Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füge007


Füge007
senior tag

Ez a a jövő, ez nem vitás, egyetlen médiacsatornán mindenféle tartalom megtalálható. Ez nem újkeletű dolog, hiszen az internetes multimédia évek óta hódít! A nyomtatott sajtó már rég áldozatúl esett ennek a folyamatnak, teljesen nyilvánvaló volt a másik nagy ellenfél a televízió bekebelezése sem várat sokáig magára.

Szeritem a sikere egyértelmű, főleg ha ilyen nevek állnak a projekt mögé!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hát én valahol komolyan fejet hajtok a googlének emiatt a sok fejlesztés miatt, de egyébként félek is a nagy óriástól és gondolom nem csak én.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Még pár évig marad a HTPC.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) rudi


rudi
nagyúr

Épp ma készülök nekilátni egy XBMC alapú HTPC összeeszkábálásának egy PH-s cikkhez. Szerintem az már a tévénnetezés irányába mozdult el. És mutatok még egy érdekeset, amit 99% nemsokára a Logitech is megcsinál. Ennek a gémer verzója lesz hétvégén a hazai pályában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Koczka


Koczka
tag

inkább a internetre kéne bevinni a tv-t nem az tv-re az internetet

persze ehhez még nincs sávszélesség

(#6) Telefunen


Telefunen
őstag

Ezzel most alaposan mellélőttek. Amennyiben mégsem, úgy butábbak vagyunk, mint gondoltam.

(elvégre a TV kimenet nem újkeletű dolog, ellenben egészen biztosan nagyobb szabadságot biztosít)

[ Szerkesztve ]

(#7) oO7 válasza Koczka (#5) üzenetére


oO7
őstag

demárhogynelenne ?
Már magyarországon is egy jó ideje van IPTV...

Amúgy most érdekes harcok lesznek ezen a mezőn is mert:
- Apple-nek már egy ideje van AppleTV -je iTunes -al... (gondolom majd kicsit megfrissítik az OS-ét és arra is lehet tolni majd az appokat
- az MS -nek van Zune XBOX360 által és készülnek ők is arra, hogy megtámadják a set-top-boxokat (szintén a Zune -nal) egy általánosabb OS-el...
- és akkor most még jön a Google is a TV-s megoldásával...

mondanám, hogy győzzön a jobb... de kíváncsi vagyok mivel áll elő a Google meg az Apple ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) rudi válasza Telefunen (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, sokkal butábbak vagyunk, mint gondolnád...!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) h-yle válasza rudi (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Nekem az a furcsa, hogy ~50k-ért vehet az ember egy ION-os mini PC-t amin az XBMC vígan elfut. 100k-ból már "fullos" HTPC HW-e van az embernek. Innentől mi értelme céleszközökkel szarakodni?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#10) WonderCSabo válasza h-yle (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért, mert átlagusernek sokkal kényelmesebb és egyszerűbb Google TVzni, mint a HTPCvel játszani. Sajnos.

(#11) Kobaljov válasza rudi (#4) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Hajrá hajrá, én néhány hónapja már nagy megelégedéssel használom az XBMC-t házimozinak az Ion 330-as ASRock nettopommal és egy 27"-es fullHD-s monitorral.

Azon gondolkoztam, hogy a Google TV nyílt akkor akár az XBMC-be is bele lehet majd pakolni a funkcionalitásait? (az XBMC-nek vannak plug-injei a webhez, de azért nem teljesen kiforrott a dolog (nálam sok nem indult el), meg néha kézzel kell eszkábálni a dolgokat hozzá, pl.a Firefox belerakásához)

(#12) Kobaljov válasza h-yle (#9) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen, a használat és a beszerzés egyszerűsége lehet a fő ok, az informatikában kevésbé járatos tömegeknek kész és kényelmes megoldás a "könnyű" webes feladatokra (nálunk ha jól emlékszem a KSH-s adatokra akkor országos szinten a háztartások 45%-ában van PC, tévé pedig a 99%-ában, persze ennek többsége még régebbi CRT). Az ár persze még kulcskérdés lehet, főleg nálunk..

Az LG és a Panasonic is elkezdte most hozzáadni a Skype funkcionalitást az újabb felsőkategóriás tévéihez.

