Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Biztonsági foltozás adatlopás ellen.

(#2) jagdtigger válasza #06658560 (#1) üzenetére


jagdtigger
tag

Nem kell ahhoz biztonsági rés, megteszik ők maguk a sok birka meg még tapsol is hozzá.

A cikkre meg csak azt tudom mondani mint bazi joe:
"Az anyukájától kérjen..."

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

A windows 10-ért már bocsánatot kértek?

Thanos was right.

(#4) #41133696 válasza Narxis (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most miért kell trollkodni :U

(#5) davidsone válasza Narxis (#3) üzenetére


davidsone
addikt

1151 tökéletesen működött nálam de ez a frissítés tényleg egy hulladék, tolhattam fel a drivereket, meg programokat mert még egy vlc-nél is kifagyott :C

uh kérhetnek is bocsánatot serényen...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#6) edari válasza davidsone (#5) üzenetére


edari
őstag

Érdekes hibák vannak nálatok. :U

Nálam nem igazán volt probléma.

(#7) davidsone válasza edari (#6) üzenetére


davidsone
addikt

Nálam szétbszott mindent, kifagyogatott, újra indúlt különböző hibaüzenetekkel amióta újra tettem a drivereket, vlc-ét, stb. azóta rendben van de pl az xbox one controllert sem ismerte fel utána saját cuccuk bazz... :DDD

Tiszta rendszerre frissítettél?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8) edari válasza davidsone (#7) üzenetére


edari
őstag

Nem.

(#9) galocza


galocza
aktív tag

emlékeztetőül: a win10 átlagjúzer (és gépe, és oprendszere) bevallottan kísérleti nyúl, hogy a nagyvállalati ügyfeleknek a felhasználók által bétatesztelt és javított frissítéseket nyújthasson a ms.
aki megvette vagy bedőlt az ingyenfrissítési kampánynak, tudta, mire vált jegyet.

(#10) davidsone válasza edari (#8) üzenetére


davidsone
addikt

És semmi? minden ok volt utána?

Fura sokan úgy jártak mint én, nem tudom ez mitől függ nálam pl. a 1151 volt hibátlan...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11) Воланд válasza galocza (#9) üzenetére


Воланд
titán

Hogy mi? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) #41133696 válasza galocza (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

Összeesküvés elmélet. Abból is a gyengébb.

Sok volt a galocza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) edari válasza davidsone (#10) üzenetére


edari
őstag

1 anomália volt csak, de igazából ha nem unatkoztam volna tegnap nem csináltam volna meg:

1-2 játék (fura hogy nem mind) néha belassult. Drivert újraraktam és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#14) hallador válasza Воланд (#11) üzenetére


hallador
addikt

Ha belegondolsz, hogy mit művel a frissítésekkel a Microsoft mostanában, akkor azért ebben van valami, ugyan én csak az egyik gépemen frissítettem a virtuális gépeimet tiszta telepítést csináltam, de annál az egynél agyon verte a hangkártyát, amit újra kellett telepíteni konfigurálni. szóval lehet, hogy ez a normális, de azért valljuk be a Windows XP/Vista/7/8/8.1/ érában nem volt jellemző ez, ez mostanában jellemző, aztán persze, hogy az MS valamiért elnézést kérjen is mint a fehér holló... Nem is tudom volt-e ezen felül más alkalom.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) PistiSan


PistiSan
addikt

Azért is bocsánatot kérhetne, amiért bekapcsolt hyperv mellett nem lehet más virtualizáló eszközt használni, és nem egy tájékoztató, vagy hibaüzenet jelenik meg, hanem egy BSOD-t kapsz rögtön.
Friss telepítés esetén is fennáll a probléma, nem csak upgrade után.
Itt van az ide vonatkozó virtualbox topic: [link]

(#16) Narxis válasza #41133696 (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

???

Thanos was right.

(#17) Lacccca87 válasza hallador (#14) üzenetére


Lacccca87
őstag

XP SP1 frissítésnél anno szarakodtak a játékok, szóval vlt ez mindig csak már gyorsabban és szélesebb körben terjed az információ ezért tűnik úgy hogy több lenne a hiba.

