Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) grc999


grc999
tag

Az lenne a csoda, ha nem rühellnék őket.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#2) Realradical


Realradical
őstag

Hol derül ki a cikkből, hogy rühellik őket? :F

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3) rt06 válasza Realradical (#2) üzenetére


rt06
veterán

kb ebbol az egy mondatbol az eredeti cikkben:
"Pánczél is tapasztalta, hogy köszönet helyett az érintett cégektől, szervezetektől gyakran nyomdafestéket nem tűrő ledorongolás jön válaszként."

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#4) Realradical válasza rt06 (#3) üzenetére


Realradical
őstag

Ó thx, elsiklottam felette. Necc, mondjuk, hiszen ők kérik fel őket.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5) grc999 válasza Realradical (#4) üzenetére


grc999
tag

Ha elviszed a kocsid vizsgáztatni, és felfedeznek egy hajszálrepedéses féltengelyt, majd a szerelőtől kapsz egy 300.000 ft-os ajánlatot, nem hiszem, hogy örülsz neki. Na épp ez a helyzet a cégekkel is. Kvázi pénzügyi fekete lyuk, mert a hekker pénzt kér azért, hogy felfedjen hibákat, amiket pénzért majd kijavítanak. Nem várhatja el senki, hogy még örüljenek is neki.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#6) rt06 válasza Realradical (#4) üzenetére


rt06
veterán

ez valoszinuleg pont azokra vonatkozik, akiket nem kernek fel, de talalnak egy hibat es ertesitik rola az illetekeseket
ugye ilyenkor harom dolog egyike tortenik:
1: az illetekesek anyaznak es elkulik az illetot melegebb eghajlatra ( a cikk ezt emeli ki)
2: az illetekesek anyaznak (magukban, egymas kozt) es kijavitjak a hibat (akar meg is koszonik, hogy felhivtak ra a figyelmet)
3: semmi (sajnos ez eleg gyakori, mar amennyire lejon, igy hogy csak picit kovetem az ilyesmit)

grc999: a cikkben nem ez a helyzet all fenn, arrol az esetrol van szo, mikor valaki onszorgalombol keres hibat, s mikor talalt, szol az illetekesnek
hogy az autoszerelos hasonlatnal marajunk, valahogy ugy kepzeld el, hogy mikor megallsz a pirosnal, valaki eszrevetlenul bemaszik a kocsi ala, meglatja a problemat, majd bekopogtat a vezetooldali ablakon, hogy "baj van oreg, reped a feltengely"
erre irtam fentebb, hogy mikent lehet reagalni
lehet mondani, hogy "a k**** a**** ala maszkalj be te kocsog", vagy lehet mondani, hogy "oh, koszonom, amint lehet elmeviszem szerelohoz"
meg persze le lehet sz*rni, aztan egyszercsak azt veszi eszre, hogy elhagyta a kereket (egyszer fater jart igy, a jobbhatso bekacsintott a buzatablaba)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) grc999 válasza rt06 (#6) üzenetére


grc999
tag

Nem: "mert előre lefektetett szabályok szerint, a törvényeket tiszteletben tartva kell réseket találnia megbízói számítógépes rendszereiben."
Eszerint megbízásra dolgozik, tehát tudnak tevékenységéről.

@bambano: Meg még van százféleképpen. Én csak a cikkből idéztem.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#8) bambano válasza grc999 (#7) üzenetére


bambano
titán

van az úgy, hogy egy cégen belül nem mindenki tud arról, hogy felkérésre dolgoznak... meg nem mindenki tud arról, hogy mikor alkalmas egy ilyen munka és mikor nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) rt06 válasza grc999 (#7) üzenetére


rt06
veterán

"A fiatal szakember a hacker-világot színek alapján kategorizálja. A fekete kalaposok a kárt okozók, akik ezt többnyire anyagi haszonszerzésért teszik, persze akadnak úgynevezett unalomból rombolók is. A szürke kalaposok szintén átlépik a jogi küszöböket, de nem lopnak vagy rombolnak. Éppen ellenkezőleg, jelzik a célpontnak, hogy problémát találtak. A fehér kalaposok, vagyis az etikus hackerek mindent az előzetesen lefektetett szabályok szerint tesznek.

Az utóbbiak közül sokan jobbító szándékkal is cselekszenek, az esetleges gyenge pontokra pár soros mailben hívják fel a figyelmet. Pánczél is tapasztalta, hogy köszönet helyett az érintett cégektől, szervezetektől gyakran nyomdafestéket nem tűrő ledorongolás jön válaszként. – Bár egyre több hazai cég ismeri fel, hogy eminens üzleti érdeke ügyféladatainak megfelelő védelme, az internetes biztonság-tudatosságban több évtizedes lemaradást látok – hangoztatta."

itt a cikk pontatlanul fogalmaz, de aki erti is, mirol olvas, annak egyertelmu kell hogy legyen
amikor a szerzo a masodik bekezdesben azt irja, hogy - idezem - "Az utóbbiak közül sokan jobbító szándékkal is cselekszenek, az esetleges gyenge pontokra pár soros mailben hívják fel a figyelmet.", ott a "szurkekalapos" hacker-ekkent emlitett kategoriarol van szo
mar csak kizarasos alapon is, hiszen a "feketekalapos" hacker nem azert megy be, hogy szoljon rola, a "feherkalapos" meg nem egy rovid email formajaban szol rola

olyat meg amugy sem er, hogy harom bekezdessel arrebrol kiragadsz egy felmondatot, ami amugy is teljesen masra (konkretan a cikk alanyara, nem pedig valamilyen besorolas szerinti hacker-csoportra) vonatkozik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#10) grc999 válasza rt06 (#9) üzenetére


grc999
tag

Csak a Prohardveren megjelent cikket olvastam el. Már látom hogy miről vakerolsz, de még mindig nem vagyunk egy hullámhosszon. Én végig a cikk alanyáról beszéltem, erről a Pánczél nevű informatikus fickóról.
"olyat meg amugy sem er, hogy harom bekezdessel arrebrol kiragadsz egy felmondatot"

