Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

"kijelentette, hogy a lehető legmesszebbre elmenve védik a felhasználók adatait."

lol! ha a Patriot Act-tel szembemenve nem adják oda önként és dalolva a kért adatokat, még ők lesznek a tenoristák, vagymik.
amúgy miért is baj a Facebook és az Apple-féle zárt rendszerek kívánatosnál nagyobb jelenléte? :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Dilikutya válasza anulu (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs ellentmondás, a lehető legmesszebb a törvény adta kereteket jelenti.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A kormányzati cenzúra és a kalózellenes mozgalomnak álcázott jogvédő csürhe tevékenysége ebből a szempontból valóban aggályos, de a fb-ra és almára mutogatás már álszent.

<< Heimdal >>

(#4) anulu válasza Dilikutya (#2) üzenetére


anulu
félisten

jaaaa, értem. csak a baj az, h mit mond a törvény :( mondjuk az már nem a Google bűne...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) rybank


rybank
senior tag

Nekem igazából ez homályos. Biztosan többről szól a dolog, mint ami itt elhangzott.

(#6) tobal válasza anulu (#1) üzenetére


tobal
tag

"amúgy miért is baj a Facebook és az Apple-féle zárt rendszerek kívánatosnál nagyobb jelenléte?"

A fószer szerint nyilván azért aggályos, mert ezek a google konkurensei :D. De egyébként az ilyen zárt rendszerek túlzott használata az interneten nyilván aggályos, csak ebben a tekintetben a google is ugyanúgy az. Bár egy fokkal nyíltabbak mint a facebook vagy az apple, viszont sokkal több adatot tárolnak és kezelnek.

(#7) floatr válasza anulu (#1) üzenetére


floatr
veterán

Azért baj, mert akkor az egyes fejlesztéseket már csak az adott keretek közt lehet kivitelezni. Nincsenek sztenderdek, nincs átjárhatóság, nincs függetlenség, érdemi konkurencia.

Példának ott vannak az online boltok. Az optimális az lenne, ha platformtól függetlenül tudnád ezeket a szolgáltatásokat használni (zene, videó, könyv, stb.), de amikor teljes mértékben ki van zárva egy független rendszer, akkor nem csupán az az adott szolgáltató szív, de a felhasználó is. Kb mintha az adobe-nak 30%-ot kéne perkálnia a ms felé, csak azért, hogy eladhassa win-re a PS-t.

(#8) dabadab válasza Retekegér (#3) üzenetére


dabadab
titán

Miert lenne alszent? Az Apple nagyon kemenyen felugyeli a sajat kertecskejet es komolyan beleszol abba, hogy milyen fejlesztes erheto el es mi nem (pl. probalj meg iOS-re TOR-t installalni)

DRM is theft

(#9) Retekegér válasza dabadab (#8) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azért, mert ebben az esetben a user dönti el, hogy a kertecskébe megy.

<< Heimdal >>

(#10) dabadab válasza Retekegér (#9) üzenetére


dabadab
titán

Ez abszolut nem valtoztat azon, hogy ezek veszelyeztetik a net nyiltsagat.

DRM is theft

(#11) Integra


Integra
titán

fura tőle hallani ezeket a szavakat, mert sajnos a google-nek is bőven vannak aggályos adatvédelmi húzásai, ugye nem kell hetekre visszaásni az utolsó szabályzat módosításért.. :(
ettől függetlenül igaza van, a zárt rendszerek veszélyeztetik a szabadságot és a cenzúra a kontroll egyre nagyobb teret ölt. ez persze azért lehetséges nagy részben, mert a júzer megy és megveszi.. tetszik vagy sem, az apple az egyik legjobb példa erre, ha nem a legjobb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) bambano válasza anulu (#1) üzenetére


bambano
titán

a legmesszebbmenőkig védik a felhasználó adatait... a felhasználótól.
miért baj, hogy a facebook kaszál egy rakás zsét, amit a gugli szeretett volna ?:) nem tudom.

másrészt meg a gugli azt akarja elérni, hogy minden infó rajtuk keresztül menjen, ebbe nagyon csúnyán beleköp az arckönyv.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) attila9988


attila9988
őstag

A Google alapítója félti az internet szabadságát

Hát ez marha jó...

