Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó, hogy a i3-6100U is GT2-es IGP-t kapott, de miért fogyaszt 28W-ot, míg az i5-ök beérik 15W-tal is? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Plágium.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Az integrált grafikus vezérlő szempontjából a HD Graphics 520 GT2-es opció, azaz 24 darab feldolgozó található benne, de a HD Graphics 510 már 12 darab aktív feldolgozóval lesz ellátva."

Nem értem a már szócskát.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) .mf


.mf
veterán

A Celeron / Pentium számozás már megint maximálisan megkavaró lett. A Broadwell-U Pentium 3805 és 3825 volt, most meg a Celeron 3855, a Pentium pedig 4405 :F

Egy 10W-ra vagy 7.5W-ra visszafogott i3-6100U-val szerelt 11.6-12.1"-es félstrapa-táblát viszont elfogadnék, mint a reggeli Latitude Rugged-es cikknél említettem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Mr President


Mr President
senior tag

Teljesítményben kb mennyivel jobb az i7 6500U mint az i7 4500U ? Proci és IGP mennyivel erősebb kb?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6) satz18


satz18
őstag

Hát én nem vagyok elájulva ettől a skylake-től. Ha tényleg ilyen 3-5 % között van az azonos órajelen a gyorsulás, akkor ez kb egy nagy nulla fejlődés lesz a broadwellhez képest.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) t72killer válasza satz18 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#5: A keskenyebb csíkszél/jobb energiagazdálkodás miatt a Haswellnél (pláne a refresh előtti 00-ásoknál) lényegesen jobb lesz valós órajel (throttling-nemthrottling) tekintetében. Az IGP pedig rendesen driverezve lesz win10/DX12 alá.

#6: Ezzel teljesen 1etértek. Itt a Broadwelles táblázat, hozzáadtak 0.1GHz-et a cpu, és az IGP órajelekhez és átírták a nevét. Ha nem jön lényegi ugrás c2c teljesítményben (mitől jönne :F ), akkor még az advanced felhasználó még tesztprogramokkal se nagyon fogja tudni megmondani, hogy 5200U vagy 6200u van a laposában. Ekkora különbséget bőven okozhat a szobahőmérséklet ill az, hogy milyen jól szellőzik a lapos. Két hete vettünk az asszonynak egy kicsi elitebookot 5200U-val, ahogy nézem másfél-két évig simán értékálló lesz a kicsike:R.

#8: a Haswell-refresh-el (010-széria) léptek egyet, azóta ez a két magocska nem 1.6GHz-en/terhelés alatt 1GHz-en kapirgál, hanem szépen kifutnak 2 akár 3 GHz-ig is, terhelve. De jogos, a Skylake így nem hozott semmit, köszönhetően a tötymörgő+széthullós szarokba szállító AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) big-J


big-J
őstag

Ezt teszi ha nincs verseny, lassan öt éve minden ugyanúgy 2 mag, 2.2-3ghz... Szégyen.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

6200U elég is lesz nekem valami közepes dedikált kártyával. Míg ki nem jön a Star Citizen, gyűjthetek. :)

(#10) stevve válasza t72killer (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

"A keskenyebb csíkszél/jobb energiagazdálkodás miatt a Haswellnél (pláne a refresh előtti 00-ásoknál) lényegesen jobb lesz valós órajel (throttling-nemthrottling) tekintetében. Az IGP pedig rendesen driverezve lesz win10/DX12 alá."

Azért én megvárnám a teszteket, mert eddig halovány az asztali alapján várható előny és a Broadwell jól sikerült. Ha csak Dx12-ben lesz jobb az IGP, megeszi a fene.

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza stevve (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis kíváncsi leszek a tesztekre, asztaliból nekem is az jön le, hogy a Broadwell-lel kb 2 évre "ki van pipálva" az intel CPU rubrika. Haswellel szemben viszont számos előnye lesz, egyrészt a win10-en is támogatott igp, másrészt a lényegesen fejlettebb energiagazdálkodás.