Tessék, itt az egész Ph!-s cikk:

A nol.hu készített izgalmas interjút Pánczél Zoltánnal az etikus hackerek hétköznapjairól:

Az internetes közösségi oldalak segítségével összegyűjtötték a biztonsági szűrés alá vett cég színház iránt érdeklődő dolgozóit. Legyártottak néhány nyereményjátékkal kecsegtető, színházi álborítóval ellátott CD-t, s postán elküldték a célszemélyeknek. Tízből hatan a munkahelyi gépükön nyitották meg az adathordozót, amelyen egy dokumentum volt, azt viszont úgy programozták, hogy összekösse az érintett cég informatikai rendszerét a kívülről támadó számítógéppel. – A végén kiderült, olyan alkalmazott is lépre ment, aki nem volt rajta a listánkon, vagyis továbbadták neki a csali CD-t. Mindez pofonegyszerű módon elkerülhető lett volna, de nem frissítették a régi PDF-olvasót. Szépen be is sétáltak a csapdába – érzékelteti a magyarországi internet-biztonsági tudatosságot Pánczél Zoltán.

A 28 éves fiatalember, egy budapesti informatikai-biztonsági cég társtulajdonosa etikus hacker. Lyukvadásznak is hívja magát, mert előre lefektetett szabályok szerint, a törvényeket tiszteletben tartva kell réseket találnia megbízói számítógépes rendszereiben. Elmondása szerint vagy nagyon jól védett rendszerekkel, vagy – s inkább ez a gyakoribb – az ementáli sajt lyukacsosságára hasonlító biztonsági helyzettel találja magát szemben. – Tíz rendszerből kilencet sikerül úgy megtörni, hogy hozzáférjünk érzékeny adatokhoz – meséli.

A teljes interjú a nol.hu-n olvasható el.

Boldog vagy? ;]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11) Realradical válasza rt06 (#6) üzenetére


Realradical
őstag

Elvileg az az etikus hacker akinek szerződése van. A szürke kalapos hacker (jók ezek a kategorizálások, de ez van) elvileg az aki kérés nélkül tesztel és jelent károkozás nélkül. A cikkben is inkább a szerződéses melókról volt szó szerintem.
Amúgy a szürke kalaposoknak szerintem nem sok létjogosultsága van, még , ha ezzel a hozzáállásommal nem is leszek népszerű.
Olyan mintha hazamennél, nyitod az ajtót, bent pedig ül valaki a székedben. Nem evett/ivott/fogyasztott/vitt el semmit. Aztán odalép hozzád bemutatkozik, megmondja mi a hibája az Elzett záradnak, megígérteti, hogy kicserélteted , mert szar konstrukció majd elmegy boldogan.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12) rt06 válasza Realradical (#11) üzenetére


rt06
veterán

"Elvileg az az etikus hacker akinek szerződése van."
ez megintcsak egy olyan besorolas, amit mindenki ugy ertelmez, ahogy akar
pl lehet ugy is, ahogy te irod, de lehet pl azokat etikus hacker-nek tekinteni, akiknek papirja van rola

abban, hogy a "szurkekalaposoknak" van-e letjogosultsaguk, nem ertek egyet
foleg azert nem, mert egyelore nem mindenki jutott meg el oda, hogy komolyan vegye fenyegetettseget, igy persze penzt sem szan ra magatol
viszont ha valaki - akar keretlenul is - keretlenul megmutatja, hogy pedig kellene nekik, lehet hogy talan elkezdenek ebbe az iranyba is aldozni a fejlesztesi idobol (bar lehet, ez tulzott naivitas reszemrol)

grc999: ennek fuss neki megegyszer, mert ahhoz kepest, hogy vegig pz-rol beszeltel, az elso post-odat tobbesszammal kezdet (jobban bel;egondolva megse fuss neki megegyszer, ha csak ennyit tudsz felhozni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13) Realradical válasza rt06 (#12) üzenetére


Realradical
őstag

Akinek papírja van róla az aláírja, hogy csak szerződéses keretek között használja a kapott tudást. (voltam ilyen képzésen csak akkor még Kindle-t sorsoltak)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#14) grc999 válasza rt06 (#12) üzenetére


grc999
tag

"ennek fuss neki megegyszer, mert ahhoz kepest, hogy vegig pz-rol beszeltel, az elso post-odat tobbesszammal kezdet (jobban bel;egondolva megse fuss neki megegyszer, ha csak ennyit tudsz felhozni)"

És ez most mit bizonyít? Ez a Ph-s cikk címe: "A cégek rühellik az etikus hackereket is"
Erre írtam én: "Az lenne a csoda, ha nem rühellnék őket."
Következésképp én a Ph-s cikkről beszéltem.
Nem olvastam el a népsz.online cikkét, csak a Ph-s cikket. Mit kellene még tennem, hogy elhidd?

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha valaki szól, hogy biztonsági rés van, és elküldi a cég az anyjába, hát az a cég úgy idióta, ahogy van.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.