Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon szép és jó, hogy itt is használják a 4d fogalmát, meg már van 4d ultrahang is, de a 4. dimenzió az nem az idő továbbra is?

Amúgy meg parasztvakítás. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) atti_2010 válasza Zirowe (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Sony is fojtatta volna inkább az Oled kísérleteket mint a 3D tolja, abban nagyobb fantázia lenne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Marketing BS, a legrosszabb fajtából. Négydé ötdé hatdé héddé, tökmindegy.

x gon' give it to ya

(#4) bambano válasza Zirowe (#1) üzenetére


bambano
titán

akkor a hagyományos film is 3d:)

egyébként tipikusan az a cikk, amiből gyököt kell vonni és akkor jó lesz.

az indexen most hétvégén volt egy cikk, ahol üzleti szempontból nézik, és arra jutottak, hogy kutyát nem érdekli már a 3d. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) FTeR


FTeR
addikt

jobb vidámparkokban már évtizedes története van az ilyen cuccoknak. inkább ülnék be egy ilyenre, mint szimpla fejfájós 3d-re.

a szagos tv-t viszont nem eröltetném. nem kell, hogy a pite meg csi jellegű szaftos anyag még szagos is legyen (lásd poén a vid végén).

a víz spriccelés is necces, egy pite jellegű film biztos nem hagyná ki, h vmelyik barom lehányja a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#6) fordfairlane válasza bambano (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amióta a tévégyártók a háromdéért gyakorlatilag nem tudnak felárat kérni, azóta sejtem, hogy bukás az egész.

x gon' give it to ya

(#7) RexpecT válasza fordfairlane (#6) üzenetére


RexpecT
addikt

Még fejlődnie kell a technológiának, de egyértelműen ez a jövő!

(#8) fordfairlane válasza RexpecT (#7) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, olvasom évek óta. Rendkívül meggyőző.

x gon' give it to ya

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

Teljesen értelmetlen dolognak tartom ezt a "4D"-t... Nem kellenek a szagok, az illatok(természetazonos aroma?), a nedvesség és a hullámvasút sem. :U

Jól filmet akarok nézni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"vizet spriccelnek a nézőkre"

Baszottul szeretném, ha a moziban összevizeznének...

https://www.coreinfinity.tech

(#11) krystman


krystman
őstag

Egyre jobb. Bemegyek egy moziba, aztán kék zölden jövök ki majd. Meg vizes gatyába. Akkor ilyen moziba egy Titanic-ot nem igazán jó megnézni! Még a végén elárasztják a termet vízzel! :) Amúgy teljesen hülyeségnek tartom ezt. Lesz egy kisebb réteg akiket ez vonz majd, de azok is biztos fiatalok.

(#12) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A pontiac-ot az elején nem kímélték. ;] :O

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13) Rickazoid


Rickazoid
addikt

"Nagyon fontos, hogy minden külső hatás a filmmel összhangban történik."
Képzelem milyen lehet majd, amikor hullát égetnek a filmben vagy valaki beleesik a szennyvízbe.. :U

Amúgy baromság. Persze, ha van elég életunt ember, akinek már csak ez hiányzik az életéből és hajlandó kifizetni egy ilyen mozi árát, annak egészségére.

A Sony meg komolyan gondolja a HMZ-T1-et? Még a normál sztereoszkópos TV is károsan hat a szemekre, mind a térlátásra, mind a szemtengelyekre, főleg gyerekeknél, erre még ezt is be akarnák vezetni? Szemorvosok szponzorálják a cégeket, vagy mi a franc van?

Mondjuk úgyis csak egy múló hóbort az egész, ahogy régen sem vált népszerűvé, most sem fog, de kár hogy erre erőforrásokat pazarolnak.

(#1) Edenyke: A 3D sem 3D, akkor ezen már nem kell meglepődni.

(#7) RexpecT: A jövő a 3D-s megjelenítés lesz. Nem, nem a sztereoszkóp, hanem a valódi 3D, amikor tényleg térbe van kivetítve amit nézel. De az még messze van.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Háborús filmre akkor be se lehet menni csak rohamsisakba és repeszálló mellénybe.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) Lewzke válasza Polllen (#9) üzenetére


Lewzke
őstag

+1
Hol vannak a Bergman, Tarkovskij, Robert Bresson ... kaliberű filmek? Nekem ez hiányzik nem a 4D.

(#16) h-yle


h-yle
addikt

Smell-O-Vision

Nincs új a nap alatt. Viszont már anno se kellett senkinek. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17) bambano válasza sh4d0w (#10) üzenetére


bambano
titán

ennél már csak az van feljebb a kívánságok listáján, hogy egy meredekebb film alatt telibehányjanak hátulról...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Dany007 válasza Rickazoid (#13) üzenetére


Dany007
veterán

"A jövő a 3D-s megjelenítés lesz. Nem, nem a sztereoszkóp, hanem a valódi 3D, amikor tényleg térbe van kivetítve amit nézel. De az még messze van."

Erről van szó. Ennyi.

