Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Érdekes elgondolás. Nem tudom de ha komolyabb energiafelvételű cuccot tolnánk pl notira, nem-e besülne az egész belülről? Nem arra tervezték, hogy 10-20 v tübb W-okat eldisszipáljon azon a részen ahol nincs hűtése. Vagy csak túl álmos vagyok s félreértek valamit:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) ftc


ftc
nagyúr

100W? :D Mekkora töltőkkel kellne járnunk?

(#3) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

100W ? :)
Ez most csak móka, vagy tényleg komolyan gondolnak 20A-t 5V-on ? Mert ha így gondolja bárki is, szerintem annak bilibe lóg a keze.

Azt mondjuk elképzelhetőnek tarom, hogy ha összeáll az 5V-os rendszeren a kommunikáció, az arra képes eszközök megbeszélik, hogy mehet arra a portra akár 12-20-24 Volt is. Nominális 24V-ot a 12 duplázásával (igaz nem feltétlenül 4-5A-rel) még elképzelhetőnek is tartanék, de 12V-on a 8A miatt cudar tyúkbelek kellenének oda, az elvileg mobil készülékek csatlakozásainak kialakításáról nem is beszélve.

(#4) ALBY


ALBY
senior tag

Én már várom az USB-s melexendwics sütőt. :))

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) DuplaZso válasza ALBY (#4) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

USB-s teamelegítő ? Lófütty ! Kávéfőző vaze ! :))

(#6) Egon


Egon
nagyúr

LOL. Micsoda távlatok lesznek elérhetők ezzel a megoldással! Eddig is volt mindenféle szir-sza*r USB-ről megvalósított tápfelvétellel, csak relatíve alacsony teljesítmény-szint szabott gátat a felhasználásnak, na de most beindul majd az ipar... Már látom lelki szemeimmel az USB-ről táplálható diszkó-szettet, barkácsgépeket (ütvefúró, sarokcsiszoló), ívhegesztőt... ;]

Érdekes lesz a kábelezés is. Vajon melyik megoldást fogják preferálni? Az ujjnyi vastag drótot, vagy megszületik egyúttal az első vízhűtéses kábel is? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) ftc válasza Egon (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

Enynire ne add le :D USB-s betonkeverő :D

(#8) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem össz teljesítményről van szó. 4 port 100W, 1 port 25W

⭐ Stella

(#9) Silentfrog válasza ftc (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

:DDD

(#10) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

CSajoknak fasza lesz rakotik a hajvasalot hajszaritot hallgatjak a zenet es webcamon nezik ahogy keszulodnek es megy fel fb ra. ezkell a nepnek:D

YNWA

(#11) Chaser válasza radi8tor (#8) üzenetére


Chaser
titán

1 portnál 25W az rengeteg...visszafele kompatibilis lesz jah, sztem még előre se.

DuplaZso Azt hittem már nem is ph-zól :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

láttam már belűről olyan tápot ami tudja a 5V mellett a 20A-t... pc-be soha nem fognak olyan alkatrészek kerülni :(

elmebetegség.

(#13) ftc válasza radi8tor (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd 25W 5V-n az 5A :D azaz 20A-t kellene leadnia 4 porton keresztül miylen vastag rézvezetkék mennének az alaplapokon, hogy ezt leadja?

Jah inenntől elterjednek az USB-s előerősítők végfokok :D

(#14) radi8tor válasza ftc (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább többet ér a gép ;]

⭐ Stella

(#15) ftc


ftc
nagyúr

[link]

100W 20A-s táp

(#16) taaz


taaz
aktív tag

Na ez is érdekes. Lesznek kontakt hibák ,beégett foglalatok. Ugy el tudom képzelni az ilyen mértékü teljesitményü cuccok rádugását, h bövül láb csatlakozással pluszba az usb poton kivül. Egy kicsit szélesebb usb aljzat amibe középen a hagyományos csatlakozo kompatibilis. Szoval értitek ? :N

(#17) Male válasza radi8tor (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Áh, szerintem még ahogy a sebességét is számították... szóval irányonként ennek csak a fele :D
...akkor eljutottunk a portonként, irányonként 12.5W-ig, ami meg már tényleg lehetséges.

Egy porton, amilyen jó lötyögős némelyik USB... szépen forrósodna.

(#18) Psych0


Psych0
őstag

20A a diff-párok mellett, főleg, ha valami kapolóüzemüt kötnek rá. Adunk a jelintegritásnak. Vagy inkább 50V-ról táplálnának? Visszafele kompatibilitás meg... a 3.0-s csati is úgy néz ki mint Frankeinstein.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#19) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ez már döfi! Nem indul az autó? Lemerült az akksi? Bebikázzuk a laptopról!
Mi a p.csának 100W egy USB-ből? :F

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) rastacsz


rastacsz
tag

ez ugrott be a 100W láttán, ami mostmár megvalósítható is lenne (majdnem) :DDD

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#21) TESCO-Zsömle válasza ftc (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na jó, de ez AC/DC.