(#18) #41133696 válasza Narxis (#16) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem érzed trollkodásnak?

(#19) galocza


galocza
aktív tag

ez nem újdonság és nem összeesküvés-elmélet - a ms pont ezzel csalogatja vállalati ügyfeleit.
az, hogy több mint egy év után is ekkora a tájékozatlanság, minősít, de nem engem.
források: forbes, computerworld, techradar, ms. van még bőven, nekem ezeket dobta ki gúgli.

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/06/26/free-windows-10-upgrades-danger/#59f7be895575
http://www.computerworld.com/article/2878026/microsoft-to-business-dont-worry-about-windows-10-consumers-will-test-it.html
http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/windows-10-enterprise-updates-turn-consumers-into-guinea-pigs-1296646
https://blogs.windows.com/business/2015/01/30/windows-10-for-enterprise-more-secure-and-up-to-date/

a lényeg kb, h te otthon, vagy kis családi cégednél frissítgeted a windowsodat, teszteled, majd ha elég stabilnak érzik (hónapok után), eresztik rá az enterprise partnerekre.

nekem meglepő, hogy ez ennyire meglepő. sokan és sokszor téptük emiatt egy éve a szánkat (már akkor sem volt titok), de úgy tűnik, nem mindenkinek jutott el a tudatáig.

[ Szerkesztve ]

(#20) Narxis válasza #41133696 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Halálosan komoly volt a kérdésem, bocsánat ha a lelkedbe gázoltam.

Thanos was right.

(#21) #41133696 válasza Narxis (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Értem én, hogy neked valamiért nem jön be a Windows 10, helyette inkább a Windows 7 a jó kis lokális fiókjával... de ezen felül miért kellene az MS-nek a Windows 10 miatt bocsánatot kérnie? A felhasználók szeretik.

(#22) jonnyjoker01 válasza Narxis (#20) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönjük emese :U

Üdv. Johnny

(#23) #41133696 válasza jonnyjoker01 (#22) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondták ezt, hogy a Windows 7 lesz az új XP :DDD A Windows 8.x meg az új Vista :DDD

(#24) shteer


shteer
titán

Az AU nálam hazavágta a C920 használatát.

..szerintem jónak tűnik

(#25) #82729984 válasza galocza (#19) üzenetére


#82729984
törölt tag

"a lényeg kb, h te otthon, vagy kis családi cégednél frissítgeted a windowsodat, teszteled, majd ha elég stabilnak érzik (hónapok után), eresztik rá az enterprise partnerekre."

Ezzel azért elég könnyü bakot lőni ám.
Mert hogy a cégeknél a mérnökök, rendszergazdák, menedzserek stb is használnak _otthon_ mint hétköznapi ember windowst, a családtagjaik is, aztán ha folyamatosan azt érzik-látják hogy mekkora f.stalicska a rendszer, frissités után lefagy, megdöglik, nem mennek a hozzá kapcsolt eszközök stb, akkor utána a cégen belül is könnyen juthatnak arra a döntésre hogy nem frissitenek win 10-re, maximum ha majd a win7/8 támogatása végleg kimúlik.

Szóval ez egy nagyon vékony jég amin az MS jár és igen könnyen beszakadhat (lásd még amit müveltek a windows mobile vonalon, meg a részesedésük ezen a piacon...).

Én az elmúlt éveket elnézve, sokkal inkább azt gondolom hogy amit a win 10-es frissitésekkel csinálnak (nem kikapcsolható stb), az sokkal inkább átgondolatlan kapkodás eredménye mint sem tudatos stratégia lenne. És a végén könnyen ráb@szhatnak mint a win 8-al.

(#26) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Jó ez a win10... Mindenki mondja milyen jó, de azután pont ugyanannyi hibát olvasok vissza. Ami nem ugyanaz, hanem különböző történet....

