Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bluegene válasza Dave™ (#84) üzenetére


Bluegene
addikt

]Skype 1
Skype 2
Visszavonom amit előbb mondtam a minősítésre vonatkozóan: te vagy buta vagy, vagy nagyon fiatal, vagy mindkettő. Használj szépen chrome-ot, az a jó neked mondom te mindent elhiszel amit a média ír, eszedbe sem jutott míg én nem mondtam h ez megtévesztés, bégetni nem szoktál néha :D

MSN-nél azért rögzíti, mert bejelölted, hogy mentse az archívumot, amit egyébként ment is a SAJÁT GÉPEDRE. Nyilván valamennyi ideig ezeket mentik szerver oldalon is, de erre is vannak adatvédelmi irányelvek, szóval nem para. Nem használhatják fel, érted. tudom h a saját gépre is elmenti ez nem újdonság, meg a távoli servergépre

Amúgy meg a hallottam az osztálytársamtól, akinek az anyukája mesélte bár valóban nagyon hiteles forrásnak tűnik, még sincs kellően alátámasztva, ha nem haragszol pedig van ilyen, terrorelhárításnál és bűnüldözés miatt rögzítik a hívásokat, az összeset hisz sosem lehet tudni, tetszik vagy sem, de ez már nagyon régi dolog, úgy látszik ennyire le vagy maradva

]Használj szépen chrome-ot, az a jó neked sikerült végre egy igaz mondatot kinyögni :C[

]Tudják, mivel rajtuk keresztül veszem igénybe, de ezt nem is használhatják fel semmire. megint a naivitás van a gonosz google, és vannak a jóságos bankok, mobilcégek, MS és opera ami megvéd, lol]

]Még mindig nem az a probléma, hogy én ülök-e a gép előtt csak vagy más is, van egy user ID (egyébként biztos vagyok benne, hogy ha 3-an használnak egy gépet, meg tudják idővel különböztetni az eltérő használati szokások alapján), amihez hozzá tudnak kapcsolni minden netes használati szokást. és ez miért baj ha segít a keresésben? így is úgy is tudnak rólad dolgokat, a bing is ugyanezt csinálja

egyébként a chrome-ból kivették az az adatfelhasználásról szóló passzust, tehát kb ugyanolyan mint a többi böngésző(csak gyorsabb persze)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#102) julius666 válasza erdoke (#97) üzenetére


julius666
addikt

Az, hogy milyen egyszerűen használható, egyéni ízlés kérdése. Ahogy írtam korábban, jobban le tudom magamnak csupaszítani az Operát, mint a Chrome alapbeállítása, és akkor ott vannak a billentyűparancsok és egérmozdulatok, amivel mindent egyszerűen elérek.

Ugye feltűnt neked is, hogy az újabb operák designja egy az egyben chrome koppintás?(ha nem a 6-os chrome lenne fönt, amiben változtattak egy kicsit a dolgon, akkor még a gombok sorrendje is ugyanaz lenne!)

Már nem azért, de amíg az operának a régi, szerintem meglehetősen ratyi designja volt, addig a chrome volt a "designilag és funkcionalitásában egyaránt fapados böngészőnek gúnyolt valami". Most, hogy az opera pofátlanul lenyúlta a designját, most ugyan olyan "letisztult, kényelmesen használható" lett hirtelen, mint a chrome. A chrome már "csak" funkcionalitásában fapados - mert ugye a kiegészítők "szarok", meg "lassítanak", stb. (és penge tudom hogy nem működnek https-es oldalakon - bár ez engem nem zavar, sőt szerintem jobb is így - illetve az adblock része valóban használhatatlan, de az operának is megvannak a maga hibái).
Persze ha ezt a modellt követnék operáék is, és kidobnák a minimum 90%-ban nem használt, felesleges funkcióikat pluginekbe, és esetleg nem userscriptekkel kéne gányolni ha valamit akar az ember, hanem ott is egy gombnyomás lenne akkor megint csak a "ugyan olyan kényelmes és minimalista" lenne mint a chrome, mi?

Valóban kiváló böngésző az opera, de azért a fanboykodásból vissza lehetne venni kicsit, mert elég uncsi ugyanazt hallgatni minden topicban.

Edit: ja igen, a vicc hogy hiába nyúlták le a chrome designját, az egyik okot amiért ez a fejlécben lévő füleket kitalálták, rögtön el is b@szták: chromeban elég felrántanod az egeret az ablak tetejére, és máris fület váltasz/mozgatsz, egy kattintásra, mert a lapfülön van kapásból az egered. Operában neeem, ott be kellett rakni 2 pixelnyi hézagot, hogy még véletlenül se legyen ilyen egyszerű, vissza kelljen húzni az egeret. Nem azt mondom, nem egetverően nagy probléma, de iszonyat idétlen baki, és GÁZ.

