Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) acélkemény


acélkemény
tag

Sok módon tudod gyorsítani az életed... Speed, Extasy és társaik :D

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Az SSD-től ezt nem vártam volna. :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Nekünk itthon Cat6 FTP van, de mire azt a szart crimpeltem, azt hittem összefosom a bokám. :D Persze lehet csak én vagyok nyomorék. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) spyke79


spyke79
tag

Hm én ehhez laikus vagyok nagyon! :R

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#5) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Ez azt jelenti, hogy a cat5 kb 20MBs sebességet tud? Az tulajdonképpen jó hír.
Az első képnél azt gondoltam, hogy a sejt ennyire gyenge. Az meglepett, hogy az ssd ennyire gyenge. Milyen típus?

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

korrekt kis is írás :R , de sajnos érdemben nem tudok segíteni
dobd ki az ssd-t ;] (egyébkén pontosan milyen ssd-vel van gondod?)

[ Szerkesztve ]

(#7) toth_janika


toth_janika
őstag

Tetszik az írás! :R
Kérdés: a linksyst lecseréled egy gigabites switch-re? Vagy a linksys végezi a netre csatlakozást, és arra megy rá a switch?
Szerk.:
Az íráshoz! :) Nem lehetett volna 1 oldalra az egészet?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#8) frescho


frescho
addikt

Jo kis teszt, nem rossz otlet lecserelni gyorsabbra a halozatot. :C

Ha CAT5E patch kabelt hasznalsz, akkor az is tokeletes, de nem tul hosszu kabel eseten a sima CAT5 is megfelel.

Teszthez: Erdemes lenne kett RAM drive kozott masolni, hogy lehessen titsztan latni, hogy mire kepes a gigabites halozat. HA melle egy CPU grafikont is keszitenel tokeletes lenne.

https://frescho.hu

(#9) xEon1337 válasza Gergő_ (#6) üzenetére


xEon1337
őstag

Az adatlapja alapján egy "32GB Silicon Power SSD"-ről van szó.

"Less but better" - Dieter Rams

(#10) hakos1987


hakos1987
őstag

a sima CAT5 kábel csak 100mbit-et tud, a CAT5E az, ami gigabites.... így, hogy a kábel ha csak cat5, akkor már nincs értelme a gigabites eszközöknek, mert az lesz a szűk keresztmetszet. Szerintem próbáld ki CAT5E vagy CAT6 kábellel is ;)

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11) yolan


yolan
őstag

Tanulmányaim szerint ilyesmiféleképpen lehet felírni a különféle utp kábelek áteresztőképességét:

CAT2 - 4-5 Mb/s
CAT3 - 10 Mb/s
CAT4 - 20 Mb/s
CAT5 - 100 Mb/
CAT5e, CAT6 - 1000 Mb/s

Ezek szerint ha tényleges gigabites hálót szeretnél kiépíteni, ahol már 100 megabájt/s-es és feletti (elviekben ugye max. 125mb/s) forgalmat szeretnél, akkor jól jönne az a cat5e vagy a cat6 kábel.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#12) frescho válasza yolan (#11) üzenetére


frescho
addikt

Gyakorlatban a par meteres CAT5 siman atviszi a gigabites forgalmat.

https://frescho.hu

(#13) marcias válasza yolan (#11) üzenetére


marcias
őstag

Én is épp akartam írni, hogy valószínűleg a CAT5 kábelek csökkentik a sebességet, és elég gyanús, hogy mindenhol megakadt 20MB/sec-nél. Ami azért így is majdnem kétszerese a 100mbit-nek ;) Én is gondolkozom itthon hasonlóban, csak sajnos egyelőre még kevés a gigabites eszköz, de valószínűleg 1-2 éven belül aktuális lesz. A jó dolog az, hogy az összes kábelem CAT5e. Egyébként a CAT5e és a CAT6 között mi a lényegi különbség, már ha mindkettő gigabites?

