Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kobe válasza szanozs (#100) üzenetére


Kobe
veterán

Sotetszurke attetszo

Bakker ez kisebb mint a redmi note 4 :D

(#102) elfelejtette válasza Kobe (#101) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is a mérete miatt néztem, de lehet, hogy a még kisebb Samu A40 lesz a befutó...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#103) Kobe


Kobe
veterán

Tegnap belaktam a telot / telokat (asszony is ilyet kapott)
Nekem nagyon bejon. Meretre kisebb mint a note 4 de szerintem kezelhetobb, tenyerbeillobb a keparanya.
A miui 10et nem hasznaltam elotte, de egy ideje mar zavar a mi cloud 'nyomulasa', bacogat hogy szinkronizalj mindent de amugy meg folyamatosan sir hogy elfogyott a tarhely... Wtf.... Elso xiaomi telom amin teljesen kilottem ezt a funkciot, eleg a google

A kepernyo szep meg jo, egy idegesito dolog van: az ujjlenyomat olvado zold felvillanasa feloldaskor. Amugy meg megy siman muanyagfoliaval is (elrohantam venni par db hagyomanyos muanyagfoliat amig a tempered glass nem jon meg, es csak felrakas utan vakartam a fejem hogy ezzel hogy fogok ujjlenyomatot beallitani

Ami gaz, hogy a gyari tok nem eleg magas a kamera kornyeken, siman raul a kamera uvegere a telo ha lerakod az asztalra, ezt atgondolhattak volna. Remelem a nilkin meg a tobbi tovabbgondolta es ugy gyartotta, amugymeg camera glass lesz ra

Az usb c jack atalakitot adhattak volna kicsit szolidabb meretben es feketeben. Eleg hulyen mutat, hogy egy full fekete telefonhoz minden tartozek feher. Valoszinu valami szolidabb, rovidebb kabeldarabos atalakito lesz fekrteben berendelve hozza

[ Szerkesztve ]

(#104) szanozs válasza Kobe (#103) üzenetére


szanozs
aktív tag

Kíváncsi lennék milyennek értékeled az akku időt? Mert én a redmi 3s (4100mAh)után elég lehangolónak tartom. Nagyon óvatosan kell használni, mert különben gyorsan lemerül. Te kaptál hozzá powerbankot is?
Amúgy tök jó és szép a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#105) Noukoum válasza szanozs (#104) üzenetére


Noukoum
veterán

Én nekem 4,5-5 óra sot jön ki. Redmi 3, Note 5 után újra néznem kell az akkumulátor százalékot :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#106) Kobe válasza szanozs (#104) üzenetére


Kobe
veterán

Ejjel raktam fel toltore, most van 86 szazalekom, altalam atlagos hasznalat mellett
Mondjuk annyi h en kocsiban toltore szoktam rakni navi miatt meg a zenet a ceges telomrol szoktam spotifyon hallgatni, ezert nalam a sajat note 4 is kibirt mindig masfel napokat

(#107) GuruZone


GuruZone
őstag

Srácok, lessétek meg. Délelőtt óta nyúzom a telót, sokat még nem fotóztam, de a széles látószögű képeket hajlamos a teló nem elmenteni (elsőre).

Miui 10.2.2.0 Global

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#108) paleinho válasza GuruZone (#107) üzenetére


paleinho
senior tag

sokat nem fotóztam, de nekem eddig mindet mentette :K

(#109) paleinho válasza Kobe (#103) üzenetére


paleinho
senior tag

a gyári tokot egy ilyenre cseréltem, kicsit a kamerát is védi. Nem úgy néz ki mint a képen, a vaku részen is kör alakú a kivágás, mint itt
kamerára ezt találtam, még nem érkezett meg, így nem tudom milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#110) Kobe válasza paleinho (#109) üzenetére


Kobe
veterán

a tokokból én több fajtát rendeltem, van sima szilikon is meg nilkin frosted is

A kamarea tempered glassnál szerintem a fémgyűrű tök felesleges -> a tokok 95%-a nem fog felmenni rendesen a telefonra (főleg a nilkin keménytok) mert elakad a kamerakivágásban ha a gyűrűt is rárakja még az ember

(#111) GuruZone


GuruZone
őstag

Köszönöm köszi köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#112) zsoleer


zsoleer
senior tag

Aki vásárolt mi 9 se készüléket vagy megrendelte az Alza-tól. Mit mondanak a szállításra? Pár napja még május 7 volt most meg már 30.-a. Mi a realítás? :W

(#113) Tomis válasza zsoleer (#112) üzenetére


Tomis
csendes tag

Nekem ma jött meg végül...még bontatlan,ha valakit esetleg érdekel!😀

(#114) zsoleer


zsoleer
senior tag

Ha valakinek jönne egy bontatlan kék, akkor vevő lennék rá.

