Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Igazán eláraszthatná valaki a piacot olcsó zen3-asokkal. :DDD ;]

(#2) Tüzi

Én meg felvásárolom mindet, és amikor beborul a kripto, akkor jó haszonnal eladom a sok olcsó videókártya mellé.
lol

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) janos666 válasza lemusz (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, lehet hogy akkor váltanék én is Intel 8600K-ról AMD 5600X-re.
Csak az lehet még a baj, hogy mikor legutóbb néztem, volt egy minimális profit a Zen3 CPU bányászaton is (ami arra még nem elég, hogy csak azért vegyen az ember, nem lesz rajta véges ROI, de "ha már úgyis kéznél van" alapon talán nem siet úgy eladni a bányász, hanem inkább beröffenti azt is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4) dokanin válasza Tüzi (#2) üzenetére


dokanin
aktív tag

Kezdem azt hinni, hogy ez már sosem borul be és örökre velünk marad.
Mert ha bukik az egyik, jön a következő a nulláról.
Sőt nekik ez a biznisz.

(#5) DraXoN válasza dokanin (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

biztos, hogy előbb-utóbb beborul (bizonyos mértékben), de az is, hogy jön majd egy újabb hullám később (vagy jön másik).

ez így marad amíg törvényileg nem tiltják a kereskedést ezen cuccokkal. (simán lehetne indok a forgalmi adó meg nem fizetés és amiatt való betiltás).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) Tüzi válasza dokanin (#4) üzenetére

Ebből a baromságból én elvi okok miatt kihagyom magam.
Nekem ezt nem veszi be a gyomrom... mondjuk a tőzsdét is nehezen, de ezt a kriptofaszságot meg aztán végképp semennyire.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) janos666 válasza Tüzi (#6) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen elvek? Utálod a pénzt? :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8) Semplar válasza janos666 (#7) üzenetére


Semplar
őstag

Szereti a bolygót.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#9) DraXoN válasza janos666 (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jelentéktelen, nekem annyit nem ér meg, hogy beálljak egy "hisztis" játékba... és a környezetet nem kis mértékben szennyezi.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) jeni válasza DraXoN (#5) üzenetére


jeni
félisten

Nem engedik beborulni. Majd jön megint az Elon Musk 2 aki megint betesz 2 milliárd dolcsit.

[ Szerkesztve ]

(#11) janos666 válasza jeni (#10) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elon csak szórakoztatja magát a Twitter-en át. Szerintem igazából nem sok köze van a mozgásokhoz (mikor amúgy is megy felfelé, akkor kiír valami pozitívat, és ilyenkor túllő a piac a célon, majd mikor megtorpan az ár, akkor kidob valami negatívat, hogy hamarabb esni kezdjen, ne csak random a következő X napon belül, de kb. ennyi).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) Strezi


Strezi
őstag

Azt nem értem, hogy ha mondjuk alzán összekarakok majd egy milláért PC-t (mondjuk a képen látható 5950x-szel) akkor miért nem ajánlja fel, hogy elsőbbséggel kapok hozzá vidókarit? Már rég meg kellett volna lépniük valami hasonlót :F
Többször nekifutottam egy új gép összerakásának, tényleges vásárlási szándékkal, aztán mindíg itt elakad a dolg :(((

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#13) rii válasza janos666 (#7) üzenetére


rii
nagyúr

a pénzben semmi jó nincs
az életidődet és életenergiádat adod azért, hogy kapjál pénzt,
más emberek dolgára pazarlod az életedet, mikor is megmondják hogy ez a feladatod az a feladatod

ahelyett hogy a saját életidődet, saját életenergiádat ... az életed a saját dolgaiddal töltenéd

a fogy. társadalomban egy embernek sincs saját élete, mert a pénzért cserébe rabszolgák vagyunk.

a parasztok voltak még szabadok
utána már az egész világ csak rabszogla
aki önfentartó - pénz nélkül él - az szabad, mert a sajat életidejét-életenrgiáját a saját szükségeleteire fordítja, a saját dolgával foglalkozik, nem a máséval.

