Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

S akkor offline nem is tudsz játszani. Nothx. :N

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Lassú nettel rendelkezők meg kilőve? :D
Vagy minden Boxot közvetlenül a szerverhez kötnek majd kábelekkel? :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) #52588800


#52588800
törölt tag

Szokásos MS agymenés. Rakjanak bele egy 2 vagy 4TB -os HDD -t akkor.

(#4) azbest


azbest
félisten

a végén rájönnek, hogy a 100GB 90%-a videó, amit lehet streamelni is. Persze úgy már csak 10GB adatot jelent, mert streamelésnél normális, hogy szénné van tömörítve, de azt akár rá is tehetnék a lemezre olyan minőségben. Fából vaskarika, a végén csupán a nem kalózok szivatására lyukadnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#5) #29810176 válasza azbest (#4) üzenetére


#29810176
törölt tag

Miért kalózok mit érnek xbox image-el

(#6) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

500gb-os konzoloknál is van 50-60gb-os játék. Ugyan ott vagy mint ebben az esetben. 2tb merevlemez és nincs gond a fejlesztéssel. Nem tudom mit kell itt túlbonyolítani a helyzetet.

(#7) anulu válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


anulu
félisten

tekintve, h már a Forza6-nál is az Azure számolta az AI-t, azt sem érte meg net nélkül tolni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) ripla válasza #52588800 (#3) üzenetére


ripla
őstag

Megtehetnék, de akkor hogyan adnák el a soron következő generációkat, érted. 2 terás verzió, 4 terás verzió, ezekkel mind-mind rengeteg pénzt le lehet majd húzni a sok agyatlanról.

(#9) PistiSan válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


PistiSan
addikt

Hát igen, a múltkor nem volt netünk, gondoltam nyomom egy kicsit az a ps-en a jétékot, digitális játékként volt meg, ami netes ellenőrzés nélkül nem volt hajlandó elindulni.
Szóval szépek ezek a netes megoldások, csak amint valami gond van, használhatatlan lesz az egész.
Ha igaz amit a hírben olvastam, akkor nem jósolok neki túl sok jövőt, inkább adják nagyobb hdd-vel, ha ez tényleg gondot jelent.
Szerintem a legtöbb ember nem játszik egyszerre 10 játékkal, az meg elfér simán az 1TB-os hdd-n.

(#10) Dilikutya válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

2017-ben nem hiszem, hogy az online jelenlét gondot kéne, hogy okozzon (feltételezve persze, hogy a szolgáltatás problémamentes). Ennek a netkapcsolatnak a sebessége már más kérdés, bár nem tudom, a főbb vásárlók régióiban milyen netek érhetők el, egy ilyen funkcióhoz szerintem elkél a legalább 100+ (de inkább 200-300) Mbit net. Vidéken szerintem az USA-ban sincs mindenhova behúzva az optika.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) #52588800 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


#52588800
törölt tag

USA net-átlagsebessége olyan 18-20mbit körül van.

(#12) b. válasza PistiSan (#9) üzenetére


b.
félisten

És kb elveszik a konzol " rakd be a lemezt és játssz " mivoltát lassan , a hardveres tuningolásról ne is beszéljünk. Sokan nem értik a Telefonok és a SWitch sikerét. Hát többek között ennek köszönhető...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Dilikutya válasza #52588800 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor annyi, mint itthon lehet. Az teljesen alkalmatlan erre a funkcióra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) awexco válasza #52588800 (#11) üzenetére


awexco
őstag

Azzal 100g -t lerántani se két perc ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#15) jerry311


jerry311
nagyúr

Kétlem, hogy 100GB-t forgalmat generálna letöltéskor. Tömörítés kiment a divatból?
Ha meg tényleg 100 GB a letöltés, akkor a HDD-n lesz több mint 100 GB a játék.

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

"A koncepció igen egyszerű, ugyanis arról van szó, hogy az adott gépen csak az lenne tárolva az adott játékból, amire szükség van, míg a maradék adat mehetne a felhőbe."

