Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robi-k


robi-k
őstag

Az ár el van túlozva. Ilyen árért inkább megéri venni pl. egy SONY KD-85XH9505B TV-t, garantáltan jobb képet kapunk fényerő és kontraszt tekintetében (egy vászon soha nem fog tudni vetekedni fizikai panellel). És még spórolunk is :)

(#2) Pingüino válasza robi-k (#1) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hát, ha a saját vásznával használod, akkor ebben a méretben már valóban vannak ilyen áron TV-k, amik hozzák ezt a minőséget. Annyi, hogy ezt ugyanezen az áron akár nagyobb kép vetítésére is használhatod, ha épp akarod.

(#3) forgonati válasza robi-k (#1) üzenetére


forgonati
őstag

De az nem "lézer" na :)

Keelah Se'lai!

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

És a csicsergő madarat honnan fogja tudni, hogy hol csicsereg? Áttörés történt a mesterséges intelligencia kutatásban, amíg nem figyeltünk, és felismeri a madarat, vagy mi?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Pingüino válasza pilóta (#4) üzenetére


Pingüino
senior tag

Alapvetően nyilván vízszintes irányban működik, de biztos hallottál már az Atmos-ról is. :)

(#6) pilóta válasza Pingüino (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, de a cikkben azt írják, hogy ha a bal felső sarokban van a madár, akkor onnan szól a hang. Atmos meg max azt mondja meg, hogy bal oldalon szól...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Piftuka válasza robi-k (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Tény, hogy az XH95 olcsóbb most, de igazából mindkettő drága. :)

A kontrasztban pedig az sem teljesít túl kiemelkedően. Persze ebben az összehasonlításban szerintem is jobb vétel.

Ám nem rossz ez a lézeres megoldás. Már az elődje is nagyon jó értékeléseket kapott. A színhűsége példás, könnyen telepíthető, kezelhető, még mozgásmegjelenítésben is korrekt volt.

Ha képesek volnának ~5.000:1 körüli natív kontrasztot produkálni az ilyen vetített megoldásokkal, akkor a házimozi rajongók számára nagyon jó alternatívát jelenthetne ez a technológia. És ez ugyebár tényleg egy televízió, nem "csak egy projektor."

Nem is beszélve arról, hogy 85 col felett minden további +5-10 col képátló exponenciálisan növeli egy LCD tévé eladási árát. A 120 colos változat esetében pedig ~20-25 millió forintos árakról beszélünk.

Itt viszont ezt a 88 colos vetített megoldást megkapod 1,5 millióért, és a 120 colos változata sem kerülne 2-2,5 milliónál többe. No, ez már nem mindegy. :N

"Aquila non captat muscas."

(#8) Pro Koryak válasza Piftuka (#7) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Már az elődje is nagyon jó értékeléseket kapott."
Ja, DCI-P3 ~84%/Rec.2020 64%/kép alsó része fényesebb a közeli vetítés miatt ... stb.
Sokkal inkább az említett Sony lcd tv.
A HDR-ről meg ne is beszéljünk, mert az itt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#9) robi-k válasza Piftuka (#7) üzenetére


robi-k
őstag

Én nem válogatnék, ha a Hisense "lézerTV" vagy a Sony 2020 csúcs LCD TV között kell(ene) választani - egyértelműen a Sonyt választanám. Azaz azt is választottam, bár most csak 55" méretben. De majd valamikor tervezek egy 85" TV-t a moziszobába.

(#10) Pingüino válasza pilóta (#6) üzenetére


Pingüino
senior tag

Tévedés. Az Atmos pontos térinformációkat szolgáltat azokról az elemekről, amikhez elkészítették a metaadatot. Onnantól pedig már csak a hangrendszerkiépítés korlátozza, hogy honnan tud megszólalni. A rendes Atmos hangrendszer azzal kezdődik, hogy legalább 2, de inkább 4 hangszóró a fejünk fölé. Sőt, leginkább azzal szokták reklámozni is az Atmost, hogy a helikopter száll el feletted.

(#11) Joshi válasza robi-k (#9) üzenetére


Joshi
titán

"De majd valamikor tervezek egy 85" TV-t a moziszobába."
Ha minden jól megy jövőre már nekem is lesz dedikált moziszobám. Viszont én pont hogy vetíteni akarok és nem egy tévét szeretnék nézni. Én egy 4K HDR-es projektort tervezek venni ami tudom hogy nem olcsó, de kíváncsi vagyok milyen képet ad.

(#12) Joshi válasza Pingüino (#10) üzenetére


Joshi
titán

Pilóta fórumtárs jól gondolja, mert az Atmos az teljesen más. A filmek hangrendszere nem kimondottan a "képernyő képét szólaltatja" meg, hanem pl egy a képből kimenő helikopter vagy bármi más hangját szólaltatja meg mondjuk fölötted vagy mögötted. Ugye az már nem a képben van hanem akár a néző mellett vagy mögött. A képernyő bal felső sarkán lévő kismadár hangját csak akkor lehet a többcsatornás hangból kinyerni, ha azt eleve oda tervezték egy ilyen Hisense lézer projektorra. Mert ugye elég kevés olyan képernyő van ami tud ilyen ficsört. Szóval ha tényleg tudja ezt a Hisense, és azt bármilyen forrásanyaggal, akkor az Ai lesz.