-----
a kriptovatával meg az még a hatalmas gond, hogy olyat csinálnak rengeteg energiapazarlással, hatalmas CO2 lábnyommal, ami már van - fizetőeszköz
szóval a kriptovalutában aztán végképp semmi védenivaló nincs, amikor nyakunkon a globális felmelegedés, hiszen minél több CO2-t küldünk a légkörbe - ami üvegáhzi gáz - annál több hő reked meg a földön - melegszik.

mintha nem lenne elég a rengeteg autó-gyárak-szénerőművekből jövő CO2, a kriptovalutával mégtöbb megy a légkörbe, mert azt a rengeteg áramot, amit felhasználnak hozzá, elő kell állítani.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14) KEndre válasza dokanin (#4) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Volt már olyan a világtörténelemben, hogy valamelyik hivatalos mani is bedőlt, én még koromnál fogva láttam a pincében bezsákolt mill- és billpengőt is, és a kriptószar is egy ilyen fedezet nélküli hájpmassza. Amíg nem tudsz vele valami értéket vásárolni, addig ez egy szerencsejáték. De igazad van, ha bebukik az egyik, lesz/van másik. Örökkön örökké.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#15) KROK640 válasza dokanin (#4) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, valahogy ez is olyan mint a Covid-19, hogy nem bírunk már megszabadulni tőle ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16) Busterftw válasza rii (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat itt pont a crypto az az, ami csak megy a hatterben es termeli a penzt, szoval nem kell rabszolgakent dolgoznod, van ido masra. :)
Csak egy meglatas.

(#17) rii válasza Busterftw (#16) üzenetére


rii
nagyúr

csökkenteni kellene a globális CO2 kibocsájtásunkat, a kripto meg ennek homlokegyenest megy neki ... ráadásul már van fizetőeszköz - a pénz - semmi szükség még egy fizetőeszközre, ami - azt hiszem - már annyi energiát igényel mint egész Hollandia

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) cappa72 válasza rii (#13) üzenetére


cappa72
nagyúr

A Szaffiban hangzott el: "Csak az az úr, aki maga felett úr, és sohasem szorul szolgákra."
Csak ha már bölcsességeknél tartunk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19) sb


sb
veterán

Az online kereskedők úgy próbálták ugyanis megakadályozni a videokártyák készleteinek gyors kimerülését, hogy a GPU-k mellé egyéb termékeket, processzort, alaplapot vagy SSD-t, esetleg ezek közül mindegyiket odacsomagolták. A jelentések szerint ez sem a bányászokat, sem a nyerészkedőket nem zavarta, így is felvásárolják az elérhető készletet.

Ezt én árukapcsolásnak hívnám. Az online kereskedő-nyerészkedőket sem nagyon zavarta nyilván.

(#20) nuke7


nuke7
veterán

ha véletlenül túl sok olcsó CPU jönne, jönne egy CPU-n futó bányász script ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) Busterftw válasza rii (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

En az elejere reagaltam.
A tobbseg hagyomanyos munkaval az idejet/energiajat tolti/kolti el, hogy legyen penz es tudjon mellette azzal foglalkozni amivel akar es szeret.
Ha valaki cryptoval "passzivan" penzt keres anelkul, hogy napi 8-12 orat munkaval toltene, akkor tobb ido van a sajat dolgaidra.

(#22) Darmol válasza janos666 (#7) üzenetére


Darmol
senior tag

Szerencsejátékot, piramisjátokot, ilyesmit.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#23) Televan74 válasza sb (#19) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az online kereskedő rájött hogy pillanatnyilag jó a GPU tömeges értékesítése(már ha van neki), de hosszú távon nem jó, mert nem fogy az alaplap, processzor, stb... mellette. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) -Skylake- válasza Busterftw (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

Biztos nem tűnt fel két mh/s ellenőrzés közt, de egyébként a " ami csak megy a hatterben es termeli a penzt" alapértelmezetten mond ellent a jelen pénzügyi környezet működésének. Szóval az egy kellemes álom egyébként ha Te vagy bárki tényleg elhiszi, hogy eljött az új világrend és a milliomosokat majd abba mérjük mostantól, hogy kinek volt jobb script a böngészőhöz VGA-t vásárolni , csak kicsit szomorú, hogy érzem mennyire komolyan gondoljátok.

