Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Hát ez tényleg jó drágára sikerült. Pedig a kialakítás tetszik.

(#2) b.


b.
félisten

uh köszi Rudi, hiánypótló cikk, már pár hónapja olvasgatom a fórumokat az egérről. anno ez a gyártó volt a Quake profi playerek alappillére, hiszen a 1030 a mai napig az egyik legjobb pad.
Van egy lassan 10 éves példányom, még mindig jól használható. bár ajánlott hozzá skatez.Ha szépen le van takarítva a G400-t át tudom rajt fújni teflon skatezzal a talpán, erre nem sok műanyag pad képes.Üvegpadok közül talán az Icemat volt még hasonló csúszású.
Remélem hoznak még ki több egeret. és lejjebb is viszik az árat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) sixpak


sixpak
nagyúr

Én is surface 1030-at használok már évek óta, teljesen elégedetten. Nem volt olcsó annak idején, de megérte, így utólag visszagondolva. A régi sem nézett ki rosszul, nekem a narancssárga-sötétkék változat van, akkoriban arról is volt teszt itt, ahol azt írták, hogy "ez a legjobb egérpad, amivel valaha dolgunk volt." :-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4) Findzs


Findzs
addikt

nehéz lesz nekik pótolni a kimaradt időt :B

egy másik teszt:[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5) Horbal


Horbal
őstag

Egy picit soknak érzem a kompromisszumokat 22K-ért az egér kapcsán. A formája az nagyon OK pont az ilyet szeretem a lapát kezemhez. Ezért is használok Mionix naos-t - hasonló az alakja bár nem ennyire széles. Gyúrjanak még a gombokon meg az érzékelőn és jó lesz ez.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Hát eléggé rendhagyó dizájn, nekem nem bejövős. Bár lehet, hogy amúgy nagyon kényelmes, de akkor se tetszik :N. A kábele meg egy az egyben úgy néz ki, mint az egyik sportcipőm cipőfűzője :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Locutus


Locutus
veterán

Kb fél éve ilyen egeret használok.
Sosem volt jobb egerem, pedig jónéhány megfordult már nálam. A lapát kezeimbe egyszerűen úgy illik, mintha nekem találták volna ki.

Kis túlzással tökéletesnek is nevezhetném, de elég annyi, hogy jobb minden másnál.

A szenzorával sincs semmi gond, bár tény, hogy a magasabb DPI értékek kurvára feleslegesek, nem is próbálgattam azon. A szokásos 500-1500dpi között hibátlan.

Bár most épp garanciában cserélik, mert a görgő hülyéskedni kezdett, de még ennek ellenére sem cseréném le semmi másra, egyszerűen nincs alternatívája.

Szerk: Hozzáteszem most már csak 55 euró amazonon, én még 85-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) #10691584


#10691584
törölt tag

Hát.. ilyen kesztyűm még nem volt.. lehet, hogy túl konvencionálisan gondolok az egérre, de ez számomra brutál egy állat :DDD

(#9) Dhampir


Dhampir
félisten

Kinézetre kicsit Batman-es érzést gerjeszt bennem. :)

(#10) zone


zone
őstag

10-15e között nekem is kellene. A SS Ikarit próbáltam, de annak nagyon kilógott a jobb gombja a gyűrűs ujj fele és túl lapos volt, nehéz volt emelni. Még a Mionix Naost kellene kipróbálni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#11) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Elég tetszetősek, de túl drágára sikerültek :N

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#12) #97716736 válasza CoDWaW07 (#11) üzenetére


#97716736
törölt tag

+1. Hátha lejjebb megy az ára :))

(#13) Chibass


Chibass
tag

Valaki megmondja, hogy fogják-e itthon is forgalmazni az egérpadot, és hol? Már régóta szemezgetek egy ilyennel, és most megörültem ennek a hiánypótló cikknek, hátha még meg is tudnám venni itthon. Pontosan mely teflon egérpadokra gondoltok, amik jobban teljesítenek (persze mondtátok, hogy szubjektív vélemény)?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#14) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Az eger mionix naos forma.