(#13) Pingüino válasza Joshi (#12) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha bármilyen forrásanyaggal tudja, akkor nyilván AI. Viszont az Atmos leginkább abban különbözik a sima többcsatornás hangtól, hogy metaadat tárolja az objektumok térbeli elhelyezkedését. Hogy az az objektum pontosan melyik hangszórón szólal meg, az már az eszköztől függ, ami a metaadatot feldolgozza. Atmos-hoz tervezett hangszórókiépítés sem egyféle van, a saját elrendezésedhez kell kalibrálni a rendszert. Szóval simán lehet, hogy azt is tudja hasznosítani.

(#14) Joshi válasza Pingüino (#13) üzenetére


Joshi
titán

Az Atmos és úgy általában a sokpontegy, eleve fixen generált térhangzás. Nincs olyan hogy az erősítő processzora dönti el hogy hol szólaljon meg az adott effekt. Ha így lenne, akkor mindenkinél máshogy szólna, és az már nem a rendező akarata. Arról nem is beszélve, hogy az Atmos kimondottan a mennyezeti hangsugárzókat jelenti, így adva meg a "3D" hangzást, ami eddig még nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Pingüino válasza Joshi (#14) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hogyan működik a Dolby Atmos?

"A Dolby Atmos az első objektumalapú hangrendszer, ami nem egyszerűen több csatorna, hanem audioobjektumok megszólaltatásával állítja elő a térbeli hangélményt."

"A csatornákon alapuló hangrendszer korlátait áttörve a filmkészítőnek nem kell már törődnie a telepitett hangsugárzók számával, és hogy azok hol vannak elhelyezve, vagy hogy egy bizonyos hangnak a bal hátsó esetleg a jobb hátsó surround csatornából kell megszólalnia. A Dolby Atmos segítségével a filmkészítőnek csak arra kell gondolnia, hogy a történet szerint a szirénázó rendőrautó a jelenetben merről merre halad."

"A Dolby Atmos kompatibilis vevőerősítő maga határozza meg, hogy a rendelkezésre álló hangsugárzókat miként használja a körülölelő háromdimenziós térbeli hang előállítására. Ez az úgynevezett hangtér-leképzés."
A Dolby Atmos nem önmagában a mennyezeti sugárzókat jelenti. Az csak egy része a rendes Atmos hangzásnak. Azonban jóval több annál.
Ha nem tetszik a forrás, keress nyugodtan másikat, mindenhol ugyanezt írják. Most hirtelen ezt dobta a google.

[ Szerkesztve ]

(#16) Joshi válasza Pingüino (#15) üzenetére


Joshi
titán

Most viccelsz? :F Köszi, marketing anyagok vannak garmadával, de köszi nem kérünk belőle.

De rendben van. Magyarázd el szakmailag, hogy ez tulajdonképpen hogy tud működni full eke módjára Ai nélkül. Mert ez már lassacskán Sci-fi. ;]

(#17) Pingüino válasza Joshi (#16) üzenetére


Pingüino
senior tag

Van jobb dolgom is, mint hogy az olyan embereknek, akiknek ha valami nem fér bele a világképükbebe, az csak "marketing anyag", részletekbemenő tudományos hátteret böngésszek. Ha érdekel, hogy pontosan hogyan működik, nézz utána.

Lehet, hogy AI, lehet, hogy csak egy előre erre a célra elkészített algoritmus dolgozza fel a metaadatokat, ennyire nem értek hozzá, de az nettó baromság, hogy az Atmos csak egy pár újabb hangcsaornát ad hozzá. Ha így lenne, akkor full felesleges lenne benne a metaadat, és nem kellene hozzá certifikált eszköz sem, elég lenne egy elég sok végkimenettel rendelkező bármi.

Azon kívül meg ha csak full marketing lenne, amit ez az oldal ír, akkor lenne legalább egy darab oldal, ami leírja, hogy ez mekkora parasztvakítás, de ilyennel még nem találkoztam.

Jöhetnek a "Tudtam, hogy nem fogsz válaszolni, mert nem tudsz, mert nincs igazad." típusú kommentek, már megszoktam ezen a fórumon sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18) Joshi válasza Pingüino (#17) üzenetére


Joshi
titán

Az Atmos és a DTS X-nek rendszerint a core-ja a DD5.1 és a DTS5.1, tehát nincs itt semmi varázslás, egyszerűen csak kapott plusz csatornákat. A metaadat pedig előre definiált, csak azzal a hangsávval működik, nem talál az ki semmit.

(#19) Pingüino válasza Joshi (#18) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jólvan akkor, ha nem nézel utána, hát nem. Nem is vártam. :)

(#20) nexplo válasza pilóta (#6) üzenetére


nexplo
őstag

Azt már ne is firtassuk hogy milyen minőségben szól az a madár... :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) kbhuinfo válasza Pingüino (#19) üzenetére


kbhuinfo
tag

Ahogy elnézem, kicsit mindkettőtöknek igaza van. A hazimozi halado topic bevezetőjében azt írják, hogy max 128 különálló csatorna és metaadat együttesen határozzák meg, mikor ki szól. Fontos, hogy az erősítő önbemérő rendszere alapján a metaadatok felhasználásával fogja eldönteni, hova, mennyi és milyen hangot kever. Szóval SZERINTEM a dd5.1 vagy dts5.1 statikus alaptól a metaadat szerinti objektumalapú hangkeverésig (az AI itt azért erős kifejezés lenne) előfordulhat a visszafelé kompatibilitás miatt.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.