IGP-oldalon semmilyen világmegváltásra nem számítok - még a GCN igp-k se viszik a modern játékokat többszörös fogyasztás mellett, komolyabb dolgokra továbbra is kell a dVGA. Régebbi, "igp-kategóriás" cuccokra, mozizásra meg már a Haswell igp-je is elég volt, ergo nem látom, honnan jönne a nagy "heuréka"-faktor.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A DDR4 támogatással több, mert a brodwell azt hivatalosan nem támogatja, ha jól tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) t72killer válasza tibaimp (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben a kategóriában (ultrabookproci 50Wh körüli akksival ellátott ultrabookokhoz), a DDR4 se fogja lehozni a sültgalambot a fáról. Egyrészt a DDR3L-lel szembeni fogyasztási előnytől (1.2V vs 1.35) nem fog még napogik pörögni a notebook, másrészt a teljesítménytöbblettől sem fog 2x olyan gyorsan tömöríteni a 7zip.

Csak ahhoz, hogy a RAM fogyasztása mennyire lényegtelen manapság: amikor az E7450-emet teszteltem, az 1db gyári modullal picit többet fogyasztott, mint a 2db HyperX-el. Sebesség szempontjából pedig örökös szabály, hogy dual channelre kell törekedni, hiába a gyors modul, gyorsabb "fsb", amilyen lassan fejlődnek a memóriák sebességileg, a vadiúj csillogó de egyedülálló modul kb annyit (se) tud, mint az 5éves duplakit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) TeeJay


TeeJay
félisten

én egy 6600u procis 17,3"-os fullHD-s laptoppal évekig el lennék mivel csak internetezni filmezni és letöltős gépre használnám...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) satz18 válasza TeeJay (#14) üzenetére


satz18
őstag

És ebből mi nem igaz, egy i5 2520M-el szerelt laptop esetében? Az oké hogy az i7 6600U sok mindenre elég, de az a baj, hogy évek óta semmi fejlődés nincs.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) AxBattler válasza TeeJay (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a felsoroltakra elég egy mostani Intel Pentium N3540-nel szerelt lapos is, és akkor még pénzed is marad SSD-re, Dual Channel RAM-ra, hűtőpadra, BT egérre, stb. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) sb válasza t72killer (#7) üzenetére


sb
veterán

Nem leptek meg, kb. az van amit a Broadwell/Skylake topicban leírtam:
- Asztali vonalon nulla értelme már Sandyről is akár váltani.
- Mobil vonalon meg ahogy írod, a (sokat szidott, de nem értem miért) Broadwell volt nagy ugrás energiagazdálkodás és hatékonyságnövelés terén. Ott meg az alatt nem érdemes nézelődni. (plussz faktor a driver támogatás ami ugye csak a szar hozzáállásukon múlik, de adottság úgyhogy nem árt arra is figyelni.)

A másik észrevételem: mivel cpu teljesítményben nincs előrelépés a fentiek alapján így mobil cpu-knál sincs sok variáció azonos igp-vel. Bár a Skylake arra gyúrna állítólag, de ez nyers erőben nem nagyon látszik eddig, így enélkül itt sincs sok variáció.

A listában szvsz 4 féle cpu szerepel:
- 2/4, GT2, 3-3.1GHz. (ebből van +-10% teljesítményű lefelé és felfelé: 2.8 - 3.4)
- 2/4, GT2, 2.3GHz
- 2/2, GT1, 2GHz
- 2/2, GT1, 1.6GHz

És ha hozzátesszük a Broadwelleket - ami ugye a cikk címe szerint is ugyanez a lista koppra - akkor ez 16db proci 4 variációra.

Ha jönnek GT3(e) és GT4e példányok esetleg 28-47W-ban akkor lesz vmi előrelépés. Már aki játszik... mert gpgpu-ra/HSA-ra még akkor is várni kell.
Másrészt ez is mesterséges korlátozás mint a driver támogatás, mivel Broadwellből is jöhetett volna nyugodtan GT3/4 i3/i5 és akkor azokkal megint ugyanott lennénk.

