Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

De szuper, ezzel jól el lehet majd fűteni a ramokat. :C

(#2) #90088192 válasza eldiablo (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lefagyas ellen tökéletes. :K

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

De ha RGB van a ramon, akkor ki fogja takarni :(
Most a hűtés, RGB, vagy LCD a fontos?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Hiánypótló eszköz már megint.
Egy évben kétszer nézek bele a gép belsejébe, takarítás szempontjából.
Vannak emberek, akik odabújnak cirógatják, figyelgetik mi történik belül a házban?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#5) #90088192 válasza moongoose (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

A mai divat szerint a funkció lényegtelen csak nézzen jól ki.

Ami gemer az jól néz ki, ennyi elég is. :K
Játszani úgysem tudnak..... ;]

(#6) sixpak


sixpak
nagyúr

Nagyon frankón néz ki, ha most vennék ilyesmit, akkor tuti ez lenne az....bár a ram hűtést némileg túlzásnak érzem, de fenszi, az biztos. :K
A toughram-ok amúgy gyárilag rgb-sek, így viszont lehet meztelen verziót venni... ha létezik ilyen. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7) Dragon3000 válasza moongoose (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem neked szánták, sokan használnak üveg oldalas házat, van, aki az asztalon, így mindig látja a ház belsejét is. Nekik számít, hogy néz ki.

(#8) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Az LCD honnan kapja a jelet? USB-ről?

(the cake is a lie)

(#9) Aljasvip válasza sixpak (#6) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az a baj, hogy ezzel inkább fűteni tudod a RAM-okat.
Az eddigi 23-28°C szobahőjű levegő helyett rájuk fogsz ömleszteni egy 33-45°C vizet. Az eredmény borítékolható, pláne egy jó B-die szett esetében, ami 45°C alatt szeret stabilan létezni.

Csak gratulálni tudok a mérnököknek.

moongoose #4
Ahogy mások is írták, van akinél az asztal dísze a gépház.
Lehet a csúcsát túlzásba is vinni, de itt szerintem vagyunk páran, akik csak valami diszkrét megvilágítást használnak.

(#10) sixpak válasza Aljasvip (#9) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jó, de a gépházban nem room temp van, hanem inkább 2x annyi...pláne valami 300W-os VGA-val.
Nálam a kazán 10700-on lévő aio vízhőmérséklete még nem volt magasabb, mint 38 fok, de az is csak BF5 alatt, ahol 100%-on teker mind a 8 mag.
A ramokat viszont láttam már 42 fokosnak is.
Szóval rontani nem hinném, hogy ront rajt, az nagy blama lenne azért.
Hozzáteszem, eszemben sincs ilyet venni, de ezzel együtt sem hinném, hogy hülyék csinálták volna, mindenféle előzetes tesztek nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Elég barátságos az ára Németországban már elérhetö potom 430€ :)

(#12) sixpak válasza szaszabee (#11) üzenetére


sixpak
nagyúr

Még a 150-200 (talán) emészthető lett volna, 430€...abból egy komplett pc-t kapni, elment az eszük ezeknek...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13) DraXoN válasza sixpak (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

mennyire gyakori a ramokon a hőmérséklet szenzor manapság? (eddig csak szerver ECC ramokon volt hozzájuk szerencsém.. azt lehet mindig "rosszat" vettem mint típust)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) sixpak válasza DraXoN (#13) üzenetére


sixpak
nagyúr

Passz, ez egy viszonylag elfogadható árú Corsair ram és az Icue szoftverben tudom csekkolni a hőfokokat, köztük a ramokét is.
Valahogy így:

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Na ez nagyon jól néz ki,de nem tudom menyire lesz kisebb a ram hőmérséklete,de szerintem sokat nem javul.

(#16) barrier


barrier
csendes tag

Színház :) mentségére szóljon, hogy legalább tényleg jól néz ki :)

(#17) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ramra-van értelme vizet tenni? Én mikor vizezek valamit, vagy bármit hozzárakok a gépemhez, mindig szem elött tartom azt, ha esetleg meghibásodik valami, akkor mennyire lesz körülményes a ki-be rakása. Na a memoria pont ilyen. Főleg mikor egyesével kell tesztelni őket, biztos fain lehet :D mint a toronyhűtők alól kivarázsolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.