(Mondjuk az az 50K-s Ion még csak barebone kiszerelés, nem?)

(#13) LordX válasza h-yle (#9) üzenetére


LordX
veterán

Az emberek 99%-a nem akar számítógéppel szívni, és valahol meg tudom őket érteni, mert ha csak szórakozásra akarja használni (mert egyébként egy kőműves/jogász/teológiaprofesszor/akármi aki nem géppel dolgozik) akkor ezer meg egy dolgot kellene megtanulnia az előtt, hogy elkezdhessen szórakozni a HTPCvel..

Ugyanez a konzolok (egyik) erénye. Megnyomod a gombot, és megy, ha esik, ha fúj. Ha nem, akkor visszaviszed a boltba, és sűrű bocsánatkérések között adnak egy másikat.

HTPC esetében megnyomod a gombot, és rosszabb esetben kiír egy olyan hibaüzenetet, hogy "non system disk or disc error". Ekkor gépheznemértő visszaviszi, és megmondják neki, hogy jah, 30e+ÁFÁért teszünk rá kindózt. Gépheznemértő szted mit gondol ennek kiperkálása közben?

(#14) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Véleményem szerint ez is olyan lesz mint a többi Google vállalkozás. Vagy nagyon bejön, vagy hatalmas bukás lesz... De amúgy a Google mikor bukott egy beruházásával...
Bár nem tudom... Ha tiszta véletlen megint belekeveredik az Appleval valami formátumvitába, vagy fene se tudja mibe, akkor lesznek itt balhék...
Olyan csendes most szerintem az IT-ipar... Ez vihar előtti csend, vagy háború utáni??? Vagy csak én érzem csendesnek? :U
Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15) rudi válasza LordX (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a komikus az egészben, hogy a Google lényegében ugyanazt akarja megcsinálni, amit az XBMC-sek, csak éppen teljesen más dimenziókban mozog a vállalkozása. Ergo újat nem csinál, csak a tömege viszi előre. Mondjuk annyiban azért más (pontosabban inkább csak az üzleti modellje más), mint a Microsoft, hogy ő nyílt szabványokat csinál (és keres a szolgáltatáson).

"Fel lehetne celluxozni" egy 30k-s realtek chipes HD médialejátszót is a tévére. Annak is van egy nyílt linuxa, amibe lehetne böngészőt implementálni. Pár lelkes amatőr össze is hekkel ilyet, csak hát ők is de messze vannak a google szintű kritikus tömegtől.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) ko9 válasza rudi (#15) üzenetére


ko9
addikt

Milyen az a 30k-s Realtekes médialejátszó? :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#17) rudi válasza ko9 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondjuk Ilyenek, meg van még rengeteg fajta.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én azon csodálkozom, hogy még csak most vágtak bele. Ez a jövő, ez egyértelmű. Már manapság is lehet netezni egyes TV-ken, de az még nagyon kevés. Nekem nagyon tetszik a koncepció.

(#19) h-yle válasza LordX (#13) üzenetére


h-yle
addikt

Logikus, bár nemhiszem, hogy olyan nehéz lenne egy XBMC-t gyárilag rátenni. Ezért kicsit olyan érzésem van, hogy direkt korlátozni akarják a usert.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) harry válasza h-yle (#9) üzenetére


harry
veterán

Bah... talán mert pont, hogy a céleszközzel nem szarakodsz, hanem bedugod, nyomogatod a gombokat, és működik. Nem kell megvárni, míg bootol, szoftvert venni/telepíteni, kapcsolót programozni, megfelelően összeállítani egy frontendet, ehhez összelőni a többi alkalmazást, stb. Jóllehet, ha egyszer összerakod, működik a htpc is, de ez céleszköz, megveszed, és kész. Árban sem lehet igazán difi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21) harry válasza rudi (#4) üzenetére


harry
veterán

Nekem van egy linux alapú xbmc-s htpc-m, régebben úgy fel is merült bennem, hogy csak kéne valahogy web-et is rakni rá, mert mennyivel egyszerűbb lenne így videókat mutogatni, vagy épp bármi mást (pl. tervezünk casládi házba költözni, mennyivel jobb lenne így megmutogatni a lehetséges jelöltek adatlapjait és képeket, mint a gép köré hívni mindenkit, stb). Majd nyáron lehet elmélyedek a témában megint kicsit.
Várad majd a tapasztalataidat :K