Ja egyébként kicsit off, de a következő power mac-ben már integrált 10 gigabites LAN van, szóval lassan kezd gáz lenni a 10/100mbit ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#14) marcee


marcee
addikt

Itthon most Cat5e-n, 25 méteres kábelen és Linksys WRT320N gigabites router-rel ha az XP-s gép másol a Vistásról, akkor 45-55MB/s-kel megy, de valamiért ugyanebben az irányban, de a Vistáról indítom a másolást, akkor 20-22MB/s csak a sebesség. Ez a router sajnos nem támogatja a jumbo frame-et, talán azzal még lehetne nyerni.
Irodában az egyik gépre felraktam XP mellé egy Trial Windows 7-et a tesztelés kedvéért (egyelőre úgy tűnik át is állunk majd). Nos ez a gép az XP-s fájlszerverről 80+MB/s-kel képes másolni mindenféle beállítgatás nélkül két darab gigabites switch-en keresztül. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mi a trükkje, mert ugyanezen gépekkel, XP-k között 20-30(-40) MB/s szokott lenni az átvitel. Szintén Cat5e, Cat6-ot én is képtelen vagyok szerelni. :B

[ Szerkesztve ]

\m/

(#15) yolan válasza marcias (#13) üzenetére


yolan
őstag

100 mhz a cat5e, 200 mhz a cat6 ha jól emlékszek háló1-re :DDD

Szerk.: hát valszeg jobb kicsit a win7 ilyen téren, hát még pld egy freebsd+gigabit+freebsd :B

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16) Alex91


Alex91
félisten

Kabelt kell cserelni! Cat5-tel gigabiten nalam is 20 MB/s-al allt meg. Cat6-tal a My Book World-rol 38 MB/s-al olvasok, de itt a World a gyenge lancszem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17) marcias


marcias
őstag

Arról van valakinek tapasztalata, hogy ez a SEJT-es alaplap mennyit bír hálózaton keresztül? Illetve mennyit fogyaszt maga a lap? Sőt, az ára is érdekelne. :U

Steam: marcias88

(#18) Alex91 válasza marcias (#17) üzenetére


Alex91
félisten

25k korul van, 20W korul, IMHO 80-90 MB/s-ot vinnie kellene.

(NAS-ra kellene?)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) marcias válasza Alex91 (#18) üzenetére


marcias
őstag

Köszönöm. Pár további kérdés, immár OFF-ban: :)
Ez a fogyasztási érték hogyan viszonyul az Intel CLF2-es lapjához? Mert abban kétmagos Atom van, ráadásul más chipset.
Még korábban olvastam itt a fórumon, hogy hamarosan egy még alacsonyabb fogyasztású chipsettel is érkezik Intel lap, így azt is érdemes lehet kivárni. Van erről valami infó?
A GSEJT-es alaplap hátlapi paneljén egy 12V-os dc-dc bemenet van, mint a notebookoknál. Ez hogyan működik? Addig értem, hogy a lapot, és a rajta levő komponenseket képes etetni erről, viszont mi a helyzet a perifériákkal, úgymint HDD (3,5"-os), ODD?

Egyébként igen, NAS-ra, jelenleg egy P3-as lap szolgál, azzal is elégedett vagyok, az sem fogyaszt 50W-nál többet, viszont 24/7-es használathoz az is sok, továbbá jó lenne fan-less megoldás, ATX-nél kisebb gép, és gigabit. Ezért gondoltam, hogy be kéne újítani.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#20) Alex91 válasza marcias (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Mire kell pontosan? En most vettem egy 1 TB-os My Book World-ot. Transmission most mar rajta :), 9 W, Gigabites halo, passziv hutes, kis meret es kedvezo ar. USB-n ra lehet tolni meg egy kulso HDD-t. Sebessegben nem a legjobb, de filmekhez is eleg.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21) Alex91 válasza Alex91 (#18) üzenetére


Alex91
félisten

A sejt fogyasztasarol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) Enclave


Enclave
aktív tag

Az a 20MB/sec nekem igen kevésnek tűnik...

