Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mennyi ram?
Én még a két gigával is elvagyok jelenleg:P

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Tomcat


Tomcat
őstag

Nem semmi a cucc. Tudom hogy RAM-ból és HDD kapacitásból soha semi nem elég, de mihez kellhet ekkora memória egy asztali gépben? Mert még 8GB az OK, van ami kihasználhatja ha sokminden fut egyszerre de mihez kell 24GB gyors RAM? :F

Tomcat

(#3) z0d1AK válasza Tomcat (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Videó renderelés?
Csak hogy egyet mondjak...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) Roxbury


Roxbury
őstag

Nekem 6 giga van. Elmondjam mennyit használok ki belőle? Max kettőt. A többi csak mondhatám, hogy dísznek van, és sztem jópár évig annak is lesz. Jó üzlet volt... ennyi....
Ma bőven elég 2 giga, de nagyon max 4 .Nekem ugyanolyan gyors 2 gigával a 64 bites win 7, meg a játékok, mint 6-al, szóval szvsz felesleges...

z0d1AK videót mondjuk nem renderelek, az lehet kihasználná.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#5) Tomcat válasza z0d1AK (#3) üzenetére


Tomcat
őstag

A renderelés kihasznál ennyi RAM-ot? Nem is tudtam, bár van benne logika. Praktikus is, mert belefér a memóriába mint pufferbe egy egyész BD lemez tartalma. :)
Viccet félretéve a hírben az áll hogy "gémer" cucc. Van olyan játék ami igényelhet ennyi memóriát? Úgy emlékszem van valami 2GB memória korlát alkalmazásonként Windows alatt. Vagy az csak az x86 alatti korlát volt anno?

Tomcat

(#6) z0d1AK válasza Tomcat (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy jó procival, és gyors videó kártyánál nagyon jól jöhet a gyors, és nagy mennyiségű ram, főleg, ha HD-t számol a gép. CS4-nél pedig már a GPU is számol.

Gamer, gamer, de ez is ott van a cikkben:
"A gyártó a termékkel elsősorban a játékosokat célozza meg, de nem kétséges, hogy a 24 GB-os kapacitás tényleges előnyei inkább a személyi szuperszámítógépekben jönnek elő, amelyek főleg Core i7-es processzorra épülnek."

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) keIdor


keIdor
titán

Vajon a QPI fesz is max 1,35V ahogy az Intel javasolja? :U Mert a gyártók képesek az XMP-vel 1,6V-al is megküldeni. Volt már ilyen.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kissé vakítás. Tökjó, meg tökszép meg minden, de sajna a felhasználók már ígyis feleslegesen sokat költenek RAM-ra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) No-kia


No-kia
őstag

nekem 4GB van, és érzem hog ykell is :K eg yilyen kittet azért elfogadnék :Y

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10) z0d1AK válasza No-kia (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Aki nem hülye, az elfogadná. De hogy ki is fizetné-e, ez már más tészta :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) Gyula84


Gyula84
veterán

Nem semmi ez a 24GB nekem csak 3GB van :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#12) pincehely válasza keIdor (#7) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem is ugyanaz jutott eszembe.
Ezt nem minden proci bírja Uncorral.Főleg a 6 modult.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon mikor lesz szükség ténylegesen ennyi RAM-ra? :P

(#14) Eddie141 válasza z0d1AK (#6) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát igen, cs4, de kiegészítővel már a 3Ds is számoltat a gpu-val :) És én már kaptam olyan hibát, hogy a következő művelethez kérem helyezzen be 200Gb RAM-ot :DDD (más néven, a játék folytatásához, kérem dobjon be még egy százast :D

Tehát mi nekem ez a 24Gb :)
(Még mielőtt valaki elkezd ócsárolni, ez csak egy extrém eset, és csak a határokat feszegettük a munkatársaimmal :) )

Mindenesetre elfogadnám, de 1000 Dollárból már gépet rakok össze, és nem csak ramot :P

[ Szerkesztve ]

(#15) Bandrish


Bandrish
csendes tag

24GB Abból már le lehetne csípni egy Win7-nek elegendő RamDrive-ot :DD
Kiváncsi lennék meg lehet-e csinálni :)??

(#16) #19617792 válasza Tomcat (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sok-sok Virtual PC futtatása egyszerre, na ott nagyon jól jön a sok RAM.

Bandrish: Megoldható, de nem sok értelme van, akkor már érdemesebb kikapcsolni a lapozófájlt.

