Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) GrooveHero válasza Khelben (#150) üzenetére


GrooveHero
addikt

Most már értem. Szóval olyan mint a karantén, se ki se be semmit :C

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#152) Khelben válasza GrooveHero (#151) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem csak jó, mert így olyan eszközöket használok, amiket saját pénzből biztos nem vennék meg magamnak :)

(#153) Snoop-y válasza kispx (#134) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre talaltak ki az FTPS es az SFTP protokollokat. Vagy lehet SSH-n keresztul is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#154) Snoop-y válasza mgergo89 (#132) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az ordog a redundanciaban lakik. Tobb elonye is van a cloudnak az FTP-hez kepest:

Az FTP az egy szerveren lakik ( altalaban ) es ha az oldal megbenul akkor nem fersz hozza az adataidhoz.
A masik mivel a cloud tobb gepen tarolja az adatokat ezert nagy valoszinuseggel mindenhonnan hasonlo sebesseggel ered majd el oket. ( nyilvan a hely ahonnan csatlakozol behatarolja a lehetosegeidet de ez az FTP-n is megvan )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#155) ddekany válasza Snoop-y (#154) üzenetére


ddekany
veterán

Igazából nem is kell idekeverni az FTP-t... Ezek a felhős tárhelyek arról szólnak, hogy több gépre tükrözöd ugyan azt. Ellenben az FTP arról szól, hogy van valahol (pl. webszerveren) egy rakás fájl, és oda/onnan töltesz fájlokat, és általában nincs is meg az FTP-vel elért egész könyvtár tartalma a kliensen.

(#156) Snoop-y válasza ddekany (#155) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem en kevertem ide...
Pont arrol beszelek, hogy teljesen mas a ketto.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#157) llaszlo


llaszlo
veterán

Van olyan felhős szolgáltatás, aminél be lehet állítani a következőket?
- csak egy irányba töltsön csak felfelé az adott mappa tartalmát (vagyis ne szinkronizáljon azonnal),
- ha a megadott mappában létrehozok vagy bemásolok egy fájlt, akkor azt azonnal töltse fel a szerverre, viszont ne törölje onnan, akkor sem, hogyha a gépről törlöm.
- ha a felhőből törölni akar valamit, arra először kérdezzen rá.

Ha jól tudom, akkor a Sugarsync telefonos kliense így működik bár lehet, hogy az is törli ha a telefonról törlök. Amikor új képet készítek, akkor azt feltölti, viszont ha törlöm, akkor is megmarad a felhőben.
Nekem egy ilyen megoldás kellene a gépre. Mert most épp az a kellemetlen dolog történt, hogy valami oknál fogva az egyik mappám tartalma szinte teljesen eltűnt. Szerencsére van máshol egy korábbi biztonsági mentés, meg a többi adat is meg van. Nem tudom, hogy mi történt, de ezt a jövőben mindenképp el akarom kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#158) tomp


tomp
félisten

Van olyan megoldás, hogy a Google Drive tárat csak linkelje a számítógépen de ne töltsön le semmit?
Azaz egy meghajtó ikon/mappa és kész.

(#159) Khelben válasza tomp (#158) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csinálsz egy parancsikont, ami a drive.google.com-ra mutat. De mi értelme van?

(#160) tomp válasza Khelben (#159) üzenetére


tomp
félisten

Ez a megoldás nem jó, mivel böngészőben nyitja meg a Drive tárat.
Hát mert én olyan megoldásra használom, hogy amit feltöltök azt törlöm a gépen.
Így lenne egy mappa ahova ha behúzom akkor a törlöm és meglesz a felhőben.

(#161) MaCS_70 válasza mgergo89 (#132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vannak kifejezetten a biztonságra gyúró felhők. Ilyen pl. a Wuala, ami ráadásul svájci, és egy sor biztonsági átvilágító társaság is elfogadja biztonságosnak, még meglehetősen kényes adatok esetén is.
Erős titkosítást használ a forgalom/csatorna miden pontján.

De van még egy-két erre szakosodott társaság.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#162) llaszlo válasza tomp (#160) üzenetére


llaszlo
veterán

Arra van jobb felhős program is, ha csak archiválni akarsz.
Amúgy ha a webes felületen töltöd fel és nem teszed fel a klienst, vagy ha már fent van, akkor törlöd, úgy nem fog szinkronizálni. Viszont ott lehet, hogy van fájlméret korlátozás.
De az miért jó, hogy törlöd a gépről az anyagot? A felhő sem 100%-os biztonságú.

(#163) wwhy


wwhy
veterán

A skydrive-nál hogy lehet elérni, hogy azonnal frissítsen/szinkronizáljon?

Laptop+wifi: feltöltöm az anyagot, 3 PC-n telepítve az asztali kliens, természetesen ugyanaz Skydrive fiók/mappa: a PC-ken a SD szerint a "fájlok naprakészek", habár új könyvtárat hoztam létre, és mondjuk feltöltöttem 10 fájlt.

Ha webes felületen lépünk be, bárki látja azonnal.
:U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#164) SamS20


SamS20
senior tag

üdv

nem tudom hogy jó helyre írok e de remélem igen :)

keresek olyan ingyenes cloud lehetőséget ami viszonylag nagy tárhelyet biztosít (huzamosabb ideig)
nagyjából a fájl méretek 200mb-ig vannak lekorlátozva (ettől többet úgy sem szoktam egyszerre tölteni)
és legyen elérhető kliens gépre / androidra :)

köszönöm szépen a segítséget előre is
SamS

(#165) 7 válasza SamS20 (#164) üzenetére


7
addikt

(#166) SamS20


SamS20
senior tag

köszi, valószínűleg maradok a Mega szolgáltatónál mert az 50 gbos ingyenes lehetőség eléggé vonzó. :)

(#167) IppY


IppY
tag

SugarSync-et nagy hiba volt nem említeni! Még a symbianos E72-es telomhoz is van kliens, meg BB-hez is! Fullos, szuper. Üdv a cikk szerzőjének, remélem nem fizetett neki valaki hogy a SugarSync-et nem említette. Sorry!

:(( :((( :( :W

(#168) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Most pontosan mi a hivatalos Cloud tárhely?
Mi az a specifikáció, ami miatt egy tárhelyről azt mondjuk hogy felhő/ Cloud?

(#169) Rysystem


Rysystem
csendes tag

Sziasztok!
Látom, nem mai a cikk - azóta nem tudom, mennyire változtak a dolgok, így itt tenném fel a kérdésemet:
Cloud tárhelyek közül, melyik a legolcsóbb, ami több TB-t ad és nincs fájlméret korlátozás? (OneDrive Business-en van, ami hiába 5 TB, de 15 GB a fájlméret korlátozása)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.