Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

tehát ha nem vagyok arckönyv tag, akkor egyrészt nem tudnak annyi adatot gyűjteni rólam, másrészt nem kapom meg az ezek alapján kikalkulált szemetet... dupla előny.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) biscuit válasza bambano (#1) üzenetére


biscuit
aktív tag

A legjobb védekezés a megelőzés! :C

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#3) zdanee


zdanee
őstag

Engem még úgy neveltek a szüleim, hogy soha ne adjam meg az adataimat az interneten. Valakik nem tartják be a szabályokat...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) Alchemist


Alchemist
addikt

Éljen az önkéntes big-data szabotázs világa, hamis profillal, félrevezető jelölésekkel, kitöltésekkel!
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) #20655360


#20655360
törölt tag

Egy szutyok weboldalnak mi a fene köze van bármihez is... lol

Kamuprofil, adblock (esetleg vpn) be és lehet virgonckodni. Arra azért nem rossz. :) Ja meg fap material keresgélés. ;]

(#6) tomazin válasza Alchemist (#4) üzenetére


tomazin
veterán

Szerinted nincsenek semak? Egyertelmuen meg lehet allapitani, hogyha valakinek osszevissza csapongo a profilja(konzekvensen hazudni meg szerintem eleg nehez eveken keresztul).

Ez mar nem neked valasz:
De egy a fontos, hogy nekem nincs rejtegetnivalom, es amugy is a sok konteossal csak a baj van. Ugye?

(#7) Kasya válasza #20655360 (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert ennel komolyabb dolgokra is hasznalhato, sot...
Sajnos nem mindenki tudja ertelmesen hasznalni a FB nyujtotta lehetosegeket, es/vagy nem erdeklik oket a szemelyes adatai.

[ Szerkesztve ]

(#8) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nice. Eléggé egyértelműeek a kamuprofilok. Jó pár ismerősöm van, de kiszúrom egyből a robot által generáltat, ha engem jelölnek be.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#9) tlac


tlac
nagyúr

hogy tíz Facebook-like alapján az algoritmus jobb személyiségelemzést nyújt, mint az illető munkahelyi kollégája, 150-nél jobban ismeri a gép őt, mint a saját édesanyja, 300 bevitt adat alapján pedig pontosabb a leírás, mint ha az illető élettársa tenné

ezen már én is elgondolkoztam párszor, szerintem a google a már jobban ismer engem, mint én saját magam (látja a leveleimet, kereséseimet, hangouts beszélgetéseimet, névjegyeket tel. számmal együtt)

(#10) janos666 válasza tlac (#9) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lassan érvénytelenítheted is magad, és hagyhatod, hogy a profilod alapján készült virtuális klónod átvegye a helyed a világban. Ő jobban fogja tudni, hogy mit kell csinálnod, mint te. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) BlackPriest válasza tlac (#9) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ezek ellen is lehet tenni. Illetve lehet kettos eletet elni, amirol ugy velem rossz lenne, ha hozzam kotheto, azt vedem, a tobbi megy "nyilvanosan".

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Tanulság? Az nincs. Legfeljebb annyi, hogy ha a Facebookon megjelenik egy teszt, hogy „Ki lennél, ha…”, akkor nem lépünk be, mert az adatmegosztással jár. "
Egyáltalán : minden appnak engedély kell, hogy használhassa a fiókod. Nem kell megadni.

Amúgy a leírt dolgok, user adatok adásvétele, nem kéne, hogy legálisak legyenek.

