Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

A Microsoftnál még mindig nem érzik, hogy igénytelenség 4-5 féle dizájnelvet használni ugyanazon a felületen? Hogy néznek ki azok az ikonok? Ráadásul mindegyik saját.

(#2) Gargouille


Gargouille
őstag

Azért remélem egyszer majd nem csak elkezdenek mindent, hanem be is fejezik. Végre kb nyugvópontra került a startmenü kérdése épp ideje ismét széttúrni. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#3) IO.sys


IO.sys
őstag

A felhőből helyreállítás már van, nem? DISM /Online ...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Hmmm, az MS feltalálta a meleg vizet? Épöl gépek ezt már sok éve tudják.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Gargouille válasza Syl (#4) üzenetére


Gargouille
őstag

Más rendszer, más fícsörök. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) kisbalázs


kisbalázs
tag

Nem igazán értem miért nem adják meg a lehetőséget hogy a régi fajta (win7 és korábbi) Start menüt használjam? Öreg vagyok és nekem az vált be.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#7) johnny6.d válasza kisbalázs (#6) üzenetére


johnny6.d
tag

Start menü régi formában

[ Szerkesztve ]

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#8) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi ez? Gnome3 csak undi flat verzióban? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Gargouille válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem például a flat design tetszik, de amúgy elég áttekinthetetlen a 10 startmenüje a korábbi verziókhoz képest.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) djyuri


djyuri
őstag

A felhőre:

Hmm... Azért az elgondolkodtató lehet, hogy a még éppen a halála előtt hozzám kerülő windóóóz pár klikkeléssel DÁTUM, tehát egy korábban jó állapotot tükröző állapotba visszatenni.
De úgy gondolom félre értek itt valamit!
Ez most egy általam kiválasztott mentést tölt vissza online :F vagy egy a legfrissebb állapotú windows fájlrendszerrel ellátott és az én fájljaimat megtartó "nem tiszta" telepítést végez :F
"nem tiszta" --> értsd úgy,hogy nem sterilre formázás és újrahúzás.

Mindkét esetnek örülnék egyébként. Akkor is,ha csak 10%-ban tudnám használni,mert 90%-ban már halott OS-el rendelkező gépet kapok újrahúzás címszóval. Illetve a frissítés miatt végleg bedöglött OS-ek is menthetetlen állapotok ilyenkor.

(#11) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Véletlenül kiszivárgott mi? Szerintem így tesztelik az újítások fogadtatását, nem tartják oda az arcukat egy pofonért.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#12) MasterDeeJay

Én kiegyeznék azzal is hogy az updateket túlélje valahogy és ne kapcsolgassa ki a rendszervisszaállítást.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) sBc válasza Dave™ (#1) üzenetére


sBc
aktív tag

Nekem is szúrja a szemem, hogy nem egységesek ikonok már windowson belül sem, nem hogy külső alkalmazásoknál. (monokróm vs. színes)
Anno fluent design is elindult de megtorpant. Mai napig nem értem miért nem átlátszóbb a címsor az ablakoknak mint az edge-nél. (Talán mert UWP re épül az meg haldoklik)

[ Szerkesztve ]

(#14) Gdi válasza IO.sys (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Auu....

Hírhez:
Grat a netinst repóhoz.

De kb ez is annyira lesz "friss", mint a mediacreatoros image?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) djyuri válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


djyuri
őstag

Milyen szép álom :U

(#16) IO.sys válasza IO.sys (#3) üzenetére


IO.sys
őstag

Na megint elég kevesen vannak, akik párbeszédbe elegyednének, inkább csak kisírni jönnek a legtöbben a bánatukat.

Ez már nem egy meglévő ficsör?
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Hm?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a microsoft legnagyobb bukása az volt az elmúlt hosszabb időszakban, mikor félig lemásolta a gnome-ot a w8-ban.
redmondban soha nem tanulnak semmiből...

a felhőből való visszaállításról meg megkérdezném: mikor fogják átnevezni a setup.exe-t apt-get.exe-re?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"Ami rögtön látszik,..."