Magyarul egy csomó fölösleges, semmire nem való adattal vannak a játékok tele tömve?

Kinek mennyi amúgy a havi Fair usage adatkerete?

Illetve honnan tudja a rendszer, hogy mivel akarok majd játszani a játékon belül? Forza esetén melyik pálya, milyen autó, melyikhez férek hozzá- melyik accounttal, milyen AI szint ellen? vagy a töltő képernyőt majd órákig kell nézni? Akkor aztán adnak egy hatalmas pofont a csak bekapcsolod és játszol élménynek, amire midnig hivatkoznak, mint a konzol suprementuma a PC gaming felett.

[ Szerkesztve ]

(#17) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Már a Quantum Break, meg talán a Halo5 is 100GB-nál többet szedett le, nem érzem a problémát, pedig csak 500-as boxom van. Ja, meg rá van aggatva egy 640GB-os hdd.
Következő fejlesztésnek én mondjuk szivesen látnám, ha a box nem sajátítaná ki a teljes HDD-t amit rádugok, vagy megoldanák hogy pl NAS-on is használhasson tárterületet, ha az elég gyors...
Én pazarlásnak éreznék dedikáltan rádugni a box-ra mondjuk egy 3TB-os driveot, miközben a NAS-omban meg van kb 5TB. De tudom ez egyéni szociális probléma :D

(#18) b. válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


b.
félisten

Ez egy korrekt megoldás lenne amúgy.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Gabesz84 válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


Gabesz84
őstag

jaj, de reggel van h véletlenül magamnak válaszoltam...

Kopi31415:
szerintem cache jellegűen oldanák meg a dolgot, azaz ha sokat játszol a Forza 7-el, gyanús hogy az egész játék lenn lenne egyszercsak a boxodon, de mivel látja a rendszer hogy FM6-al már nem játszol, ezért szisztematikusan törölgetne belőle dolgokat, majd mikor megint előveszed, akkor várhatsz 10 percet mire újra letölti netről az adott tracket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) oriic válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Quantum Breaknel raadasul nem kotelezo a videokat letolteni, hanem streameli oket alapbol a rendszer.

Btw szerencsere nekem normal netem van, igy siman nem zavar ha egy jatek 50-100-150 GB.

Live-Die-Respawn

(#21) #82146048


#82146048
törölt tag

Azért ezt az interjút nem kéne még úgy kezelni, mintha kötelezővé akarnák tenni. Szerintem nem is fogja minden játék támogatni. Ha lesz is ilyen funkció, akkor is opcionális lesz (pont a gyenge netesek miatt), de felesleges mindig előhozni, hogy XY-nak fél megás mobilnete van, és jajj neki. Ez azoknak lesz hasznos, akiknek kellően gyors nete van. Akinek nincs, az vagy nem akar letölteni amúgy sem 100+ gigát (tehát lemezen veszi), vagy ráköt a konzolra egy külső vinyót.

(#9) PistiSan: A PS4 nem engedi elindítani a digitális játékokat net nélkül? Vagy ez ilyen Plusos játék?

(#22) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Akkor a "Betöltés" helyett a "Letöltés" ég bele a monitorba(tv-be) az MS jövőképében?.... :F

(#23) jerry311 válasza #82146048 (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Legutóbb amikor az MS kitalálta, hogy csak akkor lehet játszani, ha online a gép, akkor elég sokan panaszkodtak jogosan.
A leghangosabbak az amerikai katonák voltak. Áram, TV, Xbox, és játékok lemezen bármelyik bázison lehetnek, nem katonai célokra használható hálózat már kevésbé.

(#24) #06658560 válasza #82146048 (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha egy család több játékkal játszik rendszeresen, s így sűrűn kell törölni, tölteni, akkor bárhol gyorsan ki lehet futni a home internet feltételekből a túlzott adatforgalom miatt, ami meg vagy teljes korlátozással, vagy drasztikus lassítással jár. Pláne, ha mellette van netflix, vagy más hasonló szolgáltatás is.

