Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Szokásosan kell vagy 2-3 év mire megfizethetővé válik.

(#2) maross válasza djculture (#1) üzenetére


maross
veterán

Nem baj az, a lap a ram ala, es a belevalo proci is csak evek mulva lesz megfizetheto. Egyelore ddr3-mal is brutal rendszert lehet epiteni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3) djculture válasza maross (#2) üzenetére


djculture
félisten

Én se fogok szaladni és kukába dobni a 1600mhz es 8giga ramot mert jön a dd4.:)
Igazság szerint az apu-nál van értelme egyedül már ezeknek is.

(#4) Chp


Chp
őstag

4266MHz. Szép lenne használni! :K

(#5) Indy69 válasza djculture (#1) üzenetére


Indy69
aktív tag

2015+2-3 év addigra úgy is konfigot kell cserélni ha kibírja addig :DDD

(#6) fatallerror


fatallerror
addikt

én is így saccoltam magamtól h 2014-15 szóval még nyugodtan lehet tankolni ddr3-al : D

don't tell me what i can't do!

(#7) Patice


Patice
nagyúr

2015 után majd ugrok DDR2-ről négyre.... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) Segal


Segal
veterán

Ennek kifejezetten örülök mert most tervezek majd Ivy-t venni és 3-4 évre van betervezve így a 2015ös megjelenés számomra kifejezetten jól hangzik mert az utód (persze sokmindentől függ még) de olyan 15 vége 16 eleje környékén esedékes.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) hibavissza


hibavissza
veterán

Ha minden jól megy, 2015-ben jobban fog futni a Win 8 a Win 7-nél a P4 Celeronos gépemen 1 Gb DDR 1 RAM-al :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sok nap kel fel még addig mire ténylegesen elérhetőek lesznek.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11) dahneey


dahneey
tag

kíváncsi vagyok mennyit segítene az IGP-k teljesítményén a 4266Mhz-es RAM. Trinity mellé is jó lenne már.

(#12) mghltm


mghltm
addikt

latva a felelmetes kulonbseget a dual/tri/quad channel kozott, kinek van szuksege erre az eszement sebessegre? szerintem a felhasznalok 1%-aval is boven sokat mondok... :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) N€T0X|N válasza mghltm (#12) üzenetére


N€T0X|N
őstag

"Nyilvánvaló, hogy a szerverpiacon komoly jelentősége van a gyors és egyben energiahatékony memóriának"

Túl kellene már lépni a "nekem nem kell, akkor minek van a világon" hozzáálláson. :U

Sent from my keyBoard

(#14) Angel1981 válasza Patice (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Valszeg én is így leszek ezzel. :)

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza mghltm (#12) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A cikkben írták is hogy először szerverekbe szánják. Ha ez lenne a hozzáállás az informatikában, még mindig a ddr1 nél járnánk. Az már neked sem tetszene mi?

N€T0X|N: egyet értek. :K

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól értem akkor az Ivy semmilyen fromában nem fogja támogatni a DDR4-et? :W

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) T_Stark válasza Patice (#7) üzenetére


T_Stark
őstag

Ezzel én is így vagyok :D

#12 tiborandras
Az APU-knak lesz rá szüksége, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#18) atti_2010 válasza dahneey (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nagyon sokat, én kísérleteztem a Llanoval 1333 es 2100Mhz között úgy 150 Vatage pont különbség volt és a min FPS 9-ről leesett 6,6-ra (1333Mhz-en).

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) yarsley válasza pusszycat (#16) üzenetére


yarsley
aktív tag

Meg a DDR3-bol is csak az 1600-ast tamogatja hivatalosan. :DD

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#20) MongolZ


MongolZ
addikt

Llano mellé DDR4-et!!! :)

(#21) benedekco válasza mghltm (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Talán azt tudom elképzelni, hogy az új generációs apuknak (majd az akkoriaknak) jól fog jönni. Ha egy erős "gpu" lesz a "prociban". És ha a játékokat nagy felbontásban nagy részletességgel akarják egyesek játszani akkor talán jól jöhet.
Illetve ami más kérdéskör, de lehet ezzel energia hatékonyabban lehet ugyan ezt (DDR3) a tempót hozni.
De túlságosan engem sem mozgatott meg ez a hír.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22) pusszycat válasza yarsley (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lesz ami lesz, nem várok még 1 évet a haswellre. :(((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) fatallerror válasza pusszycat (#16) üzenetére


fatallerror
addikt

miért támogatná azt ami még megsem jelent? még a haswell sem fogja, majd a broadwell fogja ami 2014ben jön tehát amikor a ddr4 is

don't tell me what i can't do!