Ami rogton latszik az megint az, hogy az apple-on kivul minden mas gyarto keptelen arra a latszolag lehetetlen feladatra, hogy egy tetves icon packet egysegesen megrajzoljon es megrajzoltasson. Egyszeruen mar nem tudom elhinni, hogy ez ennyire nehez legyen, hogy az ms-nek 40 eve, a linuxnak az univerzum kezdete ota , a droidnak meg a droid kezdete ota nem megy. Botranyos, de teljesen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) bobalazs válasza -Skylake- (#18) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Írtam a visszajelzésbe is hogy gyárilag lehetne a megszokott agyonhasznált fekete ill. fehér egér kurzor helyett valami alternatíva.

(#20) ddekany válasza -Skylake- (#18) üzenetére


ddekany
veterán

A káoszt az is segíti, hogy pár éventkét újraálmodják a dizájnt. Hogy az MS sz*rik bele, az egy dolog. De így hogyan követnék ezt le az alkalmazás fejlesztők? Egyáltalán tudják még mit kéne követni? És általában az ember nem a vezérlőpultot nézi, hanem vmi alkalmazást. A kényszer, hogy mindíg valami új kell ami még nem volt, csodás hatással van a használhatóságra is. Pl. kitalálták ezt, hogy minden ikon legyen egyszínű. Tegyük fel, hogy az dögösebben néz ki (ízlések is és pofonok), OK. Csak épp színek nélkül lényegesen nehezebb 50 ikon közt kiszúrni, amit keresel. Sok ilyen van még... mert mindíg kell új dizájn, minden más másodlagos.

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Ezeket azok a tesztelők vették észre, akik 32 bites operációs rendszert használnak"

Akkor túl sok észrevevő nem lehetett. :) Már drivert se írnak 32 bitre, azon is csodálkozom hogy egyáltalán kiadtak 32 bitest a Win10-ből. Amennyire küzdenek a többi oldschool Windows ellen, lapátolják át az embereket az újra, erre ott is odaadják nekik a 32 bit onlyt. A logikát nem nagyon értem.

(#22) Dr. Akula válasza bambano (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És a kékhalált double panicra...

(#23) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Undi? Teljesen jó az. Már herótom volt a kamu 3D-től ami az előző Windowsokban is volt. Szerintem sokkal normálisabb hogy nem akarják másnak láttatni mint ami.

(#24) CanceRed válasza Dave™ (#1) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Így van, ráadásul primitív a felület és agyon van bonyolítva a beállítási lehetőségek felesleges tárháza. Egy WIN10 telepítés után minimum fél óra a sok felesleges f@szságot kikapcsolgatni. :W

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Nemhogy felhőből, offline pendriveból lenne kedves helyreállítani magát?!
Mertha valami összeakad, ott qrwaélet, hogy semmit nem javít ki semmilyen tool, csak nullára gyalulás, újratelepítés segít.
A designt azt már elengedtem W10 óta.
Ha most azt írom, hogy azonos használat mellett a macos-t egy év alatt egyszer sem raktam újra, míg a W10 évente 2x, plusz ismerősök gépe, akkor remélem nem számít flamenek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) Kékes525 válasza IO.sys (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a parancs az adott verziót állítja vissza. A cikk szerint pedig a legújabbal is visszaállíthatja. Szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Dave™ válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Linux mondjuk nem gyártó, de pont Linux fronton lehet nagyon könnyen egységes icon packet találni. A KDE saját Breeze csomagja, vagy a sok disztribúción használt és utólag mindenre elérhető Papirus is kiváló példák erre:

Breeze:

Papirus:

Dr. Akula:

Most is van jó pár kamu 3D ikon W10 alatt, izometrikus vackok a 90-es évekből.

(#28) kisbalázs válasza johnny6.d (#7) üzenetére


kisbalázs
tag

Mármint külső alkalmazás nélkül értettem.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#29) Zotya84 válasza IO.sys (#16) üzenetére


Zotya84
őstag

Én azért megnézem, ahogy a PE-környezetben megtalálható, szinte semmire sem jó parancssorban sikerül illesztőprogramok nélkül hálózatra menned, hogy netről telepítsd újra a rendszert. Merthogy ez arról szól, hogy nem kell hozzá az image-nek online lennie. De csak pont ez hiányzik ebből a cikkből: mármint hogy nem csak helyreállítás, hanem telepítés is működhet minden mindenféle offline telepítő nélkül, ahogy almáéknál.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) Chaser válasza moleculez (#25) üzenetére