[ Szerkesztve ]

(#103) erdoke válasza julius666 (#102) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, a Chrome fanboykodás sokkal trendibb. Egyébként melyik állításom nem volt valós, ami miatt fanboykodással vádolsz? Talán az érzékeny, krómos lelkivilágodba gázoltam?
Arról hosszan lehetne regélni, ki mit honnan nyúlt le (WebKit motor, füles böngészés, SpeedDial, online szinkronizálás, hogy csak párat említsek), de neked nyilván hiába mondanám, nyilván nem emlékszel, túl régen volt a Chrome-hoz képest...
Operában évek óta van egérmozdulatos tab váltás (nem kell a fülek közelébe se vinnem az egeret), amikor Chrome még a fasorban se volt, te meg pár pixelen parádézol? LOL

(#100) floatr
Csak annyi, amennyi korábban is volt...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#104) julius666 válasza erdoke (#103) üzenetére


julius666
addikt

Igaz, a Chrome fanboykodás sokkal trendibb.

Nagyon nem én fanboykodom, én majdnem ugyanúgy szeretem az operát is mint a chrome-t. Mind a kettő egyaránt kiváló böngésző szerintem.

ki mit honnan nyúlt le (WebKit motor, füles böngészés, SpeedDial, online szinkronizálás, hogy csak párat említsek)

Neked igen komoly szövegértelmezési problémáid vannak. Nekem nem azzal van bajom, hogy az opera lopott. Lesz@rom, sőt örülök neki hogy végre használható GUI-t kapott. Nekem a fanboy hozzáállással van bajom, hogy amíg az opera designja a régi volt, addig a chrome sz@r volt, most hogy a szent opera a chrometól nyúlta a designt, most hirtelen jó lett az is.

De azért átfutok a listádon, csak hogy tisztázzuk:
WebKit: ennek egyrészt nem értem mi köze van az operához, illetve opensource. Ennyi erőből az Opera meg lenyúlta a VP8 dekóder implementációját.
füles böngészés: jó, de ez azért már alap manapság. Ebben igazad van, de ezt mindenki akibe szorult egy kis felhasználóbarátiság, az lenyúlta.
SpeedDial: ebben teljesen igazad van, ez tényleg pofátlan nyúlás, egy az egyben. Bár ezt a featuret én sosem használtam, nem láttam sok hasznát még.
online szinkronizálás: remélem viccelsz, ez aztán marhára az opera nagy innovációja.

Operában évek óta van egérmozdulatos tab váltás (nem kell a fülek közelébe se vinnem az egeret), amikor Chrome még a fasorban se volt, te meg pár pixelen parádézol? LOL

Ki parádézott? Idézem: Nem azt mondom, nem egetverően nagy probléma, de iszonyat idétlen baki, és GÁZ.
Az gérmozdulatokat meg szerinted hány százaléka használja az amúgy is fantasztikusan nagy felhasználótáboruknak? Ja bocs, én kérek elnézést, elfelejtettem hogy az operát a felvilágosult IT-értelmiség™ használja, akik a temérdek fícsör minden zamatát gondosan kiélvezik, nem úgy mint a netprolik™ akiknek ott van a "fapados" és "harmadosztályú" króm meg exploder, azt abban malackodnak.

[ Szerkesztve ]

(#105) floatr válasza erdoke (#103) üzenetére


floatr
veterán

Látom nem sikerült elolvasni a topicban az ezzel kapcsolatosa ellenérveket; gondolom fanboyság okán. Amúgy jössz itt a chrome-fansággal, miközben egyelőre te és a kollégák fikkatják a chrome-ot, amit páran cáfolunk.

Mellesleg a feature-nyúlások témában hosszan lehetne visszafelé menetelni, és az opera is volt kitől vegyen pár ötletet, de a webkit motor is a khtml-re épül, amit licensz szerint bárki használhat így a khtml-re épülő konq forkja a rekonq is. Nembaj.

(#106) Bluegene válasza julius666 (#102) üzenetére


Bluegene
addikt

ez tetszett, *5-ös hsz, jól leoltottad a fejét! :DDD

van benne valami, addig fikázták a chrome desgn-ját amíg az opera véletlenségből hasonló lett

az FF 4 is chrome-szerű design-nal fog jönni, bizonyítva mennyire jó a chrome

mondjuk a jót nem szégyen másolni, csak akkor ne fikázzák

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#107) erdoke válasza julius666 (#104) üzenetére


erdoke
titán

+ (#105) floatr
Valahol az én mondanivalóm sikkadt el, mert én arról beszéltem volna, hogy nem bíznám egy cégre minden személyes adatomat, ha nem muszáj. Egyáltalán nem az Opera böngésző felsőbbrendűségén volt a hangsúly, ahogy más témákban sem a Google kereső, vagy éppen az Android ill. Gmail fikázása miatt fejeztem ki aggályaimat. Olvass vissza, hogy hol írtam olyat, a Chrome szar. Csak ti az érzelmi viszonyulásotok miatt rögtön ezt értettétek bele...
Engem a design egyáltalán nem érdekel, ha a funkcionalitással ill. az adatvédelemmel vannak problémáim. Böngészőt soha nem választottam design alapján, úgyis csak azt nézem, ami a keretben van.
Nekem igenis nagy innováció volt, hogy több gép között ugyanaz a böngészőm minden paramétere. Később csak hab volt a tortán, hogy ezt PDA-ra is ki tudták terjeszteni. Ha neked ez nem fontos, akkor gondolom a Chrome és a Google accountod között se használod.

