Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Kíváncsi lennék azokra a nehézségekre... hiszen halom gyártó csinál (majdnem) az egész világot érintő nyereményjátékokat. Nem igaz, hogy a helyi forgalmazóikon keresztül nem tudnák megcsinálni a világ többi részére. Töketlenek, és még gyengén is takaródznak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) zabcs80


zabcs80
tag

USA a világ közepe. Ennyi! :DD

(#3) ABee


ABee
tag

Szóval akkor most nem fogok nyerni? D:<

Amúgy én is kíváncsi lennék mi akadályozza meg öket hogy bárhova elküldjék a nyereményeket. Megszünik a UPS DHL és a többi társaság is?

[ Szerkesztve ]

(#4) Depression


Depression
veterán

NY és Floridával mi lett?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) FRENK1988 válasza Depression (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

ott többen laknak mint más helyeken :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Muton


Muton
addikt

nem értem, hogy hol itt a probléma? nagy meglepetést ígértek és meg is lepődtek az emberek :DDD

amúgy ekkora f@sságot, mint amit a vezetők mondtak, ritkán hallani :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#7) Morden24 válasza Depression (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván van valami helyi törvény, ami meggátolja a dolgot.

Amúgy nem mondom, tényleg köcsög dolog, hogy csomószor fut USA only nyereményjátékokba az ember (személy szerint már megszoktam MS-nél), de azért túlzásokba remélem nem esnek a rajongók sem.
Jól el kell küldeni őketa picsbe, akkor látják, hogy milyen szép nagy piacról van szó, ergo nem pár parókás angol meg csigazabáló francia veszi a játékukat az USA-n kívül. Aztán legközelebb szépen globálisra terveznek.

Egyébként "igazán lenyilatkozhatnák", hogy mi volt a gond. Apu (EA) nem engedte? Vagy egyszerűen nem akartak túlköltekezni, és elég nekik az amcsi piac is?

Sectumsempra - For Enemies

(#8) HaaS


HaaS
addikt

Én nem vagyok dühös a Bioware-re.

Meg már rajongó sem:DDD!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#9) ollie válasza Morden24 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondták:

Unfortunately, we encountered some last-minute legal complications around how contests can be structured in different parts of the world that prevented us from including all territories in this first event, even though that was our original goal.

Persze tudjuk, hogy ez bullshit.

Aki nem beszél angolul: az utolsó pillanatban jogi problémák akadtak.

***

(#10) Derrewyn válasza ollie (#9) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ja, mert persze az ilyesmi mindig az utolsó pillanatban derül ki. Most még hülyének is nézik az embert.

(#11) Morden24 válasza ollie (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Oké, de azért érdekelne, hogy mi az a jogi probléma, ami 48 amerikai államon kívül a világ minden más országát érinti :)

Egyébként meg kétlem, hogy a Bioware-nél a mittudomén Morrigan csípőmozgását modellező mókusnak kéne netről összekaparnia a jogi whatsname-eket, hanem van egy szép nagy falkányi osztálya az EA-nak erre. Ergo utolsó pillanat nem nagyon lehet, szóval jaja, bullshit :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Geller72


Geller72
veterán

..olyan dezsavűm van...égett konzolszagot érzek... ;]

(#13) stevve válasza rudi (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Hasonlóan látom... elcseszték, miután pedig kiderült, terelnek, pattintanak. Ilyen szempontból a japánokat nagyon nagyra értékelem. Ők kiállnak és elmondják, hogy sajnálják, meg hogy keresnek megoldást, de nem pattintanak gyenge kifogásokkal, vállalják, ha elcsesztek valamit.

Ez így gerinctelen hozzáállás. :(((

Persze látom a fórumon, hogy az amcsiknak tetszik a magyarázat... sok birka. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) gery dee


gery dee
aktív tag

Már csak egy valam hiányzik nekem. :D
Valaki perelje már be őket vagy valami mert ez így nem jó :DDD Tehát gyermekeiket féltő anyukák és dühödt kockák, perre fel . :DD 5dolcsit legalább kikellene hozni a dologból :K

[ Szerkesztve ]

Abban a pillanatban aláírás.

(#16) Sicilian


Sicilian
addikt

"akik elég szerencsétlenek ahhoz, hogy ne az USA-ban éljenek"
Örülök, hogy nem ott kell élnem :K :K :K

nothing is true everything is permitted..