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) galocza válasza #82729984 (#25) üzenetére


galocza
aktív tag

a kórusnak prédikálsz 8)

(#28) Воланд válasza galocza (#19) üzenetére


Воланд
titán

Nah de álljunk már meg egy kicsit, ez eddig is így volt. Ha félreteszed a marketing dumát, meg a különböző branch-eket, akkor a cégeknél eddig is minden lehetőség adott volt, hogy az adott frissítést a megjelenés után hónapokkal küldjék ki production-be. Most csak bejött egy pár buzzword és ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem is előjött egy hiba, de kicsit utána kutattam, és most már ha minden igaz, tökéletes. Nevezetesen az volt a gond, hogy néha valami nagyon leterhelte a grafikai részt, és így emiatt a játékok, ami pl. LOL 120-200FPS között ment, addig a frissítés után 5-28 FPS-re csökkent. A megoldás az volt, hogy a Xbox alkalmazásban a beépített videórögzítő lehetőséget ki kellett kapcsolni.

Amúgy nekem van egy FHD webkamerám, és az OBS-en belül tökéletesen működik.

(#30) hallador válasza Lacccca87 (#17) üzenetére


hallador
addikt

Ebben igazad van, de azért nem minden frissítésnél volt ilyen probléma. Most lehet kijelenteni, hogy mindenkinek van problémája, de azért lehet hallani, valamint nekem már másodszor nyiffantotta ki a drivereket valamelyik gépemen a Windows 10, azért ennyire sűrűn nem volt szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) zoltszalay válasza #41133696 (#23) üzenetére


zoltszalay
tag

Nem, úgy van az, hogy minden páratlanadik Windows a jó, ezért lett a Windows 8 utáni wimdows neve Windows 10, mert a Microsoft ezzel jelezte hogy még ez se lesz jó.

(én kérek elnézést)

(#32) AusWolf


AusWolf
őstag

"a videós szolgáltatások minőségének javítása és a biztosabb működés érdekében a frissítésben a Microsoft letiltotta a webkameráknál az MJPEG és a H.264 tömörítés használatát" - Igen, a H.264 a borzasztó minőségéről híres, sőt, annyira, hogy már egyből le is kell tiltani. Ne használja senki! Mi ez a bullshit? :F

Azért azt nem értem, hogy miért szidjátok sokan a Windows 10-et. Kevesebb helyet és erőforrást eszik, mint a 7, stabilabb, gyorsabb, stb. Van benne pár logikátlanság, ami nekem sem tetszik (pl. az idióta, tanulhatatlan csempék), de ettől függetlenül nem váltanék vissza a 7-re.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#33) #51736960 válasza #41133696 (#21) üzenetére


#51736960
törölt tag

szereti a fene...

(#34) jagdtigger válasza AusWolf (#32) üzenetére


jagdtigger
tag

Kezdésnek ott a mértéktelen adat gyűjtés, erőltetett frissítések, reklámok a rendszerben, minden nagyobb frissítés kinulláz egy csomó finomhangolást(és állítólag az alapértelmezett alkalmazásokat is vizzsaállítja az alap UWP-s szemétkupacokra), stb...

Nem is tudom miért útálják... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#35) -Skylake- válasza galocza (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

Atya eg :OOO komolyan eloszor az atlag otthon feszbukozo meg minecraftozo unatkozo munkanelkuliek kapjak meg az update-eket es csak utana a tobb ezer fos multik, ahol egy hiba akar milliokba is kerulhet ? MAGIC !!4!!4!negy
Ezzel mi neked a gondod ? Max ujrahuzol egy vga drivert mert neha leesik 20fpsre az uj cod...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) -AD4M-


-AD4M-
tag

Nálam betelt a bili, sőt ki is löttyent :DDD
23 év ringyóz után léptem Linuxra.
Csá M$!

Allons-y!

(#37) idegen lény


idegen lény
őstag

Most aztán már semmivel sem fogják tudni lemosni magukról, hogy manipulálják a kamerákat. A Nagy Testvér figyel minket. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#38) AusWolf válasza jagdtigger (#34) üzenetére


AusWolf
őstag

Az UWP-s visszaállítás velem eddig egyszer fordult elő összesen. Pár kattintással visszaraktam a saját programjaimat alapértelmezettnek a vezérlőpultban... ami átláthatatlan a W7-eshez képest. De kb. ennyi kritikát tudok felhozni.