Nálam ugyan cat5e kábelek vannak és egy Dir-655 de lan-on keresztül simán megvan a 40-55mb/sec...(1 és többmagos gépek között)

Azt viszont nem árt figyelembe venni,h. ha a rendszer hdd-ről másolunk,az hajlamos belassítani rendesen,ha közben valamit elkezd cache-elni...Nagy sebességet legegyszerűbben úgy lehet elérni, ha az ember több hdd-t használ egy gépben és nem pedig a rendszer hdd-t "nyúzza" másolás közben...

Bár egy ismerősnél is jártam laptoppal,amiben csak 5400rpm-es hdd van és az is simán vitte a 30-40mb/sec-et,pedig egy "szimpla" egymagos Turion...(szóval hw terén nem egy atomerőmű a laptopom,igaz az asztali gépje egy x2-es Athlon volt én pedig figyeltem,ha elkezdett belassulni másolás közben,akkor megállítottam a laptopot,nyugodtan swappeljen amit akar és csak utána folytassa)

Az oprendszerek vegyesen volt Vista és Xp...

Cat6 kábelt pedig mintha 2-3-szoros áron láttam volna árlistákban,csak méterét,szóval nem tudom mennyire éri meg cat6-ot használni, amikor nekem a cat5e is bőven bevált...

Egyébként ha az ember csináltatja a boltban,mert mondjuk nincs krimpelő fogója,akkor nem árt szólni,h. mind a 8 eret kössék be,mert egyes helyeken csak 4-et kötnének be,arra hivatkozva,h. "annyi is elég"...(csak éppen nem a gigabit-hez és persze a színsor sem mindegy)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#23) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó info, hogy mire képes a meglevő kábelezéssel a Giga Ethernet!

Amúgy nekem gyanús ez a DGE-1008. Nem a DES-1008 gigabites átirata? :D

Meglepődtem, hogy Intel lapjaid vannakothon. Nekünk van sok mondjuk a cégnél, különösebb baj nincs velük, de otthonra nem kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) drivebydex válasza yolan (#15) üzenetére


drivebydex
csendes tag

Nálam otthon cat5e megy simán 100 MB/s felett mb 30 méteres szálon ugyanezzel a D-Link-el. :))

(#25) quby


quby
őstag

Gyakorlatilag ugyanez a hálózat felállása itthon nálam is. Router, switch, alaplap és van még egy asus M2A egy BE-2400 procival, és kb ugyanazok az értékek. néha feémegy 30 ig is, de ha kábel az oka akkor nagyon bánatos vagyok mert kb 2éve húztam be az egész lakást CAT5e-el akkor még nem volt CAT7 és a 6-os is drága volt. ( amit mellesleg tényleg szar krimpelni). van itthon vagy két 2m-es CAT 6-om is majd kipróbálom azokkal is. Van még egy Wind is de abban csak 100-as LAN van.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#26) Elbandi


Elbandi
aktív tag

Hat itt lehet hogy a vinyo/ssd sebesseget is merted, ha csak a netet akarod terhelni, akkor tegyel fel egy cygwin-t, netcat csomaggal. Inditasz egy-egy terminalt, majd egyik gepen eloszor:

nc -u -p 1234 -l >/dev/null

Masikon meg:

nc -u elsogepipje 1234 </dev/zero

Es erre elkezd fosni udp csomagokat a halon keresztul.

(#27) marcias válasza Alex91 (#20) üzenetére


marcias
őstag

Nem igazán akarok My Book World-öt, főleg a sebességétől félek. A másik, hogy elég sok vinyóm van, 2 biztosan nem lesz elég. És jobban is bízok a PC-ben. A World mellett egyedül a fogyasztás szól (meg a kis méret), de épp ezért lenne jó egy ilyen Atomos alaplap a gépbe. (Mellesleg, ha teljesen a nulláról akarnék NAS-t, jobb esélyekkel indulna a World, csak már túl sok cuccot megvettem ahhoz, hogy most kukázzam őket...)

