Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Érdekes konstrukció, de sok értelmét nem látom. Ha tönkremegy a pumpa benne, onnantól reszeltek neki, ellenben a sima változatnál ez nem fordulhat elő, mivel ott csak a ventilátort kell max cserélni az idő múltával.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

Valaki elmagyarázhatná, mért jobb ez egy mezei hűtőbordás megoldásnál. :F
Ennek nem sok értelmét látom, de győzzön meg valaki.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) Rocko


Rocko
tag

ez mitől lesz jobb mint egy hőcsöves hűtő?
halkabb? hűvösebb? kisebb méret mellett nagyobb hőt tud átadni környezetnek?
a hőcsőben ugyanúgy áramlik a közeg, csak épp nem kell bele szivattyú.

(#4) R9DEON


R9DEON
senior tag

Ennek így semmi értelme.

(#5) F e Z o


F e Z o
veterán

Ez egy borzalom... :DDD

H2O über alles!

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

", hogy ha nem is teljesen új dolgokat, de az eddigiektől valami eltérőt teremtsenek."

Tehát itt megalkották azt a vízhűtőt, aminek a hőleadó felülete egy normális léghűtéssel ér fel, illetve ugyanúgy a házon belül adja le a meleget. Elég hibásnak tűnik maga az elmélet is, nem csodálkozok hogy nem igazán jöttek még ilyenekkel elő más gyártók :D

(#7) Erdei88


Erdei88
veterán

Nagyon érdekesnek tűnik.Kíváncsi vagyok mennyire lesz hatékony. A súlyáról viszont nem találtam infot. El fogja bírni az alaplap?

(#8) NandoXXL válasza R9DEON (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Van értelme: ez egy dísztárgy, mint a ledes ram. És vevő is lesz, fórumtárs berakta a ház elejébe a radit úgy hogy a ventik a házba tolják a meleg levegőt, szerinted ezek után nem lesz siker? A vízhűtés lényege hogy kivezetik a hőt a házból de ez sokakat nem érdekel, csak legyen vízhűtés a gépben :DDD

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

Meg vagy 5 eve vagy tobb volt szo az elso ilyen megoldasrol, aztan tavaly a corsair is vagy melyik kijott tokugyanezzel de semmi visszhangjuk nem volt, gondolom a leghutes hatranyat otvozi a vizhutes elonytelensegevel.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A (kompakt) vízhűtés előnye a léghűtéssel szemben, hogy a meleget azonnal a ház oldalához, illetve azon kívül viszi. Szóval, aki megterveztette és engedélyezte a terméket a piacon, az komoly alapoz az ész nélküli vevőkre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ügyesnek tűnik, főleg így, hogy forgatható. Viszont mérete miatt kíváncsi vagyok mennyire lesz hatékony, vagy jobb lehet-e, mint egy léghűtés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) Nippon válasza NandoXXL (#8) üzenetére


Nippon
őstag

És vevő is lesz, fórumtárs berakta a ház elejébe a radit úgy hogy a ventik a házba tolják a meleg levegőt, szerinted ezek után nem lesz siker? A vízhűtés lényege hogy kivezetik a hőt a házból de ez sokakat nem érdekel, csak legyen vízhűtés a gépben :DDD

Nem igazán van jelentősége, egy jól méretezett rendszernél minimális a különbség.

(#13) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem ezek lesznek a következő generáció hűtési megoldásai, amivel tudja majd tartani a turbó órajelet.
Vízhűtés, - ha "játék" is az - alacsony kupak hőmérséklet mellett is tud alacsony hő-ellenállást produkálni a teljes felületén, míg a Heat-pipe csak magasabb hőmérsékleten éri el a hatékonyságának maximumát, és a hőellenállás nem egyenletes a kupak teljes felületén. Szóval kicsi, de gyorsan nagy hőmennyiséget is leadó magoknak lehet még kevésnek bizonyul, a hagyományos megoldás.

Ha intel megadja az új 6 magos csodához hogy: Tj max: 105C° Tcase max: 50C° akkor lenne fejvakarás mit tegyen rá az OEM, a throttling elkerülésére.

Ezeken kívül én sem látnám értelmét/létjogosultságát.