Mondjuk a rólam gyűjtött adatokkal is sokra mennek :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) tlac válasza janos666 (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

én benne lennék, ha dolgozni is megy helyettem :D

(#14) tlac válasza BlackPriest (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

persze, ügyelek én is ilyen dolgokra
ha valami kényesebb témára keresek rá, akkor azt privát módban teszem, tudom, hogy azért ez sokat nem véd, de a semminél több
meg van egy gagyi email címem is már pár éve, ami arra van fent tartva, hogy oda mehet a szemét
és igyekszik a különféle szinkronizációkat is kikapcsolni a telefonom, de szerintem tökmindegy, úgy azt is lopnak, amit akarnak

most megnéztem, a fő email címem az gmail-es és több mint 11 éve regisztráltam, szóval ott már elég sok adat összegyűlt
viszont akkoriban még a google jó fiúnak tűnt és nem is volt akkora mint most

(#15) EmberXY válasza hcl (#12) üzenetére


EmberXY
addikt

"Mondjuk a rólam gyűjtött adatokkal is sokra mennek"

Szerintem még azt is tudják, mit reggeliztél... ;]

Up the Irons!

(#16) #28752640


#28752640
törölt tag

Szerintem már az maga egy nagy kamu, hogy a fészbukot ez a cukemberg találta ki. Találtak egy Vitézi dávidkát ott is aki még örült is az ingyen jött pénznek .

(#17) #28752640


#28752640
törölt tag

Undorító már ez az egész. Én már szégyenlem, hogy ember vagyok. :W

(#18) cami][us válasza bambano (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

Majd összevadászod magadnak. Nagy ügy.

(#19) holyseat


holyseat
csendes tag

Amikor egy appot engedelyezel, akkor az szepen kiirja, hogy melyik adataidhoz fog hozzaferni illetve, a beallitasokban kb a kezdetektol fogva kikapcsolhato, hogy masok alkalmazasai ne ferhessenek hozza a te adataidhoz. Akkor most mirol van szo?

[ Szerkesztve ]

(#20) Csóró™


Csóró™
senior tag

Amúgy mindenki próbálja "megszerezni" az adatainkat... Google, Microsoft, Xiaomi... egy rakás nagy cégre mondták már, hogy adatokat szipkázik a PC-ről, mobilról, böngészési szokásokról stb.

A legtöbbet egy kis ésszel és odafigyeléssel el lehet kerülni. Nálam pl:

- Facebook: OFF (még nem kapott el a gépezet)
- Tor browser: ON
- Munkára: Debian, hobbyra Windows
- A "csak egy kérdést tennék fel..."-re csak egy válaszom van: "KÖSZ NEM!"
- Nameg persze nem kell az összes oldalra, hírcsatornára regisztrálni...

(#21) #92253184 válasza Csóró™ (#20) üzenetére


#92253184
törölt tag

Az még soha nem merült fel, hogy a Tor browser ennyi erővel ugyan úgy lehet egy kifinomult adatgyűjtési módszer?
Jön egy profi katonai rendszer, csak neked, csak most. Ezzel tök titkos a kommunikációd. Van egy jó érv, hogy miért elérhető mindenki számára, aztán ki tudja, hogy milyen kód van elrejtve mélyen a rendszerben. Kicsit gyanús a dolog. ;]
Arról nem is beszélve, hogy számos programot használsz, bármelyik küldhet adatokat. Akkor is ha Linux. Az meg, hogy Linuxon nem szedhetsz össze semmilyen férget, ami megbújik a rendszerben és adatokat küld, szerintem önhazugság.
A levelezésedet, még ha saját szerveren folyik, is megfigyelhetik. Végül is a szervert is gyártotta valaki és azon is programok futnak, amit nem magad írtál meg.

Csak arra mutatnék rá, hogy aki elindul ezen a lejtőn az egyre nehezebben áll meg. Nekem van Facebook fiókom, de aki abból próbál profilt építeni rólam az messze lesz a valóságtól. Legfeljebb az érdeklődési körömet tudja részben belőni.