A 1030 meg gen egy kulonosen jo dolog volt, amikor itthon nem lehetett kapni, kb. 10et hoztam lengyelorszagbol, kb. Az egesz klannak. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#15) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mi az az egérpad?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Tetszik az egér, de nekem átlagos méretű a kezem, lehet nem érném át a gombokat kényelmesen.
Már évek óta keresek olyan egeret, amelyiknek a gombjait be tudom állítani bizonyos funkciókra és azt külön keretprogram nélkül megjegyzi - és legalább 8 gombos. A neves gyártók termékei között nemigen találni ilyet. ..ja, és ha még ezeken túl BT kapcsolaton is lehetne használni... Valakinek van ötlete?

(#17) Locutus válasza aDM|RaL^ (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Hagyjuk már a mionixet, annál ez sokkal nagyobb, és jobb fogású. A mionix sehol sincs ehhez képest (de még szoftveresen meg minőségileg se).

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18) aDM|RaL^ válasza Locutus (#17) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Akkor is hasonló a forma. A többit meg nem értem miért írtad, nem is állítottam semmit, hogy ki jobb mi jobb gyorsabb szebb. :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Logitech klón dizájn.

(#20) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

22-ért biztosan nem.

(#21) zippofcy


zippofcy
senior tag

SteelSeries Kana ebayről 9 ezerért postával (kétkezes) vagy Logitech G9x 16 ezerért (jobbkezes) ez utóbbi kicsivel pontosabb de már a Kana is elég (G9-ről váltottam "vissza" rá 5 év után, annyit bírt a G9. Előtte Deathadderem volt, annál jobb a Kana)
Ez a két egér nem nyiklik nyaklik, a Kana 1600 DPIn, a G9 2800 DPIn halálpontos volt (felette a pontosság kicsit romlik) a G9x lehet már 3000 DPI felett is pontos.

A többi egér sehol nincs hozzájuk ár / teljesítmény tekintetében.

Akinek elég a három gomb annak itt a kinzu 6 ezerért postával.

Ez az én véleményem ;)
A 22 ezres egereket meg vegyék az apple fanok ;]

Jah és Steelseries QcK egérpadnál jobb nincs hozzájuk, kb 5 egérpadom van és még vagy 3at teszteltem, 2700 Ftért nem csak ár / teljesítmény bajnok de abszolút bajnok is.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#22) b. válasza zippofcy (#21) üzenetére


b.
félisten

Most erre kezdjem el a szokásos dolgot ,hogy egy jobb optikai egérhez meg ezek az egerek nem érnek fel?G400 meg SZERINTEM megeszi az általad felsorolt egereket reggelire pontosság és ergonómia terén az általad leírt ár / érték arányról meg ne is beszéljünk.. De szerintem ezt el se kezdjük mert ez nem objektív dolog.
Azt hogy te ezeket a saját részedre így gondolod elfogadom, de én meg azt gondolom hogy nem igaz. Fogás, stílus, kézméret, felhasználási mód stb. ezek mind közrejátszanak egy jó egér vásárlásánál.

A teszt objektív, jól megírt.
Az egér ára több szállítónál 16 K körül lesz, annyiért teljesen jó vétel. Ja és átlagos méretű kézzel rendelkezőknek sem kell félni tőle, nagyon kényelmes, jól használható és minden gombot könnyen és észrevétlenül el lehet érni.
Szerintem itt a gond inkább ezzel a csúcs lézerszenzorral van, több felső kategóriás egér ezt használja, de valami oknál fogva a tesztekben visszalépésnek tűnik. A 9800 Avago állítólag hozott javulást,akár 4 k felbontás fölött se húz túl. de szerintem egy jó játékosnak max 800 cpi teljesen, tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) zippofcy válasza b. (#22) üzenetére


zippofcy
senior tag

800 DPI mint az 500 DPI, low sensi-s játékosnak elég. De annak is csak FPSekben van értelme, DOTAban pl. semmi. Átlag játékos nem low sensivel tolja, egész egyszerűen azért mert ahhoz nem elég egy 24 centi széles 21 centi magas normál pad (pl QcK mini) és míg 1600 DPIn 3.5 centi húzás kell egy 1680-as desktop átszeléséhez a pointerrel (5-ös egérsebesség mellett vagyis középen hagyva windowsban) addig 800 DPIn már 7 centi. Ez INDOKOLATLANUL sok, vagyis aki ennyin játszik az nem húzhatja az egeret csak ránthatja, különben időbeli hátrányba kerül azzal szemben aki egy olyan egérrel tolja ami 1600 DPIn is teljesen pontos (DeathAdder is ilyen volt már, Kana is ilyen, a G9 meg 2800 DPIn is pontos). Persze low sensisek rángatnak az FPSekben, na de DOTA-ban van olyan aki húzás helyett (mikor folyamatosan látja a pointert) ránt??? Ráadásul low sensivel állandóan emelgetni kell az egeret (ami ugye időveszteség) míg 1600 DPIvel a 20x20 centis padon szinte sose kell felemelni.