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) kuchera


kuchera
tag

Érdekes koncepció!Úgylátszik a google minden piacon részt akar venni :K
Már csak azt várom mikor szállnak be az élelmiszer iparba ;]

Üdvözlettel: Kuchera

(#23) Kobaljov válasza kuchera (#22) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Hát ha azt vesszük, hogy mostanában ők csinálják a legérdekesebb fagyasztott joghurtokat.. (Froyo, Android 2.2.) ;)

(#24) h-yle válasza harry (#20) üzenetére


h-yle
addikt

Az előre telepített XBMC (vagy bármilyen más értelmes HTPC software) alatt nyilván azt értettem, hogy előre be is van konfigolva. Tehát a user megveszi, bedugja, használja.

Csak ha éppen ért hozzá, és akarja akkor testre tudja szabni a saját igényei szerint. Mint mondjuk mobilon egy Androidos készülék.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#25) Rica válasza kuchera (#22) üzenetére


Rica
senior tag

:C Elég Wal-Mart/Tesco szaga van.
Én nem nagyon tudom elképzelni ezt egy magyar családban. Mi öten vagyunk, van 2 TV, egy asztali PC, 2 lap top, és egy esős napon már ez sem elég. Bár az amcsi biztosan szerényebb fajta, amit apu bekapcsol, az jó a többieknek is.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#26) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Nekem erről már az jut eszembe, hogy minenki olyan lesz, mint a Wall-E-ban :) Nehogy meg kelljen mozdulni, vagy esetleg bármit tudni kelljen hozzá. Szépen mindenki megnő 150 kilóra :DD
Amúgy ma már értelmesebb HTPCben gondolkozni, ha mondjuk valaki házimozit akar építeni? Gondolom ezeken van usb is és simán rádughatok bármilyen média anyagot. A hangot hogyan oldják meg, integrált 5.1 van a lapokon? Vagy van benne külön hangkártya mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#27) oO7 válasza BalaNce87 (#26) üzenetére


oO7
őstag

hát szerintem igényesebb rendszernél mindenképpen külön hangkártya VAGY amennyiben van rá lehetőséged, ilyen szempontból tehermentesíted a gépet és HDMI -vel tolod át a hangot az erősítőnek

[ Szerkesztve ]

(#28) misssska


misssska
csendes tag

hat nem tudom....en miota letezik ket kimenet a videokartyakon (az en elso ilyen kartyam egy matrox millenium g400 dualhead max volt) :) ...azota a tv is a pcn van es tok jo.... mert lehet netezni filmezni jatszani dolgozni stb. es akarmilyen oprenszert rakhatsz ra....kell ettol jobb???????

[ Szerkesztve ]

(#29) bambano


bambano
titán

én most elkezdtem rendesen berezelni, hogyha guglis tv lesz itthon, a gugli már nem csak arról fog tudni, hogy mit írok a levelembe, hanem arról is, hogy milyen csatornát akarok látni?

és ő lesz az, aki a jutúbhoz hasonlóan rákever a tv képre egy pár centis reklámot?

nagyon szarul kezdem érezni magam... és kezdhet aggódni az összes reklámügynökség is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Kobaljov válasza BalaNce87 (#26) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Filozófiai vonalon szerintem inkább az történik, hogy a fejlődéssel együtt már olyan nagy és mély egy-egy szakterület tudásanyaga (aminek a változásait folyamatosan nyomon is kell követni), hogy már nem annyira a mindenki ért mindenhez (egy kicsit) elv dívik hanem egyre inkább specializálódnak az emberek egy-egy szűkebb témára, a többinél - amikhez nem értenek - pedig vagy megkeresik a legegyszerűb/olcsóbb kész megoldást vagy - ha van rá pénzük - felbérelik annak a területnek a szakértőjét, maguk legfeljebb csak hobbiból, kikapcsolódásképpen foglalkoznak vele. Ez célszerű is lehet, pl. egy biológus kutatónak ne kelljen saját kezűleg a számítógépének szerelésével, az autójának javításával vagy esetleg a kertészkedéssel órákig foglalkoznia. Ha normálisan alakulnak a fizetések és megfizethetőek ezek a szolgáltatások akkor ez a rendszer működhet, ha viszont nincs rá pénz akkor sokkal gyakoribb a csináld magad és a házi barkácsolás, alacsonyabb szinvonalon (bár a kreativitást fejleszti). (Olyan ma már nincs, hogy mindenhez jól értene valaki, időben\energiában lehetetlen elsajátítani és fenntartani a szintet.)