Inkább az a szomorú, hogy az emberek ennyire tájékozatlanok a politikai kérdésekben. Ennyire nem olvasnak normális irodalmat a szakmai témákban. Ennyire kiszolgáltatottak az olyan gyakran szakmailag rendkívül gyenge internetes médiáknak, mint a Wikipédia. Itt is erről van szó, a szavazók nem olvastak, olvasnak el egyetlen szakmai, politikai programot. Olyan tíz soros, manipulatív politikai anyagokból tájékozódnak, mint az elveszik a puskád, szavaz Mister fegyver barátra. :(

(#22) #82729984 válasza Csóró™ (#20) üzenetére


#82729984
törölt tag

A kémkedést ma már gyakorlatilag lehetetlen elkerülni ha nem akarsz ősember szintjén maradni.

Email nélkül ma már nem lehet meglenni, még egy önéletrajzot sem tudnál elküldeni nélküle: akármelyik ingyenes email szolgáltatónal vagy, máris mindent tudnak rólad a leveleid alapján.

A kereső is alap (google) ismét megvan minden dolgod.

Facebook (vagy akármelyik jövőbeni alternativája): szintén megkerülhetetlen, egy 40-50 éves még ki tudja kerülni, de 10+ évtől felfelé gyakorlatilag ősembernek nézik (a saját korosztálya) akinek nincs.

Ezeken felül már csak a böngésződ és az operációs rendszered próbálja az összes adatod ellopni, meg kb. az összes többi program is, legtöbbször kikapcsolhatatlanul.

Mobiltelefonokon meg gyakorlatilag az utolsó zseblámpa app is küldi a telemetria adatokat.

Egyszóval, ma már semmilyen adatod nem tudod megvédeni, amennyiben használsz számítógépet és okostelefont. Maximum az illúziód lehet meg, de valójában ugyanúgy megszerzik az összes adatod, maximum az eddigi 10 cégből csak 9 fog tudni rólad mindent és 1 csak félig, te meg örülsz hogy hú de jól megvédted az adataidat.

(#23) Bluesummers válasza #82729984 (#22) üzenetére


Bluesummers
őstag

Menjünk akkor már a legelejére, hogy a problem meg legyen oldva: Minden adatgyűjtőt ki kell nyírni. Kész.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24) #28752640 válasza Bluesummers (#23) üzenetére


#28752640
törölt tag

Vagy jöhetne máe egy fasza kis napszél és akkor legalább nem kell újjal mutogatni egymásra, hogy te voltál.

(#25) hcl válasza Csóró™ (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a cikkben leírt esetben még mindig nem a Fb szerezte meg, és használta fel az adatokat.
A Fb appokat felhasználva szerezte meg egy cég. Az adta el másoknak.
Ez olyan, mint a telefonszolgáltatót hibáztatni a reklámhívásokért.

Másik : nagyjából ugyanezeket a lényeges adatokat megadja az ember mindenféle pontgyűjtő kártyához is. Önként és dalolva.

@Nilnarunion : Linuxon ott nem önhazugság a teljesen tiszta rendszer, hogy te magad lefordíthatsz egy olyan forrást (kerneltől, moduloktól kezdve) amit átnézhetsz. Más OS forrását nem nézheted meg. Persze nem árt hozzá tudni programozni, de a lehetőség bárki számára adott.
És a Linux forrásokat nézegeti is elég sok ember, elég hamar kiderülne egy trójai.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) VTom válasza #82729984 (#22) üzenetére


VTom
veterán

És a legdurvább az, hogy amíg Te tudatosan próbálsz ez ellen védekezni, a mai tinédzsereknek ezek alap dolgok, és az a ciki, ha nem használsz fb-t, twitter, instát, 8 féle chat programot.
Ez a folyamat még nessze nem tetőzik. A most felnövő generáció lesz az, akit igazán befolyásolnak, butítanak majd az akkorra már óriáscégek. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27) hcl válasza VTom (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem az a baj, ha használja, mert amúgy meg kapcsolattartásra való, szóval akár hasznosak is lehetnek ezek az alkalmazások; a baj az, hogy nem tudják és nem értik a veszélyeket. És a szülők sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) tomazin válasza #82729984 (#22) üzenetére


tomazin
veterán

Ez is egy hozzaallas, pont erre van szukseguk, kihasznalni az ember lustasagat, nemtorodomseget.