Én azokat megnézném... mondjuk mivel nem játékra kell így max egy 25-28W-ost. Vékony gépben.
Ha nem lesz vagy elszállt áron jön akkor meg bármelyik i5 U megteszi, Skylake v. Broadwell is.

szerk: A DC ram nem tudom mennyit számít jelenleg. Világos, hogy az igp-nek kell a sávszélesség, főleg a gyorsabbaknak, de 1-2 éve egy HD4000/4400 is alig gyorsult a DC-től. (alig=max 20-25%, persze azóta a GT1-2-3 jócskán több EU-t kapott asszem). Cpu oldalon meg tényleg szinte semmit nem hoz a DC 1-2 tömörítőt leszámítva, de talán ott is inkább csak a tesztet.
Persze én is mindig DC-t próbálok összehozni a laptopban is, de szvsz elég feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#18) AxBattler válasza sb (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nem tudom, nálam a 8470p IGP-je érezhetően gyorsult DC RAM-okkal, persze egyéb téren semmi változás nem volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) t72killer válasza sb (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Broadwellt most is kapsz elfogadható kiszerelésben és áron, a nejemnek 700EUR-ból lett Elitebook 720 g2-je 5200u-s procival -> 5+évre megoldja a szgépes igényeit. Igaz, nem fullhádémattips.

DC: ha használod az igp-t és jó a lapos hűtése (=kevés throttling cpu+igp párhuzamos terhelésénél - esetleg némi undervolt), akkor van értelme a két RAM-csatornának. A gépek, amik jó eséllyel tetszeni fognak: Latitude e7250, 7450, Elitebook 720-820-740-840. Ezek közül mindegyik tudja a dual-channelt.
Ezek amúgy jó eséllyel év végére kapják a skylake procikat, de ahogy tárgyaltuk is, tökmind1...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) AxBattler válasza t72killer (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Az új 800-as Elitebook-okból még akkor sem kéne, ha féláron adnák!
Allee BestByte-ban megfogdostam párat, és szvsz a régi 4530s-es Probook-oknak fényévekkel jobb volt a minőségérzete... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) GibsonSG


GibsonSG
tag

Szerintetek november-december környékére lemennek a Skylake-U laposok a mostani Broadwell-U árszintjére?

(#22) Kékes525 válasza snecy20 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) hallador válasza AxBattler (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ezzel én is így voltam, de nálunk mennek 6 - 7 hónapja, és egészen OK. Nekem sem kellene.

Hozzáteszem, a Dell Latiuide E5x50 sorozat szintjén lehet a HP EliteBook minőségben. Sokat romlott.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) antikomcsi válasza TeeJay (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én is így lennék, de ezek a fránya gyártók, esküszöm tudják, hogy mit szeretnék, és mindent csinálnak, csak olyat nem, amire a fogamat fenem! ;]

(#25) t72killer válasza AxBattler (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vegyél Paviliont akkor .

Viccen kívül a nejem eeePC-jét váltotta a kis 720G2, tényleg aprópénzért és 2hét használat után meg van vele elégedve. Csak azért, hogy fém háza, überthinkpad billentyűzete legyen, nem fogjuk a családi kasszát extrán megcsapolni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) hallador válasza satz18 (#15) üzenetére


hallador
addikt

AZ a helyzet, hogy a HP ProBook 6460B-m amiben 2520m van, odacsapkod a Dell Latitude 5440-emnek, ha processzor teljesítményről van szó. (4310u).

Mindkettő tudja a VT/d-t, a vProt, gyakorlatilag a 4310u, csak fogyasztásban, és VGA-ban veri meg.

Mivel azonban a 6460B hűtése kiváló, kategóriákkal jobb az E5440-nél ebből semmit nem lehet észrevenni. A két gép gyakorlatilag egyformán melegszik.

Mindkettőben 16 GB ram, van, mindkettőben van caddy, hdd+ssd.

Az öreg Sandy elveri a modern Haswell-t.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) t72killer válasza hallador (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"csak fogyasztásban, és VGA-ban veri meg" Ez elég nyomós érv egy laposnál, amit alkalmasint akksiról is használnak. Nekem U-s procival 8 óra körül van az akksiidő 4cellán, 1600g súly mellett (E7450). A múltkoriban egy egésznapos workshopot végigwifiztem, és pont zárórára merült le az akksi:). Ha mozogni kell, nagyon jó tud lenni az U-széria.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Linkelnék pár érdekes infót - asztali tesztből:

1. CPU c2c: 5% körüli előny a Broadwellel szemben, amit ha hozzáadunk a 0.1GHz órajelemeléshez jó hűtés esetén elérhetjük a 10%-ot - nem estem hanyatt tőle:U.