Továbbá a "csak megy a háttérbe és nyomtatja a pénzt" megállapításban az is csodálatos, hogy tényleg elhiszed, hogy ez legit. Az egész bolygón soha, semmi (soha, semmi) nem volt, ami önnön magában egy helyben állt és termelte a """pénzt""". Sajnálom, ha tényleg elhiszed hogy ez megváltozott.

És akkor itt még egyetlen szó sem esett a crypto mint termék konstrukciós hibáiról (amiből ~ 50.000 van kb), hanem csak odáig jutottunk el, hogy tényleg elhiszed , hogy két CoD Warzone között az üres időből lesz a Porsche Taycan. Tényleg, szívemből kívánom mindenkinek aki cryptot tart (apám is tart) , hogy keressen rajta és költse el valami tök jóra, de ne már. A világ nem változott meg a BTC-től , meg ETH-tól sem, niche cucc geek-eknek. Onnan tudod, hogy már nem tart sokáig, hogy már apámnak is van. Engedjétek el ezt a vak hitet a semmibe és lássátok reálisan, attól még ugyan úgy szarrá tudjátok keresni vele magatokat, csak lássátok reálisan. Az ilyen vak hitnek szokott általában csúnya koppja lenni, márpedig a crypto mögött még vakabb a hit mint Jézus mögött, mert a cryptóbol lesz iphone 12 is a bibliából meg nem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#25) Darmol válasza Busterftw (#21) üzenetére


Darmol
senior tag

Ennek a leírásnak a stricik is megfelelnek.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#26) nuke7 válasza rii (#13) üzenetére


nuke7
veterán

:)) ezt azért nehéz elhinni... mert ha bármi olyat szeretnél csinálni, ami továbbmutat az önnfenntartáson (menedék, kaja) ahhoz kelleni fog pénz.

A parasztok kurvára nem voltak szabadok, mert az, hogy azért dolgozol, hogy legyen mit enned és hol aludnod, az kurvára nem szabadság és önmegvalósítás :N
Az a paraszt volt szabad, és önmegvalósított, akit mondjuk Dózsának hívtak, vagy akiből földesúr, esetleg kereskedő lett. Amíg a saját idődet váltod át a megélhetésedre, rohadtul nem vagy "szabad"...

#27 janos666 : szerintem is, mert ugye a maslow piramison csak akkor tudsz magasabb szintekre jutni, ha játszol a társadalomban valamilyen szinten, ahhoz meg elengedhetetlen a pénz ma már. (vannak társadalmi szabályok amik görbíthetőek, de szerintem a vagyon nem az)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) janos666 válasza Televan74 (#23) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rájött, hogy a leendő bányász, vagy használt-piaci kereskedőre rá tud sózni árukapcsolással mást is, ha ad neki egy VGA-t.
#26nuke7 - A saját tapasztalatom, hogy a "szabadság" önmagában kicsit túl van értékelve.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) sb válasza Televan74 (#23) üzenetére


sb
veterán

Ezért figyelik most a piacot és várják, hogy másodkézből elárasszák azt és kib*sszanak velük ők saját magukkal cpu/SSD fronton is. Ahogy majd egyszer a gpu-kat is visszaborítják.

Szerintem csak ez érdekelte őket: $$$. És abból is csak a pár napon belül elérhető profit. A többi - akár az, hogy mi lesz fél év múlva - magasról lesz*rva.

szerk: Egyébként cpu-ból is hiány van elég régóta. Pirosaknál, kékeknél egyformán. Így ez elég szemét hozzáállás, hogy még azt is elszórták nekik.