Azt a részét a PSU elvégzi. Nekik csak át kell vezetékezni valahogy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) A szerzetes válasza Tikakukac (#19) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Pl.: usb-s monitor.
Nem értem, miért nem ti dolgozok a USB 3.0 Promoter Group-nál és miért az ilyen emberek, akik csak így hadoválnak, hogy 100W egy usb-n. Biztosan hülyék és ez a PG is, hogy őket alkalmazza. Nem lehet hogy picit jobban értenek hozzá, mint ti?
A másik, hogy a Wright fivéreket is bolondoknak tartották és isten ellen valónak, amin dolgoztak. Most meg? Ezer repülőgép hasítja a levegőt, csak mert ők nem voltak korlátoltak, hogy "ezt nem lehet megcsinálni"

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#23) jerry311 válasza ftc (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nézd meg az alaplapot, hogy ott milyen vezetősávok mennek a PCI-E foglalathoz, ami 75 W-ot tud.

(#24) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Ennek mégis mi a rák értelme van? Miért jobb az pl., ha pc-re kötöm a a laptopot usb-n tölteni, mint ha be dugom a 230-ba (de azt se látom mitől jobb az usb-s monitor, azon kívül, hogy nagyobb tápot kell akkor venni a gépbe, ami így már nem kifejezetten előny)? Kábel ígyis-úgyis kell... valahogy nem értem mi ebben a megváltás... :F

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#25) zsirfecske válasza ftc (#2) üzenetére


zsirfecske
addikt

hát ja, pont hogy egyre lejjebb szorítják a notik fogyasztását, akkor minek akarnánk rákötni egy hűtőszekrényt a 4 cellás akksira? hehe

(#26) JoeYi


JoeYi
őstag

USB mikró, usb hajszárító, usb légkondi, usb radiátor, usb forrasztó páka, minden menni fog pc-ről :D

(#27) JoeYi válasza zsirfecske (#25) üzenetére


JoeYi
őstag

képzelj el egy USB 4.0-s monitort, aminek nem kell tápkábel, csak rádugod a gépre.

(#28) redbull86 válasza ALBY (#4) üzenetére


redbull86
aktív tag

Ki ha meleg szendvics sütő nincs is még de sok minden más van,.. egyéb sütőt találsz! :D

http://prohardver.hu/tema/fura_hasznalhato_dolgok/hsz_1-50.html

ezek után megálíthatatlan lesz a hülyeség,. de meg fogják csinálni nyilván egy sor uj szabvány lesz,..
és persze nem eszik olyan forrón a kását idő kell ennek is mire müködőképes lesz!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#29) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha USB-s ívhegesztőt szeretnék működtetni, vajon milyen táp kellene hozzá a netbookomba? :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) TESCO-Zsömle válasza Tikakukac (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Benne van a cikkben is, hogy mire jó.

El kéne olvasni, mielőtt hozzászólsz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) kerelo


kerelo
senior tag

Jó dolog lesz ez,ha megvalósul

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#32) Gondwana


Gondwana
addikt

Úgy látom, a többségnek nem koppant le, hogy nem porszívót akarnak USB-re kötni, hanem egy ilyen "kétirányú" USB port lenne a laptopok tápcsatlakozója, ha akarom, a bal oldali, ha akarom, a jobb oldali, és arra lenne megadva, hogy 100W-al tölthet max, nem említettek ők sehol 100W-os fogyasztókat - vagy valamit melléolvastam?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Saját gépet tudok tölteni 100wattal miközben akkuról dolgozom?
Perpetuum mobile :DDD

...

(#34) Talma


Talma
tag

Hitetlenkedőknek mondom, hogy a seggrégi Mac-emen a firewire ~45 Wattot tud leadni, mégsem merül le 3 perc alatt, nem ad le hatalmas hőt, nem gyulladt fel, nem rázott meg, nem lett kontakthibás, (csak hogy a legnagyobb baromságokra reagáljak). Tehát megvalósítható és működik

[ Szerkesztve ]

(#35) #16939776 válasza Talma (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abból max.: akku kapocsfeszültsége jön ki, ami messze van a 30V-tól...

nézz meg egy 6-os FW dugót meg egy USB dugót.

nézd meg milyen vastag kábel van egy "szabványos" FW kábelben...

majd gyere vissza :)