Ez az "500 DPIn pontosabb az egér mint 1600-on" már a DeathAdder-rel megdőlt. Igen, a Kana pl. a 3200 DPIt duplázva állítja elő, benne is van a driverében hogy az duplázott érték. Nem is pontos már ott. De pl. a G9 2800-on még pontos. 3200-on már az sem.
És ez a "pontatlanság" is csak olyan amit egy párezer Ft-os noname egérről áttérő, vagy egy olyan aki az 500-800 DPIs egerét a mouse speed felhúzásával használja (hogy ne 10 centi úttal érje át a desktopját) észre se vesz. Ennek az észrevételéhez az kell hogy az ember előtte használjon egy pontos egeret, egy jó egérpadon, max 5-ös mouse speed-el.
Lehet hogy iszonyatos rántásokat jobban elbírnak az egerek 800 DPIn mint 1600-on. De 1600 DPIn egyszerűen nem kell rángatni, anélkül is gyors a célzás mivel csak fele utat kell a kéznek megtennie az egérrel. (3.5 centi vs 7 centi)
2800 DPIn még jobb volt a G9. 3200-on nagyon pici, 1-2 pixelnyi mozgásokat nem bírt lekövetni, egyik padon se amin néztem.
Rángatni egyik egeret se rángattam soha, az nem az én világom ;] Egy jó játékos egy jó egérrel ugyanolyan pontosan sniper-ezhet 1600 DPIn mint 800-on. Kivéve persze ha a 800hoz szokott hozzá és nincs kedve átszokni. Szerintem pontosan ez az oka annak hogy a "pro"-k a 30 ezer Ftos egereikkel is csak 800 DPI-n tolják ;]

G400 meg nem ugyanaz külsőre mint az MX500 volt? Mert akkor "ujjas" fogásra alkalmatlan, alakjánál és súlyánál fogva is. "Tenyeres" fogásra meg sokkal kényelmesebb pl. a DeatAdder.
Amúgy az MX500 volt valaha a legjobb egér (nekem is volt) de remélem nem azt akarod mondani hogy az elmúlt 10 év semmilyen fejlődést nem hozott egerek terén? :P

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#24) Napfénysüti

Nem rossz egyik termék se de árban szerintem mintkettő túl drága lett.

Més que un club!

(#25) WolfheartGR válasza zippofcy (#23) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor most bajban leszel, ugyanis a Kana 800 cpi fölött hibázik. Egyszerűen a benne lévő Pixart szenzor, aminek a natív cpi-je 1200 ennyit tud. Ráadásul a lencse 0,5x-ös benne.
Deathadder 3.5G 1800cpi-n hozza a legjobb malfunction rate-et emlékeim szerint.
A fogási stílust a megszokás és a tenyérméret, határozza meg. Én eddig bármelyik egeremet tudtam/tudom használni fingertipben is.
A windows középen hagyva a 6. rovátkán van...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#26) b. válasza zippofcy (#23) üzenetére