Chaser
titán

megelőztél ( :
először lemezes/pendriveos helyreállítást oldják meg, így a felhővel lesz még egy megoldás, ami v működik, v nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) hunluki válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem KDE start menüje ugrott be elsőre :D

(#32) CPT.Pirk válasza hunluki (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig arra nem is hasonlít. Mondjuk ha valamit lemásolnak, akkor inkább azt kellene a Gnome3 helyett. ;]

Dr. Akula: ízlés kérdése. Nekem az se tetszett, hogy miután a W8 behozta ezt a lapos, szögletes kinézetet, utána pl. a Gmail is lekövette... Számomra ezek nem "letisztulást", hanem visszalépést jelentettek megjelenés terén.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) BiP


BiP
nagyúr

Én hiába raktam fel, bem sikerült elővarázsolnom az új menüt.

Az onlone újratelepítéssel meg úgy vagyok, hogy jó dolog (pl. Lumia telefonon baromi jól működött), de nem lenne baj, ha ez offline is működne rendesen.

(#34) Lauda válasza moleculez (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Épp ma héten próbáltam, ssd - ről ssd-re másfél perc alatt visszalövi a mentést a macrium. Szerintem ebbe a windows helyreállítja magát akárhonnan is dologba nem kellene sokat belegondolni. Tökmindegy honnan állítja magát vissza, ha maga a megvalósítás egy hulladék, legalábbis sok jót nem olvastam róla eddig.

(#35) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Az a start menü, te jó ég... van itt minden: winxp, win7, win8(.1) hagyaték. Gondolom ezek skálázódni sem hajlandóak, szóval jó kis pacákat kap az ember hidpi kijelzőkön (lást vezérlőpult, sz.gép kezelés, stb.).
Mondanám, hogy ez csak béta, meg nem végleges, de egyszerűen túl ronda ahhoz, hogy ne kerüljön bele az éles rendszerbe ;]
A felhős dologból meg nekem leginkább az jön le, hogy mivel képtelenek megoldani a frissítési problémákat, inkább benyomnak egy ilyen funkciót. "Ha már mi nem tudunk mit kezdeni vele, majd a user megoldja magának.."

(#36) ribizly


ribizly
veterán

Várjuk ki a végét. Eddig a csempéket (aminek megvolt a maga oka) leszámítva szerintem nem nyúltak annyira mellé.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) VIC20


VIC20
őstag

Ez még a mostaninál is ocsmányabb, ez pedig nagy szó...

(#39) Chaser válasza ribizly (#36) üzenetére


Chaser
titán

szted, mások szerint meg igen ;]
ha nem lenne a classic shell, még tesztelgetni sem raktam volna fel a 10-est

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Precorus válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


Precorus
tag

A kinézetet nem vitatom, a "letisztult" elég "gyatra" lett.
A start-menü funkció viszont szerintem a 8.1-ben lett a legjobb. Csinálhatsz ikon group-ot, úgy nevezed el ahogy akarod, azt raksz ki amit akarsz, még méretezheted is. Nálam végre nem az asztalra kellett kipakolni a dolgokat, hanem egy kattintással elértem mindent. Ez xp-nél úgy ment, hogy start->valami oldalsáv cucc->játék mappája->játék.exe
Most megvagyok egy start->játék.exe -ből, két(!) kattintással. Úgy hogy a háttér, végre nem ikonok által eltakart akármi, hanem az, ami: háttérkép.
Most hogyha már meg is szokták az emberek(kb), meg van helyette "rendes" start menü is, 20-30 évre igazán meghagyhatnák.
Olyan, mintha 10 éve a microsoft tinédzserként viselkedne, aki a helyét keresi a világban. Csak qvára nem találja ;] :((( :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#41) CPT.Pirk válasza Precorus (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt a Windowst skippeltem, mert nagyon nem jött be a 7 után. A 10 is csak akkor került fel, mikor egy hibás sata kábel kinyírta a 7-em partícióját... :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) olymind1 válasza johnny6.d (#7) üzenetére


olymind1
senior tag

Ingyenes, teljesen jól működő és konfigurálható alternatíva: OpenShell

(#43) Gdi válasza IO.sys (#16) üzenetére


Gdi
senior tag

Sorry, azt hittem csak poénkodsz.