A nagynyomású ventilátor-tandemben van a varázslat, azt kell nézni nem a 90mm-es radiátort ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) asaca


asaca
tag

Vagány. Különleges. És még szép is a maga módján :) Engem megvettek.

BF3: aSaca-Hun

(#15) D1Rect válasza #16939776 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem hiszem, hogy rászabadítanának a világra egy olyan processzort, ami nem képes hozni a gyári értékeket egy pár dolláros hűtővel.

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Micsoda ötlet :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) 8th


8th
addikt

Ez valami vicc?

(#18) Sotho válasza 8th (#17) üzenetére


Sotho
őstag

Vicc de jó vicc, a lényeg az integráltság. Vízhűtés úgy hogy nem az egész gép a vízhűtésről szól. Nem öklöl méretű szivattyú tolja a termosz nagyságú tartályba a limonádét, stb.

(#19) 8th válasza Sotho (#18) üzenetére


8th
addikt

Értem amit írsz de mivel nem a házon kívül adja le a hőt így én semmi értelmét nem látom. :N

(#20) #16939776 válasza D1Rect (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig van rajtuk nyomás, hogy az 1 szálas teljesítményt emeljék, erre van szüksége a játékosoknak DX12 ide vagy oda. Ha nem is változik az architektúra skálázódása Clock/V, de jobb minőségű lesz a szilícium, akkor lehet hogy bevállalnak 4,5GHz+-t amit csak 1-2 mag kapna meg egyszerre a hat-ból, turbó gyanánt.
Az IHS ezzel az kis alapterülettel eddig 4 magos processzorokat szolgált ki, max. 95W-os TDP-vel, és ebben kell megjelennie egy olyan CPU-nak, aminek minden szempontból(+2 mag és nagyobb turbó) jobbnak kellene lennie mint a 6700K-nak.
Én nem látom lehetetlennek hogy ehhez az igényhez bedobják a folyadék hűtést, ami gyorsan elvezeti a 1,5X annyi mag hőjét, probléma nélkül.
Egy 1,5-1,6X-os teljesítményű processzorhoz, amit a mostani 1151 foglalat kiszolgálna, szerintem nem kérdezné meg senki, hogy miért nem elég egy 20dolláros hűtő, és amúgy eddig sem csomagoltak hozzájuk hűtőt, hiába vettél dobozos processzort.

Én nem 6mag+HT@3,2-3,8Ghz-s processzorokat várok az új, Desktop és HEDT közé ékelődő szegmensbe, mert olyan már van, és nem a játékosokat célozza. Nekik egyelőre jobb választás a 6700K a magasabb órajel/nagyobb IPC miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cifu válasza #16939776 (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig van rajtuk nyomás, hogy az 1 szálas teljesítményt emeljék, erre van szüksége a játékosoknak DX12 ide vagy oda

A játékosoknak ott van az i5 és i7 széria. Untig elég nekik az Intel szerint. A nagyon gazdagoknak ott van az LGA-2011 foglalatos procik világa.

Hiába akarnának a játékosok nagyobb 1 szálas teljesítményt, az Intel úgy is megadhatná, ha normális hővezető pasztát rakna a kupak alá, és így emelhetné az alapértelmezett frekiket. Amit az Ivy Bridge óta nem tesz meg, mesterségesen visszafogva az egy szálas (és a maximális) teljesítményt.

Szóval miféle nyomásról is beszélünk? :U

de jobb minőségű lesz a szilícium, akkor lehet hogy bevállalnak 4,5GHz+-t amit csak 1-2 mag kapna meg egyszerre a hat-ból, turbó gyanánt.

Ahogy fent. Már az Ivy Bridge is tök jól ellehetett volna 4,5Ghz-es turbón, összes magot hajtva, ha normális pasztát használtak volna a kékek. Ez a Skylake esetében sincs másképpen. Vajon miért is nem lépték meg még mindig? :(((

Mindezt pedig levegővel, akár stock hűtővel is kellemes freki emelést csinálhattak volna, ha egy picit is akarták volna.