(#29) MaUser válasza #92253184 (#21) üzenetére


MaUser
addikt

Csak arra mutatnék rá, hogy aki elindul ezen a lejtőn az egyre nehezebben áll meg. Nekem van Facebook fiókom, de aki abból próbál profilt építeni rólam az messze lesz a valóságtól. Legfeljebb az érdeklődési körömet tudja részben belőni.

Ezzel az önámítással gyorsan le kellene állni, és ezt nem csak neked címzem. Az FB-t, G-t, stb. baromira nem az az adat érdekli első sorban, hogy te mit osztasz meg magadról, az maximum egy kiindulópont. Ami nekik kell, az amit olvasol, megnézel, követsz, like-olsz, kikkel tartod a kapcsolatod, mit nézel incognito módban és mit nem, stb. A saját profilod csak annyit segít, hogy ip helyett ezeket az adatokat egyből hozzád tudják kapcsolni, személyre szabottan. :U

Szerk: aztán meg ugye az is sokat mondó, hogy után a nyílt és a valós profil milyen szinten tér el.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) Normi™ válasza Csóró™ (#20) üzenetére


Normi™
őstag

Én azért a Tor-on,sőt még a Vpn-en sem futtatnék át jelszavak,személyes dolgokat...Ráadásul a Tor hálozat legtöbb esetben elviselhetetlenül lassú,ha nem valami komoly Vpn szolgáltatód van akkor az is elég lassú lehet.Én inkább a nyílt forráskódú kiegészítők+Firefox kombinációra tenném a voksomat.Egy normális követés és reklám blokkoló,szkriptek,flash,silverlight stb.. tiltása,de legalább szigorú felügyelete,canvas ujjlenyomat hamisító vagy blokkoló,böngésző profil hamisító és nem használt cookie-kat azonnal megsemmisítő kiegészítők kellenek,persze mindez valami Linux disztróval.Szépen körbebástyázni a böngészőt ami még nem megy az internetezés élményének a rovására,ennél tovább szerintem nem érdemes menni mert egy szélmalomharc az egész,csak csökkenteni tudod,kivédeni teljesen úgysem.Még amit tehetsz,hogy elfelejted a szkennelős Gmail szolgáltatást az össze Google,Facebook,Microsoft termékkel együtt.De ez csak az én véleményem és ez a legtöbb embernek nem járható út.

Porthoszx : akármelyik ingyenes email szolgáltatónal vagy, máris mindent tudnak rólad a leveleid alapján.

Ez így ebben a formában nem igaz,ott van például a Protonmail.De sok magánéletet tisztelő szolgáltatás van ami ingyenes.

Google kereső helyett Duckduckgo.com és társai.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#31) bambano válasza #92253184 (#21) üzenetére


bambano
titán

nézz utána a panoptikon hatásnak.

te olyan szerveren levelezel, amit nem te magad írtál meg? láma :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) BlackPriest válasza Normi™ (#30) üzenetére


BlackPriest
őstag

így van, amíg ezeket használod, esetleg egy általános célú böngésző mellett, addig még gyanús sem leszel.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) Normi™ válasza BlackPriest (#32) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem sem,és így még használható is a dolog.

*Elnézést a hibákért,de gyorsan írtam telefonról. :B

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#34) cami][us válasza hcl (#25) üzenetére


cami][us
senior tag

Van más nyílt és szabad rendszer is. Ahhoz hogy átnézz egy forráskódot, nem elég a programozói háttér. Ha én átnézek egy C vagy shell kódot, akkor is inkább a program megértése a célom, nem exploit meg malware vadászat.

És a Linux forrásokat nézegeti is elég sok ember, elég hamar kiderülne egy trójai.

Dirty CoW és egyéb esetek alapján nem elég.

Na megyek mert a gép előtt kockulni szilveszterkor főbenjáró bűn! ;]

BUÉK!!!