(#115) Kobe válasza zsoleer (#112) üzenetére


Kobe
veterán

En csutortokon rendeltem. Azt mondtak penteken menjek be a boltba atvenni.... Bementem... Oszt odaadtak :D

(#116) szirtee


szirtee
csendes tag

Sziasztok!
Múlthéten pénteken rendeltem Alzáról a powerbankosat, vasárnapra be is dobták az egyik boxba.
Honor 8ról váltottam, szal akksiban nem sok különbséget vélek felfedezni, persze az már majdnem 3 évet leszolgált. A töltési sebesség mondjuk sokkal jobb, viszont fel is melegíti a telót rendesen.
A kamera eléggé gyenguszra sikerült. Nagyon elmossa a részleteket 48mp ide vagy oda. :/ Sötétben viszont jobb a Xiaomi.
Hangszóró jobban szól és hangosabb is mint a Honornál.
Szóval nem bántam meg a váltást.
Egy kérdés, valaki rakott-e rá üvegfóliát és úgy mennyire mükszik az ujjlenyomatolvasó?

Blood Type : THC+

(#117) Hummin válasza szirtee (#116) üzenetére


Hummin
tag

Ujjlenyomatolvasó Egy újra tanítás után hasonlóan működik, mint üveg nélkül.

Tegnap áttettem a régiót Honkong-ra, így kipróbáltam a Face unlock-ot. Dupla tap-re állítva a képernyő felébresztését, igen gyors és kényelmes tud lenni a készülék feloldás.

(#118) devpernull


devpernull
tag

Végül ideért a telefon Gearvitától, $360 volt + $8 az EU priority line szállítás. Viszont a vám megfogta, ráment még 27% ÁFA és a posta vámkezelési díja 3500 Ft. Így már nem volt olyan jó vétel :)
A bécsi átcsomagolásnál azt írták rá a dobozra, hogy "Metal tube" és $4,5 értékű, származási ország Kína...

(#119) devpernull válasza Hummin (#117) üzenetére


devpernull
tag

9H üveggel nekem is jól működik az ujjlenyomatolvasó.

Élőben nagyon szép ez a kék hátlap, még átlátszó szilikon tokkal is. Viszont a kamera ebből is kilóg, nem csak a gyáriból, muszáj rá venni kamera üveget.

[ Szerkesztve ]

(#120) devpernull válasza Noukoum (#105) üzenetére


devpernull
tag

Sajnos tényleg nem túl acélos az akkumulátor, normál használat mellett éppen kibír egy napot. Nem játszom, se zene, se video, se bluetooth. Ejj-ejj...

(#121) Kobe válasza devpernull (#120) üzenetére


Kobe
veterán

Reggel vettem le toltorol, normal uzemmel most 66 szazalek.
Elotte masfel napot kibirt siman, pentek du ota 3* volt tolton a 4 teljes nap alatt

(#122) da. válasza Kobe (#121) üzenetére


da.
tag

Sziasztok,
Lehet, hogy hülye kérdés, de ahogy más topikokban láttam, nem egyértelmű, hogy "igen": használható a google camera a Mi 9 SE-n? Úgy tűnik, hogy azzal sokkal jobb képeket lehet készíteni mint az alap szoftverrel.
Elvileg a napokban érkezik, teljesen analfabéta vagyok androidhoz, iphone 6-ról jövök.
Szoktam látni fórumon, hogy ha megérkezik egy kínai telefon, sokan reflexből nekiállnak új oprendszert tenni rá. Milyen okom lehet erre? Bocs, ha ez offtopik, ha tudnátok mondani egy erről szóló topikot, vagy cikket, azt megköszönném.
üdv,
d.

(#123) Kobe


Kobe
veterán

Nem bolt meg type c-s telom, ezert nem tudom hogy az atalakito hibaja vagy mas, de masnal is feltunoen halk a medialejatszas az atalakitoval?
A koxra tekert spotify a telon kb egyenerteku a redmi note 4esem 40%os hangerejevel, pedig srmmilyen hangero korlatzozas nincs bekapcsolva

(#124) devpernull válasza Kobe (#123) üzenetére


devpernull
tag

Kipróbáltam, nálam kb. egyformán hangos az átalakítóval, mint a Sony Z3C.
Rendszerfrissítés után volt gyári állapot visszaállításod? Nekem több telefonnál az oldotta meg a misztikus hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#125) szirtee


szirtee
csendes tag

Köszi az üveginfót.
Én ma próbáltam ki norm. Headsetemmel is és a PS4 headsetemnél is volt ,h elment a zene. :/ Valami nem kóser. De hangerő para nem volt.