(#17) Morden24 válasza Sicilian (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, te digó vagy Szicíliáról :P

Sectumsempra - For Enemies

(#18) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

A terelés tényleg gáz, főleg, mivel megszokott. hogy egyes területeken semmilyen hasonló játékban nemn lehet résztvenni (nálunk pl még a wowos "refer a friend" sem működik). Hülye szerencsejáték szabályozás vagymi.
Mondjuk a "last minute" lehetett valami hülyeség ami a kanadai és usa tagállamos lakosokra igaz de globálisan semmiképp.

Az igazán gáz inkább a tálalás volt, ahogy a belinkelt aláírás is jelzi: meghírdetnek valamit olyan jelzőkkel hogy "epic community event", világszerte hírdetik, és még a leleplezéskor is megy a "nagyra értékelt rajongók, és community" szöveg. Tehát azok akik nem usa lakosok (-a két állam) nem tagjai a communitynek csak valahogy ott vannak.
"Ah yes, 'the rest of the world'. I thought we dismissed that claim."

Szóval nem is annyira a játék, mert oké, van 6 számítógép de a többség pólók meg sapkák, ki nem szarja le, hanem hogy sikerült kb a világot megsérteni egy laza csuklómozdulattal. Én inkább arra vagyok kiváncsi, mi van a marketingessel aki ezt levezényelte :D

(#19) RootRulez válasza zabcs80 (#2) üzenetére


RootRulez
félisten

Én eddig azt hittem, Szerep a világ közepe...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Izéhozé, értem én, hogy rossz kimaradni valamiből, de valahogy elhiszem a BioWare-nek, hogy nem szándékosan babrálnak ki a rajongóik nagyrészével. Nekik is jobb lenne, ha globális lenne az akció, de rengeteg jogi csavart tartogathat egy ilyesmi.

Mittomén:
A felajánlott cuccoknak csak az USA-ben van érvényes garancia, vagy ha küldenék, akkor az USA-n kívül élőknek vámot+áfát kéne fizetni, stb.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#21) P00By


P00By
nagyúr

Próbálják menteni a menthetőt :)

(#22) ollie válasza Meglivorn (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Purchase of DA:O = 45€

Purchase of ME2 = 45€

Purchase of DA:A = 30€

Being told you're not part of the community = priceless

[ Szerkesztve ]

***

(#23) Narxis válasza D1Rect (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak az a baj, hogy úgy tálalták az egészet, hogy valami iszonyat nagy dolog lesz és egy szó se volt róla, hogy a világ nagy része kimarad belőle. Beleélték magukat a játékosok.

Thanos was right.

(#24) D1Rect válasza Narxis (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet akkor még ők is úgy gondolták.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#25) Angel1981 válasza zabcs80 (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Ja....
De 100x inkább ők, mint az oroszok, vagy Kína.... :(((

(#26) PowerBuldog válasza D1Rect (#24) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Anno a PowerColor csinált egy eventet ahol HD5850-et lehett nyerni. Arra mindenki pályázhatott. Kizárt, hogy bármit kéne fizetni a másik országokban élőknek.... :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#27) D1Rect válasza PowerBuldog (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Tuti, hogy kell.
USA-ból nem jön át semmi értékes, ha nem fizetsz rá vámot.
Persze lehet, hogy van rá mód, hogy még a feladó rendezze valahogy.

A PowerColor ha minden kontinensen képviselteti magát, könnyen megkerülheti ezt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28) ollie válasza PowerBuldog (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A legértékesebb díjak a többezres USD kategóriában vannak, azokra még nyereményként is kell fizetni valamit.

***

(#29) L3zl13 válasza ollie (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha rögtön a Bazaar bejelentésekor mondják, még el is hittem volna...
Így tényleg BS. De azért örülök, hogy legalább reagáltak, nem csak lapultak, amíg elül a balhé.

Kíváncsi vagyok csomagol-e valaki a PR részlegen... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#30) L3zl13 válasza D1Rect (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az EA-nak vannak minden régióban irodái. Szerintem meg tudták volna oldani úgy a dolgot, hogy régóin belüli (vámmentes) cuccot kapjon mindenki.
Lehet, hogy emiatt régiókra kellett volna bontani a nyereménykasszát, de azért nem annyira vészes.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) Mr.Csizmás válasza ollie (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

háhá :DDD

amúgy: részvétem a rajongóknak. elég legalja dolog, hogy only usa.

a marketingesek meg sz*rjanak hintalovat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hatalmas a cikkben szereplő shepardos kép. :)
Ha meg nem tudták kiküszöbölni a problémákat miért nem vártak 1 hetet?.........