Amúgy ilyen "4D-s" moziban én már vagy 10 éve voltam a Duna Plázában. Azt akkor sima 3D-s mozinak nevezték. Szemüveges volt az is, és a székek amikbe beleültünk mozogtak össze-vissza, természetesen a filmnek megfelelően. Szóval nem értem hol van itt az újdonság?

A következő lépés már tényleg a térbe kivetített kép lesz. Szerintem min. 20 év múlva. Persze addig is meg kell élni valamiből. :) A 3D tévék nem rosszak, de szerintem lassan elérik az ésszerű és érdemi lehetőségek végét.
Hiszen legjobb esetben is elérik, hogy szemüveg nélkül, kényelmesen, jó minőségben nézhessünk 3D tartalmat akár többen is egyszerre. Okés. De maga az élmény akkor is kb az iMax szerű 3D minőség lesz. Nem több. Csupán kényelmesebb, kellemesebb esetleg jobb minőség. De új élmény nem. A térben kivetítés lesz az új élmény. Majd valamikor esetleg... (mivel rengeteg megoldatlan kérdést vet fel).

(#19) FTeR válasza sh4d0w (#10) üzenetére


FTeR
addikt

kétlem, h a vízpermetnél nagyobb koncentrációt nyomnának a nézőtérre.
másrészt vannak országok, ahol a hullámvasút víz alá megy, mert 5 perc múlva úgyís csontra száradsz ; ) persez oda nem öltönyben járnak az emberek.

azért az elég fílinges, amikor pl egy robbantásnál beremeg a széked és arcodban érzed a légnyomást :Y

(#20) fordfairlane válasza Dany007 (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is úgy látom, hogy a 3D megjelenítés igazi, átütő üzleti sikeréhez technológiai áttörésre van szükség, nem erre a szagos-székmozgatós hülyeségre, amit most épp négydé néven akarnak újracsomagolni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#21) #56573440


#56573440
törölt tag

mekkorát fogok szórakozni amikor ez bekúszik a háztartásokba... vége is lesz az "elalvás előtt még egy film úgyis a felébe belealszunk" történeteknek, mert az alsó szomszéd örömére szénné rázza az ágyat :) egyébként meg vicces lehet egy 18+-os filmet megnézni így, a mozgás még egy dolog, de ne permetezzenek semmit... ;]

(#22) janos1988


janos1988
addikt

Ez attol 4D, hogy mozog a szek jobbra-balra? :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) sh4d0w válasza FTeR (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tökmindegy, semennyi vizet nem kérek. A film önmagában legyen jó, ne pedig az alkalmazott nézőtéri effektek miatt. Most is elég szar, amit Hollywood produkál, ha ez elterjed, akkor még alacsonyabb lesz a színvonal.

Analógia: a 3D-s megjelenítéssel a játékok egyre szarabbak, de jön a hivatkozás, hogy "ilyen, meg olyan, meg amolyan csillivilli effektek vannak benne!" Igen, csak a sztori bárgyú, a játékmenet unalmas, blablabla.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) FTeR válasza sh4d0w (#23) üzenetére


FTeR
addikt

szerintem nincs összefüggés az effektek és a story/telling minősége között és főleg nem zárják ki egymást.
a filmnek/játékok története és a cselekménye nem azért gyenge, mert az effektek elvitték a kreatív energiát.
az effekt el tud adni egy gyenge történetet is, míg egy jó történet elkel effektetk nélkül is. évtizedenként pedig akad 1-1 olyan, ami mindkettőben jó (lásd matrix).

(#25) bambano válasza FTeR (#19) üzenetére


bambano
titán

amikor életemben először ültem felújított moziban, és a film során egy böszme nagy villámcsapáskor szólalt meg először a fejem fölé rakott hátsó hangfalpár, akkor én a feelingesnél erősebb kifejezéseket használtam a mozigépész felmenőire vonatkoztatva... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) sh4d0w válasza FTeR (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet én sem mondtam, csak azt, amit Te is: gyengék a filmek, nem baj, eladja majd a "4D". Hát dugják oda a "4D"-t, ahová gondolom.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) Maxentius


Maxentius
addikt

A címhez annyit csak h nemhogy kevés, még sok is - a jelenlegi formájában.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28) gybazsi válasza Polllen (#9) üzenetére


gybazsi
senior tag

+1

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#29) sekli


sekli
addikt

1968-ban a Mézga családban már volt ilyen: 5:50-től kezdődik :)

(#30) x_o_n válasza sh4d0w (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

:C

(#31) Pantal válasza Zirowe (#1) üzenetére


Pantal
senior tag

Biztosan nagy élmény lehet, sok sebből vérzik szvsz, parasztvakítás.

(#32) x_o_n válasza Dany007 (#18) üzenetére


x_o_n
veterán

nem a westendben volt?

(#33) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Igazából szép dolog ez a próbálkozás csak teljesen értelmetlen. Előbb rakják rendbe a 3D-s technológiát, hogy teljesen kiforott legyen. Bár engem személy szerint a 3D sem hoz lázba, az 1080p HD nekem bőven elég.

