Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) hcl válasza #32839680 (#51) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen. A gúgli olyan szinten beette magát, hogy mindenkinek az a kereső. Ilyen monopóliumot nem lehet csak úgy megtörni.
S a Google már nem is oly' jófej, mint volt.

Amúgy igen, nem lesz jobb semmi, haa Google-t vegzálják, de ha nincs vegzálva, akkor akkor sem lesz részesedésed, ha jobbat csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) Giovan! válasza hcl (#50) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, mert nem tud róla. (Kérdezz már meg egy usert, hogy hány keresőt tud? Jó, ha a Google-t ismeri...)

A user tájékozatlanságáról nem a Google tehet, ez önmagában nem igazolja a vádak jogosságát.

Androidos telefongyártóknak régóta csak úgy adják az OS-t, hogy a kereső is integrált... Chrome-ban - ami a legnagyobb részesedésű a piacon - szintén default.

Szerintem manapság már nem nagyon van olyan böngésző, amiben ne lehetne lecserélni az alapértelmezett keresőt (én legalábbis még nem találkoztam ilyennel). Emiatt értelmetlen kényszerítésről beszélni, mert a user belátására van bízva, melyik keresőt akarja használni. Kényszerítés akkor lenne, ha ez nem lenne megoldható, és a user akarata ellenére is csak a Google-t használhatná mondjuk Chromeban vagy Safariban, miközben ő inkább pl. Bingen nézne utána a dolgoknak.

BTW ez bőven elég amúgy is, de monopóliumhoz is : ugyanúgy, ahogy az MS esetén, el sem jutnak más keresős cégek a végfelhasználókhoz.

Ahhoz bizonyítani kéne, hogy a Google nem hagy alternatívát a usernek a saját keresője mellett. De ha bemész a settingsbe, láthatod, hogy még Chromeban is van search engine választási lehetőség (most erre külön rá kellett keresnem, hogy nem-e változott meg az utóbb pár évben, mert én speciel firefoxot használok már jóideje :D).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#55) hcl válasza Giovan! (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A user tájékozatlanságáról nem a Google tehet"
:D :D :D :D :D :D
Nyilván nem kell neki mondogatnia, hogy használjon mást, de azért nem látni az összefüggést a tájékozatlanság és a konkurrencia hiánya között... :D

"Szerintem manapság már nem nagyon van olyan böngésző, amiben ne lehetne lecserélni az alapértelmezett keresőt"
Ld. fent.

"Ahhoz bizonyítani kéne, hogy a Google nem hagy alternatívát a usernek a saját keresője mellett. "
Nekem bőven elég bizonyíték, hogy senki nem ismer más keresőt. Ha hagyna, akkor ismernének.
Illetve! Ez a legjobb helyzet a gúglinak : a userek még a Binget sem ismerik, így neki az sem konkurrencia, és ráadásul teljesen bizonyíthatatlan a dolog... Majdnem olyan, mint a versenytárs-figyelés, azt se nagyon lehet bizonyítani, és frankón működik.

@Morgyi : Meglesz annak is a böjtje.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) Giovan! válasza hcl (#55) üzenetére


Giovan!
addikt

De miért lenne már a Google felelsőssége, hogy az emberek nem tájékozódnak a konkurencia felől? Ha mondjuk az alternatív keresőkre vonatkozó találatokat a Google cenzúrázná a saját keresőjében, még esetleg lehetne erről beszélni, de erről nincs szó, simán utána lehet nézni ezeknek Google-ben is.

Nekem bőven elég bizonyíték, hogy senki nem ismer más keresőt. Ha hagyna, akkor ismernének.

Neked talán igen, de döntést a bíró fog hozni, és őszintén szólva én nem vagyok biztos benne, hogy neki is elég lesz ez az indoklás.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#57) tha_answer


tha_answer
őstag

Azabaj h a kolleganak igaza van:

https://reakt.hu/2020/10/21/elhallgatott-oktoberi-meglepetes/

https://neokohn.hu/2020/10/22/az-fbi-lefoglalta-hunter-biden-laptopjat-penzmosas-gyanujaval-osszefuggesben/

(#58) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nemtom mit ölitek egymást itt a semmin, Vivaldi, Protonmail, DuckDuckGo, kösz elvagyok.
Zárható. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#59) nevemfel válasza tha_answer (#14) üzenetére


nevemfel
senior tag

[link] :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#60) hcl válasza Giovan! (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván nem lehet közvetlenül a felelőssége, az túl buta megállapítás lenne. De jól kihasználja a helyzetet, hogy mindenki kidőlt mellőle. Arra meg nem vennék mérget, hogy nem terelnek-e, hiszen arra már sok esetet láttunk, hogy sok nagy cég - pl. a Google is - szereti felvásárolni a konkurrenciát, vagy annak kezdeményeit .
Nyilván nem lehet csak úgy ráhúzni, hogy a Google gonosz, de azért az bőven benne van, hogy az idő haladtával egyre jobban visszaéltek a helyzettel.

