Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) carr


carr
őstag

Hölgyek, urak! Van valakinek tapasztalata egy tiszta Win install-t hogyan kell végrehajtani ezen a gépen? (T430s)
2536os a service tag, és egy Intel 710 series 300 (279.45GB) méretű SSD-re menne fel a rendszer, inkább kevesebb, mint több sikerrel. :/
Előbb win 7 x64-et, majd win 10 AIO, január 4-i frissítésekkel támogatott változatát próbáltam.
BIOS/UEFI változatban is. Vagy nem indul el a telepítő, vagy felmegy a win ( USB telepítés, MBR, fat32, win7 sp1, x64) de pl ha asztal tulajdosnágokat akartam indítani, akkor Explorer.exe működése leállt stb hibák. Így ezt töröltem.
Még volt 2 win 7 x64 (egyik korábbi frissítéses, SP1, a másik RTM verzió 2009ből, semmi frissítés), de semmi.
Másik Win10, bejön a töltő logo, de semmi tárhely tevékenység.
Tehát BIOS/UEFI gátolja a futást.
biállításokat prbóltam, nem jártam sikerrel.
:/
Volt másik próbálkozás, GPT, vagy MBR fat32 win telepítés, stb. Nem jártam sikerrel. 1 napja szívok. Valaki esetleg találkozott ilyennel?
A gép eredetileg Win8-al jött ki, és ezt erőltetné.
Nálam a win7 x64 vált be eddig legjobban, de a win10 9.5-re történő hákolásától nem zárkózom el!
Lenovo szakik help! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#152) lacz_hu válasza carr (#151) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Szia! 3napja tettem w10 AIO 64 bit-et. 2347-es gépre, igaz ez nem s csak sima T.
így ment: BIOS FRISSITÉS, usb fat32-re formázva (rufus), GPT mód, Sata AHCI, biosban uefi +csm support, secure boot off (!) .... hátha segít

(#153) carr válasza lacz_hu (#152) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm!! :))
Memória volt a hibás. :)
Azért kellett cca 25x újratelepítenem a win-t. hiába mondtam az eladónak, hogy mi a parám. :) Azt mondta szoftveres lehet. De elvittem másik memóriával, megnézte, hibázott, cserélte. No problem
már gond nélkül szalad. sebessége is jó, és akku idő is tűrhető. 2 órát vígan elvagyok. arra elég.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.