Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Telda


Telda
addikt

Kikerült a webshopba is.
[link]

(#202) paleinho válasza szanozs (#199) üzenetére


paleinho
senior tag

még várok, hogy leteljen a 270óra :W
TWRP
ezzel a verzióval állítólag működik a mentés és visszaállítás.
vagy egy másik TWRP
mentés és visszaállítás ha minden igaz nem megy, de format és flash múködik, ha az előző TWRP nem megy próbáld ezt.

fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

utána TWRP-ből format data, majd boot to recovery, vagy reboot? és flash az új rom
wipe után az új romot adb-vel tudod a telóra tölteni.
adb push rom.zip /tmp

valahogy így, nem próbáltam szóval csak ÓVATOSAN! :K

itt és itt van némi infó
nekem még van pár nap unlockig, addig még talán kiforrja magát a dolog :K

[ Szerkesztve ]

(#203) szanozs válasza paleinho (#202) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nagyon szépen köszi. Akkor még hanyagolom, ha ennyire bizonytalan a dolog. Nem akarom haza vágni a 2 hetes telót.
Kivárom én is azt a 270 órát :DD

(#204) Styleair válasza dave_gahan (#195) üzenetére


Styleair
aktív tag

Én sem értem 128-as miért nincs a kínálatukban. 🙄

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#205) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Ma elugrom a Lurdy-ba megnézni a telót. ;]

Addig is néhány kérdés azokhoz, akiknek már van tapasztalatuk:
- Az értesítési ikonok néhány másodpercen belüli eltűnése csak a főképernyőn jelentkezik? Ezt a problémát a "notch notification for miui" appal teljesen ki lehet váltani?
Ez a jelenség AOD-n ugye nem áll fenn? Mennyire lehet paraméterezni az AOD-t értesítések szempontjából? Az ikonok színesek az AOD-n? Képesek villogni, mint egy értesítési LED? :D
- EIS mennyire működik jól a videófelvételeknél?
- wifi jelet mennyire veszi jól? A 2x2 MIMO ellenére egyes vélemények szerint vannak ezzel kapcsolatban problémák.
- Még egy apróság: be lehet állítani a főképernyő ikon elrendezését, h 4 helyett 5 is kiférjen egy sorba?

[ Szerkesztve ]

(#206) Bukoba válasza dave_gahan (#205) üzenetére


Bukoba
tag

Mivel én is nézegetem a telefont, a fenti kérdéseket kiegészíteném én is eggyel. Tényleg kellemetlenül hangos a rezgőmotor működése?

[ Szerkesztve ]

(#207) Free Rgc válasza Bukoba (#206) üzenetére


Free Rgc
tag

Kérdésekre válaszok:
- Mindenhol eltűnik, lehúzva az értesítési sávot látható rendesen, de húzgálom egész nap mert igazából csak akkor látom mi a helyzet :-) random megjelenik pár másodpercre de ha lemaradtál róla akkor csak így látható!
- Az appot nem tettem fel : passz
- AOD: nem használom.... szerintem gyatra! Talán a gyári alkalmazásokat kijelzi, telepített alkalmazásokat úgy tudom nem.
- EIS működik de nem agresszív, használható, viszont még a redmi note 5 ön is jobb volt, szerintem ezt még alakítják...
- Wi-fi nálam jól működik, stabil a jel, viszont a kijelző gyengébb jelet mutat, sebességben nem vettem észre hogy rosszabb lenne, teszt szerint sem!
- 4 ikon, lehet hogy 5 de én nem találtam
- rezgőmotor szerintem erős, van pici hangja is de szerintem az túlzás hogy hangos..
Valószínűleg ezeket a hibákat majd javítják, a véleményem relatív, nem volt még időm mindent megnézni... Ezeken kívül csak jót tudok mondani a telefonról, nem bántam meg hogy megvettem. Méret volt a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#208) Bukoba válasza Free Rgc (#207) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi a részletes választ. Szerintem én is beruházok egyre. Nálam is a méret, illetve az Amoled kijelző a szempont.

