Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ahogy elbántak a SW franchisezal, meg is érdemelnek mindenfajta egyetemes büntetést.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) EmThor


EmThor
addikt

Ezert kell behozni kozep-europaba is, idenre ígérték itthon...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#3) #16820480 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert a prequel-ek története amúgy sikersztori volt ;]

Nekem tetszene, de nem vagyok hajlandó fizetni érte jelenleg, mert tisztán a konkurencia visszaszorítása és terjeszkedés a céljuk. Tessék csak licencelni a tartalmakat, és ha úgy is van elég jó a szolgáltatás, akkor majd jönnek az előfizetők :U

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

HBO-t kipróbáltam egy honapra. Pont jól jött a ZS: Igazság ligája és WW:1984 megjelenése, de azon kivül nemigen volt összevethető a Netflix tartalmával. Végigpörgettem újra a Tolkien szeriat és le is mondtam.
Nem is ertem oket... regen a legnagyobb "mozis csatornaként" volt számontartva. Hogy tudtak igy elmaradni...

(#5) Tigerclaw válasza Kasya (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Netflix kivetelevel a tobbi stream szolgalatasra inkabb csak szezonalisan fizetnek elo a nezok, es kozottuk is sokan csak 1-2 honapra. Megvarjak mig lemegy 1-1 szezon a nezni kivant sorozatbol es arra elofizetnek, aztan lemondjak. Vegul is pont az exclusive tartalmakra epitenek, szoval varhato volt, hogy ha epp nincs ilyen uj tartalom elpartolnak majd az elofizetok. A felhasznalok jarnak jol ezzel, mert eleg egy vagy max ketto szolgaltatasra elofizetni.

A Disney szamait allitolag csak az Indiai piac tolta meg nagyon, ahol joval alacsonyabb az elofizetesi dij.

A Netflix fo problemaja tovabbra is az orszagonkent drasztikusan eltero valasztek es hogy annak ellenere mindenhol ugyanannyi az elofizetesi dij.

Az Apple TV+ meg az indulasa utan kb. alig lepett elore. Az ovek aztan tenyleg szezonalis stream szolgaltatas, olyan mikroszkopikus a valasztekuk, hiaba minosegi. Szerintem naluk varhato, hogy par even belul atallnak valami mas fajta modellre, olyan kicsi a reszesedesuk. Az a 2-3% piaci reszesedes nagy bukas nekik, de logikus es meglepo is lenne magasabb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) UnA válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

"A Netflix fo problemaja tovabbra is az orszagonkent drasztikusan eltero valasztek es hogy annak ellenere mindenhol ugyanannyi az elofizetesi dij."

Ennek azért utánanézhettél volna először. ;)

A cikkhez: elmúlik az újdonság varázsa, nincs növekedés.

(#7) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Lenne egy tippem: A sok okos jogászuk intézze el a megfelelő dolgokat és tegyék elérhetővé ott is, ahol most nincs. Nem tudom miért jó nekik, hogy a fél világ pl torrenten szerdi a Mandaloriant, miközben akár fizetnének is érte. :U

B.Cs.

(#8) Tigerclaw válasza UnA (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor ugy irom, hogy nincs aranyban az elerheto tartalommal megha be is jott tobb arsav.

Ez az oldal vajon valos kepet ad? [link] kicsit furanak tartom, hogy par eve nalunk meg csak toredeke volt elerheto a filmeknek, sorozatoknak, az USA-hoz kepest, most meg azt mutatja, hogy nalunk van tobb, ami eleg fura.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) UnA válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Máshol is hasonlóak a számok, pl itt: [link]

(#10) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A brandhű Disney nézők mellett a nagy Marvel és/vagy Star Wars rajongók is mind előfizettek már a szolgáltatásra. Meglepődik valaki azon a Wall Street Journalon kívül, hogy innen már nehezebb növekedni?
Majd ha kiterjesztik a szolgáltatást más országokra is, akkor lesz megint egy ugrás, de addig biztosan nem.

#3 sheratan Soha nem értettem ezt az előzménytrilógia fikázást. Tény, hogy nem annyira lett jó, mint az eredeti trilógia, viszont még így is átlagban 8 pontos film mindegyik. Ugyanezt a harmadik trilógiáról már nemigen tudnám elmondani, legalább is két fim (VII és VIII) után...
Mi valószínűleg a gyerek miatt elő fogunk rá fizenti, ha elérhető lesz itt ÉS! lesz hozzá szinkronos tartalom is. A lokalizált Disney Channel miatt szerintem ez alap volna.

#5 Tigerclaw Részben emiatt is csinálja a Disney+ a klasszikus, hetente dobunk fel egy sorozat epizódot a streamingre, és nem a Netflix féle bulk feltöltést. Ezáltal relatív kevés tartalommal is el lehet húzni az előfizetést, feltéve ha minden részt premierkor akar az ember látni.

