Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge_4


Penge_4
veterán

"A Microsoft IE6-ellenes kampánya is eredményesnek látszik – legalábbis az USA-ban –, mivel ott már sikerült 6,74 százalékra szorítani a részesedését"

Kelet-Európában még sikeresebb, mivel itt többet fizetnek a nagyobb oldalaknak a gyér reklámbevételeknél, hogy csak IE8 user agenttel lehessen igénybe venni bizonyos dolgokat. Végül is nevezhetjük ezt akár IE6-ellenes kampánynak is... :U

(#2) negyedes


negyedes
addikt

Ez a tejes hasonlat nagyon jo. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon a Chrome mekkora részesedésig fog eljutni az idők folyamán?

(#4) n00n válasza Angel1981 (#3) üzenetére


n00n
őstag

Igazából azon a böngészőn látszik is, hogy fejlesztik. Bármennyire zavaró, hogy a Google keze valóban mindenhova odaér, el kell ismerni, hogy értik a dolgukat. Szerintem a Firefox részesedését megfogja közelíteni, leginkább az IE kárára.

(#5) _AnTi_


_AnTi_
tag

Én csak azt nem értem, hogy ha a Microsoft annyira meg akar szabadulni az IE6-tól, akkor miért nem teszi a frissítést kötelezővé. Addig nem használhatná a user a böngészőt, amíg fel nem frissül az aktuálisra. Ugyanezt tették a messengerrel is és például hasonlóan agresszív a Firefox frissítése is. Szerintem hatásosabb lenne...
Na, mindegy, ők nyilván jobban tudják.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tény, hogy elviselhető a 8-as IE, de én még mindig cefetül rühellem.

...

(#7) chepavel válasza _AnTi_ (#5) üzenetére


chepavel
aktív tag

Tudtommal azért, mert az az XP része, és még az XP-hez jár a support, ami magával vonzza az IE6-ot is. Meg, sajnos több olyan web alapú alkalmazással futottam már össze, ami nem működik rendesen, csak IE6-al..

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#8) bobsys válasza _AnTi_ (#5) üzenetére


bobsys
addikt

egyszer megprobaltak
mindenki nekik ugrott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) Penge_4 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Penge_4
veterán

A Google birodalmon belül 99%-ig, amíg Darth Schmidt meg nem találja az ellenállók bázisát. ;]

(#10) DeltaPower válasza _AnTi_ (#5) üzenetére


DeltaPower
őstag

szerintem is.
itt meg lehet nézni, hogy firefoxnál (barna csíkok) és chromenál (zöld csíkok) milyen intenzíven reagál a felhasználói tábor a frissítésekre. a chromenél gyakorlatilag 1 hónap alatt teljesen átvette a 3.0 helyét a 4.0, firefoxnál az új verziók 1,5-2 hónap alatt veszik át a vezetést. ie8-nak több mint 6 hónapba telt megelőzni az ie6-ot (a grafikonon nincs feltüntetve, de 2009 márciusában jött ki a végleges ie8)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) erdoke válasza n00n (#4) üzenetére


erdoke
titán

Még jó, hogy nem kellett nekik nulláról indulni, az Apple kikaparta a gesztenyét a WebKittel...

Megnézném, hol tartanának, ha nem folyamatosan mások eredményeire "támaszkodnának", pl. nulláról kellett volna írniuk egy böngészőt, vagy egy szabadalmi jogokat nem sértő mobil operációs rendszert. :U

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Sweet Lou 6 válasza erdoke (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A vicc az, hogy Appleék sem a nulláról kezdték a WebKitet (a KHTML-ből fejlesztették ki)

sweetlou6.wordpress.com

(#13) n00n válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


n00n
őstag

Így van, ott a pont. Egyébként meg lennél oly szíves és megmutatnád, hogy az Android melyik licenceket sérti? Tényleg kíváncsi vagyok.

(#14) Penge_4 válasza DeltaPower (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

"milyen intenzíven reagál a felhasználói tábor a frissítésekre."

Ezt ugye viccnek szántad? A Chrome trójaiként frissül. Nem is értesít róla, hogy frissül.
Firefoxnál már korrektebb, ott legalább szól, hogy frissül a böngésző.

Amúgy meg annyit azért tegyünk hozzá, hogy az alternatív böngészők esetében ha frissítesz akkor semmiben nem szenvedsz hiányt. Ez az intranetes oldalak vs. IE helyzetről nem mondható el.

Azon kívül ott vannak az iskolák, ahol XP van meg dzsunka rendszergazda. A felhasználók többsége pedig szintén nem fog portable böngészőket használni, ott az IE6 és azt használják. Érdemes megfigyelni hosszabb szünetek esetén mekkorát zuhan a 6-os részesedése, aztán a szürke hétköznapok kezdetén ismét megugrik.

ps: 2009 szeptemberében az Opera piaci részesedése 85%-on volt.