b.
félisten

Nem akarlak megbántani, de sok butaságot írtál a DPI ( felbontás) és a sensy 2 különböző dolog egy játékban 600 cpi felbontás ( vagy ahogy megszokott DPI) felbontáshoz ugyan úgy társíthatsz high senset mint lowot. még ha jobban ajánlott is hozzá. Quakeben akár mid, akár high, akár low senssel játszanak az öreg playerek nem használnak 800 nál nagyobb felbontást. Minden egérnek és érzékelőnek meg van a maga felbontása ami felett már pontatlan, után húzást vagy negatív gyorsulást generál. Ez egyértelműen a sensor és a feldolgozó egység minőségén múlik. Van olyan egér ami 8000 dpi felbontást tud de 3 ezer felett low sens játékra alkalmatlan.
Az általad említett razer egér nem lézeres egér. hanem infra, optikai .
Aki régóta játszik az azt is tudja hogy a windosban NEM szabad az egér sebességét elmozdítani se negatív se pozitív irányba, (középen kell hagyni )mivel a win alapból egérgyorsítást ( accelt) fog hozzárendelni alapból a mutató sebességéhez. Tehát aki pontosan akar lőni az a játék sensyt álltja be gyorsabbra a Játékban megfelelő felbontás mellett.
A prok pedig azért játszanak alacsony DPI-n ,mert már érzékelik az egér legapróbb után húzását és rezdülését ami a magas felbontásból eredő hibákból ered. Hihetetlen , de igaz. a Többi meg hogy kinek milyen fogás vagy méret jön be teljesen egyéni, szubjektív dolog, láttam Nation cupot nyerni a team Dignitast például ott 3 játékos low senssel, 2 high -el és 1 pedig kb. mid( bár inkább low ) senssel tolta.
Véleményem szerint minden normálisabb gamer egérrel lehet valaki jó vagy akár a legjobb , csak tudni kell azt használni és beállítani.
Amúgy Quaken meglepődnél, hogy lowsenssel milyen gyorsan fordul meg egy jó játékos.
A kana pedig szerintem az egyik legrosszabb érzékelővel megáldott hypeolt gamer egér, a lehető legrosszabb példát hoztad fel. G400 nyomába se ér szerintem akár 1600 DPI felbontáson sem. Deathadder már sokkal jobb példa.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) Synthwave válasza zippofcy (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ez a két egér nem nyiklik nyaklik, a Kana 1600 DPIn, a G9 2800 DPIn halálpontos volt (felette a pontosság kicsit romlik) a G9x lehet már 3000 DPI felett is pontos.
A többi egér sehol nincs hozzájuk ár / teljesítmény tekintetében.
"

WMO - 3k, MX 310 - 3,5k, G1 - 5k, Salmosa mini - 5k. Csak egy pár. Filléres használtpiacot most direkt nem hoztam fel.

Kana defektes PixArt szenzor, gyakorlatilag ugyanaz van benne, mint a Kinzu v2-ben (3305DK-H), más lencsével. 800 cpi felett jitter, FW frissítés előtt egyszerűen botrányos volt, azóta azért már reális alternatíva 1000 cpi alatt.

Sima G9 A6090-es Avago, a maga igen gyenge perfect control-jával. G9x már sokkal jobb (Avago S9500), de még ott is van felületfüggetlen ~5 %-os pozitív gyorsulás, itt is ajánlott az 1000 cpi, ill. az alatta lévő tartomány. Nem beszélve arról, hogy a lézer érzékeny a porra, ill. a kábele kifejezetten merev, hajlamos megtörni idő előtt..
S9500-as egerek végülis lehetnek alternatívák, a G9x pl. egy kifejezetten használható darab, de az ár/érték bajnoki címtől olyan messze van, mint Makótól Jeruzsálem.

"1680-as desktop átszeléséhez a pointerrel (5-ös egérsebesség mellett vagyis középen hagyva windowsban) addig 800 DPIn már 7 centi. Ez INDOKOLATLANUL sok, vagyis aki ennyin játszik az nem húzhatja az egeret csak ránthatja, különben időbeli hátrányba kerül azzal szemben aki egy olyan egérrel tolja ami 1600 DPIn is teljesen pontos"

Itt 1600 x 1200, point. prec. OFF, Win 6/11 (ahogy Wolf is mondta, a csúszka közepe a 6. fokozat, ahol 1:1 a beviteli arány), MarkC Win7 accelfix és ~5 cm átlóban a desktop. Ez minden, csak nem sok.

Az egér kezelése teljesen szubjektív, de semmi hátránya nincs annak, ha valaki rántja az egeret. Sokkal könnyebb konzisztensen 12 cm-t rántani, mint 1,178 cm-t mozdítani - ennek oka az egyszeri emberi motoros-funkciók.

"Ráadásul low sensivel állandóan emelgetni kell az egeret (ami ugye időveszteség) míg 1600 DPIvel a 20x20 centis padon szinte sose kell felemelni."