(#35) #92253184 válasza hcl (#25) üzenetére


#92253184
törölt tag

"Linuxon ott nem önhazugság a teljesen tiszta rendszer, hogy te magad lefordíthatsz egy olyan forrást (kerneltől, moduloktól kezdve) amit átnézhetsz. Más OS forrását nem nézheted meg. Persze nem árt hozzá tudni programozni, de a lehetőség bárki számára adott."

Kérlek, ez a legdurvább őnámítás. Hány sor is csak maga a kernel mag?
A használt programok kódjáról ne is beszéljünk.
Lehetetlen, mindent átnézni.

(#36) #92253184 válasza MaUser (#29) üzenetére


#92253184
törölt tag

Most nem értem miről beszélsz, elolvastad egyáltalán, amit írtam?
Azt mondtam, hogy abból, amit követek vagy kedvelek nem tudnak bonyolult személyiség profilt összeállítani. Legfeljebb az érdeklődési körömet, de azt is csak lazán. Mivel nagyon kevés ilyen tevékenységem van. Ehhez jönne a levelezésem, de nagyrészt a való életben és szóban szoktam kommunikálni. Így ott sincsen sok infó.
Nem értem mit kellene megosztani, nem szoktak Facebook személyiség tesztek jönni. Vagy legalábbis nekem nem szoktak.
U.i.: Egy facebook profilom van, meggyőződésem, hogy akinek kamu profilja, vagy több profilja van nem az adatait félti, hanem trollkodik.

(#37) #92253184 válasza bambano (#31) üzenetére


#92253184
törölt tag

"te olyan szerveren levelezel, amit nem te magad írtál meg? láma :P :P :P "

Abban lennének csak az igazi sebezhetőségek, amit én raktam össze. :D

(#38) hcl válasza cami][us (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy bug meg egy adatlopásra alkalmas beépített trójai azért nem ugyanaz.
Másrészt meg ekkora dolgoknál sok lehet a hiba is. Ettől függetlenül : ami nem zárt forrású, hanem sok egymástól független programozó nap mint nap fejleszti és hibát keres benne, az valamivel talán trójai-mentesebb.

@Nilnarunion : De a lehetőség adott, ha nagyon parás vagy. És egy komolyabb cég akár meg is teheti.
Előbb-utóbb persze ott tartunk, hogy valaiben meg kell bízni, akár abban, aki a kernelt írja, de akkor is az a nagyobb biztonság, amelyikbe bárki beletúrhat, és kiszúrhatja a hibát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) bambano válasza hcl (#38) üzenetére


bambano
titán

ez is olyan, mint az autóriasztó.
ha gyári, szenderdizáltnak tekinthető riasztód van, az nullát ér, egy lendülettel elviszik az autódat a riasztó ellenére.
ha egyedi cuccod van, akkor már okozhat annyi fejtörést és időveszteséget akár egy ócska cucc megfejtése is, hogy inkább másik autót választ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) bambano válasza #92253184 (#35) üzenetére


bambano
titán

tehát akkor a panoptikon hatásról:
eredetileg börtönök épületének tervezési filozófiája volt, olyan kör alakú börtönöket építettek, ahol a középpontból mindent lehetett látni. a rabok tisztában voltak vele, hogy bármikor megfigyelhetik őket, így sokkal jobban viselkedtek akkor is, amikor nem volt őr az őrhelyiségben.

tehát azért van rá esély, hogy nem tesznek direkt disznóságot a kernelbe, mert mindenki tisztában van vele, hogy mivel nyílt, kibukhat. nekem nem kell átnéznem a forrást, hogy magasabb biztonságérzetem legyen, mint má$ik terméknél. elég, ha a csúnya bácsik tudják, hogy az eszem is megvan hozzá, hogy átnézzem és a lehetőségem is, mert megkaptam a forrást.

persze ha ki akarod sarkítani, akkor legyen igazad, nincs 100%-os biztonságtudat. de linuxon akkor is magasabb van.

