Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Szerintem egy jó féle gyártótól származó chip alapból a megbízhatóságot ígéri, pl. Micron D9GTR...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2) Móci


Móci
addikt

Rengeteg értelmét nem látom, maximum jó kis extra pénz lehúzás.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"Az ADATA Premier Pro DDR3 modulok 2 és 4 GB-os változatban, 1,5 voltos üzemi feszültségen, 1333 és 1600 MHz-es órajellel, és rendre CL9-es vagy CL11-es időzítéssel kerülnek a boltokba."

Nem kötekedni akarok de ez a mondat számomra nem egyértelmű.
A 2GB-s lesz 1333-as CL9-es időzítéssel, míg a nagytesó 1600-at CL11 mellett tudja, vagy mindkét méretből lesz 1333-as és 1600-as CL9, ill. CL11-es időzítésű is?

Alléz Olympique de Marseille!

(#5) Daywalker válasza yakuza.tora (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

A rendre azt jelenti érthetőre lefordítva, hogy "az előzőeknek megfelelő sorrendben". Tehát 1333mhz CL9 és 1600mhz CL11.

A többieknek: ez a ram nem azoknak készül, akik otthon 1-2 modult beleraknak a gépbe, nekik biztosan drága, meg nem nagy baj, ha valamiért az egyik modul kiesik a munkából. Sajnos vannak helyek, ahol ez nem így van, ott biztosra mennek. Na persze ez Magyarország, ahol sajnos minden mindegy, csak ingyen legyen, vagy annál is olcsóbban. ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) FRENK1988


FRENK1988
veterán

1600@CL11 ez igen

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Ribi válasza Daywalker (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Geil ramokra is írják, hogy ilyen olyan válogatott meg 24 orán át tulhajtva tesztelt ramok és tutibiztos 100 évig jók, azt mégis hullanak mint a legyek.
Ezektől sem hiszem hogy sokkal többet lehet majd várni. De ha igen akkor mi alapján?

[ Szerkesztve ]

(#8) radi8tor válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem gyors, de megbízható. ;]

Ribi: aki beveszi a GEIL dumáját az megérdemli :)
Én is bevettem, aztán visszavittem és a csere darab azóta is szuperül muzsikál egy másik gépemben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9) yakuza.tora válasza Daywalker (#5) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Értem. :R

(#6) FRENK1988: :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#10) Shing válasza Ribi (#7) üzenetére


Shing
őstag

"Geil ramokra is írják, hogy ilyen olyan válogatott meg 24 orán át tulhajtva tesztelt ramok és tutibiztos 100 évig jók, azt mégis hullanak mint a legyek....."
Attól mennek tönkre, hogy 24 órán át túlhajtva tesztelik őket. ;]

(#11) lexandro


lexandro
tag

8 gigas modulokat mindenhova! Hogy fogok egyebkent 32 gigat egyberakni 4 slotba?

Robi

(#12) Daywalker válasza Ribi (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Ma? Manapság semmi. Amikor a 20-25 ezer forintos cipő ugyanannyit bír, mint a kínai 5 ezres ;]
Nyilván semmit sem lehet 0%-os hibaaránnyal legyártani, de lehet csökkenteni a hibák számát alapos minőségellenőrzéssel és minőségbiztosítással. Ha ez tényleg megvan, akkor vannak helyzetek, amikor megérheti a felárat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) 04ahgy válasza Daywalker (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahol 8-12-16, stb. modult használnak, ott illik regiszteres RAM-oknak lennie, és az bizony szerver. Nem hangos a piac, online média a regiszteres modulok elhullásának tömeges hírétől, ergo azok eddig is megbízhatók voltak.
Hat modul, vagy kevesebb esetén meg nem nehéz a hibaszűrés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) dBLOOD


dBLOOD
tag

Mekkora parasztvakítás!
Gizi néni tehenei három órán át taposták, kútba tettük, onnan is kivettük, bla-bla-bla.

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#16) 04ahgy válasza dBLOOD (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sós kútba tették, onnan is kivették, kerék alá tették, s onnan is kivették. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) radi8tor válasza Daywalker (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azért maradok a Kingstonnál.

⭐ Stella

(#18) Móci válasza 04ahgy (#13) üzenetére


Móci
addikt

Ott a pont. Egy komolyabb helyen valószínűleg jót röhögnek ezen a marketing bullshiton.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Daywalker válasza 04ahgy (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, nem is szerverbe ajánlott, nincs is sehol leírva ilyen. Lehetnek kisebb WS gépek, vagy szimplán olyan beágyazott rendszerek, ahol nem feltétlenül kell regiszteres modul, ellenben ott is kellhet megbízhatóság. Tény, hogy előbbibe egy ECC jól jönne.

Móci: szerintem meg nem feltétlenül kezd bele egy gyártó valami olyanba manapság az amúgyis rizikós árakkal dolgozó memóriapiacon, amivel nagyot lehet bukni. Persze benne van a pakliban, de nem ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) fanti


fanti
addikt

Szerintem Hynix chipekkel van kiszerelve!