Szóval nem, én legalábbis a gamer prociknál nem tartanám indokoltnak a vízhűtés bevetését. Nagyon, nagyon messze vagyunk az igény terén ettől...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) sb válasza #16939776 (#13) üzenetére


sb
veterán

Helyileg jobban elvezeti a hőt, de utána mi lesz vele? Ugyanott marad...
Nyilván így is jobb lehet valamivel mint a sima lég, de ha megfordítjuk a dolgot akkor felesleges itt megállni, ha már víz akkor +50cm cső kell még hozzá és máris egy nagyságrendet ugrottunk előre azzal, hogy kitesszük a hőleadót a ház oldalára. A többi anyagban ua. kb.

(#23) velizare válasza Cifu (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

Intel úgy is megadhatná, ha normális hővezető pasztát rakna a kupak alá.
qfe. ez lenne a legegyszerűbb és vélhetően legolcsóbb megoldás.

@Zoltn: forgatható, ami jól jön bizonyos esetekben. de ezzel kifújt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) #16939776 válasza Cifu (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha olcsóbb lehet mint a HEDT, mert: nem kell 4 memória csatorna, 28-4X PCI-express sáv, 20-35MB L3 akkor miért ne lépnék meg a köztes platformot?

A mesterséges limit nem volt véletlen, egyszer a mag hőtágulása, plusz a deformálódó kupak igényelte hogy ne legyen forrasztott, másrészt hogyan adták volna el ivy után a haswelt/skylake-et ha már akkor mindenki 5Ghz-en járó CPU-kal szaladgált volna, úgy hogy utána lévő generációkban egyre csökkent az "átlagosan kicsavarható max. órajel"? :)
Pont a pasztás probléma miatt vettek nagyon sokan AIO-t.

a +2 mag-ra, lassan érkezni fognak a játékok, a DX 12 is szét tudja majd szórni rá a terhelést ezt a desktop nem tudja majd utolérni.

(#22) sb : Azt látod hogy 95x95mm-es clearence area-ba belefér a töve? OEM-nek egyszerűbb/olcsóbb ez mint a ház hátuljára 120mm-es radiátort felszereltetni. Még ha a Hő bent is marad, arra a 10 sec-re amíg felmelegszik a víz+ház belseje, meg maradhat a turbó a CPU-n, el tudják adni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Cifu válasza #16939776 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha olcsóbb lehet mint a HEDT, mert: nem kell 4 memória csatorna, 28-4X PCI-express sáv, 20-35MB L3 akkor miért ne lépnék meg a köztes platformot?

Vs.

másrészt hogyan adták volna el ivy után a haswelt/skylake-et ha már akkor mindenki 5Ghz-en járó

Biztos az én hibám, de továbbra se látom, miféle nyomás lenne az Intelen, hogy növelje a frekiket. Pláne úgy, ahogy leírtad.

Nincs verseny. Az AMD Zen a kiszivárgott adatok szerint jelenleg 2,8 alap és 3,2 Ghz-es boost frekin fut. Természetesen ez csak tipp, de ebből nem úgy tűnik, hogy 4Ghz fölé fognak lőni. Ha csak nem csináltak a vörösek valami ultra nagy csodát Clock2Clock terén, akkor az Intel nyugodtan hátradőlhet, mert 1 szálas teljesítményben biztonságban vannak továbbra is.

Pont a pasztás probléma miatt vettek nagyon sokan AIO-t.

Holott az AIO-kkal egy árban mozgó léghűtések is hasonló teljesítményt tudnak...
És miért adna az Intel drága AIO-t a procihoz, amikor a freki emeléshez elég lenne a filléres, hulladék minősítésű pasztát lecserélni valami korrektebbre?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) velizare válasza #16939776 (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

az lga2011 valószínűleg akkor nem hőtágul, mert ott lehet forrasztani a kupakot, s1050/1/5 viszont igen. szelektív fizika.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27) Tikakukac válasza velizare (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam is kérdezni, hogy ezt hogyan. Mindegy, a 4670k delidelve lesz vagy csere, az Intel nyugodtan mehet a lószerszámra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) McSico


McSico
senior tag

Ennek szerintem semmi értelme. Valószínűleg egy jobb hőcsöves hűtő simán elkeni a szája szélét. :DD

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#29) #16939776 válasza Cifu (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Biztos az én hibám, de továbbra se látom, miféle nyomás lenne az Intelen, hogy növelje a frekiket.