#7 bollokcs80 Remélem hamarosan kapunk konkrétumokat.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#11) #16820480 válasza Necroman_Mk2 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én pont így vagyok a nemértéssel, csak az új trilógiát tekintve. Többször megnéztem őket, és továbbra is tetszenek. A prequelek meg nem hagytak nagyon maradandó nyomot. Látványosak voltak, de a cgi nem öregedett olyan jól sajna.
De úgy látszik teljesen fordítva vagyok bekötve, mert a Mandalorianért is mindenki odáig volt meg vissza, én meg majdnem bealudtam az első évadon, és a második nagy része is meh volt.

Nem akarok beleszólni a gyereknevelésbe, de őszintén szólva még talán jobbat is tenne neki, ha nem szinkronosan fizetnétek elő. Megnézi 25x a kedvenc pár filmjét/sorozatát és folyékonyan fog tudni angolul. Így működött gyerekkoromban a CN is.

(#12) #54625216 válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


#54625216
törölt tag

Volt olyan, hogy UK-ban megjelent pár hónap késéssel a Disney+, a srác előfizetett rá, hogy akkor már nem torrentezi a Mandaloriant, erre elkezdték ott is "hetente csak egy rész" adagokban tolni. Egy "fuck this" felkiáltással le is töltötte, az előfizetés meg lemondva.
Ez már tényleg önsorsrontás kategória. :W

(#13) bollokcs80 válasza #54625216 (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Biztos vannak magasabb összefüggések, olyat is olvastam, hogy még mindig érdeke a nagy stúdióknak a regionális felosztás (mint régen a mozi/DVD megjelenéseknél), de ma már átalakult a világ és mindenki egyidőben szeretne látni mindent és ésszerű árazás mellett fizetne is érte, a szolgáltató meg kapná a jó nagy bevételt. Nem hiszem, hogy nem lehetne megoldani ha akarnák. :(((

A sorozatok egyben/epizódonként témát meg eldönötte a Netflix, ezt kellene követni. HBO is adagolva tol ki mindent.... :U

Engem speciel audio streaming szolgáltatásban is zavar, mikor egy album fele "nem elérhető a te országodban." Ilyenkor én is áldást mondok és irány az "enmag". :D

B.Cs.

(#14) Necroman_Mk2 válasza #16820480 (#11) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mint szintén a Cartoon Network generáció tagja, ebben van igazság. Bár szerintem a jelenleg is 3 nyelvű környezet miatt nem lesz gondja az angollal sem a kicsinek :)
A legújabb trilógiával nekem az volt a legnagyobb gondom, hogy csak külsejében volt klasszikus SW, de nekem a hangulatában nagyon nem. A VII erőltetett kikcsintásai meg egy idő után inkább zavaróak voltak, főleg a Poe berepülése a Starkiller a bázisra :F A Mandaloriant még nem láttam, de ha közelebb van a Zsivány Egyeshez hangulatilag, akkor lehet be fog jönni.
A "CGI sznobizmusra" meg általában azt szoktam felelni, hogy nekem az eredeti SW trilógiában makett űrhajók röpködnek, az űrcsiga stop motion, valamint az első részben láthatóan összevágott képkockákból áll a fénykard kihúzása.

#12 kpbendeguz Pedig a Disney a szolgáltatás indulása előtt leszögezte még, hogy ők a sorozatok esetében hetente fognak epizódokat föltenni, ki nem mondva ellensúlyozni a fő konkurenshez képest jóval kisebb mennyiséget. Emiatt fura nekem a haverod meglepődése.

#13 bollokcs80 Szerintem meg ez nem a nagy filmstúdiók érdeke, sokkal inkább a már meglévő, helyi forgalmazóké.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#15) #54625216 válasza Necroman_Mk2 (#14) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az nem volt rendesen kifejtve, hogy ezt regionális szinten értelmezik, azaz hiába jelent már meg az epizód máshol, attól még a helyi szolgáltatásban továbbra is hetente adagolják. Ami főleg USA-UK viszonylatban röhejes, mivel még a nyelvi lokalizációval sem tudják zsarolni a népet.
Egyébként a heti adagolás eleve nevetséges megoldás egy streaming szolgáltatónál. Ennyi erővel ne is regionálisan, hanem személyre szabva töltsék fel a tartalmat, azaz egy új előfizető minden sorozatból hetente csak egy epizóddal kaphasson többet.

(#16) #16820480 válasza Necroman_Mk2 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hangulatban más persze, mert eltelt közben 50 éve majdnem :) De legalább nem csak egy látványorgia egy gyerekes és átgondolatlan történettel. Sok dolgot modernizáltak benne
Igen, a régi filmekben levő dolgok nekem élvezhetők manapság is, ez a practical effect-ek előnye. És ez az egyik dolog, ami amúgy tetszik az új trilógiában, hogy visszahoztak sok ilyesmit. Például cgi Yoda helyett puppet Yoda és egyebek.

(#17) UnA válasza Necroman_Mk2 (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Ugye az a baj, hogy a technológia nagyon működne, de valódi történetet még mindig nehéz kitalálni... ;)

(#18) Necroman_Mk2 válasza #54625216 (#15) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Hogy micsoda?! :Y Ez így viszont tényleg gáz, pláne a mai online, glabilizált világban.
Az amerikai döntéshozók fejére kéne koppintani, hogy "Hékás, már nem 1990-t írunk! "

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.