A bírót én sem látom előre, paff. Én csak a véleményem írtam le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) Giovan! válasza hcl (#60) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, az hogy minden számottevő helyre bevásárolták már a keresőjüket alapértelmezettnek, az szerintem is torzítja a versenyt (bár hogy ez törvénytelen lenne, az azért kérdéses szerintem). De ez véleményem szerint még nem jelent rögtön monopóliumot, ahhoz ennél kicsit több kéne (lásd a fentieket).
De ez természetesen az én esetemben is csak egy vélemény, aztán a bíró meg lehet, hogy pont nem velem fog egyet érteni :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#62) hcl válasza Giovan! (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, szerintem pont eléggé monopóliumnak számít, hogy akárhol keresnek valamit, 90%-ban google.com íródik be. Hogy miért, az más kérdés, de attól még az az eredmény, hogy mindenki ezzel keres.

És nem csak a keresőpiacra van befolyással, hanem minden piacra.

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Noh, egyes hírek szerint azért macerálják a Google-t, mert a keresőjük az Android része és nem lehet letörölni. A pert indító tagállamok szeretnék felszeletelni a Google-t, apró gond, hogy fölötte ott az Alphabet...

https://www.coreinfinity.tech

(#64) hcl válasza sh4d0w (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Inkább azért, mert csak úgy adnak Play licencet (a fene emlékszik) a gyártóknak, ha mellé a keresőt is beépítik a telefonba, stb. (Nem emlékszem teljesen.)

Amúgy meg a francot jó a keresőjük
- valaminek a javítását keresem, leginkább olyan találatokat kapok, hogy hol vehetek olyat
- próbálj meg megkeresni pár éves dolgokat : nem fog menni, nem azért, mert már nincsenek azok fent, hanem mert mindig a frisseket hozza
- össze-vissza keres helyetted olyasmire, ami csak hasonlít a beírt dologra

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) Tigerclaw válasza Dißnäëß (#58) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezekbol a DuckDuckGo-t hasznaltam, de nem volt jobb mint a Bing, vagyis az elso keresest gyakran masodik kovette a Google-n keresztul. Persze ez nem azt jelenti hogy mag a szolgaltatas nem jo, csak azt hogy a Google-hez van bedrotozva minden es sok eves elonyuk is van, a rakas penzrol nem beszelve amin ulnek. Gondolom a hardveres hatter kozott is tobb nagysagrendnyi kulonbseg van.

Lehet hogy a keresest ugy kellene kulonvalasztani, hogy lenne egy szolgaltatas ami begyujtene az adatokat es egy masik ami az elemzessel foglalkozna. Az adatokhoz meg mindenki egyenlo feltetelekkel ferne hozza.

A szemelyre szabott hirdeteseket tiltani kellene, es egyben mindenfele adatgyujtest ami termeszetes szemelyekhez kotodik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66) arnyekxxx válasza #32839680 (#48) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A google keresőt nem azért használják mert kényszerítenek, hanem.mert a többi szar. Nincs ebbe nagy matek.

Nem itbuzi ismerőseim azt sem tudják mi az a google kereső, beirják a böngészőbe (amit leginkább internetnek hívnak, nem böngészőnek/krómnak stb) amit akarnak. Nem tudják, hogy a többi milyen mert az életben nem találkoztak a többivel. 100 átlagemberből pont 0 áll neki a böngészőjében keresőmotort állítgatni. A króm is leginkább úgy kerül a gépükre, hogy az itbuzi rokon/haver felteszi nekik mert azajó, vagy felteszi nekik egy ingyenes program ajándékként.

