Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Úgy látszik itt életképes az az elmélet, mely szerint ami jó, azon ne változtass. :K

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2) MZperX75 válasza ChRiS_RS (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

+1

Ez viszont betyár rossz koncepció szerintem,valahogy a HIFI tornyok korszaka jutott az eszembe
mikor bejöttek a music centerek egybe
szarok

(#3) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Utálom az ilyen cuccokat!:((( Oké, hogy most már mindent meg lehet csinálni technikai szemszögből, de akkor is...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Lassan 30 éve gitározom, de erről a cégről még nem is hallottam.
Egyébként, mire jó ez? :F
Otthoni stúdióra nem, stúdióba elvinni nem, koncertre főleg nem. :F

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5) banhammer válasza TeeBee73 (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Valamire biztos jó ha már a harmadik generációt adják ki belőle.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Entryy


Entryy
aktív tag

Az létezhet, hogy at erősítőnek és a PCnek egy és ugyan az a tápja?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7) Kov1024 válasza Entryy (#6) üzenetére


Kov1024
tag

No ez egy jó kérdés, valami 80 Plus-os FSP tápokkal szerelik, a képen viszont más tápcsatlakozót nem látok. Mindenesetre a cucc 24 kiló, az azért bizalomgerjesztő :)

[ Szerkesztve ]

(#8) benedekco válasza TeeBee73 (#4) üzenetére


benedekco
addikt

1968-tól él.
Itthon is eléggé elterjedt.

Otthoni stúdióra lehet jó szerintem, meg gyakorlásra. A szoftveres körítés is elég jó, az is arra utal.
Az más kérdés, hogy én sem pártolom az ilyesmit, nem is látom értelmét a saját életemben. De ha valakit ez tesz boldoggá akkor használja egészséggel.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) .mf válasza TeeBee73 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Pedig eléggé nem mai keletű cég, 1968-as alapítású [wiki], s a 70-80-as években is feltűntek időnként a jellegzetes narancssárga ládáik egyes angol bandáknál. Játszottam már én is egy 80-as évekbeli fullcsöves Orange fejen, hangja az van..

M@trixfan: kit érdekel, hogy utálod? Akkor ne vedd meg, nem neked készült. Lehet, hogy (sőt, biztos, ha ilyen jók az eladásai, hogy már harmadik generációnál tart) másoknak viszont tetszik. Én ugyan jobban szeretem külön a dolgokat, de nem sértődnék meg, ha egy ilyet utánamdobnának odaadnának :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) TeeBee73 válasza .mf (#9) üzenetére


TeeBee73
addikt

+benedekco:

Köszönöm a válaszokat! :R
Én a próbateremben egy 80W-os Crate combo-t használok, Zoom 3030-as effektel, itthon egy Roland Cube 20XL van, hogy ne zavarjam a szomszédokat. Ha fel kell venni valamit, akkor elé lökök egy Shure PG48-at, és klasszisokkal jobban szól, mint ha direktben kötném rá a ládát.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#11) Dilikutya válasza Entryy (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Létezhet. Szerintem van benne valami komoly hangkártya megfelelő bemenetekkel, és azért kell hozzá az Amplitube3, ami egy erősítő és effekt szoftver. A tetején a fej meg olyasmi lehet, mint a hangerőszabályozós előlapi panelek. Túl kicsinek találom ahhoz, hogy az erős PC és hangszórók mellé teljesértékű erősítőt is tegyenek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) MZperX75 válasza banhammer (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Konyhagitárosoknak? :U

(#13) Oneill90


Oneill90
csendes tag

Ez egy vicc. De tényleg.
Táp az valószínű kapcsüzemű, nem fognak betenni egy rendes vasmagos tápot ebbe a tokba a pc meg a hangszórók mellé.
2 db 6,5"-es hangszóró? Ok a JBL elég jókat csinál, de gitárra a Celestion teker igazán jókat és ekkora mérettel olyan döge lesz, hogy "leveri a gatyát rólad".
Rezonanciáról nem tudom hallottak-e már? HDD remélem kilőve, marad az SSD, mert nem hiszem, hogy a mechanikának nagyon jót tenne a rezonancia. De RAM + lap is nagyon szeretheti. És egy légtérbe zárva (főleg ekkorába) tehetnek a komponensek közé szilikongumis rezgéselhárító megoldásokat.
A PC része meg tele van nagyfrekis alkatrészekkel, remélem árnyékolták az erősítőt rendesen...