(#209) 0519 válasza paleinho (#202) üzenetére


0519
senior tag

Hello!

Ha így lecseréled a ROM-ot, akkor nincs többé OTA frissítés.
Ha havi biztonsági frissítést szeretnél, akkor minden hónapban le kell formázni a telót, és teljes rendszert telepíteni?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#210) szanozs válasza 0519 (#209) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ha így felrakom az EU romot akkor az nem fog frissülni? Az előző telefonomat is így telepítettem, és frissült, legalább is a miui. A biztonsági frissítést hamar befejezte a redmi 3s-re. Szerintem működő képes a leírás.

[ Szerkesztve ]

(#211) borand válasza Free Rgc (#207) üzenetére


borand
aktív tag

Szia! Látom te már haladó :D felhasználó vagy. Üzemidő, felhasználási szokásokról is írnál. Előre is köszi.

(#212) Free Rgc válasza borand (#211) üzenetére


Free Rgc
tag

Szia. 2 SIM, állandó mobilnet, GPS, Bluetooth óra (főleg hogy azon látom az értesítést :-) ) állandó fogyasztók: 5 gmail cím, Viber, WhatsApp, Telegram, Pages Manager, Google Cégem ...stb, 2 óra telefonálás, azért fényképezek is... Így kb 5-6 óra kijelző idő. Néha bekattant a Google rendszer ami fogyaszt... Estére 20% úgy hogy ha vezetek megy a Waze is. Szerintem elég jó. Viszont nagyon gyorsan tölt, fél óra alatt ha jól emlékszem 60%!! Ha iszok egy kávét és addig felteszem 25% + :D

[ Szerkesztve ]

(#213) CSAVI38


CSAVI38
tag

Hát én lányomnak vettem egy ilyen telefont a Lurdyban. Elég jónak tűnik, méret, kinézet, kezelés stb, de a fotó részétől finoman szólva nem vagyok elájulva. Az ultrawide kamera konrétan olyan fos képeket csinál hogy először azt hittem valamit elállítottam, vagy valami baja van a lencsének, de nem és az éjszakai módban készített képek is közelében sincsenek az én mix 2s telefonommal készítetnek, úgyhogy ezne még azért erősen dolgozniuk kéne. Érdemes megnézni a széles és a 48 mpixeles kamera által készített kép közötti különbséget. Konkrétan a széles szarrá van mosva a szélein totál életlen, pedig már legmagasabbra van rakva az élesség. A 48 mp kamera viszont jó képeket csinál kb.



(#214) devpernull válasza dave_gahan (#205) üzenetére


devpernull
tag

Én is megírom a tapasztalatokat:
A Notch notification for miui appal végre látszanak az óra mellett az értesítések. Szerintem 160/35/50-el jól néz ki. A gyári AOD kb. semmit sem ér, csak a gyári appok értesítései jelennek meg rajta és egyáltalán nem lehet paraméterezni. Az Always on amoled program ezt orvosolja, azzal már egész használható, meg is vettem. Viszont így egy ostoba hiba miatt két mindenre engedéllyel rendelkező alkalmazást kell futtatni állandóan, ezek sem tesznek jót a fogyasztásnak.
Wifi jó, erős.
Szerintem nincs lehetőség root nélkül a főképernyő 5 sorossá rendezésére.
A rezgőmotor szerintem lehetne erősebb is, nem hangos.
Üzemidővel úgy látszik csak én vagyok elégedetlen, lehet, hogy kifogtam egy selejtes akkut.