Skill kell és az az "időveszteség" gyakorlatilag redukálódik nullára. Csak ahhoz olyan szenzor is kell, ami bírja az ilyen sebességű mozgatást.

"Jah és Steelseries QcK egérpadnál jobb nincs hozzájuk, kb 5 egérpadom van és még vagy 3at teszteltem, 2700 Ftért nem csak ár / teljesítmény bajnok de abszolút bajnok is."

Én maradnék Everglide Titan / Allsop Raindrop GigaPad XL / Corepad C1 / Puretrak Talent / Artisan Hayate - Shidenkai-vonalon inkább. :>
QcK egy jó pad, olcsó, bár amit tényleg érdemes is venni (QcK+, QcK Heavy, esetleg Mass), az már nem annyira. Viszonylag hamar bekopik és veszít a csúszási faktorából. Tudom, mert volt többször is (sok más egyébbel egyetemben). Inkább azt mondanám, hogy egy amolyan univerzális megoldás, ami alá nem szabad menni.

Ár / teljesítmény bajnoknak meg meghírdetném az Allsop Raindrop-ot, mert kb. 3,5-4 ezer pénz (bár újonani beszerzése az utóbbi években már elég körülményes), felületre valahol az Everglide Titan és a QcK között van és 8 (!) évig húzta - és még állatul is néz ki.

Műanyag fronton fUnc 1030, ill. bármelyik variánsa, fémeknél Razer eXactMat. Üvegből az Icemat 2.0 / SS Ecperience I-1/2 gyakorlatilag elnyűhetetlen.

"De 1600 DPIn egyszerűen nem kell rángatni, anélkül is gyors a célzás mivel csak fele utat kell a kéznek megtennie az egérrel. (3.5 centi vs 7 centi)"

Kevered a szezont a fazonnal. A sensitivity-t a cpi-vel. Igazság szerint nem sok közük van egymáshoz, 8200 cpi-vel is beállítasz olyat, hogy 50 cm-en fordulsz 180 fokot (más kérdés, hogy mi lesz a végeredmény - bár az ég / plafon szép kék / repedezett :DDD), meg 400-zal is olyat, hogy 3 cm a 360 fok. Kinek mi a kényelmes, de a legtöbb jó aimer nem használ high sens-et, okkal.

High sens esetén profitálhatunk a magasabb szenzor-felbontásból, de ennek nagyon prózai okai vannak; kisebb elmozdítással több mintavételezési pont szolgál alapul a kurzor vezérléséhez. Ennek ellenére az 1800 feletti beállítások már high-sens esetén sem ajánlottak - mert egyszerűen csökken a precízitás, pixelek maradnak ki, etecera.
Összességében low-senshez a 400 is bőven-bőven tökéletes, high sens-re inkább 800, ill. 1000 cpi körüli felbontások a javallottak.

"G400 meg nem ugyanaz külsőre mint az MX500 volt?"

De, gyakorlatilag ugyanaz, az MX5xx és G400-vonal burkolat szabadon csere-berélhető.

"Mert akkor "ujjas" fogásra alkalmatlan, alakjánál és súlyánál fogva is. "Tenyeres" fogásra meg sokkal kényelmesebb pl. a DeatAdder."

Neked. A fogás, ill. az, hogy mi-hogy kényelmes, a lehető legszubjektívebb szempont. Függ attól, hogy mekkora a kezed, pontosan hogy fogod az egeret, milyen stílusban mozgatod (mm-es pöcörögtetés, emeléses söprés, stb.), hogy bírja a csuklód a súlyát.
Én tudtam claw-fingertip hybriddel fogni az MX5xx-eket vagy akár az MS IME 3.0-át is, más kérdés, hogy az RSI-m miatt (nekem ezek az egerek nagyon nehezek), ill. a pörgős játékstílusom miatt (low sens + medium / high accel --> nagyon csuklóigényes, folyamatos repozícionálás) nekem a pehelykönnyű és kisméretű egerek kellenek (pl. Razer Salmosa / Krait, MX300 / G1 / G100s).

"Amúgy az MX500 volt valaha a legjobb egér (nekem is volt) de remélem nem azt akarod mondani hogy az elmúlt 10 év semmilyen fejlődést nem hozott egerek terén?"