2. DDR4 vs DDR3: nagy semmi.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) hallador válasza t72killer (#27) üzenetére


hallador
addikt

Ebben az esetben valóban. De ha mondjuk 5 - 8 VM-et futtatsz rajta, ahol 12 - 14 GB ramot is eszik a gép. teker benne rendesen a WD Black 750 benne a VM-ek miatt. Akkor ez a fogyasztás dolog semmit nem jelent. Mert ameddig az U megcsinálja addigra a 2520M már végzett, és kb egy szintre jön ki a fogyasztás, meg az üzemidő is.

Nekem akárhogy akarom sem megy 4 - 5 óra fölé a 4310-el a gépem, a HP ehhez képest ha csak netezek 3 - 4 órát bír ki nem egy egetverő különbség.

Ha mind a kettőn nagyon alacsonyra veszem a kijelző fényerejét, nem mountolom fel a hdd-t, akkor picit több az üzemidő. 8 óra soha nem lenne nálam.

De kinek pap kinek a papné.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) t72killer válasza hallador (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű, ha nagyon gyilkolva van, akkor az U-t megfogja a TDP-je, és/vagy nekiáll fogyasztani rendesen. Az enyémet brahiból kimértem, "normál" igénybevételnél (wifi+net+50% fényerő) 11-12W-ot eszik, ha rendes fpu-teszttel izzasztom, akkor 35-40-et -utóbbi esetben sacc/kb két óra alatt elfüstölne az akksi.

"De kinek pap kinek a papné."

Pontosan. A kezem alatt is van mobil munkaállomás (8770W) komolyabb terhelésre (matlabbal szoktam alkalmasint izzasztani) és van U-s apróság utazgatni/ingázni. Nejemnek a wörd-excel-póverpoint-dzsímél-négyeshez bőven elég az utóbbi - csak azért nem kapott Braswell-t, mert nincs belőle értelmes kínálat lényegesen olcsóbban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) stevve válasza hallador (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

A probléma az, hogy aki Us laptopon próbálkozik VM-ekkel, az nem jól választott. Aki 1-2 VM-nél többet akar és azok a VM-ek állandóan erősen dolgoznak (lásd például nem egy fejlesztői VM, ami csak időnként van nagyon leterhelve), eleve válasszon minimum asztali i7-et. Az U sorozat egyáltalán nem erre való. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) sb válasza t72killer (#19) üzenetére


sb
veterán

Tudom, egyelőre megvárom a Skylake felhozatalt mert mint írtam ha lesz erősebb igp-s, kicsit nagyobb TDP-vel akkor lehet, hogy az lesz belőle. Ill. amúgy is várni kell (és válogatni se nagyon lehet majd) mert munkára lesz céges. Igazából az igp csak érdekel... de a nagyobb TDP cpu oldalon se jönne rosszul ha ki kellene hajtani.

De saját notinál is ezt tenném, ha kell az erős igp akkor érdemes megvárni vmi gt3-ast minimum hátha az ígéreteknek megfelelően Skylakeből lesz ilyen a Broadwellel ellentétben.
Ha GT2 és U kell akkor meg tök mindegy.

1. CPU c2c: 5% körüli előny a Broadwellel szemben, amit ha hozzáadunk a 0.1GHz órajelemeléshez jó hűtés esetén elérhetjük a 10%-ot - nem estem hanyatt tőle
2. DDR4 vs DDR3: nagy semmi

Ez várható volt 100%-ban. Nem is ígértek mást ill. fizikailag adja magát pl a ramcsere. Nincs olyan ami ramérzékeny lenne.

DC-re visszatérve: Régi tesztet néztem, a HD4000 körül még 20-30%-nál többet nem jelentett ami az amúgy sem túl erős igp-re nézve nem sok. Így értettem. Nyilván azóta egy GT2 is jóval erősebb lett és az architektúra is változott. Plussz lesznek talán GT3/4-es cpu-k is.

Szóval csak úgy értettem, hogy ha elég átlag igp akkor a DC ramtól sem kell sokat várni. Alkalmazásban alig hoz, grafikában meg amúgy se lesz nagy szám se vele se nélküle. Persze ha elérhető a DC és nem gond akkor mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

(#33) t72killer válasza sb (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ráérsz persze érdemes várni, akár 10-15% is valós előny, ha annyiért kapod, mint egy mai gépet. Intelnél további előny, hogy az új generációval újabb kb 2évnyi terméktámogatást kapsz (bár win10-nél ez lehet nem lesz gond, ha tényleg hosszúéletű rendszer lesz, ahogy a M$ mondja).