(#25) gege547 válasza #06658560 (#24) üzenetére


gege547
tag

Melyik szolgáltatónál van korlátozva a home internet adatforgalom mértéke? Az biztos hogy azonnal megszüntetném a szerződést a szolgáltatóval amint be merné korlátozni a netem. Plusz feljelentést is tennék vásárló megtévesztése miatt mert kerek perec le van írva hogy korlátlan.

(#26) Dilikutya válasza gege547 (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindegyiknél. Ésszerű használatnak, vagy minek hívják. A mértékét nem tudom, nyilván az elérhető sebességek növekedésével ez is nőtt, meg egyre több a különféle szolgáltatások adatforgalma is. Jellemzően ez az adat régen is elég nagy volt. Nekem a Telekomnál az utolsó emlékem 200 GB az akkori előfizetésemen, azokból az időkből, amikor 4Mbit/0,5Mbit netem volt, és masszív film és játékletöltős időkben, megnyomva a karácsonyi szabadsággal sem ment 80-90 GB fölé az adatforgalmam. Úgy gondolom, a mindenkori limitet tényleg csak eszetlen töltögetéssel tudod elérni, amikor a többszörösét töltöd le annak, amit fizikailag képes vagy megnézni vagy végigjátszani.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) zzola válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


zzola
félisten

Van még valaki, aki offline használ konzolt 2017-ben?

(#28) Kendek válasza #82146048 (#21) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy account-nak lehet egy darab elsődleges és több másodlagos PS4-e. Előbbin levő játékai mennek teljesen offline is (kivéve ha játékon belül ezt nem engedi), utóbbin pedig indítás előtt egyszer online be kell jelentkezni, viszont utána enged egy óra offline játékot is. Ergo alapesetben a saját fiókoddal és gépeddel megy az offline játék.

<-ƘƘ->

(#29) #20844032


#20844032
törölt tag

Megfelelő háttérrel ez tökéletes megoldás nekem. Évek óta azon nyifogok, hogy gigabites internet mellett mi a reteknek tároljak én bármit lokálban? Végre valaki meghallgatott... :DDD

(#30) #06658560 válasza gege547 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondhatnád, aztán jól tompítanál arccal a sóderon, mikor mutatnák, mit is írtál alá, és mit nem olvastál el, mikor megkötötted.

(#31) #20844032


#20844032
törölt tag

(#32) XuChi


XuChi
addikt

A UPC-nél havi 300GB a korlàt, úgy tudom.

(#33) #82146048 válasza jerry311 (#23) üzenetére


#82146048
törölt tag

Pontosan ezért tartom kizártnak, hogy ezt a félig streamelős megoldást kötelezővé tennék a jövőben, pláne akkor, ha a Sony meg nem.

(#24) Kopi31415: Ebben az esetben teljesen jó megoldás a lemezes játék. A háromrétegű lemezekre 100GB adat fér, ebben a 4K textúrák is benne vannak (vagy ha mégis kell letölteni mellé, akkor is jóval kevesebbet). A játékok mérete nem fog csökkenni, csak nőni.

(#28) Kendek: Értem, köszi!

(#34) Kendek válasza XuChi (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az eléggé hihetetlen, eszméletlenül kevés. Én pl. nemrég húztam le majd' 4 TiB-nyi játékot PS-re, szép is lett volna ha hónapokig kellett volna várnom rá az amúgy korlátlan netemmel. 10 GiB-nyi napi adat az lényegében semmi, mikor egy jobb minőségű sorozatrész is van 3-4 GiB.

<-ƘƘ->

(#35) #06658560 válasza #82146048 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már ha kiadják teljes adatmennyiséggel lemezen. Ugyanis nem csak a vevőn múlik, hogy vesz meg valamit.

Két éves Verizon adatmennyiség használati figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#36) #82146048 válasza #06658560 (#35) üzenetére


#82146048
törölt tag

Ez innentől a kiadók dolga, sokat nem lehet tenni.

