Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Hogy mennyire lesz életképes, azt úgyis a lobby-zás dönti el...
Annyira jó lenne már valami korszakalkotó újítás memóriatéren...
Mind anno az EDO/SD...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#2) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

"A T-RAM Semiconductor sikeresen megegezett az újonnan megalakult chipgyártóval."

Elgépelés. Sorry az offért.

(#3) zed1983


zed1983
őstag

kíváncsi leszek, hogy mi sül ki ebből... :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

És mi van a Z-RAMal, ami pár éve az AMD nagy reménysége volt, mint új gyorsítótár? Mintha elhallgatott volna ez a vonal. Remélem a T-RAM nem egy új Z-RAM.

(#5) phpmoli


phpmoli
tag

@Abu85: Sebesség szempontjából természetesen a felejtő kategóriába sorolt termékek a gyorsabbak

miert termeszetesen?

(#6) Abu85 válasza phpmoli (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert nem kell törekedni arra, hogy a cellák felvegyék a szükséges állapotot, elég ha az árammal "játszol". Ha nincs áram, akkor lényegtelen a dolog. A nem-felejtő cuccoknál kell valami megoldás, hogy az adatok meg legyenek őrizve. Ez nyilván több időbe kerül, mint kapukat nyitni és zárni az áram segítségével.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) phpmoli válasza Abu85 (#6) üzenetére


phpmoli
tag

de miert nyilvan? ugy ertem univerzumailailag. mert tuti van olyan anyag, ami hamarabb felveszi alakot, mint ahogy az aram kapuzik.

(#8) -XadAnuX+ válasza Abu85 (#6) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Megint okosabb lettem. :B

(#9) Abu85 válasza phpmoli (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy a jelen technológiák mellett el lehet érni 2 ns-os elérési időt nem felejtő memóriával. Még a mikrómásodperc alatti sebesség is problémás nekik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

hajrá AMD... érdeklődjenek is :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#11) phpmoli válasza Abu85 (#9) üzenetére


phpmoli
tag

ez igy van. arra kivantam celozni, hogy velemenyem szerint a termeszet torvenyei ezt nem akadalyozzak meg.

(#12) zuchy


zuchy
őstag

Jó lenne, ha a Bulldozerben már benne lenne ez a T-RAM.

PC-STYLE.hu

(#13) eziskamu válasza Abu85 (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem teljesen értem ezt a felejtő nem felejtő kategóriát, mert ha a dinamikus és a statikus memókról beszélünk (nem pedig a ram és a rom/prom/eprom/eeprom/flash aminek meg nem tudom mi értelme ebben a cikkben, mert inkább való lenne a dinamikus és statikus memó közötti különbség ), akkor a statikus a gyorsabb, hiába bonyolultabb egy cella, de csak be kell lőni egy állapotot, és folyamatosan áramot adni, oszt csókolom. Gyorsítótárként használják. Gondolom a TRAM is ilyesmi csak még egyszerűbb gyártani.
A DRAM meg hiába egyszerűbb, ha állandóan be kell iktatni frissítési ciklusokat, hogy el ne állítódjon magától a tartalma.

(#14) Cefet válasza Abu85 (#9) üzenetére


Cefet
aktív tag

Talán van megoldás: a memrisztor.
Ez egy új elektronikai alapelem (mint pl. az ellenállás), ami elméletben már régóta létezik, de csak nemrégen tudták fizikai valójában is előállítani. "Megjegyzi" a rá kapcsolt áram irányát és nagyságát. Szerintem gőzerővel tesztelik a viselkedését és a gyárthatóságát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.