(#67) pakesz válasza tha_answer (#57) üzenetére


pakesz
aktív tag

koszike

mindenesetre szamomra utott, hogy az itteni emberek 99 % -a szerint az okes hogy a facse josagos cenzort jatszik...

mondjuk ha megkerdeznem oket hogy a Section 230 rol hallottak-e es hogy mi a lenyege azt nem tudnak...
hozzatennem hogy a CNNt anno fake news miatt jol elhuztak: "nick sandman cnn"

a sok fake news evangelistanak lehet odamenni facsere es twitterre megnezni hogy az immaron BIZONYITOTT fake news -t leszedtek-e, vagy ez a josagos cenzoralas toluk csak megint egy bullshit

(#68) Giovan! válasza hcl (#62) üzenetére


Giovan!
addikt

A bírót viszont pont a “miért?” fogja érdekelni, vagyis hogy a Google piaci dominanciája törvénysértő módon alakult-e ki. Ennek bizonyításához kellene, hogy a Google tevékenyen lehetetlenítse el a konkurenciát (pl. ha a saját böngészőjében nem lehetne lecserélni az alapértelmezett keresőt), hogy a usert megfossza a választás lehetőségétől. De én továbbra is kérdésesnek tartom, hogy a jelenlegi állapotok ilyen vádak bizonyításához elegendőek lennének.
Csak azért, mert sikeres egy cég terméke egy adott piacon, még nem fogják automatikusan büntetni.

Az viszont, hogy más piacokat hogy befolyásol a Google túlsúlya a keresőpiacon, már érdekesebb sztori. Ezt mondjuk nem tudom, hogyan tudnák úgy szabályozni, hogy a Google üzletmodellje is intakt maradjon és a userek se lássák kárát.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#69) hcl válasza pakesz (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hisszük a Google-t szentnek, a fészt sem. Csak az irgalmatlan baromságokat nem szeretik itt sem, ott sem :D

Mondjuk a Section 230-nak nem van köze ahhoz, hogy miért szedik le a fake news-t egy közösségi oldalról :D

Hogy nem szednek le bizonyos fake news-t, az inkább gáz, mint hogy van, amit leszednek.

@Gionvan! : Nyilván, ezért mondtam, hogy zseniálisan oldották meg, hiszen nem lehet ráhúzni a konkrét szándékosságot. Legalábbis arra, amit tudunk.
Amúgy még azt lehetne mondani, hogy a helyzettel élt vissza olyan módon, hogy abból ne legyen más kiút, mint hogy ő lesz az egyeduralkodó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) pakesz válasza hcl (#69) üzenetére


pakesz
aktív tag

a konkret esetben a valasztasokat tudatosan befolyasolja a facse twitter duo, es mar nemileg vissza is leptek, de hagyjuk ezt a konkret esetet ezentul

de ha mar josagos cenzurazasrol van szo, akkor nekem ez alapjan alakult ki / alakitom ki a velemenyemet:
https://tibiatya.blogstar.hu/2018/10/12/felhaborito-torlessel-fenyegette-meg-a-facebook-a-888-at-/61340/
https://888.hu/censored/schiffer-andras-is-megszolalt-a-pestisracok-letiltasanak-ugyeben-4227658/

de volt egy olyan eset is a youtube eseten, amikor egy dan ovodasoknak szant gyerekmusoraban par prud moderator ugy erezte, hogy a fingas az korhataros, es akkor egy USAban levo multi par moderatorocskaja kinyilvanitott az abszolut igazsagot hogy a fingas az nem valo a 6 evesnek...

[ Szerkesztve ]

(#71) dabadab válasza pakesz (#70) üzenetére


dabadab
titán

nekem ez alapjan alakult ki / alakitom ki a velemenyemet:
tibiatya.blogstar.hu
888.hu

Say no more! :DDD

DRM is theft

(#72) Ezekiell válasza dabadab (#71) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne etesd :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73) pakesz válasza Ezekiell (#72) üzenetére


pakesz
aktív tag

kedves Bugsy
megnyerted a legnagyobb bunko cimet a blogban, gratulalok

elolvasas nelkul szerinted ez az oldal siman mehet, mert tibiatya:
'Sztálint istenítő oldalak vígan posztolhatnak mémeket a burzsoázia kiirtásáról?"

tenyleg minek allok le ilyen szinvonalu emberekkel vitazni mint te...

[ Szerkesztve ]

(#74) pakesz válasza dabadab (#71) üzenetére


pakesz
aktív tag

tudod ki az a Schiffer ugye?

(#75) hcl válasza pakesz (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem cenzúra. Érted a fogalmak közötti különbségeket?
Az álhíreket szedik le.

