Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) Gdi válasza opr (#43) üzenetére


Gdi
senior tag

Nézd, Én oda próbáltam kihozni a mondanivalóm, hogy amíg megéri nekik, addig támogathatják.
Kb ezt írtad Te is az utolsó mondatodban, csak Te szerinted lehet már nem éri meg nekik.
Ezt úgy tudnánk eldönteni, ha látnánk egy elemzést arról, hogy pld 2-3évre kitolva a támogatást mennyi kiadást/bevételt jelent ez nekik.

Mivel a (Kínai régió) fejlesztőbanda más, és részben eltérő kódon dolgozik, így nem lehet akkora negatív hatása arra, hogy ott tovább futtatják az XP vonzatú részek pofozgatását, míg a többi régióban lelövik. (Hisz a divíziójukat így is külön kell fizetni, frontend, backend fejlesztőkre, community supportra, marketingre, egész infrastruktúrára, mindenre..)

Korábbi felvetéseim azért gondolom, mert 2011-ben Ázsia 4.4millió játékost tudhatott magának (durva becslés) csak World of Warcarftban, ez több, mint EU (2.1millió) és US (3.2millió). Durván a 40%-a a teljes játékosbázisnak.
Keresek azért majd frissebb statisztikát, de az arányok kb maradtak szerintem.

Korea SCII miatt egyenesen aranybánya most nekik, a kötelező battlenet-es tornamentek miatt.

Belső működésről nem tudok semmit, és most ne emeljük át ide a más fejlesztőcégeknél szerzett tapasztalatokat, Blizzardéknál külön faj az, ahogy kiderült a riportokból.
De gondolom nem eszik be a befektetők azt, hogy a devbanda elböfögi magát, hogy ők nem tudják tovább támogatni a játékosok ~25%-át, mert bent kellene maradni túlórázni, és nem érnek haza a DOTA meccsre... hanem kérnek másod és harmadvéleményt tartalmazó tanulmányt a lehetséges eredményről.

Lehet most kell az átcsoportosítás Overwatchra (az most nagyon megy), Heroes of the Stormra vagy Hearthstone-ra. És ezzel próbálnak kicsit priorizálni, mert ha csak ezekben a régiókban is eresztik el az XPt, már az rengeteg erőforrás. Kína/Ázsia pedig járja a külön útját, mint eddig.

Necroman_Mk2: aki sport szerűen űzi az lehet, de azért Ázsiában nem azok a jól eleresztett emberek nyomorognak a 3 négyzetméteres szobáikban, akik nagydobra verik az életüket valami streaming oldalon. "Szok, kici, occó" tudod :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.