Nem látom nagy értelmét. Amcsiknak mindent el lehet adni.
De ez csak az én véleményem. Maga a márka kiváló analóg erőlködőket gyárt, de nem vártam ilyet tőlük.

Ennyiből veszek egy Randall, Trace Elliot, Mesa, Fender, Marshall erősítők közül egyet.

(#14) BluEyes válasza TeeBee73 (#10) üzenetére


BluEyes
őstag

Lassan 30 éve gitározom, de erről a cégről még nem is hallottam.

Senki se tökéletes :)
No, akkor hiánypótlónak például 1976, AC/DC, tessen figyelni az erőstőkre, pl. 1:00-nál [link]
Aztán tavalyról a Zep, a Celebration Day koncert, Jimi Page mögött két Orange erősítőt lehet látni, a két fehér előlap messziről világít, sajna az operatőrök nem pont rájuk fókuszálnak, de azért felismerhetők. Szólnak mint a disznó ahogy kell . :K [link]
És még sorolhatnám...

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15) benedekco válasza Oneill90 (#13) üzenetére


benedekco
addikt

"Ennyiből veszek egy Randall, Trace Elliot, Mesa, Fender, Marshall erősítők közül egyet."

Ahhoz is jár agy pc és a felsorolt programok mind?

Amúgy egyetértek veled a rezonanciát illetően. De amíg nem láttál robbantott ábrát, addig ne így fikázd a szerkezetet. Sose értettem, hogy pl egy szigeteletlen társasházba, panelba, sorházba hova 10+W-os cucc. Aki meg komolyabban nyomja az úgyis másban éli ki magát.

re: (#12) MZperX75
Például. De mi velük a baj? Van aki nem nagyközönség elé született, hanem csak a családját baráti körét vagy csak saját magát szórakoztatja. Oda pont elég lehet, a belső hobbi hajlamaink kiélésére bőven elég lehet egy ilyen kütyü.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#16) MZperX75 válasza benedekco (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

"Például. De mi velük a baj? Van aki nem nagyközönség elé született, hanem csak a családját baráti körét vagy csak saját magát szórakoztatja. Oda pont elég lehet, a belső hobbi hajlamaink kiélésére bőven elég lehet egy ilyen kütyü."

Nincs baj! :DDD

Oda viszont elég egy sima gitár is max erősítővel +pedállal ha erre szükség van.

Nézd az ismerőseim közül ,szinte mindegyik zenével foglalkozik rengeteg gitáros ,zenekar ,"konyhagitáros "
dobos,sőt rengeteg zenekart ismerek,ilyet a bottal sem piszkálnának....és persze én sem .
Tábortűzhöz bőven elég egy egyszerű Musima Clasic gitár is ,meg egy csörgő.

Persze ez olyan ,hogy sokan vettek Music Centert (sok sok gagyi fogyott drágán) nekem akkor is Magno Deck-em volt erősítővel+CD játszóval és Bakelit ortofon tűs LP-vel. részenként összetéve....

[ Szerkesztve ]

(#17) BluEyes


BluEyes
őstag

Láthatóan itt néhányan nincsenek képben, nem tudják hova tenni ezt a készüléket.
Ne tévesszen meg senkit, ez valójában nem erősítő, hanem számítógép. Épp csak egy Orange erősítő házába van "moddolva". Ugyanúgy lehet rajta netezni, videot vágni, játszani, mint bármely, hagyományos pc-házba épített gépen.
Ha a hagyományos házba szerelt pc mellé veszünk egy gitár-bemenetes usb hangkártyát, felinstallálunk valamilyen erősítő-szimuláló programot, rákötjük a hifire vagy a pc hangszóróira, akkor - igaz, darabokban - megvalósítottuk az Orange eme készülékét. Az Orange annyit tett, hogy egy házba szerelte az egészet, és mellékelt néhány programot, amivel gitározásra illetve felvételkészítésre alkalmassá tette.
Ebben az Orange-ban egy ESI kártya van feltehetőleg, akár pont olyat is lehet választani. Az elődben ez volt: [U24XL]
A szoftverek szintén megvehetők külön is. AmpliTube
A végfok és a hangszórók nyilván azért kellenek, mert ha már erősítőgyártó készíti erősítőnek álcázva, akkor szólaljon is meg. Gyakorlásra, ötletelésre megfelel, komolyabb igényeket nem elégít ki, de nem is kell neki. Rá lehet kötni bármire, hifire, stúdiómonitorra, keverőre, vagy akár egy igazi komoly gitárerősítőre is a hangkártya kimenetét.