- Az uzsorás aggódik az anyagi helyzetedért...
- A betörő aggódik az értékeidért...
- Gizike aggódik hogy nem lesz kenyér a boltban...
- A Google alapítója félti az internet szabadságát...

Melyik a kakukktojás? ( hint: nem a google :D )

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#14) floatr válasza bambano (#12) üzenetére


floatr
veterán

Mondjuk nem mindegy az, hogy a feltöltött adataiddal kapcsolatban lemondasz-e az esetleges szerzői jogaidról, vagy sem. Annyira nem beszél azért hülyeségeket, mint amennyire ti ketten hülyére veszitek.

(#15) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Miért gond az alma és a fb?
A Google próbál nyitni: a Chromium (nem a Chrome) open, mindig is támogatta az OpenID-t, egy nay rakás nyílt szabvány mögött ott áll.

A másik kettő:
- az almánál minden zárt. Minden.
- a frászkönyv saját, zárt netet épít, teljhatalommal.

Ebből egyikre sem törekedett a G soha.

(#16) cadeyrn válasza floatr (#14) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

A szerzői jogról nem tudsz lemondani; a magyar törvények szerint nincs olyan lehetőséged, hogy a szerzői jog átadása. A pénzszerzésről, felhasználásról, stb. le lehet mondani, a szerzői jogról nem.

(#17) bambano válasza floatr (#14) üzenetére


bambano
titán

azt, hogy a feltöltött adataiddal kapcsolatos minden jogodról le kell mondanod, a google találta ki. mondom: a google. milyen jogon pofázik ezek után azért, mert mások átvették az ő ötletét?

valóban nem annyira beszél hülyeséget, mint amennyire én hülyére veszem, hanem sokkal jobban.

nem tudsz tőle megszabadulni... én nem regisztráltam egyik ilyen rendszerre sem, de tele van a napozóm azzal, hogyha véletlenül megnézek egy linuxszal összefüggésbe hozható oldalt, legutóbb konkrétan az atmailt, akkor a tecsőn hetekig atmail banner reklámot kapok. ha ez nem aggályos adatvédelmi szempontból, akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) floatr válasza cadeyrn (#16) üzenetére


floatr
veterán

Jó lehet. A g+ nem várta el soha, míg a fáccse gondolkodás nélkül rátenyerel mindenre, csakhát ugye az a fránya "felhasználási feltételeket elolvastam és elfogadom" pipa...

(#17) bambano gondolom mondod ezt azután h elolvastad az adatkezeléssel kapcsolatos szabályozásokat mindkét esetben, és össze tudod hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza cadeyrn (#15) üzenetére


bambano
titán

azt, hogy szerinted a google nem épít saját netet, alaposabb tájékozódás gyógyítja.

(#16) cadeyrn: a szerzői jogról azért nem tudsz lemondani, mert ez a kifejezés csak a szlengben létezik, a törvényben szerzői és szomszédos jogok gyűjteménye van. A szerzői jogok csoportjába tartozik a tulajdonjog, erről nem lehet lemondani a magyar törvények szerint, a másoláshoz, bemutatáshoz, anyagi kérdésekhez, stb. tartozó jogokról le lehet mondani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza floatr (#18) üzenetére


bambano
titán

tájékozatlanság detected...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) anulu válasza cadeyrn (#15) üzenetére


anulu
félisten

"az almánál minden zárt. Minden."

ez miért is baj? ők felügyelik, ők mondhatják meg, hogy mi kerülhet be a rendszerbe (store). ha cserébe stabil működést kap a user, ezt fogja választani. ehhez még hozzájön az Apple image és "feeling". egyértelmű a marketing üzenet. az open-source Android a kanyarban nincs marketing értékben. az, h mennyi eszközt aktiválnak, az nem ide tartozik, mielőtt bárki belekötne

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) bambano válasza anulu (#21) üzenetére


bambano
titán

ha cserébe bármi előnyt kapna az user, akkor talán megérné, de csak talán. de így, hogy jól láthatóan semmi előnyt nem ad az usernek, így mi értelme van? hátránya, az van elég.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) floatr válasza bambano (#20) üzenetére


floatr
veterán

2 mondatban összefoglalnád?