Steam: marcias88

(#28) Alex91 válasza marcias (#27) üzenetére


Alex91
félisten

Abba is belepakolsz 2 HDD-t, mert tobb SATA nincs rajta. Ugyanott leszel nagyjabol, mint a mostani P3-al. Ha az megfelel, akkor nincs ertelme cserelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) moto666


moto666
csendes tag

Helló nem tudom írták e már de azért gyorsabb XP-ről Vistára másolni mint fordítva mert a Vista mesterségesen korlátozza a sebességet. Van is rá egy gyors-fix ha lesz kis időm megkeresni belinkelem. Windows 7nél már nem jelentkezik a lassítás. Ja és hogy miért csinálták Micisofték, hát ha jól értelmeztem az írást akkor a DRM-el hálózati zenehalgátassal és egyéb stream folyamokkal van összefüggésben. Hogy mindenképpen ellenőrizni tudja a rendszer a folyamot még nagy sebességnél is. Tipikus Strucc politika!

(#30) marcias válasza Alex91 (#28) üzenetére


marcias
őstag

Az nem baj, mert van PCI-s bővítőkártyám. Szóval úgy már 4. ;)

Steam: marcias88

(#31) Ygg


Ygg
senior tag

8 ér Cat5e esetén kell Gigabithez.
Cat6 esetén meg nincs krimpelgetett patch kábel, a szabvány csak gyárit enged meg.

(#32) moto666


moto666
csendes tag

Megtaláltam az írást itt a link:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=36178

a lap alján kb az utolsó 3 hozzászólást érdemes elolvasni. Lényegében a registriben kell picit turkálni. Még mikor Vistám volt én kipróbáltam és működött! Mióta Win7 van nem volt ilyen problémám ja CAT5 kábeleket használok. Hali

(#33) quby válasza Ygg (#31) üzenetére


quby
őstag

Ez logikus, de akkor miért árulnak úton-útfélen cat6-ot méterre??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#34) bambano válasza marcee (#14) üzenetére


bambano
titán

Nekem itthon a pc-ből összerakott nas-om 302-305MB/sec tartós olvasást és 200 fölötti tartós írást produkál lokálisan. A gigás hálózatot lazán kitömi, 100-110MB/sec-et simán visz. Szerintem a 20-22 MB/sec-es sebességen sokat kellene még tuningolni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Alex91 válasza bambano (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Es helyileg mire irsz ekkora sebesseggel, NULL-ba? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) Kantorpe


Kantorpe
tag

CAT 5 is jo, de csak rovid tavon, es keves zavaras melett, aki jot akar az ugyis 5e v 6,7 kozul valaszt. Eleg nehez lehet ma mar sima 5 os kabelt szerezni.

Elvileg ezeket az ertekeket definialja a szabvany.
Cat3
UTP
16 MHz
100m
10Base-T, 4Mbps

Cat4
UTP
20 MHz
100m
16Mbps

Cat5
UTP
100MHz
100m
100Base-Tx,ATM,CDDI

Cat5e
UTP
100MHz
100m
1000Base-T

Cat6
UTP
250MHz
100m

Cat7
ScTP
600MHz
100m

6,7 elvileg mar 10G kepes is lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#37) DemonDani válasza Alex91 (#35) üzenetére


DemonDani
addikt

Cat6-ra igazából inkább akkor lenne szükség ha lenne valami a környezetben ami zavarhatja a kábelen átfolyó adatot, lényegében a Cat6 a Cat5e-től a szigetelésében tér el. (olcsóbb mint az optika)
legalábbis ez az ami miatt megéri a cat6ra beruházni, szal ha nem a plafonon a neonokra tekereve mennek a kábelek akkor bőven elég a Cat5e :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) Alex91 válasza bambano (#34) üzenetére


Alex91
félisten

300 MB/s-os max. sebessegu SATA-n olvasol ennyivel? Mert akkor ugyes vagy! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39) quby válasza bambano (#34) üzenetére


quby
őstag

"...302-305MB/sec...." ez gyors fejszámolással ~2,5Gb/s 1Gb/s hálón? gondolom elirtad egy tizedesvesszővel....

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#40) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Ennek a gigabitnek nincsen sok értelme...