(#31) Atos23


Atos23
senior tag

Lecsillapíthatná már magát a gugli, mert ez a nyomulás tényleg idegesítő. Mintha világhatalom akarna lenni :)

Az újraéledő hidegháború új csodafegyvere: Google :)

(#32) oO7 válasza bambano (#29) üzenetére


oO7
őstag

nem mint TV adó fog megjelenni... egy rendszert csinál amit TV képernyőre és vezérlőszerverke (távirányító) optimalizálnak...

(#33) Rica válasza bambano (#29) üzenetére


Rica
senior tag

Bill Perrish/Meet Joe Black: "És nem elég, hogy csak rajta (Bonteque) keresztül érheted el a világot, hanem egyet is kell, hogy érts vele".
Remélem én is, hogy Android szerű bukás lesz ez is. 2 éve ujjongó szakujságírók áradoztak a google phone-ról, és annak valódi felhasználóbarátságáról. Én maradok az S60-nál.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#34) Kobaljov válasza Rica (#33) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Miért is bukott az Android? (Nem ugyanaz mint a Google Phone, ami jól emlékszem két éve még sehol sem volt) Nem látom semmi nyomát, sőt a 2.2-vel csak tovább fejlődött

(#35) Rica válasza Kobaljov (#34) üzenetére


Rica
senior tag

KB 2 éve olvastam több szerző tollából is, hogy majd jövel a világ megváltás, mert gógliék jönnek a saját telójukkal, ami nem szaros symbian vagy wm, stb. Szerinted hány % ma az android telók részesedése a felsőkategóriában, biztos nem 2 jegyű, pedig nyomják már kb. másfél éve.
Nálam a gógli teló=android. Nagyon láma vagyok?

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#36) ddekany


ddekany
veterán

Elovastam amit a Google tanácsolt a weboldalfejlesztőknek azért, hogy jól használható legyen az oldaluk Web TV-n. Hát ezek nincsenek maguknál. Azt írják, írjak nagyobb betűkkel (és főleg, sehova na írjak picivel), és mellékesen optimalizáljak 16xx-19xx pixel széles képernyőre. De miért, nem fognak zoom-olni? Mert akkor készítenem kéne egy külön PC-s és egy külön Web TV-s "skint" a weboldalakhoz (ami már csak azért sem olyan egyszerű, mert teli van minden raszterképekkel, amik ugye nem igazán skálázhatóak). Ki fogja ezt a rakás munkát elvégezni, főleg a már létező oldalakon? (Ha még a kliens oldali technikák segítőképszebbek lennének, de hát bénák még szegények...) De ami a legszebb: ne számítsak arra, hogy van egér, lehet hogy csak 4 iránygom és Enter van (távirányító). Nóóórmális? Akkor sok helyen lehet újragondolni az egész navigációt. Reális... :U

(#37) rii válasza ddekany (#36) üzenetére


rii
nagyúr

ez olyan mintha a egy halott os fejlesztői megmondanák a programozóknak, hogy írják meg a programjukat, hogy az ő OS-ük alatt is fusson.