(#106) Bluegene
Na, az IQ tapsikol, ennyire futja. ;]
Ki nem tojik a design-ra? Miközben lenyúlták az Apple által csinált WebKit motort (mer' ópenszórsz, és így egyből az ő "innovációjuk", ugye?), az Opera füles böngészését, Speed Dial-ját, online kedvencek, stb szinkronizálását, és még sorolhatnám. Ám abszolút nem ezen volt a hangsúly, és még csak NEM IS ÉN hoztam fel a lenyúlást, ha visszanézed.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#108) Bluegene válasza erdoke (#107) üzenetére


Bluegene
addikt

a chrome is kopírozott persze

de ő gyúrta össze először a nyertes design-t több böngészőből kiszedte a jó 5leteket, a rosszakat elhagyta; sikere kétségbevonhatatlan, gyors és egyszerű, a többi is ezt a designt másolja

sokan leszólták még régen a Schumachert h átlagos pilóta csak jó az autója, mégis 7x-es világbajnoknak lenni nem semmi

most meg leszóljátok a chrome-t mégis egy év alatt szinte triplázott elterjedségben

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#109) Dave™ válasza Bluegene (#106) üzenetére


Dave™
nagyúr

ez tetszett, *5-ös hsz, jól leoltottad a fejét!

Ez ám a színvonal. De a hivatkozott hozzászólás is megérne egy misét...

Aki Operát használ, az általában okkal teszi, ez pedig nem fanboykodás, hanem a funkcionalitásban keresendő. Míg erdoke, én vagy a legtöbb Opera felhasználó értelmes indokot tudunk felhozni a választás mellett, addig Te és a Chrome fanatikusok (ilyen is van ám, nem csak operás) jöttök a sebességgel (ami igaz is, a leggyorsabbak egyike a Chrome, bár másika meg mostanra az Opera lett, tehát itt még kétesélyes lenne), és jöttök a megfoghatatlan "jobban kézre áll", meg "letisztultabb" és a többi és a többi szövegekkel. Biztosan nem tudod, de az Opera felülete variálható át a legjobban, bármilyen skin vagy plugin nélkül, szinte teljesen egészében átalakítható. Na mármost: ha sebességben nem rosszabb, letisztultságban sem, és sokkal többet tud - amit az ember vagy kihasznál vagy csak részben, vagy egyáltalán nem - akkor miért ne lehetne alternatíva egy chrome-al szemben? Fordítva már sajnos nem működik a képlet, mert a chrome-ban nincsenek egér gesztusok, nincs beépített levelező, nincs normális letöltéskezelő és még folytathatnám az általam napi szinten használt szolgáltatásokat (egyébként azért jó az n+1 funkció, mert mindenki megtalálja azt a néhányat, amit szeret és használ). Félre ne érts: nem akarlak meggyőzni, sokkal jobb így, hogy az Operáé a legkisebb piaci részesedés, hiszen jóval kevesebb támadás is irányul ellene (ellenpélda: IE, Firefox), de logikailag egyszerűen baromság úgy érvelni a chrome mellett, hogy valójában semmi egyedit nem nyújt, semmi mást, mint egy alap puritán kinézetet (ami máshol is van, lásd fentebb) és sebességet, amiben per pillanat a legjobb ugyan, de csak egy hajszállal, és hamarosan trón fosztott lesz, ismét.

(#110) julius666 válasza Dave™ (#109) üzenetére


julius666
addikt

Aki Operát használ, az általában okkal teszi, ez pedig nem fanboykodás, hanem a funkcionalitásban keresendő.

Most nehogy már azt mondd hogy mindenkit fanboynak tekintünk aki operát használ :U

Míg erdoke, én vagy a legtöbb Opera felhasználó értelmes indokot tudunk felhozni a választás mellett, addig Te és a Chrome fanatikusok (ilyen is van ám, nem csak operás) jöttök a sebességgel (ami igaz is, a leggyorsabbak egyike a Chrome, bár másika meg mostanra az Opera lett, tehát itt még kétesélyes lenne), és jöttök a megfoghatatlan "jobban kézre áll", meg "letisztultabb" és a többi és a többi szövegekkel.

Ez teljesen jó indok is volt, amíg nem érte be (a 6-os chrome ismét ~30%-al gyorsabb elméletileg, bár én ezt a gyakorlatban nem vettem észre, még az ilyen canvasos cuccoknál is csak épphogy) az opera sebességben a chromeot, illetve nem lett ugyan az a GUI-ja. De akkor most mindenki aki eddig krómot használt, az váltson Operára a jól megszokott böngészőjéről, mert lényegében tudja ugyanazt? Ugyan minek? Mert szerinted (meg néhányak szerint még) a gugli világuralomra tör az összegyűjtött böngészési adatokkal? Azt ne mondd, hogy az opera többet tud, mert az userek 95%-a, ha nem több, a chrome tudását se használja ki jóformán. Pont ugyan úgy nincs értelme operára váltani a chromeosoknak, mint az egyszerűen böngészni szerető operásoknak chromera.
Senki se kérdezte tőletek miért használtok operát. A maga módján egy kiváló böngésző, mint írtam. Ha nektek erre van szükségetek, erre van szükségetek, kész. Itt ti néztek le másokat.

