Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -Skylake- válasza #03412736 (#100) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert beszelunk 20TB-rol ? Nemhogy naponta, 10 evente sem ir ennyit egy win, hagyjuk mar a hulyeseget ha lehet kerni... Teljesen irrelevans, hogy 20TB felirasa mennyit gyilkol az SSD-n, szo sincs ilyesmirol. A legotvarabb 8ezres kingston ssd se fog soha tonkremenni azert, mert rendszermuveleteket ir...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#102) BiP válasza #03412736 (#100) üzenetére


BiP
nagyúr

Ugorjunk. Szerintem ide a fórumban többet írtál eddig emiatt, mint a Win10 az SSDre ezalatt. ;] :P

(#103) CPT.Pirk válasza #03412736 (#100) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondold már végig... Emberek többsége már SSD-s gépen használja a W10-et. Mégsem megy nekik tönkre félévente az ssd... Vajon miért? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#104) BiP válasza CPT.Pirk (#103) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert őket/minket már elraboltak és agymostak a gyíkemberek, ezért nem vesszük észre, hogy az SSD-nk már rég halott.

[ Szerkesztve ]

(#105) ribizly válasza #03412736 (#100) üzenetére


ribizly
veterán

Véletlenül nem a power LED-et kötötted be szépen a HDD LED helyére? :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#106) BiP válasza ribizly (#105) üzenetére


BiP
nagyúr

Sőt, én a karácsonyfára is gyanakszom, hogy jelentést küld a Microsoftnak, hogy milyen dobozok vannak a fa alatt, miket énekelünk, stb.

(#107) Syl válasza BiP (#106) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez csak Windows 10-et futtató karácsonyfára igaz :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#108) Dr. Akula válasza #03412736 (#91) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az emberek már rég nem a HDD LED-re hegyezik a hegyeznivalójukat. 1. Már nincs is a házon, 2. olvasásra is világít, attól meg nem használódik el az SSD, 3. amúgy se világít többet mint HDD-vel. Most minket akarsz meggyőzni arról hogy szar az SSD, vagy magadat hogy miért ne vegyél egyet?

[ Szerkesztve ]

(#109) Precorus válasza #03412736 (#100) üzenetére


Precorus
tag

Legyen, hát fejből hülyeséget mondtam.
Azért kíváncsiságból leszedtem a HDSentinelt.

Amin van 7,95TB írás, az ment eleinte egyedül, majd lett mellé a másik, és most raid0-ban vannak. Rendszer, aktív torrentezés, játékok, minden ezeken van, nem használok se külső cumókat, se nas-t. Onedrive, mega.nz van backup-ra.

Nézegettem a linkelt oldalon a teszteket, a legrosszabb szereplő is több száz TB írást volt képes elviselni, mielőtt jöttek a bad sectorok, és PB tartományban mozogtunk, mikor meghalt.
Tekintve hogy aktívan torrentezek, és a kettőre ~1 év alatt 13 TB-ot írtam, ez azt jelenti, hogy 20 év alatt lesz rajta ~260 TB írás.
A mondandóm lényegét tartom: a vezérlő előbb fog kipurcanni, mint hogy a túl sok írt mennyiség miatt haljon le egy SSD.(általános használatkor!)

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#110) djyuri


djyuri
őstag

Ledes témára

Voltam olyan rest,hogy kipróbáltam pár felállást.

HDD
Minél kevesebb ram van a gépben, annál többet tekeri a fő tárolót. 16GB-nál már elenyésző.
2GB-nál abba se hagyja. 4GB-nál mondhatni folyamatosan villog,de egyszer sem pihen meg.

SSD
Nyilván sokkal kevesebbet látni a ledet,mert másfél nagyságrenddel hamarabb végez a művelettel.
De 2 és 4GB-nál biza egy nagyságrenddel többet ír az SSD-re,mint 6 vagy 8 felett.

Szoftver része
Ha rátelepítünk valami gagyibb vírusirtót a gépre, pölö NOD32, akkor az ugye minden bekapcsolásnál végig"tekeri" a fő tárolót és menet közben is fokozza "saját szemmérzékkel nézve" duplájára a led működését.

Kis help:
Ha a kezdeti betöltést gyorsítani akarod,mert pölö valami ótvar core2duo géped van vagy nulladik generációs Í-mínusz 3-ad és HDD-d, akkor Startmenü-->vezérlőpult-->(tedd át kategória nézetre) hardver és hang --> energiabeállítosok -->"kiválasztani a bekapcsoló gomb funkcióját" --> "a jelenleg nem elérhető beállítások módosítása" --> és tedd be a pipát a Gyors indítás bekapcsolása elemre.