Hinnéd-e hogy a részvényesek a forgalom után kapják a százalékot, ha kevesebb processzort adnak el, megy a dá-dá a vezetőségnek. Csak folyamatosan fenntartják az érdeklődést a termékeik iránt, semmi több.

Holott az AIO-kkal egy árban mozgó léghűtések is hasonló teljesítményt tudnak...

Sőtt: könnyebbek, halkabbak, olcsóbbak, megbízhatóbbak. Mégis el tudtak belőlük adni rengeteget, mert nem hajlandó a user egy 20dolláros problémát megoldani- ennyiért csinálják meg garanciával a kupaktalanítást - inkább vesz 250 dollárért egy AIO-t minthogy 100+20 USD-ért menjen léggel, mert nem akarja elveszteni a gyártói garanciát. :U

(#26) cain69: Hasonlítsd össze, mennyire masszív a két kupak és lefogató mechanizmus...
Xeon van forrasztva lga 115x-en, de ott a Tcase is alacsonyabb, és alap esetben 23,5C°-a környezet kisebb/nincs lehetősége akkorát melegednie/tágulnia a magnak.

Nálam Direkt-Die-Mount a CPU hűtő 1155-ön, nincsenek azok a problémák, amit a kupak+leszorító keret okoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Cifu válasza #16939776 (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hinnéd-e hogy a részvényesek a forgalom után kapják a százalékot, ha kevesebb processzort adnak el, megy a dá-dá a vezetőségnek.

Évek óta egyre kevesebb procit adnak el a desktop piacon, hiába nincs konkurencia (az AMD uszkve 3-4 éve nem az proci fronton).
Ha a gondolatmeneted helyes lenne, akkor már legalább 1-2 éve meg kellett volna lépniük a freki emelést.

Csak folyamatosan fenntartják az érdeklődést a termékeik iránt, semmi több.

Szép világkép, csak nem látom a tényeket, amik ezt alátámasztanák...

inkább vesz 250 dollárért egy AIO-t minthogy 100+20 USD-ért menjen léggel, mert nem akarja elveszteni a gyártói garanciát.

Egyszer azért kíváncsi lennék, hogy valóban annyival növekedtek az AIO vízhűtés eladások, mint ahogy azt lefested. Sajnos így hirtelen nem találtam erre vonatkozólag adatokat sehol - se mellette, sem ellene... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Graphics válasza Erdei88 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mitől lenne nehéz? :) Semmitől. Súlya nincs.

------

Amúgy ezeknek a hűtőknek a topicja kb arról szól, hogy mekkora szar. általában kompakt vizet se sokan használtak még.

Érdekes, hogy nem egy szerverbe szerelnek Asetek vízhűtéses rendszert... Biztos mert szar, és bizonytalan a működése

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Jim Tonic válasza Graphics (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vagy azok mondják, akik nem használták, vagy azok, akik szerint csak a "rendes víz" a vízhűtés, bár utóbbiak sem nagyon használták. Nekem H90-em volt egy darabig. Nem lehet hozzá egyetlen levegőst sem hasonlítani, fényévekkel jobb. Annyit tényleg nem tud, mint egy rendes víz, de nem is kerül annyiba, és babrálni sem kell vele annyit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) #16939776 válasza Cifu (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a gondolatmeneted helyes lenne, akkor már legalább 1-2 éve meg kellett volna lépniük a freki emelést.

2600K, 3770K, 4770K, 4790K, 6700K

3,4/3,8 3,5/3,9 3,5/3,9 4/4,4 4/4,2Ghz

Én látok egy ilyen tendenciát :)

Egyszer azért kíváncsi lennék, hogy valóban annyival növekedtek az AIO vízhűtés eladások, mint ahogy azt lefested. Sajnos így hirtelen nem találtam erre vonatkozólag adatokat sehol - se mellette, sem ellene...

Erre én sem tudok neked statisztikát találni, az biztos hogy az épített Vízhűtés iránti kedvet megcsappantotta Itt PH-n, és indokolatlan esetben is, inkább ezt választják, mint a léghűtést legalább is azokat az eseteket amit láttam a praxisomban.

