Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) BluEyes


BluEyes
őstag

Láthatóan itt néhányan nincsenek képben, nem tudják hova tenni ezt a készüléket.
Ne tévesszen meg senkit, ez valójában nem erősítő, hanem számítógép. Épp csak egy Orange erősítő házába van "moddolva". Ugyanúgy lehet rajta netezni, videot vágni, játszani, mint bármely, hagyományos pc-házba épített gépen.
Ha a hagyományos házba szerelt pc mellé veszünk egy gitár-bemenetes usb hangkártyát, felinstallálunk valamilyen erősítő-szimuláló programot, rákötjük a hifire vagy a pc hangszóróira, akkor - igaz, darabokban - megvalósítottuk az Orange eme készülékét. Az Orange annyit tett, hogy egy házba szerelte az egészet, és mellékelt néhány programot, amivel gitározásra illetve felvételkészítésre alkalmassá tette.
Ebben az Orange-ban egy ESI kártya van feltehetőleg, akár pont olyat is lehet választani. Az elődben ez volt: [U24XL]
A szoftverek szintén megvehetők külön is. AmpliTube
A végfok és a hangszórók nyilván azért kellenek, mert ha már erősítőgyártó készíti erősítőnek álcázva, akkor szólaljon is meg. Gyakorlásra, ötletelésre megfelel, komolyabb igényeket nem elégít ki, de nem is kell neki. Rá lehet kötni bármire, hifire, stúdiómonitorra, keverőre, vagy akár egy igazi komoly gitárerősítőre is a hangkártya kimenetét.

Magáról a digitális modellezésről megoszlanak a vélemények. Tény, hogy egyre többen használják ezeket otthon, és egyre inkább felbukkannak a profi stúdiókban is. A hangminőségük mára gyakorlatilag elérte a valódi erősítők hangminőségét.
Nagy előnyük az olcsóságuk, illetve a kényelem.
Gondoljuk meg például, hogy hagyományos erősítőkkel hogyan néz ki egy stúdióban a hangfelvétel:
Be kell cipelni egy erősítőt, csöves cucc esetében ez 40kg minimum, be kell állítani a mikrofonokat, bekötögetni az effekteket, mindezt egy süketszobában, aztán ott helyben jól is kell játszani, mert ketyeg a stúdió órája, minden perc komoly pénzekbe kerül.
Az árról nem is kell vitatkozni, erősítő, ha valami normálisat akarunk, 200k legalább, effektek darabja 10k-50k között, stúdiómikrofon darabja 50-200k igénytől függően, kábelek, kiegészítők, szállítás, hangtechnikus stb. egy újabb havi fizetés.
Ehhez képest itt van egy video Alapi István (Edda) lemezfelvételéről. Asszem érezni a különbséget :K [link]
Itt ugyan más szoftverekkel dolgozik, mint az Orange csomagban lévők, de azokkal is pont ugyanígy lehet dolgozni. Ízlés dolga, hogy ki melyik szoftverre esküszik. (Az Orange-ra - lévén közönséges számítógép - természetesen fel lehet telepíteni egyéb szoftvereket is, akár az Alapi által használt WavesGTR-t is, nem kötelező csakis a készülékhez mellékelt programokkal zenélni)
Léteznek ingyenes programok is, némelyik egészen döbbenetesen jól szól, úgyhogy akár ingyen is lehet jóféle házi gitárstúdiónk a számítógépünkön.

Oneill90
Ebben nem gitárhangszóró, hanem szélessávú hangszóró van, így alkalmas minden fajta, az Amplitude programban modellezett gitárhangszóró hangjának a megszólaltatására, és kb. úgy fog szólni, mint a stúdiomonitirokon vagy hifi hangfalakon.
A Celestion mellett azért van még pár gyártó ám. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.