(#21) anulu még csak nem is a marketingértékről beszélt az ürge

(#24) anulu mintavételed jellege pedig...? Mert épp az érvelésből kivágott eladási számok cáfolják ezt a meglátásodat.

[ Szerkesztve ]

(#24) anulu válasza bambano (#22) üzenetére


anulu
félisten

a felhasználókat jobban érdekli a "feeling", a "villantás", mint az, h open/closed.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Integra válasza bambano (#22) üzenetére


Integra
titán

a többség ezt soha nem fogja megérteni úgysem. egyszerűen nem érzik a súlyát sem. majd akkor ha egy nap nem lesz. akkor pedig már késő lesz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) anulu válasza floatr (#23) üzenetére


anulu
félisten

arra hoztam fel, hogy a felhasználók túlnyomó többségét marhára nem érdekli a nyíltság / zártsága a rendszernek, és ez lett, mint negatívum megemlítve.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) bambano válasza anulu (#24) üzenetére


bambano
titán

persze, csak a felhasználók most azt kapják, hogy túl sokáig tart, amíg egy app kikerül az appstore-ba, cserébe nem vírusmentes és nem malware mentes. meg a felhasználók épp most kapnak az arcukba valami csúnyakód eltávolító appot. akkor minek az egész?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) anulu válasza bambano (#27) üzenetére


anulu
félisten

alapvetően egyik store sem mentes a malware-ektől. talán a Livenál nem hallottam még ilyen balhéról. szóval ez nem érv egyik mellett sem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) floatr válasza anulu (#26) üzenetére


floatr
veterán

Onnantól kezdve fogja érdekelni, mihelyst egy másik rendszer/szolgáltatás nem exkluzív elérésével kapcsolatban kezd érdeklődni. Tény, hogy aki birka, az az is marad, de azért ennél több az élet :)

(#30) #95590400 válasza bambano (#19) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem lemondás lesz az, hanem engedélyezés felhasználásra (többszörözés, terjesztés és tsai.). vagyoni jogok esetében pedig átruházás. aztán van még a szabad felhasználás esete, ahol megint csak nem lemondás történik. lemondani max. az netelőfizetést lehet, esetleg valamilyen tisztségről.
csepűlapuspongyola detected.

(#31) anulu válasza floatr (#29) üzenetére


anulu
félisten

amilyen tempóban megy az apple részesedése felfele, homogenizálódik az egész "i" rendszer, szerintem inkább a többiek aggódhatnak. az, akinek otthon van Mac - Phone, fix, h nem fog olyat venni, ami nem "illik bele". mint ahogy azok is inkább Win Mobile-t fognak egy idő után keresni (ha addig nem hal ki... :S), akiknek otthon Win - XBOX van. közös az account, mindenhonnan mindent elér. első a kényelem, és ezt a nagy cégek is tudják. a többiek majd a fejükhöz kapnak.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) cadeyrn válasza anulu (#28) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

A debian main/universe/multiverse az app store? Mert abban nem nagyon van malware :D

(#33) Integra válasza anulu (#31) üzenetére


Integra
titán

minél nagyobb a kényelem és a lustaság, annál inkább butulnak is a zemberek. én ennek csak örülök, mert az én lehetőségeim ezzel arányosan nőnek :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) floatr válasza anulu (#31) üzenetére


floatr
veterán

Na ez itt a probléma, hogy sokszor még lehetőséget sem adnak arra, hogy magad válogass, mert csak azok közül tudsz választani, ami a korábban választott ökoszisztémába illik.