Mint pl. itt is:
Na mármost: ha sebességben nem rosszabb, letisztultságban sem, és sokkal többet tud - amit az ember vagy kihasznál vagy csak részben, vagy egyáltalán nem - akkor miért ne lehetne alternatíva egy chrome-al szemben? Fordítva már sajnos nem működik a képlet, mert a chrome-ban nincsenek egér gesztusok, nincs beépített levelező, nincs normális letöltéskezelő és még folytathatnám az általam napi szinten használt szolgáltatásokat

SENKI sem mondta hogy nem alternatíva az opera. Te próbálod bemagyarázni nekünk, hogy a chrome nem alternatívája az operának, mert nem tartalmazza az általad - és még nagyjából a felhasználók max 2-3%-ának létfontosságú funkciókat.

Biztosan nem tudod, de az Opera felülete variálható át a legjobban, bármilyen skin vagy plugin nélkül, szinte teljesen egészében átalakítható.

Én magam az ilyen skinezéseknek sosem voltam nagy fanatikusa, csináljanak egy jó, könnyen kezelhető és kényelmes GUI-t azt szevasz. nehogy már nekem kelljen az ő dolgukat elvégeznem. De a vita teljesen értelmetlen, mivel ugyan az a két böngésző skinje. Akinek az egyik tetszeni fog, annak a másik is (és akkor azt hagyjuk ki kitől lopott).

de logikailag egyszerűen baromság úgy érvelni a chrome mellett, hogy valójában semmi egyedit nem nyújt, semmi mást, mint egy alap puritán kinézetet (ami máshol is van, lásd fentebb) és sebességet

Meg a kiegészítőket. :U

(#111) moonman válasza julius666 (#110) üzenetére


moonman
titán

"a 6-os chrome ismét ~30%-al gyorsabb elméletileg"

:Y nebasszaki, már 6-os is van? ez már tényleg gusztustalan. :DDD

(#112) ntomka válasza moonman (#111) üzenetére


ntomka
nagyúr

Természetes. Ahogy kiadnak egy stabil kiadást, a fejlesztői változatok verziószámot lépnek. Szóval a 6-os még ilyen csak. :)

#110 julius666: "De a vita teljesen értelmetlen, mivel ugyan az a két böngésző skinje. Akinek az egyik tetszeni fog, annak a másik is (és akkor azt hagyjuk ki kitől lopott)."

Azt azért tegyük hozzá, hogy linuxon a Chrome néz ki, és integrálódik jelenleg legszebben. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#113) Dave™ válasza julius666 (#110) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe.

Amúgy a sebesség nem csak a JS-ből áll, érzésre szerintem nem lehet megmondani melyik a gyorsabb, biztos van olyan oldal ahol ez, másikon meg az töltődik be gyorsabban. Az Opera és Chrome viszont nagyon nem ugyanaz, még ha a sebesség egál, és a GUI is nagyon hasonló. Igaz, hogy az Opera tudásának jelentős része egzotikum, de például a letöltésvezérlője szerintem példaként szolgálhat minden böngészőnek, az egérrel való vezérlést pillanatok alatt nagyon meg lehet szeretni, ha valakinek nincs vissza/előre gomb az egerén, sokkal gyorsabban tud így böngészni, a beépített levelező kiválthat egy Live Mailt vagy egy Thunderbird-öt és még sorolhatnám. Ezeket nem muszáj mind használni, ami tetszik használom, ami nem érdekel azt nem. Pont ez a lényeg, hogy el lehet felejteni a pluginokat, mert - racionális keretek között - minden megtalálható beépítve. Amúgy persze, hogy nem használják az emberek, a többségnek a böngésző egy címsor meg egy könyvjelzőhalmaz és kész. A "vizuális könyvjelzőket" (speed dial) azért koppintotta le mindenki, mert ezt nem kell magyarázni és látványos, de az egérgesztusok is nagy vívmánynak tekinthetők, csak mivel senki sem tud létezésükről, ezért igény sincs rá - csak egy példa. Tehát azért nem használnak extra szolgáltatásokat, mert nem tudnak róla, a legtöbb böngészőben (Operán kívül mindenhol) ezek pluginnel vagy azzal sem érhetőek el, így a lehetőségtől is el vannak vágva, hogy kipróbálják. Sok 1.0-ás felhasználót megbarátkoztattam már egy-két kényelmi funkcióval, néha nagyon hálásak érte.

(#114) HelloWorld válasza julius666 (#110) üzenetére


HelloWorld
tag

Én magam az ilyen skinezéseknek sosem voltam nagy fanatikusa, csináljanak egy jó, könnyen kezelhető és kényelmes GUI-t azt szevasz. nehogy már nekem kelljen az ő dolgukat elvégeznem.

Ami neked jó és könnyen kezelhető, az másnak átláthatatlan és nehézkes.
Egyébként Dave nem a skinezésről beszélt itt, hanem arról, hogy szinte minden gombot/panelt/eszköztárat oda rakok Operában, ahova nem szégyellek.
A skinezés az egy másik dolog, de hogy Chrome-hoz nem találsz olyan változatos skineket mint Operához, azt garantálom neked.

ugyan az a két böngésző skinje. Akinek az egyik tetszeni fog, annak a másik is

Na, ne már. Nézz rá újra az általad linkelt képre. Ha szerinted ugyanaz, akkor szívesen ajánlok neked egy jó szemészeti szakrendelést :K

Meg a kiegészítőket.