Legalábbis ha összevetem az eredeti OEM Hynix és a legújabb Value Kingston modulokkal kép alapján, akkor a nyák az teljesen egyezik!
Csak a Kingston az "Kingston"-t, az ADATA meg "ADATA"-t szitáztat rá a chipekre.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) 04ahgy válasza Daywalker (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, félreértesz. Én nem a megbízható működés fontosságába kötöttem bele, hanem abba, hogy ahol non-ECC, unbuffered modult alkalmaznak, ott maximum 6 lehet jelenleg együtt, és az az X58. De nagyon ritka a 4 modulos kiépítéshez képest. Az ennél több modulos kiépítésnél már regiszteres RAM kell. A cikk ugyanis a megbízhatóság fontosságának indokaként a sok modul esetén fellépő bonyolult hibaszűrést nevezi meg.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) #16939776 válasza radi8tor (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Akinek fontos a hosszú Uptime, az úgy is egy nagy neves cégtől fog erre komplett megoldást venni, amire van 24h-s szervíz meg hasonlók.

A gyártó azt mondta hogy: "leválogatta", így biztos sokáig lesz jó, és nyugodtan hátrúdölhetek, mert biztos nem fog ram-hiba miatt megállni a gép.

Ezt vagy elhiszem vagy nem :W

Szerintem nem csináltak volna ECC-s memóriákat, ha csak válogatással, meg némi "jövőbelátással" meg lehetne oldani ezt a problémát :U

(#23) #06658560 válasza 04ahgy (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fúrótoronyra telepített célgépben, atom-tengeralattjárón belüli egységben, Szibéria közepére ledobott akármilyen modernebb gépben bizony nagyon jól jöhet egy ilyen, ahol nem lehet megoldani, hogy tíz percen belül kideríted melyik a rossz, majd fél óra múlva a közeli ámítástekknika szagboltból meghozod a cseredarabot, ellenben milliós értékű a gép, milliós értékű a munkája. De egy antarktiszi mérőállomáson sem olyan pikk-pakk cserélendő a ram. Az űrtechnikában meg végképp nincs esély kicserélni.

(#24) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezeknek az eszközöknek alapból jó minőségűeknek kellene lenniük, mivel nem egy bonyolult áramkör... Ebből a szempontból az az 1,6% is sok.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mekkora marketing maszlag a semmiért.
Ezért felesleges felárat kérni, inkább tudni kellene minőségi alkatrészekből memóriát építeni, nem ráfogni a plusz pénzt mindenféle tesztekre.

...

(#26) 04ahgy válasza #06658560 (#23) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amiket példának felhoztál, oda legalább ECC-s RAM illik, ami 8 bitenként egy bit hibát javít... Az űrben meg az ilyen DDR3 chipek, amik pártíz nm csííkszélességgel készülnek, egyszerűen nem működnek. A kozmikus sugárzás miatt mindig hibázna, vagy akár tönkre is menne.

Az űrtechnikában speciális, katonai szabványoknak megfelelő 386-486 procikat használnak. És ezekhez illő RAM-ot.

Szibériában sem consumer RAM fog a gépben üzemelni, hanem legalább a katonai hőmérséklettartományban garantált működésű, a cikkben említett nem ilyen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) #06658560 válasza 04ahgy (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem ennek a rendelkezésre állása a fontosabb paraméter, s nem az adatpontosság. Nem minden gépbe kell a mindig pontos érték, a szoftver lehet kellően felkészített meghibásodások ellen, ha kell. pusztán mondtam olyan területeket, ahol nincs szükség avagy hely nagy méretű memóriaegységekre, egy modul pont elég, s oda lehet ez is szánva.

(#28) Ribi válasza #06658560 (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az első mondat elég érdekes.
Rendelkezésre állás fontosabb mint az adatpontosság?
Onnantól már nem áll rendelkezésre, hogy hibázik, mert onnantól papírnehezéknek sem jó. Nem is értem mit akarsz kihozni. Tudod amikor windows is ráfut pár memó hibára dobja a kékhalált. A program meg nem azt fogja nézni, hogy vajon ami adat rendelkezésre áll az tényleg jó-e. Mert ha igen akkor egyszerűbb papíron számolni, a végeredményt meg megtippeljük, mert amit a memóriába ír arra úgysem lehet támaszkodni. :F

(#29) #06658560 válasza Ribi (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megpróbálom másképp fogalmazni- ahol nem kell az a hibajavítás, ami egy EEC memóriában van, de fizikailag nem lehet cserélni egyszerűen, mert elásták a világ végére. Avagy ha nem kezeli a rendszer többi eleme azt a memóriát. Amennyiben több forrásból kapsz eredményt, a rendszert meg valami olyan módon futtatod-esetlegesen egy beágyazott helyen, ahol a ram hibái nem okoznak gondot- a bemenő adataidat meg megfelelően kiépített, több forrásból érkező kontrollal vizsgálod, ott nem kellhet a drágább memóriatípus. Csak a cseréhez nem elég a tíz perc alatt kiugrom a sarki fűszereshez másik modulért történet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.