Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) copin


copin
őstag

Lehet azzal energiat sporolni, hogy a telefon nem keres egy ido utan cellat, hanem tartja a legutobb mert legjobbat? Azt hiszem ilyesmi egy telefonban az alvo mod, legalabbis ezt irtak.

(#42) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Ez a cikk rettentő érdekes. Egyszer megtaláltam a lengyel határon, a Magas-Tátrában a magyar Vodafone hálózatát , de nem tudtam rá menni, a telefon vagy 10 percig kérést jelzett, tovább nem hagytam kérni. Ez tehát azért van, mert nem látott elég cellát?

(#43) Goose-T válasza AMD ehog (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez inkább azért lehetett, mert a kedvező földrajzi és időjárási viszonyoknak köszönhetően eljutott a Voda BTS jele a telefonodig, viszont a telód nem tudott elég erős jelet küldeni vissza a több száz kilométerre lévő toronynak, ezért nem történt meg a location update.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) AMD ehog válasza Goose-T (#43) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Már a keresés is 5 percig tartott. 4 ország 13 szolgáltatója jött be.

(#45) BalanceR


BalanceR
addikt

Remek, részletes kis cikk ez... :R
Most emésztem egy kicsit... :DD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#46) joey04


joey04
titán

olyan jelenség mitől lehet, hogy: a térerő maximumon van, hívni bárhonnan lehet a házból, de a mobilnettel érdekes gondok vannak: teljesen változó módon ugrál edge és 3g között full térerő mellett, és nem gyenge jel az oka szerintem, mert néha a 3G is max sebességet hoz szobában is, néha meg kint is az edge ami maximum elérhető. és a net akkor sem stabil, ha a 3G-t letiltom. van úgy, hogy a telefon jelzi a full a térerőt és kint van az "E" (vagy a"3G") mégse megy a net. nem a készülék a hibás. Ez helyileg Balatonfűzfő és Balatonalmádi között van, Tobruk. szolgáltató: T

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Horbal válasza AMD ehog (#44) üzenetére


Horbal
őstag

Akkor nagyon jó helyen lehettél :D

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#48) Bog válasza joey04 (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez most pongyola válasz lesz, de a lényeg, hogy a 3G hálózat "lélegzik". A tornyokon úgy biztosítják a felhasználók számára a megfelelő sebességet, hogy ha nagyon sokan lépnek fel, akkor az átjátszó "összehúzza" a hatósugarát és csak a közelebbi júzerek látják a jelet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) Horbal válasza joey04 (#46) üzenetére


Horbal
őstag

Valszeg túlterhelt a 3G túl sok a júzer, és korlátoz a BTS...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#50) Bog válasza copin (#41) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elvileg két óránként akkor is van egy "hello-belló" kommunikáció a telefon és a torony között, ha nem mozogsz sehová, csak megerősítésképpen.
A hálózatot kereső telefonnál én sosem tapasztaltam olyat, hogy bealudna, voltam bortúrán és a Fritz pincében legalább másfél órát voltunk lent, de amint kijöttem, egyből lett térerő. Lehet, hogy hosszabb idő után a kütyü feladja a harcot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#51) joey04 válasza Bog (#48) üzenetére


joey04
titán

köszönöm!
már csak az érdekelne, hogy ha letiltom a 3G-t és csak EDGE van használatban miért nem hajlandó csatlakozni?
(most egyébként pl nagyon jó sebességem van)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nagyon jó írás. Grat. Kicsit száraz, kicsit zúg a fejem tőle, de azért nagyjából vágom. :))

--- N/A ---

(#53) Horbal válasza joey04 (#51) üzenetére


Horbal
őstag

Én mobil netnél a preferált 3G beállítást használom, ilyenkor 3G-t erőlteti de ha nem megy akkor visszalép Edgre, Edgenek mennie kéne szvsz, kipróbáltad más eszközzel is?

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#54) Lenry


Lenry
félisten

mindig is kíváncsi voltam, hogy mire is jók az ilyen személyhívók... még most sem értem :)

valaki elmagyarázná, hogy pontosan ezek mire is voltak jók? meg lehetett csörgetni és akkor tudta a hívott, hogy valami van? vagy SMS(szerűséget) lehetett rá küldeni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) joey04 válasza Horbal (#53) üzenetére


joey04
titán

próbáltam, csak az a telefon egy pannon függő készülék azon már 2 éve is stabilan ment itt a 3G ez meg egy t függő

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) Bog válasza Lenry (#54) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Rövid szöveges üzenetet tudott fogadni. Olcsóbb volt, mint egy mobiltelefon, olcsóbb volt a fenntartása is. Ha láttál Vészhelyzetet, akkor vágod, hogy máshol mire használják, csipog, rohansz egy telefonhoz és felhívod azt, aki megcsipogott.

Mára a mobilpenetráció miatt teljesen kiszorult a piacok nagy részéről.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#57) Horbal válasza Lenry (#54) üzenetére


Horbal
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#58) Attilu


Attilu
csendes tag

Jónak tűnik a cikk, próbálom lementeni Explorer 7 alatt a nyomtatóbarát verziót de nem megy, nálatok nincs hasonló probléma? üdv

[ Szerkesztve ]

(#59) Bocha válasza Lenry (#54) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Lehetett rá üzenetet küldeni, vagy némelyikre fény és hangjelzést is, gondolom az mondjuk a tűzoltóknak volt jó, a jelentése "munka van" volt. Az üzenetküldés típusaira nem emlékszem pontosan, ha jól emlékszem, volt olyan, hogy egy üzenetközpontosnak bediktáltad az üzenetet, aki elküldte. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#60) Bocha válasza Attilu (#58) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nálam működik IE7 alatt is.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.