Magáról a digitális modellezésről megoszlanak a vélemények. Tény, hogy egyre többen használják ezeket otthon, és egyre inkább felbukkannak a profi stúdiókban is. A hangminőségük mára gyakorlatilag elérte a valódi erősítők hangminőségét.
Nagy előnyük az olcsóságuk, illetve a kényelem.
Gondoljuk meg például, hogy hagyományos erősítőkkel hogyan néz ki egy stúdióban a hangfelvétel:
Be kell cipelni egy erősítőt, csöves cucc esetében ez 40kg minimum, be kell állítani a mikrofonokat, bekötögetni az effekteket, mindezt egy süketszobában, aztán ott helyben jól is kell játszani, mert ketyeg a stúdió órája, minden perc komoly pénzekbe kerül.
Az árról nem is kell vitatkozni, erősítő, ha valami normálisat akarunk, 200k legalább, effektek darabja 10k-50k között, stúdiómikrofon darabja 50-200k igénytől függően, kábelek, kiegészítők, szállítás, hangtechnikus stb. egy újabb havi fizetés.
Ehhez képest itt van egy video Alapi István (Edda) lemezfelvételéről. Asszem érezni a különbséget :K [link]
Itt ugyan más szoftverekkel dolgozik, mint az Orange csomagban lévők, de azokkal is pont ugyanígy lehet dolgozni. Ízlés dolga, hogy ki melyik szoftverre esküszik. (Az Orange-ra - lévén közönséges számítógép - természetesen fel lehet telepíteni egyéb szoftvereket is, akár az Alapi által használt WavesGTR-t is, nem kötelező csakis a készülékhez mellékelt programokkal zenélni)
Léteznek ingyenes programok is, némelyik egészen döbbenetesen jól szól, úgyhogy akár ingyen is lehet jóféle házi gitárstúdiónk a számítógépünkön.

Oneill90
Ebben nem gitárhangszóró, hanem szélessávú hangszóró van, így alkalmas minden fajta, az Amplitude programban modellezett gitárhangszóró hangjának a megszólaltatására, és kb. úgy fog szólni, mint a stúdiomonitirokon vagy hifi hangfalakon.
A Celestion mellett azért van még pár gyártó ám. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18) benedekco válasza MZperX75 (#16) üzenetére


benedekco
addikt

"Nézd az ismerőseim közül ,szinte mindegyik zenével foglalkozik rengeteg gitáros ,zenekar ,"konyhagitáros "
dobos,sőt rengeteg zenekart ismerek,ilyet a bottal sem piszkálnának...
"
De azért egy szimpla PC+usb-s studio hangkártya kombóval + valami normálisabb monitor hangszóróval már más lenne a helyzet, mi? Mert kb ugyanezt adja ez így egyben. Csak ez mobil így is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) MZperX75 válasza benedekco (#18) üzenetére


MZperX75
addikt

Még egyszer.............nekem ezzel semmi bajom! Így magyarázkodnom sem kellene.
Ha azt írtam volna ,hogy ez nem fog befutni mert senkinek sem tetszik, akkor érteném a magyarázatot,de így sajnos nem.

"De azért egy szimpla PC+usb-s studio hangkártya kombóval + valami normálisabb monitor hangszóróval már más lenne a helyzet, mi? Mert kb ugyanezt adja ez így egyben. Csak ez mobil így is"

biztos vagy te abban hogy felér PC+hangkártya+normálisabb monitor hangfallal...? :U
Ugye ezt csak viccnek írtad?