"de volt egy olyan eset is a youtube eseten, amikor egy dan ovodasoknak szant gyerekmusoraban par prud moderator ugy erezte, hogy a fingas az korhataros"
Jé! A világ nem hibátlan :D

"a konkret esetben a valasztasokat tudatosan befolyasolja a facse twitter duo"
Meg az elnökjelöltek kampánya, az oroszok, és az újságok, és mindenki. Mik vannak :D

De komolyan, ha ezen a szinten vagy, akkor nem csoda, hogy nem érted.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) shotika válasza hcl (#60) üzenetére


shotika
őstag

"Nyilván nem lehet közvetlenül a felelőssége, az túl buta megállapítás lenne. De jól kihasználja a helyzetet, hogy mindenki kidőlt mellőle. " -
Lényeges pont.
A google monopolitásának erejét sokan (itt is) túlgondolják. Mi, akik itt ülünk egy olyan fórum előtt, ami elsődlegesen az informatika témájára épül, számunkra beivódnak olyan megoldások ezen a területen, amiket természetesnek veszünk (pl bárki bármilyen böngészőt választhat). Azonban az átlag ember számára ezek nincsenek szem előtt. És erre tudatosan épít a Google, és azzal, hogy bevásárolja magát mindenhova (vagy épp exkluzív szerződést köt), kitúrja és ellehetetleníti a konkurenciát. Naivitás azt gondolni, hogy attól, hogy megvan a szabad döntés látszata, akkor ennyi a téma, mert valójában egy egyszerű, de nagyszerű pszichológiai trükkel élnek.
Picit hasonló téma, amikor bemegyünk egy boltba és automatikusan a szemmagasságban levő terméket választjuk, vagy mondjuk a sorok sarkainál lévő termékeket. A cégek versenyeznek ezekért a helyekért. Azóta azonban mivel az pl Auchan stb cégek megölték a kis boltokat, a nevesebb márkákat (pl Nestlé) nem tudod megvásárolni máshol csak náluk, ami beviszi a vevőt. Régen a nagy és drága márkákon volt egy bolt haszna, de egy ideje megjelentek már a saját márkás termékeik, amiken még nagyobb a haszon, még akkor is ha jóval olcsóbban adják a mogyoró krémjüket, mint egy doboz Nutella. Az Auchan (de mondhatnék mást is, Spar, Tesco etc) betolja szemmagasságba az olcsó szarját, amit egyre jobb marketinggel támogatnak, a Nutellát meg keresheted krumplik és répák mellett.
Az átlag ember egy idő után alkalmazkodik és megveszi/használja azt, ami leginkább a szem előtt van.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#77) tha_answer


tha_answer
őstag

Mondj a nesquiknel jobb instant kakaot.
Nem azert veszik mert oda van teve hanem mert jobb.
Egy audit sem csak azert veszik ahogy megy hanen azert is ahogy mukodnek a dolgok benne. Ahogy allitod benne a hangerot,klimat,vagy az ajto ahogy beklattyan.

Hulye aki audit vesz mukozben egy clio minden igenyt kielegit? Az hat. De o penze, azt csinal vele amit akar.

Hulye aki nem nez korul a piacon? Azhat.

(#78) hcl válasza shotika (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A google monopolitásának erejét sokan (itt is) túlgondolják."
Félrefogalmaztad ezt a mondatot, de különben egyetértek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) tha_answer válasza hcl (#78) üzenetére


tha_answer
őstag

Tehat az emberek szuklatokorusege miatt a kuglit basztatjak. Gratulalok :DD

(#80) hcl válasza tha_answer (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kemény világ ez. Mindenért a hülyék a hibásak, illetve aki hülyékkel kezd, az megszívja :D

Ja meg.
OK, hogy a Google-nek jutott eszébe először, hogy adatokat gyűjtsön a userekről, és ennek köszönheti az előnye jó részét, de azért ennek hadd ne örüljek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) Giovan! válasza hcl (#80) üzenetére


Giovan!
addikt

Viszont a mostani per a cikk alapján nem a Google privacy-hez való hozzáállását kritizálja, hanem a piaci dominanciájának törvényességét.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#82) shotika válasza hcl (#78) üzenetére


shotika
őstag

Ja, de a lényeg lejött :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#83) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Kérdés milyen óriás cég van kibontakozóban a háttérben, amely képes megvenni a politikát, hogy előre gyengítse azt a céget, aminek a helyébe kíván lépni.
Röviden, ki licitálta felül a Google-t?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#84) Solten válasza hcl (#80) üzenetére


Solten
addikt

"a Google-nek jutott eszébe először, hogy adatokat gyűjtsön a userekről"

Muhhahha...

Saor Alba

(#85) hcl válasza Giovan! (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon összefügg.