hol érdkee ez a fejlesztőknek..... , és hol fogja érdekelni a webdesignereket, codereket, web programozókat, hogy lehet-e majd jól látni a weboldalt a google tv-n

majd megnézik számítógépen.
az embreket nem az a fontos hogy hogy min néz ki jobban a google tv-n, hanem a tartalom.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38) #16820480 válasza ddekany (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

biztos én gondolom túl egyszerűnek, de ha megnézed az IO többi részét is, ami a webfejlesztésre koncentrál (első napi előadások), akkor ott mutattak egy rakás megoldást, fejlesztői eszközöket, meg példákat arra, hogy hogy képzeltek el egy html5-re és css-re épített weblapot, ahol lényegében alig van szükség képekre, mert a legtöbb formázást és képi hatást egyszerűen css-ben oldanak meg (a példának bemutatott oldalon egy darab beágyazott videó volt, minden más csak css). illetve hogy a fejlesztői programban egyszerre látod a weblapod mobilra, tabletre és asztali gépre szánt verzióját a preview-ban.
egyébként azért a HD monitorok és tévék korszakában igazán nem lehetne egy kicsit nagyobb felbontásra is készíteni a tartalmakat, mert azért az nem éppen optimális az 1024-es méret... vagyis elég sok kihasználatlan terület van az oldalakon, plusz nagyobb felbontású kijelzőkön olvashatatlanul kicsi a tartalom.

persze ezt is olyan helyen kell elképzelni elsősorban, ahol nem ilyen kisköltségvetésű webfejlesztés folyik, hanem tudnak haladni a korral. de gyanítom, hogy a gTV nem is jön egyhamar felénk.

Rica: igen, a napi 100 aktivált készülék htaározottan bukás szagú :D

[ Szerkesztve ]

(#39) oO7 válasza rii (#37) üzenetére


oO7
őstag

csakhogy a gugli a webet akarja adni a tv os-éhez mint tartalmat...

ez amúgy jó... kitalálnak valami marhaságot, "standardizálják" és istenítik magukat, hogy mekkora jó fejek: ezt is megcsinálták és opensource és éljenagoogle... ezután a webfejlesztők ráugranak a dologra, majd a végén megint csak a google aratja le a babérokat merthát ők tették lehetővé hogy web legyen a TV képernyőjén is :(((

az meg különösen böki a csőröm, hogy MINDENT ebben a szaros html -ben kell erőltetni... nem értem miért akarják mindenáron html alapokon megvalósítani a RIA -t :W

[ Szerkesztve ]

(#40) bambano válasza oO7 (#32) üzenetére


bambano
titán

minek is kellene neki tv adót csinálnia, ha az ő dobozán keresztül jut a jel a képernyőre?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) oO7 válasza bambano (#40) üzenetére


oO7
őstag

jó hát csak azért mert az ő dobozán nézem már tán csak nem rak a képernyőre ilyen jeleket...
plusz nemtom jogilag helyénvaló volna e... esetleg problémázhatna-e a CNN hogy az ő adásán ugyan ne ocsmálkodjon már egy Google logó a képernyőn

(#42) attila9988


attila9988
őstag

Tudom, már sok helyen megmutattam ezt a videót itt a forum -on is, de annyira ide illik, hogy muszáj belinkelnem...

http://www.metacafe.com/watch/609391/a_google_kulisszatitkai/

Aki még nem látta, nézze meg... és nem árt nagyon komolyan elgondolkodni azon, amiről a filmben megszólaltatott kétkedők beszélnek...
És ez nem csak a google -ről szól.. ha ők megbuknának az internet bekebelezésével, akkor is megcsinálhatja valaki más. A microsoft is esélyes. Mindenesetre a nagy cloud világ amiről a google álmodik senkinek sem lesz jó. Reméljük hogy erre majd időben rájönnek az emberek.... Nem baj ha használjuk ezeket a szolgáltatásokat, de nem árt odafigyelni, és átgondolni, mikor mit adunk ki magunkról...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#43) Kobaljov válasza Rica (#35) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Hát, fogalmazzunk úgy, hogy egy kicsit, néhány megjegyzés:

Az újságírók sokszor tudnak nagy zöldségeket írni, főleg ha nem ez a szakterületük, itt is erősen megindult a bulvárosodás.