(#215) mdraco válasza CSAVI38 (#213) üzenetére


mdraco
őstag

Pedig várható volt, hogy az ultrawide kamera sokkal gyengébb minőségű képeket csinál (tesztek is alátámasztották). Nagyobbik testvér modellbe (mi 9) is jobb széles látókörű kamera került.
Nem értem, miért mix 2s-es főkamerájához van összehasonlítva az ultrawide kamerája...
12 MP, f/1.8, 1/2.55", 1.4µm, 4-axis OIS, dual pixel PDAF (mix 2s) VS 13 MP, f/2.4, (ultrawide), 1.12µm (mi 9 se).
Persze, hogy jobb képet csinál mi mix 2s. Én a 48 mp-s kamerájával összehasonlítva lennék kíváncsi...

Ma jött meg a rendelt tok : https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009973269469.html?wid=1433363 legalább védi a kamerát, gyári tokkal ellentétben
Üvegfóliák is jónak tűnnek méretben, még nem raktam fel, remélhetőleg működni fog vele az ujjlenyomatszenzor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#216) mdraco válasza mdraco (#215) üzenetére


mdraco
őstag

Lemaradt a link : tok

(#217) CSAVI38 válasza mdraco (#215) üzenetére


CSAVI38
tag

Akkor félreérthetően írtam az alsó képek a 48mp saját kamera képei. Lehet hogy várható volt hogy rosszabb, de ez így kb jelenleg tök felesleges, mert annyira mosott képeket csinál.

(#218) mdraco válasza CSAVI38 (#217) üzenetére


mdraco
őstag

Valamelyik nap én is összehasonlítottam a három kamerát, nekem nem tűnt vészesnek a különbség: [link]

Én a portrét móddal nem vagyok elégedett, sokszor elmosottan jön ki az alany is, remélem egy frissítés alkalmával javul ez is.

[ Szerkesztve ]

(#219) CSAVI38 válasza mdraco (#218) üzenetére


CSAVI38
tag

Hát a tieden is jóval mosottabb a széles, nézd meg a füves részt, nahh mindegy végülis a gyereknek tök mindegy és azért remélem javítanak még rajta, csak azért raktam fel hogy senki ne lepődjön meg rajta ha megveszi:)

[ Szerkesztve ]

(#220) Dr.NX válasza mdraco (#218) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi a tesztképeket!
Szerintem eléggé rendben van a képminőség.

Elfogadom a sütiket.

(#221) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Azért ne felejtsük el, hogy ez annyira új készülék, hogy még meleg. Biztos sokat fognak javítnai még rajta.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#222) Thom!


Thom!
veterán

Xiaomi has now pushed a fresh update to the Mi 9 SE which brings the new Moon mode among other features. The update version number is MIUI V10.3.10 and as the name implies, the Moon mode allows users to capture a shot of the moon on the Mi 9 SE.

Egyelőre csak Kína.

(#223) asphalt válasza Free Rgc (#212) üzenetére


asphalt
csendes tag

Ezt meg tudom erősíteni én is, hogy számomra is meglepően gyorsan tölt a gyári töltővel. Én ehhez képest visszafogottabban használom, de a hétvégén lehet írok róla kicsit bővebben.
Jó látni, hogy kezd felpezsdülni a topik. :)
A tokot egyelőre úgy oldottam meg igényesen, hogy a gyári alatt van a kamera két oldalán egy-egy kis pufi matrica vagy akármi, így nem az üvegen támaszkodik. Ez amúgy, ami a legjobban zavar a telefonban. Lehetne az egész vastagabb nagyobb akkuval (igaz akkor meg nehéz lenne), vagy nem teljesen sík hátlap, ami a felső részen vastagabb.

[ Szerkesztve ]

(#224) devpernull válasza asphalt (#223) üzenetére


devpernull
tag

Mókás lenne, ha valamelyik gyártó kihozna rá egy kamera síkjáig érő vastagabb hátlapot, nagyobb akkuval. Már rendelném is.

(#225) Tomis


Tomis
csendes tag

Én ilyen tokot rendeltem hozzá:.

https://s.click.aliexpress.com/e/cpfE7ZrS

Takarja a kamerát is,minimálisan annak síkja felett van, alól felöl nyitott,nagyon jó érzésű,szövet anyagból.