(#34) #95561216 válasza atti_2010 (#14) üzenetére


#95561216
törölt tag

Vagy a Szikla jelenetére, amiben eltörik a VX-gázt tartalmazó üvegcsét :))

(#35) benedekco válasza Polllen (#9) üzenetére


benedekco
addikt

válságban nem engedhetjük meg magunknak a luxust.... a jó film pedig az :O

re: (#10) sh4d0w
azt törőgethetném a szemüvegemet minden jelenet közben

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36) atti_2010 válasza #95561216 (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja, megkérdezik hol a barátnőd? "á meghalt napalm támadásban a múlt heti filmen" :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Akybron


Akybron
aktív tag

Meg van már a full 3D TV, van róla "Dokumentumfilm" :DD

[Mézga - Távszerviz 20:50]

Csak van egy kis probléma bizonyos műsorokkal:

[Mézga - Távszerviz 23:07 ]

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#38) mrhitoshi válasza Zirowe (#1) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hát igen. Elég idegesítő látni az ilyen értelmetlen marketing szövegeket. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#39) julius666


julius666
addikt

A marketingesnek aki kitalálta ezt az elnevezést 40 botütést legalább majd le vele a szénbányába dolgozni, talán ahhoz még megvan a szükséges kompetenciája...

Nem mellesleg már látom más is írta, ebben semmi új nincs, amerikai vidámparkokban mocskosul régóta vannak ilyenek. Talán régebb óta is mint az említett cégek... :U

Nevetséges. Inkább dolgoznának valami normális holográfia alapú mozin, egy olyanra befizetnék ha lenne. Ez a szemüvegesdi nem az igazi, nem is a szemüveg viselése zavar igazán hanem hogy még mindig nem százas a dolog (valamennyit homályosodik a kép és kicsit áttetszik a másik szem képe), ráadásul a mesterségesen kreált sztereoszkopikus anyagoknál (amik az ilyen jellegű élőszereplős filmek nagy részét teszik ki) néha rettentően el tudják szabni a perspektívát és konkrétan megfájdul tőle a szemem/fejem.

(#40) x_o_n


x_o_n
veterán

valahogy tényleg az ember a holografikus fejlesztésre gondolna nem pedig egy rázos székre amiböl pára és bűz árad majd és persze biztos vesznek majd belőle,de azért árban nem lesz piskota a székek darabja,na meg a filmeket kiegészitő driverek ami szagositanak meg rázzák a széket:)kétdégkivül jópofa lehet mondjuk gyerekfilmeknél..de már látom a sok amerikai pert mert joe kiesett a székböl és eltörte a kezét a titanic 4d nézése közben...

(#41) #51736960 válasza julius666 (#39) üzenetére


#51736960
törölt tag

leírtad, amit próbáltam megfogalmazni, thx :R :)

(#42) Rickazoid válasza x_o_n (#40) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem hinném, hogy ilyen tényleg megjelenne kereskedelmi forgalomban, a cikk a távoli jövőt jósolja én meg hogy senki nem kér majd belőle, leszámítva pár kőgazdag emberkét. Ha miattuk elérhetővé teszi valaki, egészségére.
Amúgy a perek megelőzésére egyszerű a megoldás, annyit kell csak kiírni, hogy saját felelősségre. Bár aki kiesik egy fotelből, amit megbillentenek néha 10-20 fokkal, az nagyon ügyetlen ember vagy perre hajt.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#43) bambano válasza Rickazoid (#42) üzenetére


bambano
titán

jön a padlócirkáló korszakát élő gyerek a papához, a fotel meg jól fejbeveri... tutti fejlesztés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) FTeR válasza bambano (#25) üzenetére


FTeR
addikt

Az, hogy a moziban a hangerővel nyomják el a csámcsogás zaját más kérdés :)

(#45) mrhitoshi válasza julius666 (#39) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A holografikával az a baj, hogy mire egy elfogadható szintre fejlesztenék ki, addig több milliárd $-árt tudnának kaszálni egy ilyen értelmetlen baromsággal mint ezzel, ami nem mellesleg olcsóbb is. :W
Szerintem nem lennénk olyan távol ettől a technológiától, de sajnos mindenki a profitot tartja szem előtt. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#46) moonman


moonman
titán

mondjuk akik fenyevben merik az idot, azoknak azt is el lehet majd adni, hogy a 4D az, amikor hatbavag a fotel.

(#47) x_o_n válasza mrhitoshi (#45) üzenetére


x_o_n
veterán

igen a profit....

(#48) moonman válasza mrhitoshi (#45) üzenetére


moonman
titán

"A holografikával az a baj, hogy mire egy elfogadható szintre fejlesztenék ki"

nincs az olyan messze

[ Szerkesztve ]

(#49) moha21 válasza julius666 (#39) üzenetére


moha21
addikt

[link] ilyet a mozikba !:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) x_o_n válasza moha21 (#49) üzenetére


x_o_n
veterán

érdekes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.