Amit Opera is nyújt.
Az, hogy a userek többsége azt sem tudja, mik azok a kiegészítők, és honnan lehet őket beszerezni, hogy kell őket telepíteni, milyen plusz funkcionalítást nyújtanak, az már más kérdés.

(#115) ntomka válasza Dave™ (#113) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én tudok róluk, mégsem kellenek. :P

(#114) HelloWorld: Chromeban mi az átláthatatlan és nehézkes? :F

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#116) Dave™ válasza ntomka (#115) üzenetére


Dave™
nagyúr

Így jártál :P

(#117) Sweet Lou 6 válasza ntomka (#112) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Azt azért tegyük hozzá, hogy linuxon a Chrome néz ki, és integrálódik jelenleg legszebben." - mármint Gnome-on. Merthogy ugye a KDE-t leszarják.

sweetlou6.wordpress.com

(#118) floatr válasza erdoke (#107) üzenetére


floatr
veterán

Értem, de mint páran párszor kifejtettük, ez már nem böngészőfüggő dolog. Sőt azt is, hogy a sok informatikus vénájú kommentelő kínosan ügyel arra, nehogy a böngésző visszaküldje apucinak, hogy rákerestél egy fényképezőgépre, miközben a mindennapos adatvédelemmel kapcsolatos problémák fölött nagystílűen átsiklik. Ennyi az egész, meg reakció a fikkantásokra. Kifakadós/troller stílusú fikkantásra milyen stílusú reakciót várnál?
Még valami az X-Y-Z relációhoz: valószínű, hogy nemcsak nekem tűnik fel a dolog, mert az lehet, hogy te egy olyan körben netezel, ahol a Z kvázi az X-nek tűnik, de sokan meg más dolgokat használnak.

Webkit meg a KHTML-ből lett, nem magától... A speed dial jó ötlet volt, de a chrome gyakoriság szerint magától szortíroz (ezt állítottam én is át az operáéhoz hasonló megoldásra), ellenben az opera is "nyúlhatna" már magának egy normális layout engine-t, ha ennyi idő alatt nem sikerült kicsiholni :)

(#109) Dave™ világos: aki operát használ, okkal teszi, a többiek meg fanboiok. Amúgy állatira nem erről volt szó, hogy az opera vagy a chrome űberebb, hanem arról, hogy a chrome szerintetek azért ilyen népszerű, mert a szemetek reklámozzák, terjesztik, és a sok hülye birka meg fel nem fogja mekkora (már rég nem létező) veszélyben van. Amúgy azért szoktam le az operáról, mert a layout engine lehet h gyors, de még a FF-é is jobb, nemhogy a webkites böngik. De az eddigi vita jóformán csak a fanboykodásról szólt

(#111) moonman ja, főleg az a ~30% gusztustalan, amit megint hoztak rajta.

(#113) Dave™ 19 kiegészítő kapásból csak az egérgesztusos funkcionalitásról szól, lehet választani, dehát a legtöbben arról sem hallottak h vannak ilyen kiegészítők.

(#114) HelloWorld ez a skin téma télleg elég ütős érv a chrome ellenében. A kiegészítők, és opera 100-in-1 hozzáadott funkcióinak nem ismeretét tekinthetjük kb egyforma súlyúnak.

(#117) Sweet Lou 6 Elég sok alkalmazás leszarja a KDE-t, mivel a KDE is leszarta az alkalmazásfejlesztőket, de a felhasználókat is a v4-re ugráskor. A FF integrációját kubi alá pl a kubi csapat oldotta meg, nem a mozilla

(#119) WonderCSabo válasza julius666 (#110) üzenetére


WonderCSabo
félisten

6-os chrome ismét ~30%-al gyorsabb elméletileg

Szóval 30%-al lassabb? :P

(#120) floatr válasza WonderCSabo (#119) üzenetére


floatr
veterán

A ~ jel és a - között nem sok különbség van, de azért észre lehet venni ;)

(#121) WonderCSabo válasza floatr (#120) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha csöndben maradtam volna, okosabb maradtam volna. Bocsi.

(#122) McKane


McKane
senior tag

ezt a felmérést megcsinálták már a windows-ok használatának körében is? :U
mármint hogy hányan használnak XP-t, Vistát, 7-et, stb,stb...

(#123) floatr válasza McKane (#122) üzenetére


floatr
veterán

(#124) julius666 válasza HelloWorld (#114) üzenetére


julius666
addikt

Ami neked jó és könnyen kezelhető, az másnak átláthatatlan és nehézkes.

Tény, mindenki kicsit más. Ettől függetlenül lehet olyan GUI-t készíteni ami mindenkinek jól átlátható és könnyen kezelhető. Van akinek jobban fog tetszeni, van akinek kevésbé, de mindenkinek kényelmes. Csak hogy példát is mondjak, ribbon. A betanított ofiszkezelő gizikéken és néhány csodabogáron kívül aki 10 percnél tovább használta és kiismerte hogyan működik, azoknak be szokott jönni. De ez most így offtopic, ez csak a személyes véleményem volt.