Irodai gépeken alap.... A köbö 15-25 perc teljes betöltési időt leredukálja 5 perc alá is akár HDD-vel.

Ha érdekel mi a gyorsíndítás, akkor olvass utána. Lényegében az,hogy a windows10 nem tölti újra be az összes pölö drivert ha ki és bekapcsolod a gépet, hanem a korábbi, esetleg hibásan működőt fogja vissza tölteni. Újraindítás esetén viszont mindig frissen tölti be a windows10 a dolgokat. Ezért írja Neked is a win10 a kikapcsológombnál,hogy frissítés-újraindítás. Korábbi OS-eknél ott van a frissítés-leállítás is.

Remélem hozzáadtam valamit a témához :D :DD

(#112) djyuri válasza #03412736 (#111) üzenetére


djyuri
őstag

Kíváncsi voltam és most leállási időszak volt. Volt "kicsi" időm. Persze párhuzamosan mentek a gépek néhány perc eltéréssel. Persze a HDD -- SSD között majd negyed nap eltéréssel :DD

Ezek egyike se volt virtuális gép. Sry De úgy vélem,hogy ahogy nálam történik, a virtuális gépben is rendes bekapcsolás/betöltés is végbe megy, szóval nem hibernálódik a virtualizált OS. Szóval az elérhető menü mindenképp segíteni fog.

A többlet swap pedig a két OS egyszerre futása miatt van nálam is virtualizálás esetén. Hisz a virtualizált gépnek is ki kell írnia vinyóra az eseményeket.

Többet ebben sajna nem tudok hozzá tenni :( sry :(

(#114) -Skylake- válasza #03412736 (#111) üzenetére


-Skylake-
addikt

Teljesseggel menthetetlen eset vagy. Tipikus peldaja annak amikor a vegtelen tudatlansag hatartalan kitartassal parosul. Gyilkos kombinacio.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#115) Jesus_Shaves válasza #03412736 (#111) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Tehát egy - valószínűleg szanaszét fragmentált - merevlemezen futó virtuális gép, ami gondolom elég ramot sem kap, tehát swap-el mint a nemnormális, folyamatosan cseszteti a lemezt? Ki hitte volna :U

[ Szerkesztve ]

(#116) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy elvesztettem a windows 10 telepítőkódomat. Ha újat vásárolnék akkor azt tudnám használni a gépemre vagy alaplapcsere??

(#117) ribizly válasza oneak7 (#116) üzenetére


ribizly
veterán

Végy retail-t (~3500,- körül kapható) amit hozzákötsz digitális license-ként a MS-es account-odhoz és onnantól hordozható akár alaplapok / gépk között. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#118) oneak7 válasza ribizly (#117) üzenetére


oneak7
tag

Tehát sima 10 pro-t amit boltba vennék azt nem is tudnám használni?

(#119) ribizly válasza oneak7 (#118) üzenetére


ribizly
veterán

Elvileg a Pro tudtommal retail és digitalizálható.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#120) hunluki válasza oneak7 (#116) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha aktiválva volt a gépeden akkor elvileg újratelepíted, nem adsz meg kódot és aktiválódni fog az első winupdate után.
Ha másik gépre akarod tenni akkor MS support, számlát előásod és az alapján próbálsz keríteni tőlük kódot.

Vaaagy felmész ebay-re és veszel ~1k huf körül egy kódot ami szürke és nem ajánlott és bármikor deaktiválhatják és nem hivatalos... de működik.

(#121) E.Kaufmann válasza moleculez (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezért nem kell kikapcsolni az UAC-t vagy telibesz@rni, amit ír, esetleg minden vackot telepíteni, ami szerencsére MacOS-re kevesebb van. Valamint lehe , hogy tényleg jobb a MacOS telepítő alrendszere, míg a picipuha még most is tapogatózik, mert ugye a Store van de minek, a WinGet meg még terv és lehet csak a Server Core miatt próbálgatják.
Én láttam sok céges gépet Win10-el, még a féléves nagy upgrade-ket is túlélik, igaz késleltetve jön rájuk, és néha valóban be tudnak lassulni, de SSD és takarítgatás mellett ez nem jelentős.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.