[ Szerkesztve ]

(#29) Duck663


Duck663
őstag

VGA-val nem akarják elárasztani a piacot? :P

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#30) biscuit


biscuit
aktív tag

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#31) bunfi válasza biscuit (#30) üzenetére


bunfi
őstag

Az ökológiai lábnyoma egy dolog (azért az mégis elgondolkodtató, hogy Argentína kevesebb áramot fogyaszt éves szinten, mint a kriptovaluta bányászat vagy az olcsó iráni áramon élősködő külföldiek már a lakossági hálózat múködését interferálják). Ettől függetlenül engem jobban zavar, hogy a volatilitása miatt alkalmatlan mindennapi fizetőeszköznek. A konvertibilitása nem létező fogalom. Még olyan (szinte semmilyen?) szintű szabályozása sincsen, mint a befektetési piacnak. És mindezeken felül a megtermelt kriptovaluta nagy része olyan dolgok finaszírozását könnyítette meg, mint a drog-, fegyver- és emberkereskedelem. Ezek mellett az olyan dolgok, hogy hazavágta a PC piacot már csak a személyemnek rosszul eső apróság.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#32) Felesbandi válasza -Skylake- (#24) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Biztos nem tűnt fel két mh/s ellenőrzés közt, de egyébként a " ami csak megy a hatterben es termeli a penzt" alapértelmezetten mond ellent a jelen pénzügyi környezet működésének.
...
Továbbá a "csak megy a háttérbe és nyomtatja a pénzt" megállapításban az is csodálatos, hogy tényleg elhiszed, hogy ez legit. Az egész bolygón soha, semmi (soha, semmi) nem volt, ami önnön magában egy helyben állt és termelte a """pénzt""". Sajnálom, ha tényleg elhiszed hogy ez megváltozott."

Hat nem is tudom. En a jatekra vett gepemen banyaszok, jatek kozben offolom, jatek utan ujra elinditom 2 kattintassal, amikor epp eszembejut, ranezek akar a telomrol, ha nem vagyok otthon. Azert ez elegge elenyeszo effort.
A kibanyaszott kriptot meg ha ugy dontok, kiveszem rendes penzben. Az meg mar eleg legit nekem.

(#33) Busterftw válasza -Skylake- (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

En nem banyaszok, de arfolyamtol fuggoen megfelelo vagy mar meglevo kartyakkal siman lehet hozni egy passziv bevetelt.
Ez nem hit es mese, barki kiszamolhatja a net profitot.

Nem azt mondtam, hogy milliomos lesz belole valaki, de pl egy 3090 siman hozhat 300-460 dollar havonta. 3-4-5 honap alatt megvan az ara, utana meg tisztan profit.
Ez az osszeg realis es passziv bevetel. Ket kartyaval mar tobbet kapsz a magyar minimalbernal es nem kell napi 10 orat a szalag melett lenni.

Sarkitott pelda, de van benn racio es nem elrugaszkodott otlet.

(#34) Molyzsa válasza Strezi (#12) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Azért, mert inkább azt akarják, hogy az általuk összerakottat vedd meg mondjuk ennyiért... [link]
:((

..o.O..

(#35) kopi72 válasza Tüzi (#2) üzenetére


kopi72
aktív tag

Azt varhatod, hogy beborul a kripto iteletnapig is

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#36) macilaci78 válasza KEndre (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon sok nagytőkésnek áll érdekében, hogy a crypto-vonat még zakatoljon, amíg ez nem változik, addig nem fog bedőlni.
A pengő is azért dőlt be, mert a kevés kézben koncentrálódó nagy tőkének az állt érdekében.

És sajnos a cryptovaluta valid feizetőeszköz, ugyanis mind az eladó, mind a vevő egyaránt elismeri az általa képviselt értéket. Sőt, tényleges vásárlóerőt képvisel, ha már olyan javakat is lehet érte venni, mint egy Tesla, vagy egy örömlány ideje.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) joergie válasza kopi72 (#35) üzenetére


joergie
őstag

Ezzel az a baj, hogy pont ezzel a hozzáállással(az emberiség részéről) jön egyre közelebb az az ítéletnap, nem a beborulás dátuma tolódik ki.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#38) rii válasza nuke7 (#26) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Amíg a saját idődet váltod át a megélhetésedre, rohadtul nem vagy "szabad"... "

szerintem meg de

valamit csinálni kell
dolgozni azt kell
kaja kell
és ha már dolgozni kell, akkor közvetlenül a saját szükségleteimet csinálva vagyok szabad

földesúrnak lenni olyan jó?
ingyen élni olyan jó?
mások által megtermelt javakat fogyasztani olyan jó?