(#15) erdoke válasza n00n (#13) üzenetére


erdoke
titán

Kezdd azoknak a listáknak a tanulmányozásával, amivel az Apple beperelte a HTC-t, illetve amit a HTC a MS-tól hirtelen megvett.

A legjobb aláírás a héten

(#16) #16820480 válasza erdoke (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

azok nem a sense ui miatt voltak? mert ha nem, akkor miért nem perelik a samsungot, lg-t és motorolát is miattuk? illetve miért nem a google-t vagy az open handset alliance-t perelik eleve?

(#17) n00n válasza #16820480 (#16) üzenetére


n00n
őstag

Én is úgy tudom, hogy az miatt volt. Azért is kérdeztem.

(#18) floatr válasza #16820480 (#16) üzenetére


floatr
veterán

Mer a HTC-t könnyű fejni. De ha már listázunk, akkor nézhetnénk a fasza nokiás listát is, sőt kezdhetnénk az egészet megint a xerox rendszerétől. Kezd kicsit szánalom lenni ez az egész innováció-puding.

(#19) dajkopali válasza Penge_4 (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

Norfolk Island? :DD

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) erdoke válasza #16820480 (#16) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted miért nem? A Samsung és az LG nagy beszállítóik, kvázi megkerülhetetlenek mind a PC-s, mind a mobil vonalon. Emellett elég sok szabadalommal rendelkeznek, amivel esetleg sakkban tudják tartani az Apple-t. Az utóbbi elmondható a Motorolára is (sőt), az egyetlen kivétel az Android OEM-ek közül a HTC volt, ezért is oda csapott az Apple.

Az Open Handset Alliance és a Google nem gyárt okostelefont, nincs mit perelni rajtuk. Ki van ez a lopikálás találva, csak a HTC volt egy kicsit védtelen...

A legjobb aláírás a héten

(#21) #16820480 válasza erdoke (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

de akkor miről is bezsélünk? ha oda-vissza szabadalomsértések mennek, akkor miért lenne bármelyik jobb a másiknál? arról nem is bezsélve, hogy addig szabadalomsértés, amíg nem függünk a másiktól... büdös az egész.
amúgy az, hogy ki oem és nem, az egy dolog, de az android rendszer jogi tulajdonosa az oha, és így gondolom ha az alap rendszerben lenne gond, akkor őket kéne perelni, nem egy oem-et. mert akkor az oem mondhatná, hogy bocs fiúk, de mi csak így kaptuk, pereljétek a a szoftver megíróját.

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mostanság én is átváltottam FF-ról Chrome-ra...

(#23) erdoke válasza #16820480 (#21) üzenetére


erdoke
titán

A szabadalomsértést az követi el, aki nem licenceli azt az aktuális készülékhez. Furcsa elgondolás, hogy ha én írok egy szoftvert, amit lehet használni pl. multitács segítségével, de anélkül is, akkor én fizessek a multitácsért, és ne az, aki egy készülékben felhasználja a szoftverem. Ehhez elvileg semmi köze a Google-nek, miért nem licencelte a multitácsot a HTC vagy akárki, ha egyszer olyan androidos készüléket gyárt.
Nem csak keresztbe szabadalomsértések léteznek, hanem kereszt licencszerződések is, pl. a MS és az Apple között. Nyilván ez utóbbi lenne a normális megoldás a "nagyok" között, de ahogy láthatjuk az Apple és a Nokia peréből, nem egyszerű megegyezni, és még olyan cégek is, mint az Apple, szeretnek fizetés nélkül hozzájutni alapvető fejlesztésekhez. A Nokia meg szeretett volna legálisan multitácsot, de nem jött neki össze, pereskednie kell, hogy elfogadtassa a cserealapját.

A legjobb aláírás a héten

(#24) #16820480 válasza erdoke (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

rendben, ez érthető, de akkor nem állja meg a helyét igazából az a kijelentésed, hogy 'hol lennének akkor, ha olyan rendszert kellene írniuk, ami nem sért szabadalmakat'. mert konkrétan a rendszerük nem sért, csak az oem-ekre hárítja a licenszelés procedúráját.

(#25) n00n válasza erdoke (#23) üzenetére


n00n
őstag

Google miért nem gyárt okos telefont? Akkor a Nexus One mi? Azt ő gyártja, nem?

(#26) Hiftu válasza n00n (#25) üzenetére


Hiftu
senior tag

Azt is a HTC gyártja neki, bérgyártóként.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#27) Narxis válasza ^Clown (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én még kitartok FF mellett de kipróbáltam nem rég Operát és Chrome-ot is. Ha valaha böngészőt váltok akkor Chrome-ot fogom választani.