A frissítések települnek... hadd települjenek. Az a dolguk. :U Amíg nem egy WoT meccs közepén teszik, addig nem érdekel. Az adatgyűjtési funkciók egy része kikapcsolható, a másik része meg nagy bumm. A végén még megnézik, hogy miket írkálok a PH! fórumra, vagy barátnőmnek Skype-on. Te jó ég! :U

Nem mondom, hogy a W10 hibátlan, viszont amíg jól működik, és nem terheli a gépet, addig hajlandó vagyok elnézni a hibáit. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#39) jagdtigger válasza AusWolf (#38) üzenetére


jagdtigger
tag

Nekem csak a bajom volt vele, mint írtam volt egy rakat dolog amit beállítottam annak a nagy részét lenullázta minden nagyobb frissítés. llletve visszarakta az összes UWP szutykot amit lepucoltam a gépről(és perze visszarakta őket alapértelmezettnek mer mér ne). Plusz még mindegyik bedobta a törölközzőt(mindig a képembe tolta ugyanazt a "hiba üzenetet") mert több mint egy adattároló van a gépembe(2 HDD, 2 SSD), az utolsó csöpp a pohárba az volt amikor észrevettem hogy magától felkel alvó állapotból éjjelente, és mégám azután is hogy minden vackot letiltottam ami felkeltheti(WoL, ébresztési időzítők, stb)...

És mielőtt még valaki kérdezné igen van linux is a gépen, de kíváncsiságból leteszteltem és ez trágyadomb akkor se volt hajlandó feltenni a frissebb kiadást ha csak az adattároló HDD volt bekötve (nincs rajta semmilyen oprendszer, se rendszerbetöltő).

A frissítések meg települnek? Ja, MS azt csinál amit akar(lásd hogy elkúrták a webkamerást pl) és te nem tehetsz ellene semmit. Én ebből inkább nem kérek...

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#40) idegen lény válasza jagdtigger (#39) üzenetére


idegen lény
őstag

Biztos azért csinálja ezt veled, mert nem nyitottál Microsoft-fiókot meg One Drive-ot.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41) jacint78


jacint78
addikt

Komolyan eszükbe sem jutott, hogy, ha tiltják a MJPEG-et, akkor egyes webkamerák nem fognak működni? Ilyen balfasz bandát még életemben nem láttam!

type your text here..

(#42) azbest válasza shteer (#24) üzenetére


azbest
félisten

A linkel fórum hozzászólásai közt, a kamerás Mike belső ember viszi a pálmát. Gyakorlatilag az MS szoftverek javára alátesznek a nem MS szoftvereknek egy huszárvágással. Persze MS szoftverrel állítólag megy továbbra is. Skypeban próbáltad? Csak, hogy jól értem-e hogy a 3rd party programok alatt vágták-e el.

Találtam valamit ami talán segíthet neked:
"http://stackoverflow.com/questions/38786309/webcam-mjpg-capture-streams-are-unavailable-on-windows-10/38936657?noredirect=1#comment65254984_38936657"

szerk,
Úgy tűnik kikapcsolható ez az "okos" frameserver és a régi működésre át lehet kapcsolni:

UPDATE. It was detected that behavior to use new Frame Server feature can be disabled system wide by creating a registry value as defined below. Once Media Foundation API sees this value it chooses an original code path to talk to "hardware" (KS proxy) directly bypassing Frame Server.

Key Name:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform (64-bit apps; 32-bit apps in 32-bit OS)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform (32-bit apps in 64-bit OS)
Value Name: "EnableFrameServerMode" REG_DWORD
Value: 0

[ Szerkesztve ]

(#43) shteer válasza azbest (#42) üzenetére


shteer
titán

asztal skype-ban kifagy pár mp utána kép, hang megy tovább
a Logi saját sw-ében a quick capture kifagy, "Launcher_main.exe működése leállt" hibaüzenettel

a gyökkettes "Skype előzetes verzió"-ban működik hiba nélkül. csak baxottul fapad ez még :/