Nem. Az "Online" kapcsoló a helyi, telepített rendeszerképre vonatkozik (szóval ami éppen "fut"). Nem a net-online felhőre utal.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#44) Precorus válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


Precorus
tag

Ironikus módon, én pont a 10-et akartam használni(dreamspark diáklicencet kaptunk, azóta is minden winem legálisan aktivált). Még talán egy-1,5 évvel a kiadása után, mikor már kb elmúlt a bugos időszak.
Laptopra rakom fel, minden jó, akkor kéne egy daemon tools. Fogta és a gyári(!) oldalról leszedett exe szétdobálta a start menü csempéit.(ami egész addig jól működött). Illetve ahogy ki akarta automata tűzni, akkor lehetett probléma....
Amúgy laposra valami chipset driver error is volt, mert az odd bay helyére berakott hdd-t nem volt képes kezelni, rendszeresen parkoltatta a fejet, mikor filmet néztem/zenét hallgattam róla...
Azóta most az első w10 amit használok, a surface3-omon van, az még nem hányta össze magát semmi miatt. Cserébe ecc-re 4-5 óra volt az alaphelyzetbe állítás.

Amúgy sokaknak nem jött be a 8.1. Csak pl funkionalitásra tök jó, és még a vezérlőpultot sem szedték szét, erre mindenki átugorja és panaszkodik az ilyenek miatt a w10-re :F :DDD
Az fix hogy amíg kiterjesztett support van 8.1-re 2023-ig, addig én nem váltok sehová :C

Könyvtár == Old-school Netflix

(#45) BiP válasza Precorus (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Én csak a 8-at skippelem, a 8.1 szerintem jó lett. Win7 helyett baromi jó pótlék oda, ahova a 10 már lassú lenne. Megy rá azonnal egy Classic Shell vagy StartisBack, és minden szép, minden jó.

A Win10 Start menüje jól ötvözte a Win7-es menüt a csempékkel, kár, hogy az RS2 után elcseszték azzal, hogy a feliratokat ikonokra cserélték a baloldali sávban.

Az ikonkavalkád meg mindig is nagy furcsasága volt a Windows-oknak. Kb. Minden kiadáshoz csináltak új ikonokat, de közben meghagyták a régieket is (még Win3.1-esek is vannak a rendszerben), jól keverednek.
Nem bírnak egy egységes dizájnelvet végigvinni, mindig váltanak, mielőtt elterjedne.
De ugyanezt csinálják a fejlesztőkörnyezetekkel/store-ral. Mire elkezd terjedni, elkezdik használni, már van egy új.

[ Szerkesztve ]

(#46) Aethel válasza olymind1 (#42) üzenetére


Aethel
aktív tag

Vao, köszi! Ez nagyon király! :R

(#47) -Skylake- válasza BiP (#45) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én csak a 8-at skippelem, a 8.1 szerintem jó lett. Win7 helyett baromi jó pótlék oda, ahova a 10 már lassú lenne.

Megalol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) Predatorr


Predatorr
őstag

Hogyan lehet 18947-es kiadású tesztcsomag 2019-ben? Verzió az szerintem.
Amúgy majd pont feltöltöm a rendszeremet felhőbe, aztán meg ki tudja, mivel megspékelve vissza. Elég nekem a keresőkönyvtáraik helyett is mindent máshová mentenem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#50) BiP válasza -Skylake- (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem akarlak kiábrándítani, de itthon/a családban van olyan core2-es gép, amin a 10 már nagyon lassú volt, (a legfrissebb verzió lehet, hogy fel sem menne már) és a 7 helyett inkább a frissebb, "kiszanáltabb" 8.1-et raktam fel, ami már használható sebességgel ment. Sandy Bridge-es notira is jobb választásnak bizonyult,
Ill. olyan gépekre is 8.1 ment, (idősebb családtagoknak), akiknek nem kezdtem el magyarázni, miért is jobb a 10, neki nem lenne az, miért tanuljon meg egy új kinézetet, inkább feltettem egy Win7 skines start Menüs 8.1-et, mindenki örül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.