[ Szerkesztve ]

(#17) nednez


nednez
tag

Corsair is kihoz tuti valami Dominator GTX szörnycsomagot :DDD :DDD :DDD
EVGA SR02 tulajok örülhetnek a kittnek ;)

(#18) bartucc válasza Eddie141 (#14) üzenetére


bartucc
addikt

Hát akkor várj még pár évet, aztán várjuk a beszámolót, mit kap az ember 1000 dollárért :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) Bandrish válasza pincehely (#12) üzenetére


Bandrish
csendes tag

Pincehelyi???? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) pincehely válasza Bandrish (#19) üzenetére


pincehely
addikt

Igen..pincehelyi...vérbeli! :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21) AKHook1


AKHook1
tag

haaaaaaa. egy kit megoldana egy ideig egypar ember gondjat. Übergiga UP a dzsiszkillnek :C

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#22) FRENK1988


FRENK1988
veterán

beteges mennyiségű ram :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Hát, én elég rég olvasgattam RAM témában, meg úgy általánosan PC témában. De mitöl is olyan nagy durranás ez? 6*4 GB-s modul. Jó, a 4GB 1 lapkán frankó, meg minden, de azért nem egy világ megváltás. A CL8-as időzítés meg olyan gyors lenne? vagy 3 évvel ezelött adtam túl azokon az a-data lapkákon, amik CL2,5-ben mentek. Igaz, azokon "csak" 512Mb volt.

No, nem trollkodni akartam, csak nem szeretem az ilyen, "hírvadász" hikkeket. :(

Üdv, föccer

mod: mi használ 2Gb-ot? Chrome 6 füllel, 2 pdf doksi, pár háttér alkalmazás: 800MB a memóriában, még 1,1GB rendszer gyorsító, és már vége is. Ha indítom az SC2bétát, akkor nyekereg a vinyyó vagy 2 percet, amire lenyomja swap-ba a sok szutykot. Amikor kilépek ugyan ez. Kilőni a lapozófájlt? Win7-nél, meg vistánál mi van azt nem tudom, de az xp pro feje tetejére áll tőle.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nekem eddig 4 volt, de most csak 2 van, gondoltam gyorsan veszek még 2-t. De igazából nem lett semmi lassabb úgyhogy marad a 2(minimális töltési idő többlet) játéknál. 24 játékosoknak felesleges. 8 is már határeset.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#25) pincehely válasza föccer (#23) üzenetére


pincehely
addikt

Az még gondolom a ddr1-es időszakban lehetett. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26) föccer válasza pincehely (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Az belefér :D

mod:

Most megnéztem, hogy a kingston hyperx-ek a ddr3-ban is hozzák a cl7-et, igaz 2gb-os lapkáig...

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) proci985 válasza JoolsNOS (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyon semmi nem megy 3.5 giga fölé játékok közül, mindenestül.

az a baj, hogy 32biten mindennel együtt olyan 2300-2600 mega fölött a program nemes egyszerűséggel kifut a memből, aztán meg kidob az asztalra (3.2 giga memóriával megeshet, hogy még azelőtt kidob, mielőtt a teljes memkészletet megeszi). részletesebb textúrákkal lehetne fölé is menni, de amíg az emberek jórésze nem vált 64bitre, addig max le lehetne tiltani a very high textúrákat, amire meg páran biztos ugranának. emlékszem még, amikor a Crysis 64bites exéje kapcsán a tesztek jó része arról szólt, hogy dehát nem gyorsult semmit... ja, a swappelés eltűnése meg már nem tűnt fel, ahhoz picit tovább kellett volna játszani.

a trendeket elnézve a shaderintenzivitásra váltás ezen segített, de kérdés meddig. szvsz 4 giga ram jelenleg bőven elég, nekem is azért van 8 a gépben, mert 12k hufért 2x2es kit nagyon jó vétel volt a jövőre való tekintettel:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Himym


Himym
senior tag

A G.SKill eddig is jó vol jó is lesz favorit. :R

Kérlek szépen a 4gb ikább alap a 2gb meg már kevés. Nekem vista 2gbtal meg egy gyenge cod4el 100%ram futtatás és bizony gyakran szép laggokat kapok emrt elfogy a ram. :(
Szal én szerintem 2 kevés 4 normal 6 sok 12 nagyon sok 24 felesleges. :C

(#29) LackoMester


LackoMester
addikt

24 GB memó mire, minek.. :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30) Killing válasza Himym (#28) üzenetére


Killing
addikt

Szerintem is helyes a felállítás.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#31) wardred


wardred
tag

2x alkalmazás + win nekem nem evett meg 4GB ramot anno. Biztos kell a 24giga...