szerintem nem
ha csilliárdos is lennék, akkor is magamnak termesztenék meg mindent, hogy a saját dolgommal foglalkozzak

a földesúr se a saját dolgával foglalkozik
de még a világ ura sem
mindezeknél szabadabb, aki magának termeli meg a kaját, tart állatot.

a földesúr függ az alattvalóktól
életképtelen

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) Csandi válasza rii (#38) üzenetére


Csandi
őstag

Miért "kell" csinálni valamit? Miért "kell" dolgozni? Akkor vagy szabad ha nincs kötelezettséged, ha pedig dolgozol akkor van

(#40) nuke7 válasza Felesbandi (#32) üzenetére


nuke7
veterán

milyen kártyával és mennyit keresel..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) nuke7 válasza rii (#38) üzenetére


nuke7
veterán

de ha többet kapok más szükségleteit kielégítve, akkor miért ne válasszam azt, miért korlátozzam magam a saját szükségleteimre? Kielégítem másokét is, és így nem csak a megélhetésem van meg, hanem bármi mást is csinálhatok - míg ha csak a megélhetésem van meg, mást nem tudok csinálni, mert teljesen lefoglal, hogy megélhessek...
Tehát ha azt választom, hogy másnak termelek, többért, mint amennyit a magam termeléséből kapnék akkor miért nem vagyok szabad?

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) Cyberboy42 válasza KEndre (#14) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az agond hogy igenis tudsz rajta venni most már bármit. a fedezet benne van, méghozzá abban a formában amit az elején mindenki belerakott. Tudsz rajta venni Teslát, sőt, az alzán is tudsz vele fizetni vásárláskor, és az olyan protálokon mint a coinbase a pusztán kereskedés is meg van odlva... veszel egy millióért februárban, eladod 1,5-ért áprilisban. Nem érdekes hogy mennyi bálna fog belepusztulni, minél több nagy cég hajlandó elfogadni ezt a "pénznemet" annál erősebb lesz, és nincsa az az isten hogy Ilyen Elon Muskoknak lenullázd a benne fekvő vagyonát.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#43) rii válasza Csandi (#39) üzenetére


rii
nagyúr

mert enni kell
a szükségleteket be kell tölteni
kaja, víz, 20-25 fok, tető a fejed fölé

ha ezeket megcsinálod, a saját dolgoddal foglalkozol, ekkor vagy szabad.
ha rabszolgamunkát végzel és érte pénzt kapsz, akkor a más dolgával foglalkozol és a te dolgoddal meg más foglalkozik

kicsavart egy világ

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44) rii válasza nuke7 (#41) üzenetére


rii
nagyúr

"Tehát ha azt választom, hogy másnak termelek, többért, mint amennyit a magam termeléséből kapnék akkor miért nem vagyok szabad?"

mert akkor a másik doglával foglalkozol

van is az a mondás ... csak sajnos nagyon negatív töltettel ismerjük:
"törődj a saját dolgoddal"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) nuke7 válasza rii (#43) üzenetére


nuke7
veterán

:D ne. Ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy azért korlátozzam magam, hogy "szabad" legyek :))

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) rii válasza nuke7 (#45) üzenetére


rii
nagyúr

miben korlátozod magad?
itt jön az igazi önkifejezés
-maganak vágom a hajamat
-rengeteg épületet kell építeni
-lehet kreatívkodni
-nem szól bele senki ... nem dobják vissza hogy ez így nem jó
-akkor kelsz amikor akarsz ... az álltok miatt se kell 6-kor kelni.
nekem is van rabszolgamunkám graf. vagyok egy reklámügynökségnél home office-ban ... amiatt kell egyedül 9-kor felébredni ... de az állatok simán elvannak reggel 10.30-ig is. ( volt már h csúnyán bealudtam hétvégén, és a kecskék még akkor is csak fetrengőztek tovább )
- ha magadnak termeled a kaját akkor tudod mi van benne és tudod mi nincs benne ... jelenleg rengeteg vegyszer van a kajában

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47) sb válasza rii (#46) üzenetére


sb
veterán

Ezt komolyan magyarázni kell?