(#24) mghltm


mghltm
addikt

(#13) N€T0X|N[ & (#15) Ł-IceRocK-Ł

ne ertsetek felre, nem a fejlodes ellen vagyok! most pld apron 24000-ert tudnek vasarolni 6x4gb ddr3 ramot, ami mar arra is eleg lenne amire meg gondolni sem merek. a dual/tri/quad csatornas ddr3 megoldasok elmeleti csucssebessege rendre 25600/38400/51200mbyte/s 1600mhz-es orajelen. a ddr2 800mhz-en ketcsatornas modban 12800mbyte/s-et tud. nem sok ember lenne kepes megmondani egy 2x2g ddr2 800mhz rammal es egy 2x2g ddr3 2400mhz rammal szerelt gep kozti kulonbseget a mindennapi hasznalat soran...

inkabb arrol van szo, hogy a ddr3 joval olcsobb a korabbi ddr2/ddr1-nel illetve az aktualis amd/intel lapok csak a ddr3-at tamogatjak. tehat azert veszik, mert ez van, ez olcso, ez modern, ez eri meg es nem azert mert savszelesseg korlatot ereznek. remelem elfogadhatonak tartjatok a magyarazatomat ;)

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25) Thrawn válasza mghltm (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

Az az 1% már ma megvenné ha tehetné.

Fura ez a DDRx, hogy kihúzta idáig, jó lenne látni vele egy időben valami mást is (ReRAM, FeRAM, MRAM, stb).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) N€T0X|N válasza mghltm (#24) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Otthonra engem is hidegen hagy, hiszen nekem még DDR3-as gépem sincs, sőt ha váltanék, lehet hogy nem érezném meg, de ez csak egy dolog... attól még van létjogosultsága, hogy nekem kellene-e vagy sem. Egy szerverben nem biztos, hogy mindegy a sávszélesség (azért ott is felhasználásfüggő), miközben ha tényleg kevesebbet is fogyaszt, akkor már duplán nyerő a cucc, szóval komoly forintokat lehet nyerni vele.
Én a magam részéről nem gondolom, hogy mindent csak azért fejlesztenek, hogy több pénzt lehessen lehúzni az emberekről...

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#27) mghltm válasza Thrawn (#25) üzenetére


mghltm
addikt

igen, mert annak az 1%-nak ( ipari kornyezet, ceges szerverek ) a plusz sebesseg tobb ezer dollaros haszonnal jar es mondjuk fel ev mulva az egyszeru ember szamara horror osszegu befektetes mar a plusz bevetelt termeli. mint ahogy mar tobben irtak elottem, a megjelenest/bevezetest koveto 2-3 mulva talan erdemes elgondolkodni a mezei felhasznalonak, addig meg siman jo a ddr3 ;)

(#26) N€T0X|N

"Én a magam részéről nem gondolom, hogy mindent csak azért fejlesztenek, hogy több pénzt lehessen lehúzni az emberekről..."

ugyanezt mondom: a kezdetleges magas ddr3 arak utan jelenleg szemtelenul olcson hozza lehet jutni a korabbi technologiaju ramokhoz kepest :K

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28) pusszycat válasza fatallerror (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A cikk szerint a Haswell fogja támogatni, még ha szerver szinten is. Várom az Ivy-t h megjelenjen és lecsapjak rá, de ha kijön a ddr4 akkor megint csak nem lesz top gépem megint csak elavult konfig érzésem lesz csak ez a bajom vele. :U :)

# 25 Igy igaz. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#29) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A gond ezzel a DDR4-el hogy a CPU-n már nem nagyon fog dobni az APU-khoz meg már kevés, így a mezei felhasználók ebből a váltásból elég keveset fognak élvezni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) yarsley válasza pusszycat (#28) üzenetére


yarsley
aktív tag

Sebesseg miatt en nem varnek az Ivy-re, tudtommal annyit nem ugrik teljesitmenyben...
(fogyaztasrol irnak hogy az akar 50%-kal is visszaesik)

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#31) pusszycat válasza yarsley (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kevesebbet fogyaszt, nem melegszik csak egy kicsit, jobb IGP nagyobb felbontásra képes árban a mostanihoz hasonló ez elég is nekem. :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) fatallerror válasza pusszycat (#28) üzenetére


fatallerror
addikt

ó az elavult érzésig nem kell a ddr4ig várni : DD elég 1 évet xD

don't tell me what i can't do!