@ proci985

Mire kevés lenne a 8GB RAMod, addigra ddr5 lesz a gépekben :P

[ Szerkesztve ]

(#32) Tomcat válasza wardred (#31) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is pont erre gondoltam. Ha azt nézzük hogy durván 4 évente jön egy újabb RAM szabvány akkor esélyes hogy DDR4-ből fognak inkább elterjedni a komolyabb 16-24-32GB-os kitek. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#33) Tikakukac


Tikakukac
titán

Itthon az összes gépben és laptopban nincs ennyi ram, pedig igencsak szép mennyiségű gépezet ketyeg a házban :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) Puma K


Puma K
veterán

Családi kiszerelés!

Aranyosak. Egy kicsi 6Gb apunak, egy kicsi 6Gb anyunak, egy kicsi 6Gb a gyereknek, egy kicsi 6Gb meg a másik gyereknek. Igazi válság kiszerelés nyugatiaknak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35) schwartz


schwartz
addikt

2GHz 8-8-8-24 de a tRCD mintha lazabb lenne a beigertnel...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#36) varga911 válasza Puma K (#34) üzenetére


varga911
senior tag

6x4GB, nem 4x6. :))

(#37) FRENK1988 válasza varga911 (#36) üzenetére


FRENK1988
veterán

akkor a kisebbik gyerek nem kap :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#38) Goll-r válasza FRENK1988 (#37) üzenetére


Goll-r
tag

Dehogynem, sőt még a nagyi, meg a nagypapa is kap ram-ot, csak nem 6GB-ot, hanem 4-et... :P

[ Szerkesztve ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hát nem semmi a kinézete sem! :C

(#40) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Nálam a MAC OSX úgy kb ha sok mindennel szórakozok 800mb-ban elül :P
3GB ramom van most leopardot futtatok de előzőleg a Snow Leoval átlagban 500mb-ot fogott
Vagyis ha most még játszanák is nagyobb játékkal mint a Duke Nukem 3D akkor jó lenne, most komolyan a duke3d a kedvencem :)) :)) :))

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#41) sKie^


sKie^
tag

Eloszor azthittem vmi procihuto van a kepen. :DD Azert gamer, mert ilyenert csak az elvakultak hajlandoak ennyi penzt adni, vagy olyanok, akiknek erre tenyleg szuksege van. Amugy tenyleg brutal, bar virtualizacioval egy ido utan meg tudnank gyilkolni a szerverunkben. btw az egesz szervert dobtuk ossze annyibol, amibe ez kerul.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#42) leviske


leviske
veterán

Hát... kérem szépen, ez G.Skill, nincs semmi meglepő. Hozzák a formájukat. :DDD

Arra azért kíváncsi leszek, hogy lesz-e szükségünk 24GB RAM-ra a DDR3-as időkben.

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Azért 24 GB 2000 Mhz-en cl8-as időzítés mellett elég kemény.
Hány chip van azon összesen?

@ #2:
Érezhetően gyorsul a W7 ha 2 helyett 4 giga ramod van, úgyhogy inkább a 4 ami kell manapság.(el lehet lenni kettővel, de nem az igazi)

(#44) pincehely válasza D1Rect (#43) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem tri-chanelben van 3X2gb.
Ha túl alacsonyra vettem az Uncore feszt, akkor volt, hogy 2gb-ot, vagy 4gb-ot látott csak a rendszer.
2-és 4gb között hatalamas különbség van, de 4-és 6gb között is észre lehetett venni a gyorsulást az operációs rendszer szempontjából.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#45) JoolsNOS válasza proci985 (#27) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Először 4et akartam írni, csak mondom abba páran tuti belekötnek :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46) newtom válasza LackoMester (#29) üzenetére


newtom
csendes tag

24 GB RAM persze nem játékra kell, hanem FEM (struktúrális) szimulációra, folyadékszámításra, 4K felbontású renderelésre, ilyesmi. Szóval kemény munkára azért elkél...

(#47) JoolsNOS válasza newtom (#46) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak a cikkben írják, hogy játékosokat is céloznak...csak nem találnak:)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#48) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Játékosoknak aztán oly mindegy, hogy milyenek az időzítések.
És szerencsére még felesleges is ennyi ram az átlagnak.

...

(#49) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó kis ramok, de azért berakni egy csóri kis 4 magos i7 mellé... ;]

(#50) D1Rect válasza pincehely (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

A 4+ ramra nem tudok mit mondani soha életemben nem volt gépben több mint 4.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.