal, hogy ott jártál... Oka persze mindennek van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.