[ Szerkesztve ]

(#34) Graphics válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem még a legelső generációs Asetek LCLC van. Konkrétan olyan gyors hőleadása van a víznek, amit levegőssel nem igazán lehet összevetni.

És nekem még szimpla 120-as radis volt, nem is a vastag, és nem is a 240-es.

Halk is, mivel nagyon jól szabályozható a pumpa, illetve bármilyen ultrahalk ventivel elfújja a radiról a hőfelesleget.

Igaz amit írtál, hogy általában azok nézik semmibe, akiknek se az egyik se a másik nem volt :) Tisztelet a kivételnek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) nyunyu válasza Graphics (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Majdnem csődbe is ment az Asetek a HPval közös szerver hűtés projekten :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) nyunyu válasza #16939776 (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Erre én sem tudok neked statisztikát találni, az biztos hogy az épített Vízhűtés iránti kedvet megcsappantotta Itt PH-n,

Ha egyszer JÓL megépítetted, akkor max azért kell hozzányúlni, hogy lefogatót cserélj a CPU meg GPU blokkokon legközelebbi alaplap/VGA cserekor. :))

Nem is tudom, hány éve nem néztem be a vízhűtés topikba.

Meg egyáltalán mikor volt utoljára szétszedve a rendszerem.
Fél éve cseréltem procit, de az csak CPU blokk lecsavaroz, proci ki, új proci be, blokk visszacsavaroz móka volt, meg talán töltöttem fél kupica vizet a tartályomba, mert annyi hiányzott belőle 2 év után.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) Dilikutya válasza Cifu (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

És tényleg elég az i5.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Cifu válasza #16939776 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én látok egy ilyen tendenciát

Csak érdekesség képen tegyük mellé az Intel által megadott TDP-t és a csíkszélességet:

2600K 3,4/3,8 Ghz (95W, 32nm)
3770K 3,5/3,9 Ghz (77W, 22nm)
4770K 3,5/3,9 Ghz (84W, 22nm)
4790K 4/4,4 Ghz (88W, 22nm)
6700K 4/4,2 Ghz (91W, 14nm)

Hát nem furcsa, hogy a 3770K és a 4770K azonos frekin és csíkszélességen mégis 7W-al többet eszik? Persze, biztos a picivel erősebb IGP miatt. Hogy a 4790K ehhez képest mindössze 4W-al kér többet az 500Mhz-el magasabb frekiért, azonos IGP mellett?

Én kiragadnám a 22nm-es CPU-kat most ebből. Mi látszik? A 4770K még azonos freki mellett tudott ~6% nagyobb teljesítményt az elődjénél. A 4790K viszont még a sokkal magasabb freki ellenére is csak 4,13%-al volt gyorsabb. Ami durva, hogy játékok alatt anno nem volt különbség. Oké, biztos a PH! tesztje volt a hibás (úgy is mindenki őket okolja, ha valami nem az Ő érvelésüket támasztja alá), vegyük elő a TechSpot DOOM (2016) CPU tesztjét. Upsz. Az i7-3770K hibahatáron belül van az i7-6700K eredményéhez. Oké, sz@r a DOOM, vegyük elő az Arma3-at, mert hát az erősen CPU limites. Afene. Itt se jön ki. Hát a lovacska rúgja hátsón őket.
,
Bocsánat, de a tények nem téged igazolnak. Azt megadom, hogy lassacskán emeli az Intel a frekiket, de az, amit írtál, miszerint jelentős egyszálas teljesítményre optimalizált procit fognak kihozni, mégpedig vízhűtéssel, mert "nyomás alatt" vannak, hát izé. Én nem látom. Továbbra se...

Ha valóban akarnak drasztikusan emelni, akkor először a kupak alatti trutyit fogják lecserélni. Szerintem. De még azt se fogják meglépni záros határidőn belül.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Vertic válasza NandoXXL (#8) üzenetére


Vertic
aktív tag

Nem igazán számít:

Are front mounted radiators bad for your PC?

