Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hát nem egy 970 Pro vagy Optane... Jó olcsón kell adniuk hogy erre vetemedjen valaki az előbbiek helyett.

(#2) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Valószínű, hogy pár ezressel olcsóbb lesz, különben nem lenne rá kereslet.
Amolyan a pici melósnak szánt termék.

(#3) zolko74


zolko74
tag

Azokba az alaplapokba ideális, amelyek csak 2 csatornát tudnak kezelni. A Kingston A1000 volt az első ilyen ssd, gondolom hasonló áron lesz ez is.

(#4) Synthwave válasza zolko74 (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A jó kis A1000-es.

Általában nem szoktak tetszeni az ilyen fapad dolgok, de a termális menedzsmentjével megvett kilóra. Persze a tartósság a legfontosabb, arról meg még túlságosan korai nyilatkozni.

Persze MLC-vel lenne az igazi..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Lacika112


Lacika112
aktív tag

laposokba kimondottan jó lehet, mivel "low" tempós nem is izzik annyira, persze belerakható valami fenevad is de hamar túlmelegszik és akkor meg lassulnak rendesen.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) #72042496 válasza Lacika112 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szekvenciális olvasást és írást nézve (ezeket tudom összehasonlítani) egy 960 PRO throttling alatt is másfél-kétszer gyorsabb azért, mint ez papíron: [link]

Laptopokba igen, és szerintem általános célú gépekbe, NAS-ba gyorsítótárnak is, ilyesmi helyekre tényleg tök jó lehet, csak adják olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#7) baly81 válasza #72042496 (#6) üzenetére


baly81
aktív tag

Én a 970 EVO/500Gb típussal tudom összehasonlítani. Bár ez kihasználja a 4 csatornát...

Olvasás: 3300Mb/s
Írás: 2400 Mb/s
Random (IOPS):
262 / 227

Throttlingot nem vettem észre. 65°C volt eddig a max.
Ha az árazása megfelelő a Kingmaxnak, azért még labdába rúghat...

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#8) #72042496 válasza baly81 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én direkt a throttlinghoz kerestem valamit. Nem kérdés, hogy egyébként a teljes Samsung 960-as és 970-es sorozat sokkal nagyobb teljesítményű.

[ Szerkesztve ]

(#9) Synthwave válasza #72042496 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Cserébe melegszik is rendesen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Lokii


Lokii
tag

Szerintem mindenképpen örülni kell a hírnek, mert a Kingmax régóta van a piacon, a megbízhatóság a legnagyobb előnyűk, az hogy más kategóriában is elkezdenek nézelődni hátha már azt jelenti hogy vissza jön a Kingmax nano, azért kellet csak szar 2400 Mhzs CL15-s 8 GB-os sticket vennem mert valamiért 2014-15-ben forgalmazták, de amikor tényleg szüksége lenne rá az embernek akkor hirtelen eltűnik a készlet.

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#11) Dißnäëß válasza Lacika112 (#5) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Én pont emiatt örülök neki, nyálcsorgatva nézem az M2.SATA-s WD Green szériás stb. SSD-ket, nem egy hűde tempó, bőven jó lenne nálam sokmindenre, viszont a laptop csak NVMe típusút fogad, SATA-sat nem, az M.2 slot-ba.

Szóval ha az ultrakicsi fogyis, szolídabb tempójú (még így is szerintem valós felhasználásban, "feeling"-re nagyon jó), hűvösebb NVMe SSD-k bejönnek, az fap fap fap :K mert végre be tudok egy nagyobbacska 1T-s modellt majd tolni a slot-ba a meglévő, HDD helyére szerelt SATA SSD mellé. "Apróért".

És akkor a rendszer marad a mostani SATA-son, BF1-4-5, Starcraft II, Photoshop RAW-zás és csomó egyéb ökörködés meg megy az NVMe-re. Hát ez hiperjó hír, nekem legalábbis :K

A melegedés amúgy a puszta tényen túl inkább az amúgy sem valami combos akksiidőt rövidíti még jobban. Hiszen fűtünk, az meg nem jó.

Szóval nálam a "lassú", hűvös NVMe SSD-k konkrétan telitalálatok. :K VÉGRE.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.