Thanos was right.

(#28) torpillacska válasza _AnTi_ (#5) üzenetére


torpillacska
csendes tag

Valószínűleg nem véletlen, hogy nem ilyen agresszívan tolják - azt hiszem, régebbi cikkekben le volt írva, hogy azért fogadtak "bérgyilkost" az IE6 kigyomlálására, mert főként a cégeknél még ezt használják. BIztosan megvan a cégek indoka erre a lépésre, bár nyilván nekik is érdekük lenne frissíteni, már csak a biztonság miatt is.
A hírhez: a Chrome részesedése még mindig kevés összességében, az IE8 pedig szerintem megérdemelten emelkedik fel. Sőt, én eddig azon csodálkoztam, hogy hogyhogy pont most volt mélyrepülésben (igaz, csak az USÁra érvényes a felemelkedés egyelőre), mikor végre minőségi termék lett az IE-ből. A 9 is biztató abszolúte, én visszaszoktam az IE használatára mostanában.

(#29) erdoke válasza #16820480 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Na ja, csak úgy adni, hogy "ingyenes", nem kicsit megtévesztő a népnek. AHogy elnézem, még némely OEM-nek is az, azt várták, hogy majd a Google mögéjük áll szabadalmak ügyében, ahogy a MS mindent átvállal WM/WP esetén.
Szóval kapsz egy csili-vili, modern operációs rendszert, ami támogat minden új technológiát, de ha nem valamelyik régi nagy gyártó vagy, akkor leperlik a gatyádat, ha készüléket gyártasz vele.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Bici válasza Narxis (#27) üzenetére


Bici
félisten

Javaslom mindenkinek a SRWare Iron-t. Ugyanaz, mint a króm, csak kipucolták belőle a nagytestvér fícsöröket, és van benne adblock.
Picit le van mindig maradva (megjelenési dátumban) a króm aktuális verziójától, de ki lehet várni, nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) Sweet Lou 6 válasza Bici (#30) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

És ebben rendes ADBlock van, vagy ez is csak elrejti a reklámokat, mint a Chrome-hoz lévők?

sweetlou6.wordpress.com

(#32) Bici válasza Sweet Lou 6 (#31) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, sajna, nem próbáltam. Operát használok, csak próbaképpen van fent az Iron.

Egyébként a rendes blokkolás nem mindig jó. Operában pl. okoz néha gondot az igazi elrejtés, mert a bénább oldalak széteshetnek, ha nincs ott a reklám.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) HelloWorld válasza DeltaPower (#10) üzenetére


HelloWorld
tag

Penge már megelőzött, én is csak azt akartam hozzáfűzni, hogy a Chrome kérdés nélkül frissül. Fx és Opera legalább megkérdezi.

(#34) Sweet Lou 6 válasza Bici (#32) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Egyébként a rendes blokkolás nem mindig jó. Operában pl. okoz néha gondot az igazi elrejtés, mert a bénább oldalak széteshetnek, ha nincs ott a reklám." - ez azért van, mert a reklámmal együtt letilt más, nélkülözhetetlen funkciókat is, én is tapasztaltam.

sweetlou6.wordpress.com

(#35) Bici válasza Sweet Lou 6 (#34) üzenetére


Bici
félisten

Sztem csak egyszerűen nem tölti le a tiltott URL-ről érkező tartalmakat.

pl. A div-ben nem lesz benne a kép, ezért a mellé rakott akármi ott fog kezdődni, ahol a képnek kellett volna. :D
ez van akkor, ha egy gagya weboldalnál a hasznos tartalom megjelenése a reklámhoz igazodik. Sajna sok ilyen van. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Sweet Lou 6 válasza Bici (#35) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:K

Én mondjuk az olyanokra gondoltam,mint ami 1x pl. itt volt PH!-n: ha letiltottál egy reklámot, akkor eltűntek a topicok hsz. léptető nyilai.

sweetlou6.wordpress.com

(#37) Bici válasza Sweet Lou 6 (#36) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, hogy a könytárt tiltottad, amiben a nyilak voltak...
Ez akkor fordul elő, ha a reklám azonos domain-ról jön, mint a weboldal többi része.
Általában más a domain, pl adverticum, googlesyndication, stb...
Ha ugyanonnan jön a reklám, mint a weboldal, akkor a konkrét képet szoktam tiltani, de ilyen összesen egy esetben van nálam.
A PH domain-jeiről nem tiltok semmit. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) Sweet Lou 6 válasza Bici (#37) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én se. Csak akkor ismerkedtem éppen az Operában lévő AdBlock-al.

sweetlou6.wordpress.com

(#39) Penge_4 válasza Bici (#32) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egyébként a rendes blokkolás nem mindig jó. Operában pl. okoz néha gondot az igazi elrejtés, mert a bénább oldalak széteshetnek, ha nincs ott a reklám."