Egyébként Dave nem a skinezésről beszélt itt, hanem arról, hogy szinte minden gombot/panelt/eszköztárat oda rakok Operában, ahova nem szégyellek.

Tisztában vagyok a dologgal, annó a 9.x-es időkben én is operás voltam. Én is átraktam a fülsávot oldalra, még büszke is voltam magamra hogy milyen sok helyet csináltam felülre (16:9-es monitorom van). Hetekig használtam úgy, de marhára nem állt kézre. Aztán áttértem krómra ahol alapból nem is foglalt helyet a fülsáv (akkor még nem ez az új designja volt az operának, ugye).
Meg megint csak azt mondom, felesleges. Csináljanak egy jó GUI-t (mint ami most van pl.), és ne nekem kelljen állítgatnom.

A skinezés az egy másik dolog, de hogy Chrome-hoz nem találsz olyan változatos skineket mint Operához, azt garantálom neked.

Nem is kell. :P
Engem is beszippantott annó még a szkinezős őrület XP alatt, mindent szétszkineztem amit csak értem. Aztán arra kellett rájönnöm, semmivel sem javítja a használhatóságot. A színtéma legyen állítható meg esetleg vmi nagyon lightos minták legyenek, azt kész.

Na, ne már. Nézz rá újra az általad linkelt képre. Ha szerinted ugyanaz, akkor szívesen ajánlok neked egy jó szemészeti szakrendelést

Mi olyan eszetlenül nagy különbség? Hogy ami a chromeban jobb oldalon van menü az operában felkerült a lapfülsávba? A gagyi, helyzabálós státuszbár? (tudom hogy el lehet tüntetni, légy szíves ne hozd fel megint). Vagy hogy (szerintem teljesen feleslegesen) különszedték az url-bart és a searchbart? Ezek szerinted az ordító különbségek?

(#125) julius666 válasza floatr (#123) üzenetére


julius666
addikt

Az "other" együtt nagyobb mint a "linux" részesedése? Ez mi?

(#126) Cathfaern válasza moonman (#111) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Be kell érni az IE-t verziószámban ;]

(#127) floatr válasza Cathfaern (#126) üzenetére


floatr
veterán

Most erre meg mondhatnám azt, hogy az exploder csak a verziószámot tekintve van előkelő helyen, minden más tekintetben a chrome-ot próbálja beérni :)

(#128) Duree


Duree
veterán

Hát én továbbra is a Firefoxot és a Google Chrome-t használom.Csak ritkán kell az IE.Igaz vannak korlátai a Firefoxnak,amit most kijavítanak.Legalábbis remélem

duree54

(#129) moonman válasza Cathfaern (#126) üzenetére


moonman
titán

csak kicsit pöcsül fog kinézni, amikor két év múlva telepíted a Chrome v 27.3-ast...

(#130) moonman válasza floatr (#127) üzenetére


moonman
titán

ugyan, ne nevettess már. biztonsági zónák, kerberos over http, smartscreen filter, suggested sites, domain highlight, per-site/per-zone activex control, tab colors, accelerators, webslices, group policy, stb...

nem akarok vitát, csak ilyen marhaságokkal ne fárasszuk már egymást.

[ Szerkesztve ]

(#131) HelloWorld válasza ntomka (#115) üzenetére


HelloWorld
tag

Chromeban mi az átláthatatlan és nehézkes?

Nem az, hanem az idézett mondatra reagáltam, miszerint csináljanak egy skint, ami jó meg fasza meg tudomisén, és nem kell ide semmilyen skinezés...
Ez lehetetlen, ui. a felület megítélése eléggé szubjektív, tehát nem lehet olyan skint csinálni, ami mindenkinek tetszik.

(#132) HelloWorld válasza julius666 (#124) üzenetére


HelloWorld
tag

Meg megint csak azt mondom, felesleges. Csináljanak egy jó GUI-t (mint ami most van pl.), és ne nekem kelljen állítgatnom.

Nem KELL, hanem LEHET. Semmit nem muszáj állítgatni.
Ez a mondat úgy hangzik, mintha neked kéne összeraknod apró darabokból az UI-t.
Szerintem egyáltalán nem felesleges. Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy az alap eszköztár gombok feleslegesek (előre, vissza, refresh, home), mert ki lehet váltani egérmozdulatokkal, de sok millió usernek nem tetszene, ha nem lennének ott azok a gombok.
Egyébként a netezést nem lassítja a testreszabható UI, és semmi problémát nem okoz, akkor miért ne lehetne...?

Ezek szerinted az ordító különbségek?

Tényleg nem, de azt mondani hogy a Chrome és az Opera UI-ja ugyanaz, hát kicsit túlzás. :K

(#133) HelloWorld válasza floatr (#127) üzenetére


HelloWorld
tag

Az IE lassabb, és jóval el van maradva szabványkövetésben a többi böngészőhöz képest, egyébként semmi probléma vele.

