Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomMusic


TomMusic
őstag

Azért az apple vicces, állítólag volt mikor egy szatyrot is szabadalmaztattak.. [link] :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

tavalyi 3665 darab, azaz átlagosan napi 10 szabadalom

Az azért nem semmi :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) User64476 válasza Fecogame (#2) üzenetére


User64476
őstag

Nehezítsük a versenytársak életét... Aztán lesz belőle a sok túlkomplikált elromló szemét, mert úgy már nem lehet ezt vagy azt gyártani ahogy tartós és logikus lenne, mert valami troll bejegyezte szabadalomként :D

(#4) vicze


vicze
félisten

Azért a 2015-ös 4134-es számhoz képest erős visszaesés.

(#5) Formaster válasza TomMusic (#1) üzenetére


Formaster
addikt

omg :U betegek

(#6) lezso6 válasza Formaster (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak kihasználják az USA csodálatos szabadalmi rendszerét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) #40553216 válasza User64476 (#3) üzenetére


#40553216
törölt tag

Te miről beszélsz? Mi a f.szért lennének trollok, csak mert ők akarnak először pénzt csinálni abból, aminek kifejlesztésére ők költöttek rengeteg pénzt? Lehet, te olyan jótét lélek vagy, hogy egész életedben ingyen dolgozol, csak alamizsnából élsz. De nem ez a normális.

(#8) Formaster válasza #40553216 (#7) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem arra gondolt amikor levédetik már szinte a levegőt is. Persze erre épül az egész iparág. Bepereljük a másikat mert telefon formájú telefont dobott piacra :DDD

Nem is a perelés miatt jó nekik, hanem mert utána megint ingyen cimlapon vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9) Feketelaszlo válasza User64476 (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A sleeping patent önmagában még nem trollkodás. Csak majdnem. De elég nehéz megítélni, hol van a határ. Mondjuk szerintem ők és a Ricoh is jelentős részben köszönheti a nyomtató üzletágnak a top50 helyezést - anno a Xerox volt nagymenő ebben, de most is ott van még rajtuk kívül a Kyocera és Brother is, mint túlnyomórészt ezzel foglalkozó vállalatok.

(#10) #40553216 válasza Formaster (#8) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom. De jelen helyzetben konkrétan a Canont nevezte szabadalomtrollnak. ;)

(#11) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Szamomra ebben az a fura, hogy a fenykepezogep-optika szegmens nagyjabol a legkevesbe innovativ szegmens amint ismerek. Nem igazan latom, miert lenne szuksege egy Canonnak evi 4ezer szabadalomra.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) Formaster válasza -Skylake- (#11) üzenetére


Formaster
addikt

Napi 10 szabadalom egyértelműen üzletszerű...

(#13) User64476 válasza #40553216 (#7) üzenetére


User64476
őstag

Próbálj meg egy kicsit kevésbé támadó lenni. Pontosan arról van szó amit feljebb is írnak, sleeping patent, a többiek azonnali vagy majdani ellehetetlenítése a levegő szabadalmaztatásával. Meg lennék lepve, ha a napi 10 szabadalom kézzelfogható termékben csapódna le.

(#14) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy ilyen alapvető dolgokat hogyan védhetnek le?? pl. mint "levegő szabadalmaztatása" - jó persze ez csak hasonlat...
Nekem van egy ötletem és mikor érdeklődtem, hogy mi lenne a menete a levédésnek, akkor meg mindenki azt mondta, hogy az ötletet vagy ötlet részeit nem tudom levédeni, csak akkor ha csinálok is egy működő terméket, ami alkalmazza azokat. Mások meg tucatszám védetnek le minden bohócságot, anélkül, hogy ők valaha is készítenének belőle terméket.
Most akkor hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#15) Formaster válasza Mákosmetélt (#14) üzenetére


Formaster
addikt

Amerikában mas a szabadalmi eljárás, valamint van sok működő termékük, amiben egy pillanat belerakni.

(#16) #40553216 válasza User64476 (#13) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha te tudod, hogy pontosan erről van szó, akkor légy oly’ kedves, sorolj fel a Canon tavalyi 3665 szabadalmi bejegyzéséből legalább 10 sleeping beauty-t!

(#17) User64476 válasza #40553216 (#16) üzenetére


User64476
őstag

Nem tudok, te nyertél, hagyjuk.

(#18) #40553216 válasza User64476 (#17) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem verseny, így nem nyertem. Állítottál valamit, amit nem tudsz alátámasztani. Ennyi történt.

(#19) -Skylake- válasza #40553216 (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem arra céloz az úriember, hogy az elmúlt 10 ÉV a komplett fotográfia iparban két dolgot hozott nagyjából ami kézzelfogható : megjelentek a MILC-ek és a Canon is és Nikon is frissítette a termékpalettáját ami nagyjából az FF alatt kimerült abban, hogy nagyobb számot adtak a gépnek, FF felett meg kaptunk egy 6D-t, egy ráncfelvarrott 5D-t, egy speciális 5D-t, egy ráncfelvarott 1D-t és u.e. Nikon oldalon is nyilván az ezeknek megfelelő vázakkal. Nagyjából ki lehetne jelenteni szerintem, hogy konkrétan nem történik a fotóiparban érdemi változás úgy nagyjából 10 éve. Arról nem is beszélve egyébként, hogy a mobiltelefon szegmens gyakorlatilag kinyírta az alsó kategóriát, egy két kivétel van kompaktban ( pl Sony RX100 MK XY ) ami még versenyképes kompakt, de nyilván meg is kérik az árát. Pár év és aki már nem kimondottan profi fotós annak a világon semmi szüksége nem lesz komolyabbra mint a telefonja. ( kicsit már ma sincs ) Úgyhogy igen, ahelyett hogy évi 4ezer trollszabadalmat csinálnának, inkább elkezdhetnének azon gondolkodni, hogy mivel kellene kiszolgálni a következő években a fényképezőt vásárlók 99.99999%-át, mert nagyjából ennyi ember van a "fényképezőt veszek hobby célra 1-200 ezerért" halmazban és csak az a nagyon picike maradék az, akinek még ki tudod szúrni a szemét 2 milláért egy vázzal, ami a tavalyihoz képest nemhogy ugrás, de még majdnemhogy kis előrelépés SEM.
(nekem egyébként van itthon egy 5DMKIII tehát nem a "levegőbe" beszélek, de még az életben nem tudtam úgy a kezembe venni, hogy megértsem miért került annyiba amennyibe. Ha vettem volna inkább majd fele annyiért egy MKII-t , szerintem ötezerszer jobban járok, de már elbasztam ezt úgyhogy nem siránkozok rajta, de tőlem tudd, hogy nevetséges az "előrelépés"...)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.