Megintcsak szubjektív. De MX500 tényleg top 5 egér of all-time - és még tartós is. 125 Hz-en elég gyenge a szenzor, de 500 Hz-en egy teljesen más egeret tartasz a kezedben - mert a 8 bites adatsáv miatt nem csak a válaszidő javul (8 ms -> 2 ms), hanem a perfect control is megnégyszereződik (1 m/s -> 3,91 m/s (!)).

A "fejlődés" sajnos nem ilyen egyszerű. Persze van néhány kivétel, ami érdemes arra, hogy az ember megvegye, de a trend inkább az, hogy néhány éve visszafelé haladunk és az ipar a csicsa, számháború meg a totál fölösleges "feature"-hegyek felé vette az irányt, hogy Vérbéluska apukája névnapkor leszurkolja azt a Deákot.

"Szerintem pontosan ez az oka annak hogy a "pro"-k a 30 ezer Ftos egereikkel is csak 800 DPI-n tolják"

A pro-knak 99%-ban nincsenek 30 ezer forintos karácsonyfa díszeik.
Quaker körökben a mai napig 400 / 450 cpi a legelterjedtebb, utána jön a 800. Elvétve 1000 és 1600 / 1800, de momentán nem tudok egy high skill játékosról sem, aki efelett használná az egerét. Az igazhitű quakerek mindig is törekedtek a funkcionalitásra (lsd. *cfg-k), nem véletlenül vagy szimplán heppből azok a beállításaik, amik.

Érdekesség-képpen itt egy lista, hogy ki-milyen egeret használ. Főleg pro-k, ill. néhány high skill player. Annyi update menne hozzá, hogy l1nkin pár hete már Ninox Aurora betamodellt használ.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Én meg, kérem ebbe a formába az M705 belsejét, mert a játékon túl is van ám élet!
(ha valaki ki akarna dobni egy ilyen "házat" szóljon, majd én belefaragom.)

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#29) zippofcy válasza WolfheartGR (#25) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Akkor most bajban leszel, ugyanis a Kana 800 cpi fölött hibázik." Gondolom gyors rántás esetén, mivel azzal szokták tesztelni az egereket. Aminek köze nincs a pontossághoz. 1600 DPIn 1-2 pixeles mozdítást nálam pontosan lekövet. Azért a saját tapasztalatomnak jobban hiszek mint a teszteknek ;]
Gyors rántást lehet nem bír. Soha egyik egeremmel se játszottam úgy.
A DeathAdder meg a legelső széria van nekem, arról írtam nem a 3.Gről. Azért írtam 1600 DPIt.
Lehet a rántást az sem bírja, a gyors rántás (nagy G) bírása meg a pontosság két külön dolog !

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#30) zippofcy válasza b. (#26) üzenetére


zippofcy
senior tag

"a DPI ( felbontás) és a sensy 2 különböző dolog" - 1600 vagy afeletti DPSt használva már túl gyors a pointer sebessége középső sensynél ahhoz hogy low sensiről beszéljünk az én fogalmaim szerint.

"Az általad említett razer egér nem lézeres egér. hanem infra, optikai ." - Kana optikai, razer optikai, G9 lézeres ... semmit nem számít a típusa az érzékelőnek, a minőségével ellentétben.

"ki régóta játszik az azt is tudja hogy a windosban NEM szabad az egér sebességét elmozdítani se negatív se pozitív irányba, (középen kell hagyni)" ezt az előző hozzászólónak írtad gondolom (6-os sebesség) mert én sose írtam hogy elállítottam volna 5-ről.

"A kana pedig szerintem az egyik legrosszabb érzékelővel megáldott hypeolt gamer egér, a lehető legrosszabb példát hoztad fel." - Kana S-em van, gyors rántást nem néztem rajta de apró mozdításokat 1600 DPIn tökéletesen lekövet, ahogy a DA 1600-on és a G9 2800-on.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#31) Locutus


Locutus
veterán

Nem akartok az MS-3ról beszélgetni esetleg? :U Ja hogy az egyikőtöknek sincs...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) b. válasza zippofcy (#30) üzenetére


b.
félisten

Hát most mit mondjak erre ha újra leírod a butaságokat? előtted lévő hozzászólásba [oWn]f4te pontosan leírt ezekre a kijelentéseidre mindent. Olvasd el lassan és próbáld értelmezni.Hangsúlyozom hogy a felbontás és Sensy 2 KÜLÖNBÖZŐ dolog egy játékban, az pedig hogy az érzékelő nem számít egy egérben... .inkább ne feszegessük mert ez kb olyan mintha azt írnád hogy nem számít hogy egy kocsiban milyen motor van.