[ Szerkesztve ]

Blood Type : THC+

(#126) szirtee


szirtee
csendes tag

Mellesleg megy már magyarországi régióval is az arcfeloldás.

már nem tudtam szerkeszteni

Blood Type : THC+

(#127) borand


borand
aktív tag

Sziasztok!

Teló vásárlás előtt állok és két telefon maradt a kalapban. Az S10e és a Mi 9 Se. Ugye előbbit nem kell magyaráznom Samsung csúcskészülék, nyilván pár dologban elmarad tőle egy felső-középkategóriás telefon, viszont nem tudom, hogy megéri a 80-90 ezer forintos többletet kiadni.

Amik érdekelnének a készülékkel kapcsolatban az az üzemidő. Mondhatni átlag felhasználó vagyok, facebook, insta, böngészés, fotózás, navigálás, amik jellemzőbbek a felhasználásomra. Innét adódik, hogy a képminőség is fontos szempont. Nyilván itt sem várom el a Samsung minőséget. Ha valaki tud, akkor legyen szíves pár képet felnyomni.

Illetve félek ettől a Kínából rendeléses dologtól. Garanciáztatás stb ilyenkor nagyon kényes téma? Illetve honnét érdemes megrendelni.

(#128) mdraco válasza borand (#127) üzenetére


mdraco
őstag

Nekem még úton a telefon, de itt a kamera elég alaposan le van tesztelve: képek
Forrás: [link]

(#129) Hummin válasza szirtee (#126) üzenetére


Hummin
tag

Köszi az infót! Visszaallitottam magyarra. Pont a frissítés előtti este raktam át. Témákat viszont a magyarnál eltünteti, ha valakit érintene a hiánya.

(#130) GuruZone válasza borand (#127) üzenetére


GuruZone
őstag

Ez a videó választ ad az üzemidős kérdésedre.

[link]

Persze wifin nekem is összejön otthon a 6 óra kijelzőidő, de egy átlag hétköznap, mikor 100%-kal indulok el otthonról, 55-tel érek haza. Melóban ide-oda ugrál 2G 3G 4G, minden telefonom sokat zabált, de ekkora akksival jó értéknek számít nálam az 55%.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#131) Kobe


Kobe
veterán

Kamera fronton probalgattam ma kicsit a telot majalisos vadasparkozas kozben

Amire figyelmes lettem, hogy feher dolgoknal zoomolas melett brutalis kromatikus aberraciot produkal
(telefonnal ennyire rosszat meg nem igazan lattam

A kontraszt es alapertelmezett szinhomerseklet lehetne kicsit huvosebb, neha nem is volt kulonbseg a hdr es a sima kepek kozott

A portre modok jol eltalaltak, azok normalis kepeket lonek

A 48MP mod fain, kar hogy ilyenkor zoomolni egyaltalan nem lehet vele

Zoom belkul a nagyfelbontasu kepek tenyleg szepek, reszlrtgazdagok, ott aberracio nem nagyon jelentkezik, de a feher temara ilyen modon erzekeny

(#132) Francii


Francii
tag

Még egy kérdés a tényleges tulajdonosokhoz:

A dobozon, csomagoláson, címkén van valami, ami megkülönbözteti a "gyári" globál verziót az esetlegesen a kínaira felhekkelt ROM-os társaitól?

(#133) szanozs válasza Francii (#132) üzenetére


szanozs
aktív tag

(#134) borand


borand
aktív tag

Köszönöm az eddig válaszokat. Üzemidőnél inkább a saját tapasztalataitok érdekelnének és nem az ilyen steril tesztek. Pl egy huzósabb napot azért kibír a készülék? 4-5 sot-tal, játék nélkül? Ez kb úgy értsd, hogy reggel elmész otthonról és mondjuk este 10re érsz haza és még 20-30%-on van a teló. Vagy ez teljesen reménytelen és kell hozzá egy powerbank is.

(#135) Francii válasza szanozs (#133) üzenetére


Francii
tag

Thx!

(#136) devpernull válasza borand (#134) üzenetére


devpernull
tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy éppen kibír egy napot. Persze lehet, hogy csak én fogtam ki egy rosszabb akkuval szerelt példányt. Az ambient display durván meríti, pedig nem kéne neki, ha az bekapcsolva van, nem bír ki egy napot.

(#137) borand válasza devpernull (#136) üzenetére


borand
aktív tag

Ez alatt azt érted, hogy mire hazaérsz este már könyörög a töltőért 10% körül? :D

(#138) devpernull válasza borand (#137) üzenetére


devpernull
tag

Igen, bekapcsolt ambienttel estére már merülési figyelmeztetés van.

(#139) szanozs


szanozs
aktív tag

A környezeti kijelzőre a nem fogadott hívás, sms, gmail-en kívül más alkalmazás értesítést nem lehet kirakni?