és akkor még nem beszéltünk arról, amire az én munkám során is volt több példa, hogy valami nem jó, akkor fogom a forrást, megpatkolom, és jó lesz. vagy ha nem tudom gyorsan megoldani, akkor elküldöm a részletes hibabejelentést a haveri körnek és megoldják. vagy minden szép és jó, csak nekem kicsit másik szép kellene. akkor átfaragom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) hcl válasza bambano (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, 100% biztonság nincs. De az a papír korszakban sem volt, csak régen minden jobb vót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) bambano válasza hcl (#41) üzenetére


bambano
titán

a papírkorszakban a raid1-et stencilnek hívták?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) hcl válasza bambano (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Normi™ válasza bambano (#42) üzenetére


Normi™
őstag

Látom az antivirus.blog.hu-n is aktív vagy a témában :DDD

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#45) hcl válasza tomazin (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mi van, ha tényleg nincs minta? :D
Nyilván elhanyagolható eset.

Volt csomó gagyi parfümöm, amit soha nem használtam.
Eladtam, beárazáshoz kerestem árat. Két terméket néztem meg, azokat még hónapokig dobálta a fb. reklámnak :D Nem tudtak jobbat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) #92253184 válasza hcl (#38) üzenetére


#92253184
törölt tag

Egyetértek azzal, amit írsz. Engem csak az a gondolat zavar kicsit, hogy csak ezen logika mentén azt a nagyon sarkos kijelentést tegyem, hogy „A nyílt biztonságosabb, mint a zárt.”.
Főleg, mert csak azzal, hogy egy amatőr alá berakok egy Linux rendszert és elhitetem vele, hogy innentől teljes a biztonság, komoly kárt okozhatok. Ilyenkor a hamis biztonságérzet és a felkészületlenség nagyon komoly károkat okoz.
szerintem mindenkinek van itt olyan ismerőse, aki átállt Linuxra és azért mert az biztonságos nagyon veszélyes szokásokat vett fel.

(#47) #92253184 válasza bambano (#40) üzenetére


#92253184
törölt tag

Tudom, hogy hihetetlen, de megnéztem mi az a panoptikum hatás. :D
Fogalmam sem volt viszont, hogy hogyan jön ez ide. Viszont így most értem mit szeretnél mondani. Ez viszont több sebből is vérzik.
Indítsunk onnan, hogy ez egy pszichológiai, szociológiai tézis. Ami persze önmagában nem gond, de ez akkor se fizika. Az ember nem részecske, egy részecske mindig engedelmeskedik a fizikai törvényszerűségeknek, egy ember vagy igen, vagy nem. Ráadásul ebben a képzeletbeli börtönben rengeteg a rab, és minnél több a rab, annál nagyobb a valószínűsége, hogy lesz köztük, aki nem igy cselekszik. Semmi nem utal arra, hogy az emberek konzisztensen logikusan cselekednének. Sőt... :D
Másrészt ebben a kísérletben egyértelmű büntetés van kilátásban, ha nem követed a szabályokat. Egy hacker ír a kódba névtelenül hibákat, ha elkapják mi is történik? Kimész Világvége országba és megvered? Mit tudsz tenni?
Mondjuk eleve egy csapat, felépítenek több fantom személyiséget. Mindegyik megbízható, rendszeresen javít hibákat, nem feltűnő, de ismert és elfogadott. Nekik a megfelelő helyzetben elég egy rövid kódszekvenciát elhelyezni. Ezzel a módszerrel, akár egy rendszeres információ forráshoz juthatnak vagy egy bevethető zombi hálózathoz. Ez pedig nem rossz pénz. Mit veszíthetnek, ha lebuknak? Egy nemlétező személyiséget, azt is csak akkor, ha lebuknak.

„de linuxon akkor is magasabb van.”

Na ez az, amire semmi bizonyíték nincsen. Lóg a levegőben egy állítás, folyik róla egy örök vita. Néhányaknak már már hitéleti kérdés, de ha objektívan nézed erre se pró, se kontra nincsenek erős érvek.