(#134) sh4d0w válasza HelloWorld (#133) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hja, apróságok ezek...

https://www.coreinfinity.tech

(#135) oO7 válasza HelloWorld (#133) üzenetére


oO7
őstag

hát én felraktam a chrome-t egy hónapja kb, meg az 5-ösre is updateltem kíváncsiságból, és próbáltam használn huzamosabb ideig (meg amikor olyanom van még most is abban netezgetek néha) és nekem érezhetően lassabnak tűnik mint az IE8...
nyílván próbáltam huzamosabb ideig használni, hogy ottlegyenek neki is az oldalak cache -ban meg minden... de ez nem javított a helyzetén

[ Szerkesztve ]

(#136) Cathfaern válasza HelloWorld (#133) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az IE lassabb
IE9-re már nem igaz.

jóval el van maradva szabványkövetésben
IE8 óta már nem igaz.

Ezt leszámítva igazad van :)

moonman:
Feltételezem, ha elérnek egy megfelelően nagy számot és/vagy megfelelő elterjedtséget, akkor már leállnak ezzel. Szerintem ennek az a lényege, hogy azt akarják sugallani, hogy milyen gyorsan fejlesztik a Chrome-ot. Persze nyilvánvalóan csak marketing az egész.

[ Szerkesztve ]

(#137) floatr válasza moonman (#130) üzenetére


floatr
veterán

Egyrészt utaltam rá h ne kezdjük már el a hülyeséget, másrészt meg vitatkozhatunk megint a feleslegesnek/nélkülözhetetlennek vélt csicsán (ld korábban opera kapcsán), meg a win-only megoldásokon, de engem rohadtul nem hat meg, rólad meg lepereg

(#129) moonman de nyugodtan folytasd csak akkor hülyeséget, a verziószáma két év múlva is kisebb lesz a részesedésénél :P

(#138) HelloWorld válasza Cathfaern (#136) üzenetére


HelloWorld
tag

IE9-re már nem igaz.

Hol van még az IE9? Platform Preview 2, ez még csak nem is alfa, ez még kevés ahhoz, hogy valódi összehasonlítási alap legyen.

óval el van maradva szabványkövetésben
IE8 óta már nem igaz.

De, a többi böngészőhőz képest elég szép lemaradásban van.

szerk: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#139) oO7 válasza HelloWorld (#138) üzenetére


oO7
őstag

ezt a linket most nemértem

(#140) HelloWorld válasza oO7 (#139) üzenetére


HelloWorld
tag

A linken lévő kép bal oldalán az Opera látható, Google Chrome skinnel.
A jobb oldalán a Chrome.

(#141) floatr válasza HelloWorld (#133) üzenetére


floatr
veterán

Nomeg tele van a JS és layout engine memórialukakkal, és hiperválaszképtelen az interfész (laptöltés közben nem lehet egyszerűen leállítani), de nem érdekel, ebbe sem akarok belemenni

(#135) oO7 biztoss így van ha te mondod, bár mindenki más az ellenkezőjéről számol be, de semmi baj, így szép a világ

(#136) Cathfaern IE9 még annyira sem létezik, mint az opera 10.60. A "szabványkövetés" fogalom meg elég érdekes. Papíron van pár ajánlás, amit betart -- mondjuk az SVG elég régi lemaradás -- viszont a fejlesztés alatt lévő dolgokkal eddig nem foglalkoztak, csak mintha most kaptak volna észbe a 9-es fejlesztésekor.

A verzióval kapcsolatban meg talán nem vetted észre, de a js-motor -- ami az egész chrome-jelenség alapja -- minden egyes verzióval nagyságrendi átgyúráson esett keresztül, míg a felületben és az egyéb feature-ökben jóval kisebb léptékű a fejlődés. Lehet rajta csodálkozni, de ezen az alapon a windows verziózási stratégiája sem kevésbé röhejes

(#142) oO7 válasza HelloWorld (#140) üzenetére


oO7
őstag

jaaaa... én még ehez a párbeszédhez prbáltam valami kapcsolatot keresni:
- IE8 óta már nem igaz.
- De, a többi böngészőhőz képest elég szép lemaradásban van.

azt már a kép nevéből láttam, hogy operavschrome... csak nemértettem ennek mi köze az IE8 szabványkövetéséhez

(#143) floatr válasza oO7 (#142) üzenetére


floatr
veterán

Mer nem érted: a chrome lett az új szabvány :D

(#144) oO7 válasza floatr (#141) üzenetére


oO7
őstag

nem benchmark -ok alapján mondom ezt és tudom hogy mindenki azt mondja, hogy húdegyors... énmeg mondom adok neki egy próbát, felrakom, használom huzamosabb ideig ne lehssen aztmondani, hogy nincs még "belakva"... és ennek ellenére nekem érzésre lassabbnak tűnt...

(#145) #16820480 válasza oO7 (#144) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy géptől is függ. a volt munkahelyemen például olyan gépek voltak, amin az IE8 egy örökkévalóság volt, mire megnyílt. meg bizonyos honlapok még kevésbé akartak vele értelmesen futkorászni. például a web.qq.com belépés után kb 10-15 perccel még mindig csak egy nagy fehérség volt, míg a chrome kb 10 másodperc alatt megbírkózott a betöltésével.