(#37) #52588800 válasza #20844032 (#31) üzenetére


#52588800
törölt tag

ÁSZF 3.1

(#38) nemlehet válasza #20844032 (#31) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó, tehát akkor van 1 szolgáltató ahol még ez a fair use sincs. De ahol nincs digi? Neked gigabited van, nálunk 25 megabit a max ami elérhető. Pedig 25.000 fős városban élek és nem szélén ahol már csak helyrajzi számot adnak. Neked nem probléma lerántani 100 gigákat, nekem az bizony jó pár óra.

De amúgy még csak nem is panaszképp mondom, mert amikor németországban éltem ott 5 megabit volt max kábelen és 80 GB-os havi korlát volt rá! Skóciában 15 megabit és 150 GB korlát. Mind a kettő kistelepülés, ahol mobilhálózat is alig van.

Nagyon kényelmes a panelból 2000 Ft/hó 1 gigabites diginet mellől okosnak lenni, de azért nem ez a jellemző. Ráadásul itthon a net sebessége és az elérhetősége a legjobbak között van a világon ergo ami itthon probléma a felhasználóknak az bizony máshol még inkább az.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) #52588800 válasza Kendek (#34) üzenetére


#52588800
törölt tag

5.2.1.1 Extrém használat

"A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az
egyéni Előfizető adatforgalma
egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget
meghaladja (extrém használat)."

"Ha az egyéni Előfizető forgalma meghaladja az extrém használatnak minősülő átvitt adatmennyiséget, akkor
a Szolgáltató az egyéni Előfizető szo
lgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az egyéni
Előfizető a szerződésszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történő felhívása esetén sem szünteti
meg, azaz adatforgalma az értesítést követő hónapban ismételten meghaladja a 300 Gigabyte
adatmennyiséget, a Szolgáltató a szerződést az
ÁSZF 12.3.3 pontjá
ban foglalt rendelkezéseinek
megfelelően felmondhatja."

(#40) #20844032 válasza #52588800 (#37) üzenetére


#20844032
törölt tag

3.1 A Szolgáltató által nyújtott előfizetői
szolgáltatás leírása
A Szolgáltató által nyújtott különböző szolgáltatások
tartalmát jelen ÁSZF A.-D. Mellékletei határozzák meg
részletesen.

Ez tényleg érdekes pont, de mit is kell itt látni? :)

(#41) #52588800 válasza #20844032 (#40) üzenetére


#52588800
törölt tag

3.1
A hálózat biztonságának, működőképességének akadályozása miatti korlátozás

Amennyiben a Szolgáltató által kezelt forgalmi adatok alapján megállapítható, hogy az
Előfizető az átlagos felhasználási szokásokhoz képest jelentős mennyiségű
elektronikus küldeményt vagy egyéb adatot (különös tekintettel kéretlen elektronikus
üzenetet – SPAM) továbbít, mely alkalmas a Szolgáltató, vagy a címzett által üzemeltetett
rendszerek működésének korlátozására, akadályozására vagy bárminemű
veszélyeztetésére (például mert az üzenet vírusos vagy egyéb kártékony programot
tartalmaz), úgy a Szolgáltató jogosult az általa nyújtott internet szolgáltatás igénybevételét
korlátozni.

Nincs konkrét adatkorlát, viszont ha ők úgy akarják, korlátozhatnak bármikor.

(#42) #20844032 válasza nemlehet (#38) üzenetére


#20844032
törölt tag

Idéznék a posztomból a gyengébb képességekkel bírók számára:
"Megfelelő háttérrel ez tökéletes megoldás nekem." Miért posztolnék én bárki más helyzetéről? Tudnom kéne róla? Kéne érdekeljen?
Érdekel vajon?