Az utolsó részére a kijelentésedre pedig azt tudom mondani hogy örülök hogy te megtaláltad a megfelelő egeret a saját stílusodhoz, és sikerül is ahhoz bekalibrálnod.Ettől függetlenül az általánosan használt egértesztekben ahol éppen a sensor gyengeségeit próbálják kideríteni az egér sokat hibázik és jócskán a középmezőny alján mozog.Hihetetlen de egy jobb A4tech egér optikai érzékelője szélsőséges helyzetekben állva hagyja.
Te igényeidet kiszolgálja és ez a lényeg a többi számadattal pedig nem kell törődni, Ezzel sokan vannak így, csak annyi a problémám hogy akit esetleg komolyan érdekel a téma és most tapogatózik azt felesleges félrevezetni olyan adatokkal amik nem igazak és nem jók.( pl Sens/ DPI párosítás , stb.)

Locutus : Nekem van, bontatlan csomagolású ereklye :).

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) WolfheartGR válasza zippofcy (#29) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Van köze a pontossághoz, nem is kevés. A legtöbb szenzor nem bírja az ilyen terhelést. Ez nem G terhelés. Hanem malfunction rate. High sensen nem igazán számít. Ahogy a pos/neg accel is kevésbé. Ellenben a jitter jobban fáj.
A windows csúszka középen a 6. rovátkán van. Nem az ötödiken. [link].
Az első széria a DA-ból nem 1800cpi-s volt? :F

Mellesleg én sem nagyon hiszek senkinek. Csak annak megvan az ára).

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#34) b. válasza WolfheartGR (#33) üzenetére


b.
félisten

:C :C

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) bali93


bali93
tag

Nem rossz a rágcsáló, de én megleszek még egy darabig az A4tech-es X7-emmel. :)

(#36) zippofcy válasza WolfheartGR (#33) üzenetére


zippofcy
senior tag

"A legtöbb szenzor nem bírja az ilyen terhelést." - milyen terhelést?
Mondom hogy az 1-2 pixelnyi mozdítást is tökéletesen leköveti vagyis pontos.
"High sensen nem igazán számít." - mi neked a high sens? Win csúszka középen + 1600 DPI már high?
Mert ha igen akkor pont a fordítottja igaz mint amit mondtál, vagyis hogy nem pontos a Kana.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#37) zippofcy válasza b. (#32) üzenetére


zippofcy
senior tag

".Hangsúlyozom hogy a felbontás és Sensy 2 KÜLÖNBÖZŐ dolog egy játékban"

1. hívd DPSnek ne felbontásnak mert így félreérthető, mint az hogy a "low sensi-s játékos"
2. mikor mondtam hogy ugyanaz??
3. low sensis játkosnak azt hívják ha lassú pointersebességgel játszik vki. Pl. 800 DPIs egérrel, windowsban a sensy-t 5-re állítva = low sensis játékos. Nem én neveztem el így, szerintem ez is iszonyat pongyola mert ugyanez a 800 DPIs egér felhúzva a win sensi-t 8-ra már nem "low sensi"-s. DE a DPIt megduplázva SEM az. Pedig a sensibility-t nem vette feljebb !
Vagyis összefügg a DPI meg a sensi. Nem is lehet másképp mivel mindkettő a pointer sebességére hat.
Viszont egy 1600 DPIs egér 5-ös win sensi-vel már nem "low sensi"-s. Szóval épp hogy összefüggnek és tök mind1 hogy windowsban vagy a játékban állítod a sensi-t, egy "low sensi"-s játékos se játszik 1600 DPIn de a sensi-t 1-re állítva (winben vagy játékban). Valszeg azért mert azokat a gyors rántásokat amik a 10 centis "egérút"hoz kellenek egy egér se bírja 800 DPI felett. Vagyis számára pl. a Kana pontatlan.
De ha vki nem 10 hanem 4 centis "egérutakkal" tolja (vagyis nem "low sensi-s játékos) annak pontos lesz ugyanaz az egér 1600 DPIn mert nem kell rángatnia. Vagyis számára a Kana pontos lesz mert 1-2 pixelnyi apró mozdítást pontosan lekövet.