Bár valóban talán a Google a legismertebb név belőle, de az Android nem csak a Google rendszere hanem egy Open Handset Alliance nevű szövetségé, amiben sok más cég is van. A "Google telefon" alatt csak a néhány hónapja-fél éve piacon lévő (HTC) Google Nexus One-t értjük, ami nem lett olyan nagy siker aminek gondolták, de így is szép számmal fogyott illetve gyakorlatilag majdnem ugyanez a modell a HTC saját módosított Androidjával a HTC Desire ami jelenleg az egyik legjobbnak tartot okostelefon, sok is fogy belőle. Ezeken kívül több gyártónak (Samsung, LG, SE, Motorola, HTC, stb.) is van Androidos modellje, elsősorban a felső-közép és a felsőkategóriában, amikből sok fogyott és szakmailag is egyre jobb kritikákat kaptak (lásd pl. a Motorola Droid rekord eladásait az USA-ban)

A WinMo az utóbi időben igen erősen visszaesett, nem véletlen, hogy az MS már nem is fejleszti tovább a korábbi változatot, hanem átáll a teljesen új WM7-esre, de az jópár hónap és a gyakorlatban még nem bizonyított.

A Symbian fejlődésben nem igazán tudta felvenni a lépést az utóbbi idők érintőképernyős trendjeivel, nyíltá tették de ez nem hozott nagy változást a használók számában, több gyártó pedig aki korábban alkalmazta (Samsung, Sony-Ericsson) már kisebb-nagyobb mértékben elkezdett áttérni Androidra. Maga a Nokia is erősen dolgozik a ráncfelvarrásán, az új 3-as verzióval illetve behozta a teljesen új Maemo-t az N900-al. (Meg a Nokia egyéb bénázásai, pl. a bugosan kiadott N97 a csúcskategóriában, amit aztán néhány hónapja hivatalosan is elismertek és komoly hibának tartottak. A navigációt sem véletlenül tették ingyenessé, látták, hogy kell gyorsan valami extra mert komolyabban csökkeni kezdtek az eladásaik, jöttek fel a többiek, pl. a Samsung.)

Igaz ugyan, hogy az első Androidok kb. 1-1.5 éve már kijöttek, de akkoriban még kevés (szinte csak 1-2 HTC) és drága készüléken volt, az igazi áttörése és terjedése szerintem csak az utóbbi kb. háromnegyed éve indult meg. A növekedést mutató legutóbbi hírek:
Okostelefon eladási részesedések az USA-ban az első negyedévben
65000 eladott Androidos készülék naponta
Az Android alkalmazásbolt kínálatának növekedése az elmúlt kb. 1 évben

A másik ami látszik, hogy az év második felében érkező okostelefon alapú táblagépek döntő többségén Android fog futni. Úgy néz ki, hogy innovációban egyre meghatározóbb lesz, sok alkalmazásfejlesztő már erre a platformra fókuszál (mondjuk ebbe belejátszik az Apple sok vihart kavart saját szabályozáspolitikája is..)

A Mobilarénás cikkekben egyébként szokták ezeket is elemezgetni, szerintem ők szakmailag mérvandónak tekinthetők, elég sok telefonnal találkoznak és nem ma kezdték a dolgot.

(#44) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az Engadget-nél volt egy cikk egyébként, hogy kik a területen lévő versenytársak hogyan reagáltak a Google TV bejelentésre

(#45) Kobaljov válasza Kobaljov (#43) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Vacsi közben még eszembe jutott két dolog:

Az Android nem csak amiatt fontos, hogy most milyen, hanem hogy milyen gyors ütemben fejlődik + az Androidos készülékeknél sokszor az is komoly vonzóerő, hogy sokukat később lehet frissíteni az legújabb OS verziókra (ellentétben mondjuk a WinMo-val, ahol a mostani csúcskészülékek sem lesznek valószínűleg frissíthetők a WM7-re, így fél-hn év múlva már elavultnak számíthatnak)

Az üzleti kategóriában a Nokia és a Symbian még valószínűleg jó ideig tartani fogja magát, mert ott kevésbé van szükség nagy újdonságokra és az Android arculatilag is kevésbé illik hozzá (bár funkcionálisan képes megfelelni neki) + a Nokia/Symbian eladásokat befolyásolja még a minőségmítoszos márkahűség, ami ma már kevésbé igaz (N97..) illetve nincsenek akkora különbségek már mint mondjuk 5-10 éve

(#46) ddekany válasza #16820480 (#38) üzenetére


ddekany
veterán

"HD monitorok és tévék korszakában igazán nem lehetne egy kicsit nagyobb felbontásra is készíteni a tartalmakat, mert azért az nem éppen optimális az 1024-es méret..."