(#146) floatr válasza oO7 (#144) üzenetére


floatr
veterán

Nézd, én elhiszem, sőt azt is h nem tetszik. Eleinte nekem sem tetszett, sőt jóval korábban így voltam az operával és a FF-al is. Aztán azóta a chromiumot használom, FF-ra fejlesztek, meg néha megbökdösöm az IE8-at, de utóbbit nem jószántamból. IE8 esetében ott döglik meg a dolog a részemről, hogy egy nagyobb script file-ba egy breakpointtal ugorva repül az egész, miután felemésztette az oprencer rendelkezésére álló összes erőforrást. A FF 3.0-nak is voltak hasonló bajai, de azóta csiszoltak a memóriakezelésén, az IE8-nak meg nem.

Egyébként meg szar is lenne, ha mindenkinek ugyanaz jönne be. Egyedül azzal nem tudok "megbékélni", amikor valaki kitudja mien fansági okokból lehorgonyoz egy védhetetlenül rossz megoldásnál a sokadik változaton keresztül is.

Amúgy visszakanyarodva a cikkhez azt vettem észre, hogy az elmúlt hónapban megint nőtt az XP-t használók aránya, ami összefüggésben lehet a böngészők statisztikájával.

(#147) HelloWorld válasza oO7 (#144) üzenetére


HelloWorld
tag

Localhostról sokkal lassabban tölti be az oldalt a Chrome, mint máshonnan.
Operán nyomok egy F5-öt, és már ott is van. Chrome még forog egy picit, és beletelik 1-2 másodpercbe, míg betölti az oldalt.
Pedig cache on, szóval nem értem. Én a Chrome-ot sosem éreztem gyorsabbnak, mint az Operát 10.5-től felfelé.

(#148) moonman válasza #16820480 (#145) üzenetére


moonman
titán

huh, ott valami alapvetően el lehetett baszva, most beírtam és 15 másodperc alatt de megbírkózott vele.

(#149) moonman válasza Cathfaern (#136) üzenetére


moonman
titán

szerintem már IE8-ra sem igaz, hacsak az ember nem benchmarkokat futtatgat egész nap. minden Chrome főverziót kipróbálok, várom a hanyattesést, a hajlobogást... aztán szépen szedem le, amikor kiderül, hogy néha még lassabb is vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#150) #16820480 válasza moonman (#148) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem a login ablakról beszéltem, juhhé. meg gondolom egy p3 kaliberű gépen próbáltad te is, mert a mondanivalóm lényege az volt, hogy azon a gépen egyszerűen használhataltan volt ilyesmi jellegű oldalakra az IE8.

(#151) moonman válasza #16820480 (#150) üzenetére


moonman
titán

ha adsz egy logint, megnézem, milyen gyorsan lép be. :D

(#152) #16820480 válasza moonman (#151) üzenetére


#16820480
törölt tag

sikeresen gyarapítottad a világ legnépesebb instant messenger közösségét. :K

(#153) ntomka válasza Sweet Lou 6 (#117) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem ott is elfogadható.

(#124) julius666: Opera linuxon a title bar-t még mindig nem lehet levakarni. Ráadásul kitesz az értesítési területre egy ikont, amit szintén nem lehet eltüntetni. (A fanok mindjárt megmondják, hogy van rá user js vagy style...)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#154) ntomka válasza floatr (#141) üzenetére


ntomka
nagyúr

"A verzióval kapcsolatban meg talán nem vetted észre..."

Minden topicban leírod, de képtelenek megérteni... Szerintem add fel. :DDD
Szerk.: egyébként példának, hogy miről jártatod a "betűidet": [link].

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#155) Sweet Lou 6 válasza ntomka (#153) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igazából nem azzal van a bajom, hogy GTK-s ikonokat és felületet használ. De ha legalább lementek valamit, ne a Gnome-os fájlkezelő jöjjön elő KDE-n.

sweetlou6.wordpress.com

(#156) ntomka válasza Sweet Lou 6 (#155) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na ja, de ez fordítva is működik: gnome-on futtatva qt-s programot KDE-s fájlkezelő nyílik, hasonlóan ocsmány felülettel...

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#157) #16820480 válasza ntomka (#156) üzenetére


#16820480
törölt tag

és ami nagyobbik baj, hogy a kde-s fájlkezelőben nincsenek ott a baloldali sávban a shortcut-ok, szóval kicsit kényelmetlen a navigálás is vele amellett, hogy ronda...

(#158) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#157) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez érdekes. Mert nekem KDE-n a Gnome-os fájlkezelőben pedig megjelennek.

sweetlou6.wordpress.com

(#159) #16820480 válasza Sweet Lou 6 (#158) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem is van, amelyik megjelenik, de nem mind. nem értem teljesen az összefüggést, mert mindet én hoztam létre, nagyjából 3 másodperces különbségekkel.
gondolom valami jogosultságtól függhet, csak lusta vagyok utánajárni, mert ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

(#160) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#159) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egy GTK skinnel megoldottam :))

sweetlou6.wordpress.com

(#161) #16820480 válasza Sweet Lou 6 (#160) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem egészen értelek, mi oldaható meg? péládul skype alatt amikor fájlt küldök valakinek, akkor baloldalt csak "file system" és "home" van, pedig még van 5 mappának ott kéne figyleni. bár maga az ablak a legújabb verzió óta gnome-hoz igazodik.

(#162) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#161) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ja én most nem a shortcutokra gondoltam, hanem csak a kinézetre.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.