(#20) Dilikutya válasza benedekco (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ehhez sem jár, csak ha 500 fontért megveszed.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) benedekco válasza MZperX75 (#19) üzenetére


benedekco
addikt

Nem, nem annak. Amíg nem tudod milyen hangkari van benne és hogyan szól a doboz, addig komolyan is gondolhatom. Nem hinném, hogy sok kivetnivaló lenne a hangjában. De azt sem mondom, hogy nem tudnék elképzelni jobb megoldást. Az biztos, hogy sok nyugatinak ez egy baromi egyszerű megoldás lesz arra, hogy zenéljen.

re: (#20) Dilikutya
A weboldalukon is az áll, hogy jár hozzá.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22) Dilikutya válasza benedekco (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Valóban jár hozzá.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) MZperX75 válasza benedekco (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

;)

(#24) Oneill90 válasza benedekco (#15) üzenetére


Oneill90
csendes tag

"Sose értettem, hogy pl egy szigeteletlen társasházba, panelba, sorházba hova 10+W-os cucc."

Igen ezzel valóban egyet is értek Veled. Abban az esetben, ha azt a 10W-ot egy tisztán A osztályú vagy max AB osztályú erősítőből kapod ki egy nagyon jó érzékenységű hangszóróra és egy hozzá tökéletesen hangolt ládára. A osztályú végfok hatásfokáról ne is beszéljünk. A kapcsüzemű táplálásról se szerintem, az előbb említett kategóriákban. Főleg a föld-szimmetrikus tápról, ami erősítőhöz kell és itt nem a FSP táp max 1A-es negatív irányba stabilizált részéről beszélek...
Egy ilyen patinás erősítőket gyártó cégtől nem azt a minőségű hangzást várom hallatlanban, mint ez kapcsolástechnikailag kinézhet belülről.
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de akkor sem csodálkoznék, ha egy sima D osztályú IC-s vég lenne benne. Erre a 10W-ra és a PC táp 12V-os kimeneti feszültségére alapozva a feltevésemet.

(#25) Oneill90 válasza benedekco (#18) üzenetére


Oneill90
csendes tag

"De azért egy szimpla PC+usb-s studio hangkártya kombóval + valami normálisabb monitor hangszóróval már más lenne a helyzet, mi? Mert kb ugyanezt adja ez így egyben. Csak ez mobil így is."

Hmmmm...
Egy valamire való JBL studio monitor, hogy csak márkánál maradjunk hangsugárzóilag minimum bele kerül ennyibe, vagy többe, mint ez PC-vel mindenestől. Arról nem beszélve, hogy hangoltabb doboza lehet mint ennek, amiben hemzseg egy rakás alkatrész ami egy hangfalban nem szokott benne lenni.
Tudom, hogy aktív a studio monitorok 95%-a...

És akkor a Dynaudio-ról és a Tannoy-ról, Rolandról ne is beszéljünk.

Ezek általában minimum 2 utas rendszerek, nem szélessávúak :)
Kíváncsi lennék egy 1 kHz-es frekvenciamenetre ebből a dobozból.

(#26) benedekco válasza Oneill90 (#25) üzenetére


benedekco
addikt

Cserébe ez kompakt és magaddal viszed az ötleteidet pc-stől a próbaterembe, vagy akárhova. ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#27) M@trixfan válasza .mf (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy több embernek nincs ízlése mint amennyinek van. Akinek van ízlése és valamennyire foglalkozik zenével az hadd fortyannyon má' fel ha ilyen baromság kerül a piacra! Nem fejteném ki hosszabban, mert valaki már nagyrészt leírta. Gyakorolni vinni hülyeség, otthoni stúdióba hülyeség. Maga az Amplitube szoftver egyébként egész jó, nem kellemetlen a digitálissága. 800-1200 Font összegben inkább vegyen valaki egy Two Notes Torpedo Live reaktív terhelést IR kabinet szimulációval a meglévő erősítőjéhez, vagy spóroljon egy Fractal Audio Axe FX processzorra. Utóbbi az első olyan processzor ahol már nem arról szól a móka, hogy ki melyik digitális zizit szereti torzított hangoknál. Mellesleg nem vagyok digitális technika ellenes, sőt kabinet szimuláció esetén sokkal jobbnak hallom az IR alapút mint az analóg megoldásokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.