Leírtál 3 dolgot, hogy azzal szabad vagy, de miért abból a 3-ból állna a világ?
OK, negyedikként levágod a hajad. És? Meg is műtöd magad? Betömöd a fogad? Az autód megszereled ha hengerfejes? Nincs autód? Akkor nagy szabadságodban még nem tudtál 2 napi járóföldnél messzebbre elmenni? A gyereked megtanítod mindenre/akármire egyetemi szinten? Vagy ő is max hajvágással fejezze ki önmagát ha felnő?
Ezekhez meg pénz kell...

Persze a hajvágással is fizethetsz... de erre találták ki a pénzt, hogy egyetemes értékmérő legyen. Azt hagyjuk, hogy mennyire nincs összhangban egy rakás dolog értéke és ára... ettől még a koncepció ez és valid. Ahogy az is, hogy 3 dologtól nem leszel "szabad".

Félreértés ne legyen. Ma épp kezd az a nézet uralkodni, hogy a munka határozza meg az életünk, ezt én is így látom és rohadt káros. De azért ennyire nem lehet leegyszerűsíteni a képletet.

[ Szerkesztve ]

(#48) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Vicces, hogy mindenki a környezetet védi.. Kíváncsi vagyok, mennyi ilyen próbálkoznak a Chia bányászattal.. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#49) rii válasza sb (#47) üzenetére


rii
nagyúr

" ... de miért abból a 3-ból állna a világ ... "
nem ebből a 3 dologból áll a világ, de tovább is lehet ezt folytatni
én csak azt mondom amit megtapasztaltam, hogy tök jó
tök jó h magamnak vágom a hajamat, magam építem meg a melléképületeket, hozom be a pecóba a vizet - legyen az bármennyire gány is - mert amit én csinálok meg magam körül azzal tudok a legjobban összhanban élni, hiszen én csináltam, az én tudásom, bénázásom, félrefűrészelésem, ferdén felszerelésem, saját magam köszönök vissza azokból a dolgokból amiket összetákolok magam körül, hiszen ez vagyok én, ezzel tudok a legjobban összhangban élni, nem azzal, amit egy mesterember "szépen" megcsinál

van autóm, ... de minek akarnék elmenni bárhova is?
még a telekről se szeretek kimozdulni, mert minek?
ez az otthonom.

" ... Meg is műtöd magad? Betömöd a fogad? ... "
alapvető szükségletekről beszélek, amiket meg tud csinálni az ember maga

" ... A gyereked megtanítod mindenre/akármire egyetemi szinten? ... "
az önfentartáshoz csak józan paraszti ész kell
totálisan túl van tolva az iskoláztatási téma
nincs gyerekem.
a bölcsöde-ovoda-iskola csak a fogy. társadalom rabszolgájává nevel ki
bölcsöde - megtanulod hogy nem otthon vagy
ovoda - nem otthon vagy és megtanulod, hogy nem azt csinálsz amit akarsz
iskola - nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz - és megtanulod a dirinek a szerepét is

mi történik amikot elkezdesz dolgozni?
nem otthon vagy nem azt csinálsz amit akarsz és ott az igazgató, főnök

és mindezekkel megtanulod, hogy a kapcsolatok mulandóak.
megszokod, hogy rotálódnak az emberek körülötted
lesz egy munkatársad, aztán volt nincs.
de ezt már megtanultad bölcsödétől kezdve.
sokkal jobb lenne ha állandó kapcsolatok lennének az ember életlében, ami volt régen.
sokkal jobb lenne ha a gyerek a családjában nőne fel, a szülő nevelné nem a böcslöde, ovoda iskola

" ... munka határozza meg az életünk ... "
tök jó
én is erről beszélek, nem értem miért írod rá, hogy káros
a magadnak végzett munka, vagy a másoknak végzett munka

" ... De azért ennyire nem lehet leegyszerűsíteni a képletet. ... "
pedig ez ennyire egyszerű volt még nem is olyan régen.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50) Reggie0 válasza rii (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

"az önfentartáshoz csak józan paraszti ész kell"

Ahhoz valoban csak annyi. De pl. hogy legyen interneted es aramod, mar keves. Ha mindenki csak onfenntartana, akkor meg barlangban laknank.
Aztan arrol nem is beszelve, hogy mondjuk egy muveletlen, buborekban elo valaki, hogy tudna kozugyekben donteni(pl. szavazni).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.