Itt két tényező van: hány pixel széles a képernyő, és hány DPI-vel kéne rajta megjeleníteni. Mondjuk PC-re az ember 1024 pixel szélességre és kb 85 dpi-re tervez. Ha van egy HD-s TV, ami 1920 pixel széles, ez látszólag gáz, de mivel a TV-t messziről nézik az emberek, és épp ezért "nagyobb betűk", meg nagyobb minden kell rá, mondjuk 150 DPI-t feltételezve kéne rajta megjeleníteni. Máris ott vannak a Google által kért lóbetűk, és máris ennek megfelelően 1536 pixelen terül el széltében az oldal. Ez a weboldal készítőjét nem érinti, mert ezt a böngésző dolga megoldani. Illetve annyiban érdekli, hogy ahol lehet, raszter kép helyett SVG-t kellene használni (ha menne rendesen mindenhol... :W), és ahol lehet a feliratokat valóban írással (nem raszter képpel, mint néha gomboknál/füleknél előfordul) kell megoldani, mert a raszter elveszti élességét mikor átméretezik. Tehát ez lenne itt a fontos, az automatikus skálázás, és ezért nem értem, miért mondja a Google, hogy tervezzek 1920 pixel széles képernyőre. A skálázás a webtől függetlenül is fontos lenne, ha valaha élesebb, részletesebb képet akarunk a monitorunkon. Most pl. itt van mellettem egy kb 144 DPI-n működő CRT monitor, és ahol megfelelően működik (mert sok helyen még nem) ott sokkal szebb rajta az írás mint egy szokványos monitoron. Egyedül az Explorer reagálta le automatikusan és korrekten, hogy 144 DPI-s a képernyő. A Firefox bolhavesét csinált mindenből, és nem is találtam benne nagyítási beállítást ami minden oldalra vonatkozott volna (de gondolom van erre plugin). A Chrome nem jelentette magát a Windows felé DPI-tudatosnak, így aztán az egész ablakát kénytelen volt utólag felskálázni a Windows, így az egész részletszegény és homályos lett. A vicc az, hogy mind az FF, mind a Chrome tud rendesen skálázni, de egyiknél sem vették azt a minimális fáradságot a készítők, hogy figyelembe vegyék az OS által jelentett képernyő DPI-t. Na, hát itt tatunk. Majd talán 20 év múlva már természetes lesz, hogy ezek működnek... akkor aztán jöhetnek végre az igazán magas DPI-s monitorok.

A másik, hogy mi van ha egy monitort valaki 80-90 DPI-n szeretne használni (közel ül hozzá), de az mégis 16xx-19xx széles... Szerintem ezzel nem nagyon kell törődni, mert egyszerűen ilyen alacsony DPI esetén jobbára nem praktikus 1000-néhány pixelnél szélesebbre húzni egy oldalt, hiszen a hosszú sorok nehezen olvashatóak (nem találsz vissza a sor végén a következő elejére (mert béna az emberi írás: oda-vissza kéne mennie... de ezt már nem fogjuk kinőni soha)). Persze lehet szélesebb oldalsó sávokat, amikben több információ van, de ott akkor már nem csak a vizuális dizájn, hanem a tartalom is reagált a felbontásra, és ilyenre nem biztos, hogy érdemes befektetni...

(#47) ko9 válasza rudi (#17) üzenetére


ko9
addikt

Háát a Playon! HD amit linkeltél 50k körül mozog... Azért kérdeztem, mert 30k körül még énis vennék egyet, de nincs rá 50-em :(

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#48) rudi válasza ko9 (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszon a kistesó lényegesen olcsóbb. Meg nézz szét kicsit a multimédiás tesztejeink között. Egy Hyundai, egy Asus, egy Ferguson és egy Connectland cuccot illene találnod.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza bambano (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Való igaz! A netes után a tévés reklámból is ki lesznek szprítva!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) devast válasza Koczka (#5) üzenetére


devast
addikt

Én is pont így gondolom. És az a durva, hogy már meg van ez csinálva... és kapaszkodj. Ingyenes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.