(#33) Integra önámítás. Ilyen emberek fogják az életedet is meghatározni ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) bambano válasza anulu (#28) üzenetére


bambano
titán

de érv, mert pl. az android store-ban kupleráj van, de legalább gyorsan és hatékonyan működik. tehát egyensúlyban van az előny és a hátrány. az almánál ezzel szemben nincs egyensúly, csak hátrányt szenvedsz, előny nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) anulu válasza cadeyrn (#32) üzenetére


anulu
félisten

android store-ra gondoltam. nem tűnik malware mentesnek

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Vukmir válasza Integra (#33) üzenetére


Vukmir
aktív tag

ott a pont

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#38) bambano válasza cadeyrn (#32) üzenetére


bambano
titán

debianban nincs universe meg multiverse, az ubuntus betegség :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) fesii


fesii
aktív tag

Nem számítottam tőle másfajta véleményre hiszen nem fogja támadni saját magát.
Amin inkább kiakadtam, azok az utolsó sorok voltak, hogy ők mennyire védik az emberek adatait stb... Na ne ezt azér ne akarja elhitetni velem...

(#40) cadeyrn válasza bambano (#38) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ja tényleg. Mindegy, a lényeg érthető volt.

(#41) dabadab válasza anulu (#21) üzenetére


dabadab
titán

"ez miért is baj?"

Aki nem érti, hogy mi a baj a zártsággal és műszaki vagy gazdasági végzettsége van, az valamit rosszul csinált.

Miért jó az, hogy szabványosak a csavarmenetek meg az internetes protokollok elsöprő többsége, a 220-as dugaljak, a vízvezetékcsövek, a HDMI meg a DVI?
Miért jó az, hogy eggyel kevesebb akadály van a piacra lépéskor?

Nem hiszem, hogy ezt tényleg meg kell kérdezned.

DRM is theft

(#42) bambano válasza dabadab (#41) üzenetére


bambano
titán

de, azt meg kell kérdezni, hogy a 220-as dugalj miért szabványos :P

eltekintve attól, hogy nálunk 230 van már egy jó ideje, a dugaljak pl. elég változatosak, a 110-230 volt sem egyforma, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) #95590400 válasza bambano (#42) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha már nagyon pontosak akarunk ma itt lenni, akkor szabvány szerint egy tartományban kell mozogjon, ha jól emlékszem megengedett Un = 230 V + 7 % - 7 %, amiben biztosabb vagyok, h nem haladhatja meg az eltérés a 10 %-ot: Un = 230 V + 10% - 10%
az százalékok alsó és felső indexek.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ringman válasza bambano (#42) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#45) #06658560 válasza #95590400 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Wiki szerint 230B±6%. Jól mlékeztél.

Szerintem bambano arra gondolt, hogy van a sima villásdugó, van a malacorrba való földelt, van az angol hárompines, meg még az isten tudja mennyi féle, csak a 230V-hoz.

(#46) tobal válasza #06658560 (#45) üzenetére


tobal
tag

Te jó ég... komolyan csak ennyi jött át abból, amit dabadab mondott? :D

(#47) #06658560 válasza tobal (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Értettem én amit mondott, azért sem dabadabra reagáltam. ´Sajnos nem a legjobb példát hozta.

(#48) fatallerror


fatallerror
addikt

mondják ők mikor tudtommal az android-os cuccokhoz is kell google acc tehát zárt rendszerű az is...

don't tell me what i can't do!

(#49) dabadab válasza fatallerror (#48) üzenetére


dabadab
titán

Egyrészt nem kell, másrészt a zártság nem ezt jelenti, hanem pl. azt, hogy iPhone csak és kizárólag olyan appet lehet telepíteni, amit az Apple jóváhagy.

A fali dugaljas példát meg jól benéztem :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) erdoke válasza tobal (#46) üzenetére


erdoke
titán

Szar példákat hozott... A 230-as dugaljak sokfélesége mellett ott a DVI-HDMI-DisplayPort, aztán mindegyiknek Mini és micro változata, stb. Tízféle átalakítóval kellene szaladgálni, hogy mindenhonnan mindenhová csatlakozni tudj.

(#49) dabadab

Nagyon kevés kivétellel pontosan lehet tudni, mit fog engedélyezni az Apple és mit nem. Emellett ott a lehetőség a böngészőn ill. HTML appokon keresztül eljutni a felhasználóhoz.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.