..szerintem jónak tűnik

(#44) hallador


hallador
addikt

Csak be akarja az emberek agyába erőltetni a Microsoft, hogy saját szoftvereket használjanak. A microsoft akarja, hogy a programozók álljanak vissza Windowswa :DDD Na ha valakivel kicseszik az MS, akkor azok a programozók, ott számít igazán egy ilyen update, a sok kis beállított bizbasz, amit amúgy a Windows alatt be kell állítani állíthatja újra.. :D Mert még én újrahúztam a hang kártyát beállítottam, de egy programozó majd újra konfigol mindent, mert a Microsoft fingott egyet? :)

Úgy tűnik az elsődleges Programozó platform marad a Linux, mert úgy tűnik a Microsoft még csak próbálkozik ezzel a dologgal, ami már más platformokon alapértelmezett :D De van Linux-os PowerShell is ami gyanítom már most jobban működik mint a Windows-os verzió... :)

Idióták....

(#35) -Skylake-

Nyilván ez így megy, max a fél világ újrahúzza a VGA-t nem mindegy, kivéve ha pl egy startup vagy, és ott nincs általában enterprise, pl egy programozó csapat, velük jól kib...nak.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) jagdtigger válasza idegen lény (#40) üzenetére


jagdtigger
tag

Letojom kb, eddig se és ezután se fogom használni se az one drive-ot, se az ms fiókot a gépemen(hála az égnek a win7-hez nem is kell :D )...

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#46) janeszgol


janeszgol
félisten

1-2 hete tettem fel ezt az update-tet és összetojta magát a gép. Bootolás után nem adta oda az irányítást, mert valami lefoglalta a gépet. Aztán rá 5 perce befagyott a tálca. Majd egy üzenet, hogy valami folyamat nem válaszol, bezárom-e? Mondom be és kaptam egy fekete képernyőt. (Radeon driverre gyanakszom.)

A toolsban vagy mi a francban van ez az alaphelyzetbe állítás. Na azt kipróbáltam és kaptam kb háromnegyed óra múlva egy szűz Windowst. Viszont azóta jobban is szuperál nálam. Frankó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) haxiboy válasza janeszgol (#46) üzenetére


haxiboy
veterán

Radeon driver lesz az, sajnos ők még azóta sem tanultak meg drivert írni.
Több laptop járt nálam az Anniversary update óta mert nem indult a gép, radeon driver megoldotta a problémát.

NV-s notin, illetve asztalin semmi problémám nem volt, bár én frissen tartok mindent amit lehet.

Csökkentett módban a driver letörlése orvosolja a problémát egyébként, volt olyan gép ami kékhalálozott, onnan hamar kiderült mi a problem. :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) WilliamGhost válasza -AD4M- (#36) üzenetére


WilliamGhost
tag

Üdv a klubban.

Most már röhögni járhatsz ezekbe a fórumtémákba te is. :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#49) vigyori78


vigyori78
őstag

Szerencsére nekem csak 1-2 játékot vágott haza eme csodás frissítés, ami elötte fullhd-n ment 120fps-el az még a menüben is szaggatott 18 fps-el :DDD és soha nem godoltam volna, hogy az xbox app a ludas ebben ami pont a játékokért van :F az app törlése után a hiba megszűnt.

(#50) Fecniii válasza vigyori78 (#49) üzenetére


Fecniii
tag

Nekem első dolgom volt a win10 telepítése után többek közt az xbox app törlése. Nekem amúgy úgy indult eme csodás frissítés hogy nem tudtam belépni a winbe mert mindig visszadobott a bejelentkező képernyőre, majd miután ezen fél óra google keresés után átléptem az fogadott hogy az automatikusan induló programok fele nem indult el, a chrome ikonja eltűnt és lett helyette edge majd chrome indítása után szólt hogy állítsam be mert nem alapértelmezett böngésző amit most már nem elég a böngészőben beállítani a windowsnak külön kell amit meg a kedves windows nem enged. mert egyszerűen nem válik a chrome aktívvá. És még sorolhatnám. Nem tudom hogy a microsoft mit csinál vagy mit nem, de olyanok mintha ez lenne az első oprendszerük és nem lett volna már egy XP meg egy 7 a cég történetében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.