A kijelzővédő pedig,ami tökéletes,keretes, rögtön tapad magától,nem kell maszatolni:

https://s.click.aliexpress.com/e/bSQbuLaY

Kezsem megszeretni a telót,kissé fura volt a Note5 után vastag tokkal egy ilyen kis méretű,vékony,"egykezes" telefon.
Qva gyors, gördülékeny,szép is,a kijelző csodás,az akksi meg mintha kezdene beállni 1 hét után!
Egész napos használat,net,telefonálgatást követően 35-40%-kal érek haza,lefekvésig kibírja...a töltést még nem is láttam így,milyen gyors!:)
Já és fotózás,ami az egyik legfontosabb ugye ...folyton szakad az eső,még ki sem tudtam próbálni😂😢

(#226) Styleair


Styleair
aktív tag

Ilyet még nem csináltam. Rendeltem tokokat, fóliákat, s telefonom még nincs is hozzá. 😀
Várom a xiaomi.hu-n a 6/128 megjelenését.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#227) PowerBuldog válasza Styleair (#226) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Állítólag egyenlőre azt nem tervezik árusítani.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#228) wappl válasza PowerBuldog (#227) üzenetére


wappl
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#229) Styleair válasza PowerBuldog (#227) üzenetére


Styleair
aktív tag

FB oldalukon azt írták, hogy rendeltek, néhány héten belül lesz.
6/64-est nem veszek. Kapacitásban is szeretnék előrelépést.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#230) PowerBuldog válasza wappl (#228) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Na ezt még nem láttam. :) Bár nekem a 64gb is bőven elég. Most is 128-ból van vag 90+gb szabadon.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#231) wappl válasza PowerBuldog (#230) üzenetére


wappl
csendes tag

Most hétfőn vettem meg a lurdyban a 64-est. Egy oneplus 6t-t váltott. Meg se közelítettem a 10gb adatot azon se. Most van a 54,7ből 48 felhasználható. Nem félek attól, hogy kevésnek bizonyulna. :) Nagyon kényelmes újra a kompaktabb méret, pedig nincs kis tenyerem. Más téren se érzek visszalépést, sőt! Bár a gcam kicsit hiányzik

(#232) adabra


adabra
senior tag

Folytatás itt?

(#233) xhege


xhege
addikt

Én az Mi 8 mellett döntöttem jelenleg ezzel a telefonnal szemben. Viszont szerintem a feleségemnek tökéletes lesz majd ez a készülék. Várok míg beesik az ára és addig figyelem a tapasztalataitokat. :)

(#234) GuruZone válasza wappl (#231) üzenetére


GuruZone
őstag

Itt van egy tavalyi mi8-as port , működik.

[link]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#235) Kobe


Kobe
veterán

Arcfeloldas hol talalhato pontosan a menuben, hol lehet beallitani!?

(#236) Hummin válasza Kobe (#235) üzenetére


Hummin
tag

Lock screen & password-nél kell lennie, a fingerprint alatt. Manage face data néven. Ha frissítettél Miui-t, akkor a magyar régió esetén is megjelenik a menüpont. Kezdetben meg csak másik régióra átállva volt elérhető.

(#237) Kobe


Kobe
veterán

Megjott par cucc a telohoz
Nilkin tok - all benne mint katiban a gyerek, vedi a kamerat is mert can egy kiemelo perem korulotte + gyari tokkal ellentetben a vakut is takarja ahol kell
Kameravedo lencse + tempered glass - ebayes 5 usd/5db csomag siman vallalhato, tokeletesen illeszkedik es a kamerakivagas is jo helyen van elol

(#238) GuruZone válasza Kobe (#237) üzenetére


GuruZone
őstag

Gyere át Kobe cimbora a mostantól használatos totyikba! [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.