A srác eléggé benne van a vízhűtés témában, és kimérte, hogy valójában nem sokat számít, hogy egy elöl lévő radiátor befele tolja a levegőt - néhány fok plusz bent nem oszt nem szoroz, ha van elég légmozgás.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#40) velizare válasza #16939776 (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

szúrópróbaszerűen ránéztem egy xeonra (e3-1200 v3), és ugyanúgy tipikusan 73 fok körüli tcase maxot látok 80w+ tdpnél, mint egy random desktop i7/5nél.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41) #16939776 válasza nyunyu (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem nincs ellenérzésem az épített víz iránt, volt is egy full vizem, és van is egy custom AIO-m ami elég jól küldi. De azt már tudom, hogy vannak buktatói szép számmal, és megértem hogy nem vesződnek vele hónapokat a fiatalok. max. örül hogy a dobozból kivéve nem csöpög/zörög és ezt beírja az AIO-s topikba, ennyi. De ebből nem sok szakmai tapasztalatot lehet cserélni, ez a hátránya.
Nekem a levegő+kupak mókolás sokkal célravezetőbb és olcsóbb volt mint vizezni, ez azzal járt, hogy meg kellett nézni hogy működik a hőelvezetés...

(#42) Tikakukac válasza Vertic (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálam mondjuk passzív táp van, radi helye a gépen kívül vagy felül. Nem azért küldtem bele 100k+-t a rendszerbe, hogy "pár fok" beragadjon. Így is kifő kupak alatt a proci.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Vertic válasza Vertic (#39) üzenetére


Vertic
aktív tag

Ja, és a videó alatti kommentek között valaki ki is számolta:

"Here's the science: It takes 0.07/h watts to heat one lb of air 1 degree F so it takes .005 watts/h to heat 1 cubic foot of air 1 degree F. A typical radiator fan (NF-F12 in this case) can blow 55 cubic feet of air per minute. For an 85 watt TDP CPU that means that the air leaving the radiator will be exactly 2.58 F or 1.43 C warmer than the temperature that enters and because air temperature delta equals processor temperature delta, it can be concluded that the GPU would be 1.43 C warmer with the radiator in the front."

Fordítás: tökmindegy hol a radiátor és hova fúj :) (lényeg, hogy legyen elég légcsere a házban)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#44) AusWolf


AusWolf
őstag

Nagyon érdekes! Várom a teszteket. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#45) Erdei88 válasza Graphics (#31) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért levegőből van? :D

(#46) BBorg válasza #56573440 (#6) üzenetére


BBorg
tag

Ha van piaca a mobilklímának, ami a hűtéshez használt levegőt a szobából szívja (cserébe csak egy csövet kell a szabadba vezetni), akkor biztos lesz vevő erre a termékre is... :(

(#47) Vertic válasza Tikakukac (#42) üzenetére


Vertic
aktív tag

Nem az volt a kommentem lényege, hogy előre _kell_ tenni. Ha érdekel az a néhány fok, akkor persze rendezd úgy, tök jó. Csak az a lényeg, hogy valójában nem számít annyit, hogy értelmetlenné váljon az egészet megépíteni, ha mondjuk csak előre tudod (vagy akarod) rakni a radiátort. És nem is orbitális hülyeség oda rakni - nem a legideálisabb pozíció, de nem is okoz akkora csökkenést a hűtés teljesítményében, hogy azt lehessen mondani, hogy akkor inkább ne is csináld.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#48) Tikakukac válasza Vertic (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki abba lapátolja a pénzt amibe látja, ha valakinek úgy tetszik menjen. Én egyszer csináltam így, nem volt jó a tápomnak anno, azóta ami hőt ad lefelé az menjen kifelé a jelmondatom. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Dabsol5


Dabsol5
tag

Laikusként úgy gondolnám, hogy a vízhűtés azért jó, mert teljesen hangtalan.

(#50) Vertic válasza Tikakukac (#48) üzenetére


Vertic
aktív tag

Na igen a másik meg, hogy meg kell nézni, hogy adott körülmények között az adott komponenseknek mi a jó, és a helyzethez alkalmazkodni. Nyilván minden setup más, és adott esetben/adott embernek lényeges tud lenni olyan is ami másnál nem érdekes. (Pl. esetedben a passzív tápnak kellett a hűvösebb levegő :) )

[ Szerkesztve ]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.