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#33) Vistaboy válasza ollie (#22) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez tényleg LOL, mindenből Collector's Edition-t vettem, plusz egy teljes játék árával egyenértékű kiegészítőt, és utána meg - ezek szerint - nem vagyok tagja a közösségnek?

Érdekes. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) Muton válasza L3zl13 (#29) üzenetére


Muton
addikt

ennél a válasznál még az is jobb lett volna, ha lapulnak. szerintem nem kicsit olaj volt a tűzre

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#35) D1Rect válasza L3zl13 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg erre számoltak, de a felajánlások az USA-ból jöttek, pl. egy gariztatásnál is mizéria lenne.
De még kb. egy tucat olyan dolgot lehetne hozni, ami gond lehet.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#36) ollie válasza D1Rect (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak gariztatásnál. A nyereményt felkínáló cég kikötheti azt is, hogy csak USA állampolgárok nyerhetik meg a nyereményt.

***

(#37) D1Rect válasza ollie (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Például.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#38) L3zl13 válasza D1Rect (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Felajánlások?
Ez szerintem nem így működik.

Ráadásul a fő szponzor maga az EA.
A Dellnek (AlienWare) EU-ban is vannak érdekeltségei simán megoldható lett volna.

Többi szponzornál is megoldható szerintem.
Akinél meg nem, ahelyett lehetett volna keresni mást a régióban.

Aki hülye, haljon meg!

(#39) L3zl13 válasza ollie (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aminek fő okai a gariztatás, illetve ha a cégnek csak az USA-ban vannak érdekeltségei. (USA-n kívül nem érdeke reklámoznia magát.)
EA-ra, Dell-re, AMD-re stb ez nem igaz.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) ollie válasza L3zl13 (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Abban senki sem kételkedik, hogy meglehetett volna oldani.

Ez nagyon ütős bejegyzés volt (kell ismerni hozzá a Portal zenéjének szövegét):

infalible wrote...

I just got an email from Bioware pertaining to the Epic Community Event.

"Thank you for contacting the Bioware Community Team regarding the exclusion of certain territories from the Bioware Bazaar.

We would like to assure you that this was a triumph. We're making a note here, "huge success." It's hard to overstate our satisfaction. Community management: We do what we must, because we can. For the good of all of us, except those outside of the US (excluding Florida and New York).

Thank you for contacting the Bioware Community Team."

...

I feel so dirty now -_-

[ Szerkesztve ]

***

(#41) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most, ahogy így nézem a nyeremények listáját. Mekkora szívás már egy Mass Effect 2 borítókép festésű PC. :D
Az a borító szerintem meglehetősen gyenge lett. Ráadásul még tiszta szines csicsa is. Annál még egy festés nélküli is jobb.
Ellenben pl egy Dragon Age, vagy egy ME 2 CE festésűvel. Azok biztos jól néznek ki.

Aki hülye, haljon meg!

(#42) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez a tipikus nesze semmi fogd meg jól..megértjük...de így jártál

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#43) Morden24 válasza L3zl13 (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha régiókra bontod, akkor nem egy nyereményakciót csinálsz, hanem annyit, ahány felé bontod...

Sectumsempra - For Enemies

(#44) L3zl13 válasza Morden24 (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szörnyű... :U
És? Az event attól még lehet közös.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) karnokd


karnokd
tag

Woá, én azt hittem, az a meglepetés, hogy 18:00:00-kor elérhetetlenné vált a Bioware oldala :)

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#46) PowerBuldog válasza Morden24 (#43) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Attól még mondhatták volna, hogy akkor a drága nehéz és nagy PC-ket csak USA kaphatja, de én pl szívesen licitáltam volna egy sapkára pólóra akármire... Az csak nem akkora gond eljuttatni a világ egy pontjára, pláne az EA-nek.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#47) tiv83us


tiv83us
veterán

Attol fuggetlenul, hogy amerikai allampolgar vagyok, ez igen felhaborito.
Ha nem fejlesztenenek ilyen mocskosul jo jatekokat, akkor most nagyon nagyokat mocskolodnek a forumon, meg moderatorkent is.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#48) Vistaboy


Vistaboy
veterán

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#49) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyszerűen nem értem, miért lettek így kizárva az USÁn kívüliek. Floridát, meg NY-t pláne nem értem. :F

(#50) tiv83us válasza WonderCSabo (#49) üzenetére


tiv83us
veterán

Helyi torveny-beli akadalyok vannak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.