És mennyivel jobb ha ezek a bénább oldalak csak betöltődés után néhány másodperccel esnek szét? :D

"pl. A div-ben nem lesz benne a kép, ezért a mellé rakott akármi ott fog kezdődni, ahol a képnek kellett volna."

Tudsz mutatni ilyet?

Sweet Lou 6: "ez azért van, mert a reklámmal együtt letilt más, nélkülözhetetlen funkciókat is, én is tapasztaltam."

Nem tilt le, csak tartsd nyomva a Shift-et (ezt ki is írja), mikor csak az adott elemet akarod blokkolni.

De ha te a http://prohardver.hu/images/* címet blokkolod, akkor ne a böngésző legyen már a hibás, ha a bannereken kívül a fejlécet is legyakja. :D

A Lex1-féle Adblock már nth-child-eket használ, szóval biztonságosabb ilyen szempontból. Viszont az meg néha éppen ezért zavaró, hogy ugyanaz a DIV egy másik aloldalon újra megjelenik.

(#40) Bici válasza Penge_4 (#39) üzenetére


Bici
félisten

FF-al emlékeim szerint nem esnek szét ezek az oldalak, de nem esküszöm meg rá, ez halvány emlék. Ezeket az oldalakat elkerülöm naaagyon nagy ívben. :D
Épp ezért nem tudok ilyet mutatni, de annyi azért rémlik, hogy az egyik amcsi webtárhelyszolgáltatónál láttam ilyet.

Nyilván nem túl gyakori eset, csak megemlítettem, mint nem túl lényeges, de létező dolgot.
Ha nem találnám én is jobbnak az Opera megoldását, akkor nem használnék 99%-ban operát. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) #16820480 válasza erdoke (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért ez a szabadalmi rendszer bénasága is egyben. ezzel megnehezítve, hogy belépjen új cég is a nagyok közé.
ettől még nincs semmi baj az androiddal. vagy attól technikailag jobb rendszer lenne, ha a google átvállalná a szabadalmi díjakat? :F

[ Szerkesztve ]

(#42) Sweet Lou 6 válasza Penge_4 (#39) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem mondtam, hogy a böngésző a hibás :) Csak azt, hogy a reklámmal együtt mást is tilt.

sweetlou6.wordpress.com

(#43) Narxis válasza Bici (#40) üzenetére


Narxis
nagyúr

Meg tudom erősíteni, FF az Ajnasz féle 2 filterrel(Adblock és Element Hiding) az összes reklámot tiltja keretestől együtt, nincs rosszul működő oldal és nekem egyet se kellett manuálisan hozzáadnom. Bár az aláírásomban szereplő tűzfal és antivírus is tartalmaz reklámblokkolót, azokban inkább globális filter működik, csak néhány magyar hostot találtam a listájukban.

Thanos was right.

(#44) stevve


stevve
nagyúr

Nem érzem azt a szárnyalást olyan nagyon meredeknek, hogy akár 1 éven belül is elérjen mondjuk 15%-ot a Chrome, de megeshet. Mindenesetre én nem váltok azért, mert most többen használják, mint múlt hónapban. Ezek a statisztikák is csak statisztikák, nem kell azonnal ezek szerint élni.

Persze ne dobáljatok most kővel, nem azt mondtam, hogy rossz... már előre muszáj védekeznem, úgy látom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Narxis válasza stevve (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

/dob

:DDD

Persze, nem erről van szó, ezek csak érdekes adatok. :)

Thanos was right.

(#46) stevve válasza Narxis (#45) üzenetére


stevve
nagyúr

/hajol
:DDD

Így van. Egyébként én is Chrome-ra váltanék, ha FF valamiért nem jönne be.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza Penge_4 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy idöben a nemzeti sport oldala ilyen volt. Most van olyan ad benne, amit nem lehet kitiltani, mert akkor iaktívvá válik. De legalább kultúrmódra megbújik, nem követ, nem villódzik.

(#48) Bici válasza stevve (#46) üzenetére


Bici
félisten

Rossz válasz, lépj vissza a START mezőre!

A helyes válasz: Operára váltok, mert a FF nem jön be. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) #16820480 válasza Bici (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

én chromiumra váltottam úgy fél éve. az opera nem működik rendesen linuxon, a ff meg nagyon lassú. :)

(#50) Bici válasza #16820480 (#49) üzenetére


Bici
félisten

Épp operázok linux alól, mi nem műxik?
Az mondjuk engem is zavar, hogy még mindig 10.10-nél tartunk, de ez van... :U

Iron-t próbáltad már?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.