(#140) borand válasza devpernull (#138) üzenetére


borand
aktív tag

Hát ez szomorú sajnos. Köszönöm a válaszodat. Sajnos az S10e-ről is hasonlóak a vélemények. Ezek is sokkal nagyobb méretű telók, mint a jelenlegi A3 és nem igazán szeretnék még nagyobb, szóval az üzemidő kompromisszum mellé valószínű egy powerbank is dukálni fog.

(#141) szanozs válasza borand (#140) üzenetére


szanozs
aktív tag

De legalább gyorsan tölthető. :DD

(#142) somasz


somasz
addikt

Itthon meg lehet valahol tapogatni a telót?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#143) borand válasza szanozs (#141) üzenetére


borand
aktív tag

Jó, de ahhoz mindig kell a közeledben lennie egy konnektornak és megfelelő töltőnek.

A gyors töltés kicsit parasztvakítás szerintem, mert lehet, hogy valamikor jól jön, hogy van, de amint nincs nálad a kettő közül az egyik a fentiek közül már egy halott funkció. Inkább 300-400 mAh-val nagyobb telep kéne meg +1 mm a házon és mindenki sokkal boldogabb lenne, ha bármilyen nyúzás mellett egy napot kihúzni a telefon és este csak azért raknád fel a töltőre, hogy ne kelljen másnap izgulnod.

(#144) Kobe válasza borand (#143) üzenetére


Kobe
veterán

azért túltoljátok egy kicsit szerintem. Mai nap, meló, közben normál hívás (kb 30-40 perc) és böngészés, webbankolás : most áll 56%-on.
Nem hiszem hogy rohanni kéne a trabant akksiért a boltba hogy legyen valami az egyszeri user zsebébe tartaléknak

(#145) szanozs válasza borand (#143) üzenetére


szanozs
aktív tag

Teljesen egyetértek veled. Én már kezdem megszokni. Nem vagyok egy hardcore user, nekm egy napot bőven kibír, estére 30-40% marad. Eleinte nekem is ba...ta a csőröm az előző készülékem után :W . De már beletörődtem, hogy mindennap tölteni kell. (Azért a biztonság kedvéért beszereztem egy Power Bankot is :K ). Amúgy maga a készülék szerintem nagyon jó, az aksi meg olyan amilyen, együtt élek vele. :))

(#146) borand válasza Kobe (#144) üzenetére


borand
aktív tag

Ez mondjuk biztató. Közösségi médiát nem nyomtad? Esetleg néhány fotó? Mert kb én fele ennyit, ha telefonálok, viszont a chat stb az jobban pörög.

Amúgy miért tolnánk túl? Elmész várost nézni reggel, kell navigálni, lőni akarsz pár vállalható fotót (igen, telóval ez már szerintem teljesíthető, anélkül, hogy vennél 100-500 ezerért egy gépet), közben, ha beülsz valahova kajálni, netezel stb stb... És ezt kényelmesen lehozza úgy, hogy estére még van 20-30% a telóban, akkor azért nyugodtabb lennél, mintha tudnád, hogy van gyors töltés, de lehet nem lesz hol tölteni...

(#147) Kobe válasza borand (#146) üzenetére


Kobe
veterán

tegnap kint voltam a budakeszi vadasparkban, fotóztam, navigáltam, és emelllett még délelőtt gyűrtem erősen a telefont. Este amikor hazaértem 7-8 között akkor szólt, hogy 20% alá csökkent. Mondjuk 60%-ról indultam neki alapból, kocsiban még nincs töltőkábel, így közben nem tudtam rátölteni

közösségi médiát speciel nem használok (szvsz az a prolik népbutító tömegmérge), így minusz 2-3 alkalmazás ami képernyőt / akksit igényel

[ Szerkesztve ]

(#148) szirtee


szirtee
csendes tag

Van olyan akinek para van a zenehallgatás közben. Úgy 1 óra zenehallgatás után fogja és lehallkítja az egyik oldali fülest. Kihúz - visszadug nem.segített rajta.
Ezt 2ből kétszer produkálta :/

Blood Type : THC+

(#149) Hummin válasza szirtee (#148) üzenetére


Hummin
tag

Egyszer volt egy ilyenem. Nem tudtam mire vélni. Mikor jelentkezett az eset, hiába dugdostam, nem ment. Csak a bal oldal szólt. Azt hittem a jó régi cx300-as fulesem megszakadt. Itthon ellenoriztem a régi telefonommal, jó volt. Utána a xiaomi-n is jó volt. Ezek szerint nem adapter hiba volt, szoftveres lehetett.

(#150) szirtee válasza Hummin (#149) üzenetére


szirtee
csendes tag

Ohh ... Zsir, valamelyest megnyugodtam, h akkor nem kell máris szervizbe dobni.

Blood Type : THC+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.