(#33) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

2015 még nagyon messze van,főleg inkább 1018 körül lesz emberi ára

üdv.

(#34) Srodney


Srodney
senior tag

nyilván ahol dől a lé ott kerül bevetésre...

(#35) kiszi07 válasza Patice (#7) üzenetére


kiszi07
senior tag

haha :)
nekem ddr3 van :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#36) yarsley válasza pusszycat (#31) üzenetére


yarsley
aktív tag

Kevesebbet fogyaszt: vitathatatlan elony, folleg hosszu tavon.
Nem melegszik: miert a Sandy melegedett?
Jobb IGP: szvsz irodai felhasznalasra vagy otthoni multimediara a Sandy is eleg, kicsit is komolyabb jatekos gepbe meg valoszinuleg ez is keves lesz. (Lano/Trinity ahol mar van valami turheto tudas).
Viszont a sima cpu teljesitmenyre visszaterve tovabbra se latom, hogy nagyon erdemes lenne varni Ivyre.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#37) pusszycat válasza yarsley (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 4 éves asztali gépet cserélnék le egy Ivy-s i7 laptopra és szeretném, ha minél kevésbé melegedne, hogy halkabb is legyen, és persze ha kevesebb a fogyasztás az akku is jobban bírná. Ez elég indok szvsz. de szerintem te is így tennél a helyemben. :)

# 33 vissza a jövőbe... :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) #65675776 válasza atti_2010 (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

És normális alkalmazások esetén? (Már bocs, de kit érdekel akármilyen háromtrémárk?)

(#39) atti_2010 válasza #65675776 (#38) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A WOT játékot néztem 1280x1060 felbontásban 1333Mhz-en médium FPS 40, 2100Mhz -en max beállítás FPS 45. De az IGP alaposan meg van rántva.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) stratova válasza #65675776 (#38) üzenetére


stratova
veterán

Itt akad a bechmark-okon túl további négy játék alatt mért eredmény (GPU:846 MHz, RAM: DDR3-"2256" 8-10-8-24).

[ Szerkesztve ]

(#41) Ł-IceRocK-Ł válasza mghltm (#24) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez nyilvánvaló, bár én ddr2 ről ddr3 ra váltás során azért éreztem gyorsulást, noha másik proci mellett volt is.

A sávszélesség növelés mint tudjuk a beágyoztt rendszerekenk jelent sok előnyt. Lásd AMD APU.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) banhammer


banhammer
veterán

2015 még nagyon messze van.
Mire átszivárog a technológia a hétköznapi használatba lesz abból bőven 2016-17 is.
És mire rendesen elterjed az még bő 2-3 év.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

4266MHz ránézni is brutális! :))

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#44) Ł-IceRocK-Ł válasza ViiiiktorOC (#43) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor csukd be a szemed ;]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#45) ufocsalad


ufocsalad
tag

Mivan? a memó megelőzi a procikat órajelben?

(#46) Pikari


Pikari
őstag

végre. ezekkel az új memóriákkal megnyúlhat az út a real-time szoftveres ray tracing előtt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#47) wolfman


wolfman
veterán

Igazából a gépem komponensei ma is megálják a helyüket, talán VGA-t lehetne erősebbre cserélni. Ami viszont erősen visszafogja az egész összképet, az a HDDm, na azt kellene lecserélni minden gépben, de persze még nincsenek 1Tb-os SSDk!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48) Ł-IceRocK-Ł válasza wolfman (#47) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mert ha lenne, gondolom vennél is egyet kb 1 misiért nem?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) CYBERIA válasza ViiiiktorOC (#43) üzenetére


CYBERIA
őstag

Gondolom mire abból lesz valami, addigra közelebb leszünk a 2020-hoz, mint 2015-höz.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#50) wolfman válasza Ł-IceRocK-Ł (#48) üzenetére


wolfman
veterán

persze hogy nem, csak azt mondom hogy a napokban minden gép gyenge pontja a HDD és nem a memória processzor vagy a VGA.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.