(#41) moto666


moto666
csendes tag

Már hogyne lenne értelme...!
Utazás előtt gyors film átmásolás a laptopomra a főgépről, vagy rendszer back up áttolása, és még sorolhatnám! Mert ugye nem mindegy hogy valami 4perc vagy 40perc! 12perc vagy 2óra, remélem már kapizsgálod a különbséget! A fejlődésnek mindig van értelme! :)

(#42) rviktor25 válasza moto666 (#41) üzenetére


rviktor25
aktív tag

hát még amikor egy gépet akarnak elérni 5-6 másikról és mindegyik 1080p hd-t stream-el miközben én is szeretnék tölteni... :)

amúgy 8éves, 30m -es sima CAT5-ös kábelen laptop-nagygép között fájltól függően (laptop vinyó sebessége) 40-60MB/s megy át nálam...szall sztem nincs baj azzal a cat5-el, tény, hogy nem 220 és 380 közé van beszorítva. (asszem itt 4k-s jumbo frame-ekkel operáltam)

Chiwasuu!!!

(#43) Killing


Killing
addikt

Cserélsz velem egy 80 gigás Maxtorra? Lehet hogy gyorsabb. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#44) rviktor25 válasza Killing (#43) üzenetére


rviktor25
aktív tag

enyém 80-as samsung sata :) nem ez a vége a sebességének (remélem ^^), csak szerencsétlenem totál tele volt és már enyhén töredezett, ezért is álltam neki átpakolni, majd format, ha megjön az új switchem lehet letesztelem "tisztán".

Chiwasuu!!!

(#45) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) marcias válasza AMD ehog (#40) üzenetére


marcias
őstag

He?

Steam: marcias88

(#47) Male válasza rviktor25 (#42) üzenetére


Male
nagyúr

Sok múlik a szerelésen azoknál...

Cat5E-s, nem gyári kábelekkel nekem is 20MB/s körül volt a vége... Cseréltem Cat6-ra mindent, azóta 40-50MB/s. (Van egy Cat5E - 350MHz kábel is, a hálózatban, az hozza ugyan azt, mint a Cat6-osok)

(#48) llax válasza Male (#47) üzenetére


llax
senior tag

Nekem CAT5E kábelen (15m-ig néztem) átmegy 90-100MB/s. Igaz, nem teljesen "életszerű" körülmények között, mivel ekkor két lemez elejét használtam, nagy fájlokkal. De a lényeg, hogy a GbE vezérlők, kábelek és a DGS-1005D switch-em képes rá. Így "normál esetben" nálam mindíg valamelyik HDD a leggyengébb láncszem.

(#49) razor.hun válasza Male (#47) üzenetére


razor.hun
csendes tag

Próbáljatok meg már rendes mértékegységeket írni. MB/s szerintem a Mega byte per secundum jelölése akar lenni, az Mb/s meg a Mega Bit per secundum, a kettő között van egy 8-as szorzó. (Nem neked megy Male!)

A CAT5e kábelezés annyiban tér el a CAT5-től, hogy specifikálva van rá a FEXT (far end crosstalk) érték is. A mai 1000Base-T fizikai réteg vezérlőknél egy darab néhány méteres patch kábellel összekötve ebből gond nem lehet. Sőt, több száz folyamatosan üzemelő, és rendesen terhelt 1000Base-T végpont alapján azt tudom mondani, hogy egy rendes CAT5 kábelezésen (1997-ben készült) közel 0 hibaaránnyal dolgozunk (folyamatosan figyeljük).

Ha a kábel a gond, akkor az a kábel szar (ráléptek, nagyon meggyűrték, stb.), vagy már eleve szar volt (nagyon sok speckó alatti kábel van a piacon).

A 20 MB/s kevés, de ennek millió oka lehet a kábelen kívül. Szar lehet az alaplapon az Ethernet illesztő, lehet hogy fregmentált a HDD, lehet SW gond is (XP hajlamos pl. belassulni idővel), egyes firewall-ok nagyon megfogják a rendszert ilyen sebességnél, stb.

Üdv,

Razor

(#50) bambano válasza quby (#39) üzenetére


bambano
titán

gondolom nem olvastad a hsz-t, amire válaszoltál. nem írtam el a sebességeket, ennyit tud.

egyébként egy rendesebb vas (nem ez), switchelt hálón párhuzamosan több klienssel tud 2.5Gb/s-et.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.