Az utolsó bekezdésedhez nincsen mit hozzá fűznöm. Tudom, hogy a Linux jó. Rendszeresen használom is. Igaz, hogy használok Mac-et és Windows-t is. Semelyiknek nem vagyok se profétája, se inkvizítora. :D

(#48) hcl válasza #92253184 (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha egy amatőr alá windózt raksz, ugyanúgy komoly károk lesznek, mert fogalma sincs a vírusirtó mibenlétéről, a frissítések nyűgöt jelentenek, amúgy meg publicba' tol mindent a közösség oldalakon, gyenge jelszóval.
Linuxra legalább kártevő nincs annyi, illetve valamivel kevesebb botnet próbál betörni. Alapból sem mutogatja magát a hálózat felé annyira.

Amúgy, sok tekintetben biztonságosabb is, kevesebb, évekig rejtőző hiba van pl. Meg a gyártó sem hallgat el 0-day dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Normi™ válasza hcl (#48) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem egy kicsit kontrasztos az,hogy valaki átáll linux-ra és közben amatőr.Szerintem az amatőrök alapból windows-t használnak mert azt sem tudják,hogy létezik Linux vagy ha igen akkor azt hiszik egy ördögtől való valami amivel úgysem boldogulnának.Persze ez tágabb,informatikai értelemben véve amatőr.Aki átáll LInux-ra valamiért ezt teszi,tudja legalább alap szinten,hogy mibe is vág bele,már a váltás igénye kizárja,hogy amatőr legyen.Kivéve a ritka másik eset ha valaki megcsinálja nekik mint az én eseteimben.Szerencsésebb lenne kezdő Linux-osnak nevezni.Szerintem ami legnagyobb fegyvertény a Linux mellett az a root mivolta,meg amiket írtál,hogy nem beszél annyit haza,minimális számú kártevő stb....Ha már amatőrnek nevezzük akkor vegyük figyelembe,hogy itt egy telepítés nem next-next és kész,ha meg a központból telepít nem tud igazán kárt okozni.És osztom azon véleményedet is,hogy sokan fejlesztik így kibukna a mocskosság.Kár ragozni,lényegesen biztonságosabb rendszer mint a windows ahol iszonyatos pusztítást okoznak amatőr kezek.Nekem van 3db ismerősöm(a többinek windows van fent,azzal szenvedek sokszor) akinek én szervizelem a gépét,teljesen laikus mindhárom.Windows-al hetente hozták vissza,hogy ilyen toolbar van a böngészőben,olyan ablak ugrál fel stb...Mivel úgyis csak neteznek egyszer meguntam és úgy voltam vele,hogy mindegy milyen rendszerhez nem értenek,felment a Linux Mint,ugyanúgy asztalra ki a firefox,belőve,kellő kiegészítőkkel telepítve,hogy az égvilágon semmit sem tároljon.Megbeszéltem velük,hogy a jelszavakat minden egyes alkalommal be kell írni.Már csak a frissítésekkel kell foglalkoznom.Ráadásul lényegesen gyorsabb.Azt leszögezném,hogy abszolút nem vagyok windows ellenes,dos-os korszak óta van pc-m,így az összes windows verziót használtam kivéve a mostani 10-est,szerettem őket,de már nem játszom így nincs rá szükségem,ezért kb.fél éve váltottam.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50) bambano válasza Normi™ (#49) üzenetére


bambano
titán

faterom kitalálta, hogy anyámnak notebookot vesz kerek születésnapjára. értelemszerűen engem bízott meg a beszerzésével. én megvettem szépen a notebookot, megvettem hozzá az aktuális windowst lezárt borítékban. feltettem rá a debiant és közöltem, hogy ha azt akarják, hogy én kezeljem a notebookot, akkor marad rajta a debian, ha windowst akarnak, akkor ott a cd meg a kulcs és keresnek valakit, aki felrakja.

azóta anyám amatőr linux user.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.