(#36) Entryy


Entryy
aktív tag

Ez csak azért van, mert a Promoter Group többségi tulajdont szerzett a Advanced Technology eXtended szabványokat birtokló társaságban és így kívánják felpezsdíteni a tápegységek állóvizét és érdeklődést/piacot generálni a 2-3-4-5 Kwos PSUk számára.
;] :DD

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#37) Akybron válasza jerry311 (#23) üzenetére


Akybron
aktív tag

Belső rétegen telifólia kb :) kívül csak jelvezetékeket látod-

73&DX HA5OJN

(#38) #56573440


#56573440
törölt tag

az ötlet nem rossz. pedig pont rendeltem pár portbővítőt, hasonló felhasználási célra
kúker

(#39) buherton


buherton
őstag

De jó is lenne. Most csinálunk egy hordozható digi oszcit számítógépre. Sajna a relék baromi sokat esznek és így is ha minden igaz éppen bele férünk két USB teljesítménybe :F ha pedig nem akkor külső tápot kell vennünk :U . 5V 100 mA lószarra sem elég. Csak nagyon speciális cuccokat lehet rákötni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) ftc válasza jerry311 (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Igen de nem is 5V-n nyomják át :)[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) And válasza buherton (#39) üzenetére


And
veterán

"5V 100 mA lószarra sem elég."
Az USB2-ről lehúzható áram ezek szerint pont öt lószarra elegendő.

(#42) lapa


lapa
veterán

micsoda bődületes fejlődés, hogy 2011-ben már ide is eljutottunk. én csináltam magamnak rendes usb kábelt ethernetből meg 2 x 1,5mm rézdrautból. azon átmegy a 20v 6a ha kell, meg persze a 100mbit vagy gigabit is. nem is csak 5 méterig...

nyilván nem 5v-on fog menni ez sem, hanem felnyomják 50 köré, amerre a power-over ethernettel is küzdöttek-küzdenek. a kábel vagy vastag lesz, vagy veszteséges.

[ Szerkesztve ]

(#43) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Most pl. mennyi időt spórolunk meg, ha mondjuk egy telefont USB-ről, vagy 220-ról tölünk?
Mennyi a differencia a kettő között?

(#44) Akybron válasza DeathAdder (#43) üzenetére


Akybron
aktív tag

Semennyit, mert úgy is a telefonban vagy akkuban lévő elektronika vezérli a töltést.

73&DX HA5OJN

(#45) A szerzetes válasza DeathAdder (#43) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Hát tippre 10%. A SE töltőm 550mA-t ad le a hátoldala szerint... (ha nem vesszük figyelemeb az előttem szólót)

[ Szerkesztve ]

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#46) And válasza A szerzetes (#45) üzenetére


And
veterán

Igen, egy dolog a terhelhetőség, és egy másik a valós áramfelvétel. Az nem volna szép, ha egy különben USB-ről tölthető telefon töltése >500 mA áramot igényelne, mert akkor a portot is túlterhelné. A telefon meg nem nagyon fog válogatni a töltők között aszerint, hogy épp portra vagy külső adapterre csatlakoztatták.

(#47) bit_bro válasza BoC1ka (#10) üzenetére


bit_bro
tag

"CSajoknak fasza lesz..."

Jéééézus....
Mindezt az új USB-től?
Inkább maradjon a jelenlegi szabvány!

(Bocsánat, nem bírtam kihagyni)

(#48) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos nehezen értem meg a szövegeket :B Javíts ki ha hülye volnék. 100W-ot akarnak kivinni egy gép portjából? 3. generációs villanyszerelő családban cseperedtem fel, de ez mintha okozna némi "problémát". Asztalinál köbméteres szopások árán megoldható, nomeg jóóóó drágán. Notinál/laptopnál meg egy igen mélytorkos orális fixáció fogja kezdetét venni, ha ilyen ökörségeket fognak szabványosítani...

A szerzetes: Vedd át a fizika könyv elektromosság témakörét, és megvilágosodsz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

Érdekes ott van a 4 és 8 pines CPU tápcsati...ott 12V van, tehát pl 12V*10A=120W mondjuk egy X proci fogyasztása.....hogy menne már át 20A- egy vacak usb csatin, ha 4-8pines csatik vannak a cpu-nál 10-15A-re. És ott 4/8 nagy keresztmetszetű szál van...

Vagy a VGA-knál a 6-8-as csatik, egy GTX480-on van egy 8-as és egy 6-os, 250W ugye a TDP...250W/12V=20A jut a 8 és a 6-os csatira...de nem jut annyi, mert a foglalatból is vesz fel vmennyit a vga... Persze 100W 5V-on......50-en 2A-el talán..de akkor meg megrázó élmény lenne fogdosni...

én is elektrós vagyok:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.