Igazából az intel adós a Haswell M-sorozat utódjával, Broadwellből uis csak U-van (mobil 4magos sincs).

IGP: okés, hogy az intel masszívan fejlődik a témában. Bár azért megnézném azért, h valóban bővül-e a skylake-kel az igp-n futtatható játékok köre - pl érdekelne, hogy elmegy-e majd egy Diablo III v Starcraft2 fullHD-ben az új IGP-n, úgy hogy közben ezek a játékok eléggé használják a procit is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34) hallador válasza stevve (#31) üzenetére


hallador
addikt

Ez megint csak attól függ milyen VM-eket futtatsz rajta, egy komplett VMware vCenter server környezet nem fog rajta futni rendesen, vagy egy Hyper-V környezet, mert ott a Windows Serverek megeszik a jövő hetet is, főleg memóriából. De egy KVM vagy Xen környezet vígan 10 - 12 VM-el is elműködik egy U processzoron is itt inkább az számít az a processzor mennyire támogatja a virtualizációt, nem azon milyen fogyasztási csoportba tartozik.

Az I7 és I5 között a cache-en meg a sebességen felül semmi különbség nincs. Így virtualizációs sebességben sem lesz akkora.

Aki 1-2 VM-nél többet akar és azok a VM-ek állandóan erősen dolgoznak (lásd például nem egy fejlesztői VM, ami csak időnként van nagyon leterhelve), eleve válasszon minimum asztali i7-et. Az U sorozat egyáltalán nem erre való. :)

Ez így ebben a formában nem igaz, ha a VM-ek alatt van SSD, és a processzor támogatja a virtualizációt (VT-x, VT-x EPT-SLAT, VT-d, TSX-NI, Flex Memory stb), akkor azért lehet vele virtualizálni.

Tény és való, az aztali I7 az sokkal jobb erre a célra, pláne ha valamilyen butított XEON ( pl: i7-5960X )

Szóval lehet vele, csak okosan kell, és meg kell elégedni azzal amit a technika tud.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) sb válasza t72killer (#33) üzenetére


sb
veterán

Mondom, a cpu rész hidegen hagy.
Erősebb IGP miatt várok (amire szintén nincs szükségem, de az legalább érdemi előrelépés lenne és érdekel is hátha HSA vonalon kisül belőle valami)

A régi M sorozat helyére csak gyengébb U jött. Most már szvsz az U is hozza ugyanazt kb ha nincs agyonterhelve. De ilyen szempontból is megnéznék egy erősebb IGP-s 25-28W-os procit.
Céges gépben úgyis ritka a 1.5kg vagy azalatti úgyhogy 2kg-ig ezt még elbírná a hűtés.
Kíváncsi vagyok jön-e ki mezei (nem 3-500k-s) Latitude U-s procin kívül mással...

(#36) t72killer válasza sb (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, a H-sorozat elvileg simán belemenne egy 15"-os notiba.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) Fred23 válasza t72killer (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Remélem, lesz teszt majd egy H-s, GT4-es apuról is! A GT2-es IGP is képes alacsonyabb felbontás mellett 30 fps-el futtatni a GTA V-öt. Vajon a 72 EU mennyit hoz játékokban a 24-hez képest? Biztosan nem hoz 3*-os teljesítményt, de hozhat talán duplát. Akkor pedig ott van, ahol egy közepes dedikált mobil gpu. Ha lehet választani, ebben az esetben szerintem jobb az apu magában, mint egy apu + dgpu. Példának okáért egy AC: Black Flag-et nyomva a nyári hőségben, alig 1 órát bír ki a játék notin. Túlmelegszik a dgpu, és kidob az asztalra. Szerintem egyszerűbb és jobb megoldás lenne itt egy GT4-es IGP. Viszont: valszeg még mindig alkalmatlan lesz 1080p-n modernebb játékokhoz. Kéne a teszt, hogy kiderüljön: mennyi az annyi, mit válthat ki, mit nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.