Nekem azon a DPIn válik pontatlanná egy egér ahol az 1-2 pixelnyi mozdítást 5-ös windows sensivel már nem
tudja lekövetni. A pointer nem mozdul arrébb vagy 1-2 pixel helyett 3-4-et mozdul. Ilyen a G9 2800 DPI felett vagy a Kana a duplázott, 3200 DPIjén.
De részemről befejeztem mert látom nem érted amit magyarázok ;]
Remélhetőleg van aki megértette hogy a pontosságot én nem arra értem mikor a gyors mozdítást nem tudja lekövetni az egér (mert nem low sensi-vel játszva ilyenekre nincs is szükség) hanem azt mikor az aprót.

Szal aki low sensi-vel játszik annak nem az általam ajánlott egerek az ár / teljesítmény bajnokok hanem vmi 10 éves fejlesztés. A többieknek viszont igenis azok :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#38) WolfheartGR válasza zippofcy (#36) üzenetére


WolfheartGR
őstag

1600CPI (helyesen ugye) Windows csúszka középen, ami a 6. rovátka az bizony eléggé high. A másik hszemben volt egy olyan, hogy link. arra kattints már rá pls. Ilyen helyes pirosan is van írva meg link is. Segítek ERRE gondolok.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39) haddent


haddent
addikt

Csak nekem tűnik egy "ócsósított", de drága Mionix Naos koppintásnak?

(#40) b. válasza zippofcy (#37) üzenetére


b.
félisten

De értsd már meg hogy az sensyt egy játékban NEM a Windowsban kalibrálod hanem a játékban érted?tegyük fel 800 DPI felbontás és az egér sensy a JÁTÉKBAN low sensnél mondjuk 0.85 High sensnél pedig 2.4. érted?Közben a win egérsebbességét végig középen, gyári értéken hagyod. Nem a felbontás növelésével emeled a mutató vagy célkereszt sebességét egy játékban sem, ha így csinálod akkor nagyon félre vagy tájékoztatva.
Ez alól néhány kivétel van mint példáula Sniper Enemy Territoriban, ahol sokan az egérben 2 profilt tárolnak az egyik kifejezetten sniperezéshez van beállítva, a függőleges irányú elmozdítás csökkentésére, illletve a felrántás gyors kalibrálásához.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Locutus válasza haddent (#39) üzenetére


Locutus
veterán

Próbáld ki mind a kettőt, utána a mionix fog olcsó kacatnak tűnni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42) WolfheartGR válasza Locutus (#41) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az könnyen lehet, ugyanis a mio egy drága kacat. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#43) der medve


der medve
csendes tag

Régebben egy Steelseries Qck-t használtam nagyjából 7 évet, és semmi baja nem volt, pedig beleöltem pár ezer óra Lineage / Cod / Cs hármast :)

A medve.. az durva!

(#44) FMarci


FMarci
csendes tag

"Az egér a számítógéppel akár 1000 Hz-es frekvencián is kommunikálhat.."
Tetszetos. :))

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#45) tibi72


tibi72
aktív tag

Ha vezeték nélküli lene akkor még jo is lene !

(#46) haddent válasza tibi72 (#45) üzenetére


haddent
addikt

Ezt remélem csak valami ócska trollkodós viccnek szántad :DDD

#42 WolfheartGR Őőő.. nem egészen értem miért, meg az összesben (3 féle) megfelelő, korrekt szenzor van az árához képest (és amúgy is jó, nem csak ahhoz képest..), a kábel, csati, felszerelés tökéletes, az ergonómía pedig megszólalásig hasonlít erre, és az volt előbb :U

[ Szerkesztve ]

(#47) WolfheartGR válasza haddent (#46) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nézz utána. Nemcsak a szenzor számít, hanem az fw-is. A szenzor egy jó alapot ad. Aköré illik egy terméket felépíteni.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#48) WolfheartGR válasza haddent (#46) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Amúgy meg a Steelseries Ikari volt előbb. :P ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.