Sokkoló a hír, de a digi nem csak panelban van ám. :P

RareParrot: sőt, ha nem fizeted a díjat, le is kapcsolják az internetet! Ilyenmódon valóban nem beszélhetünk korlátlan szolgáltatásról! :DDD

Az ilyen jellegű szolgáltatás nyilván nem azoknak való, ahol valami fost adnak el drága pénzért internet gyanánt. Viszont ez az egész sirám állandóan csak a konzolok kapcsán jön elő, holott pécén a lemezes játék gyakorlatilag már nem is létezik, ha van is tok, az már csak kódot tartalmaz, de egyébként mindenki a digitális platformokról vásárol. Ami plán itthon tömegeknek egyenlő az enkórral. Egy ilyen megoldás annyiban más, hogy azért még el is lehet adni a játékot, ami konzolon azért rohadtjó, és nem csak egyszer kell letölteni a pakkot.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kendek válasza #52588800 (#39) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor azt hiszem, hogy ideje lesz nekik majd átgondolni ezt a korlátot (mondjuk egy nagyságrenddel), mert csak önmagában havi pár játékkal is át lehet majd lépni. És akkor hol van még a többi átlagos, főleg multimédiás dolog ami eszi a sávszélességet...

<-ƘƘ->

(#44) hulp01 válasza Dilikutya (#26) üzenetére


hulp01
senior tag

Nem tudom ez mikor volt, de 80-90 giga az 3-4 film. Egy bluray minőségű Trónok harca évad már bele se férne. Azért kíváncsi lennék mondjuk a Netflix vagy Amazon előfizetés forgalmára is. Jó, 700 megás filmekből embertelen mennyiséget lehet leszedni, de azt ki a tököm nézi full HD tv-n?

Ja, amúgy csak a GTA 5 volt vagy 70 giga (legálisan steamről, még mielőtt..:)

[ Szerkesztve ]

(#45) #52588800 válasza Kendek (#43) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ez holnap lép érvénybe, szóval ennyire gondolták át :DD

A legtöbb szolgáltató próbál szabadulni az "extrém" letöltőktől. Abban semmi üzlet nincs, ha az előfizetők 5% -a használja a hálózat 95% -át.

(#46) jerry311 válasza Kendek (#43) üzenetére


jerry311
nagyúr

A legtöbb szolgáltató nem foglalkozik a "tisztességes használat" fogalom alatt szabott korlátokkal olyan helyeken, ahol van kapacitás bőven.
Ahol kicsontozzák a "falu" gigabites uplinkjét, ott már igen.
Szolgáltatók alapvetően megengedők, ez inkább csak egy ilyen védd a segged bekezdés az ÁSzF-ekben.

(#44) hulp01
Bárki meg tud nézni egy 700 MB-os, jó tömörítési beállításokkal megáldott filmet, kivéve a(z U)HD-ba belesznobult nézők.

[ Szerkesztve ]

(#47) hulp01 válasza jerry311 (#46) üzenetére


hulp01
senior tag

Hát hajrá. Én biztos nem nézném úgy a filmet.

Amúgy meg ha nem használják az emberek a sávszélességet mert állandóan korlátba ütköknek az adatforgalmat illetően, akkor az 50+-os netekből is sokkal kevesebb fogyna.

(#48) #52588800 válasza hulp01 (#47) üzenetére


#52588800
törölt tag

Mert? Lehet én csak 100 gigát akarok letölteni, de azt nem 2 nap alatt :DDD

(#49) azbest válasza hulp01 (#44) üzenetére


azbest
félisten

a szolgáltatók általában közzéteszik a sávszélességigényüket.
Netflix, ultrahd esetén 7GB/óra is lehet [link]
Amazonnál 15MBps körül van a csúcs [link], ez is 7 GB körül van óránként.

A játékoknál vagy előre renderelt videókkal van telenyomva a sok foglalás... vagy ha a játék rendereli élőben... akkor lehet, hogy idióta másolásvédelmi megoldásként töltik fel szeméttel, hogy a nagy helyigény miatt nehezebb legyen másolni.

[ Szerkesztve ]

(#50) hulp01 válasza #52588800 (#48) üzenetére


hulp01
senior tag

Hanem azonnal? :D OK, hát biztos erre is van piaci igény, de gondolom viszonylag marginális.

(#49) azbest Ja, hát akkor ebből is viszonylag simán összejöhet a 200 giga egy hónapban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.