@Solten : Mi volt előtte? Keresős cég egy sem gyűjtött metaadatokat 2002 (?a'sszem azóta gyűjti a Google) előtt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) Giovan! válasza hcl (#85) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor máshogy fogalmazok. A bíróság a jelenlegi perben azt fogja megvizsgálni, hogy a Google piaci dominanciája milyen hatással van a verseny szabadságára (pl. mennyire korlátozza a konkurenciát a userek elérésében), és nem azt, hogy az adatgyűjtés rendben van-e. Utóbbit amúgy is nyíltan csinálja a Google, benne van a TOS-ben, hogy az általuk nyújtott szolgáltatásért cserébe mit kapnak a usertől. És mielőtt azzal jönnél, hogy "dehát azt senki sem olvassa el", hát ez van, a Google attól még megadja a lehetőséget a tájékozódásra, hogy a felhasználók többsége nem él vele és nem néz utána a dolgoknak, az már nem a Google gondja.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#87) hcl válasza Giovan! (#86) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utóbbival nincs gond - ha ezt vizsgálják, akkor viszont indirekt bajokat találhatnak :D (Pl. a Chrome-ban sincs olyan választó, amire a MS-t a böngészőkkel kötelezték, hogy akkor melyik lesz az alapértelmezett...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#88) sh4d0w válasza Giovan! (#86) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen mindegy, mi van a TOS-ban, ha törvénysértő.

https://www.coreinfinity.tech

(#89) Giovan! válasza sh4d0w (#88) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha bíróságon bizonyítva van a törvénysértés ténye, akkor valóban mindegy. Addig nagyon nem.
De amúgy ha törvénysértő a TOS, akkor miért nem azért perelik a Google-t?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#90) Giovan! válasza hcl (#87) üzenetére


Giovan!
addikt

Az opció ott van, csak nem tolja a Chrome a képedbe induláskor. Erre esetleg kötelezhetik a Google-t, bár a userek döntő többsége szerintem ígyis-úgyis a Google keresője mellé fogja rakni a pipát.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#91) sh4d0w válasza Giovan! (#89) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, belátom, félreérthetően fogalmaztam.

Teljesen mindegy mi van a TOS-ban, ha általa törvénysértő pozícióba került a cég. Microsoft példa: szerintük az OEM licencek nem eladhatók, az EU szerint meg igen.

https://www.coreinfinity.tech

(#92) Giovan! válasza sh4d0w (#91) üzenetére


Giovan!
addikt

Jó de a többi cég számára sincs megtiltva, hogy a Google-höz hasonló feltételek mellett kínálják a szolgáltatásukat. Itt inkább az a probléma, hogy mivel a Google volt az első, ő már az utóbbi kb. 2 évtizedben akkor előnyre tett szert, hogy emiatt a többiek számára mostmár jóval nehezebb betörni a piacra. Ez világos, a vita arról folyik, hogy a Google törvénytelen eszközökkel akadályozza-e a konkurenciát, vagy sem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#94) Solten válasza hcl (#85) üzenetére


Solten
addikt

Ja, de nem ezt irtad. Az online adatgyutes a 90-es evekre nyulik vissza, kb. egyidos az internettel (illetve elterjedesevel).

Saor Alba

(#95) dabadab válasza hcl (#85) üzenetére


dabadab
titán

Mi volt előtte?

Pl. a mindenféle áruházláncok "hűségkártyái". Szerinted azok miről szólnak?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#96) hcl válasza Giovan! (#90) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mondjuk frankó látszatintézkedés lenne :D

@dabadab : Tanultam róla, hogy valami hasonlóról, de az légyfing a Google-hoz képest -> meg mondjuk ilyen böngészős-keresős-oprendszeres adatgyűjtésre gondoltam (ennyi erővel a titkosszolgálatot is lehetne hozni :D )

@solten : Mondom keresős, netes. Az online adatgyűjtés meg a 90-es években WTF? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) Giovan! válasza hcl (#96) üzenetére


Giovan!
addikt

Ennél többet pedig nem fognak csinálni. Nem fogják betiltani a Google-t csak azért, mert sikeres, ennél azért kicsit racionálisabb az angolszász jog.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#98) hcl válasza Giovan! (#97) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki mondta, hogy tiltsák be?
Mondjuk az adatgyűjtésüket betilthatnák, de különben miből gondolod, hogy be kéne tiltani? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) Giovan! válasza hcl (#98) üzenetére


Giovan!
addikt

Abból, hogy rákényszeríteni a Google-t, hogy kötelezően Chrome telepítés után megkérdezze a usert, hogy milyen keresőt akar használni, szerinted csak látszatintézkedés. De akkor mostmár kíváncsivá tettél, szerinted mit kéne kezdeni a Google-lel, hogy a keresők piacán szabadabb verseny alakuljon ki?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#100) hcl válasza Giovan! (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez jó kérdés - pl. az, amit fentebb Tigerclaw írt, nem is olyan rossz. Mindenképpen jó irány lenne a metaadat-gyűjtés betiltása, vagy pl. a Gmail és stb. user fiók elkülönítése a keresőtől ;]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.