Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Remek obi lehet ez, bár én inkább a címbe az olcsó helyett, fényerős vagy gyors jelzőt használtam volna, mert az 1.8-as fényérték már annak számít.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) vond


vond
MODERÁTOR

Szuper, jöjjenek csak! :K A többi fullframe vonalhoz képest nagyon gyér a jelenlegi L-mount obi felhozatal. Bár ilyen árak mellett pont egy milla lenne összerakni ezt a fix sort. Ami azért nem sok embernek fog jólesni.

Én elgondolkodnék az MFT» Panasonic FF váltáson, de egy hosszabb zoom-ra mindenképp szükségem lenne. Pl. amit a Tamron lépett meg nemrég Sony E-re (28-200mm f/2.8-5.6). Ezt kéne mielőbb összehozniuk szerintem. A PDAF (hibrid) autofókuszt meg inkább fel sem hozom. A sírig fogják erőltetni a CDAF-et Panaszonikéknál. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3) kovsol válasza Vikthor (#1) üzenetére


kovsol
titán

Ez még az olcsóbb tartományban van FF rendszer viszonylatában. :D
f1.8 meg kb a kötelező szint egy fix objektív esetén manapság, hacsak nem valami ultra budget kategóriás holmi.

May the Force be with you!

(#4) #16820480 válasza vond (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkora választék van most FF rendszerekből, hogy felmerül a kérdés, ezekkel a hiányosságokkal miért pont őket választanád?

Amúgy ahhoz képest, hogy 3 cég is beállt az L-mount mögé, eléggé keveset fejlődtek, nem nagyon hallani róluk.

(#5) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Hát ha a 24mm is ekkora lesz (82mm hosszú), az azért gáz szerintem...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6) SidCorky válasza vond (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Kiadták a roadmapet, egyelőre csak egy 70-300-at erősítettek meg, ami hosszabb, bár feljebb is kezdődik, mint a Tamroné.

sheratan: Azért a Sigmának van jópár L bajonettes obija, főleg fixek, de jogos, tavaly a bemutatót végignézve én is nagyobb dömpingre számítottam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) .mf válasza vond (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Én elgondolkodnék az MFT» Panasonic FF váltáson"

Hacsaknem videó a cél, és a Sonyt nem csíped, akkor ennél szerintem csak jobb választások vannak. Drága vázak, kevés obi, ami van, azok is szinte mind nagyok, nehezek és drágák.
Na meg a váltás önmagában... Én megtartottam a m4/3-ot is, a FF nagy ahhoz, hogy csak úgy magammal vigyem bármikor, szemben a m4/3-dal. Arról nem is beszélve, hogy a használt fgépek olyan ütemben vesztenek értékükből, hogy értelmetlen eladni, inkább használom tovább, bringázni vagy motorozni ezt kevésbé sajnálom magammal vinni, mint egy drágább gépet.

Ha turistazoom kell, akkor a Nikon Z5 + 24-200 szerintem a legjobb választás, már amennyiben az európai ára Black Friday vagy más akcióval normális szintre megy. A 24-200 bár nem fényerős, elég gyorsan f6.3-ra megy, de kicsi, könnyű és elég éles. A Tamron ugyan fényerősebb és szintén elég éles, de a 24-28 elég nagy különbség, és a stabi sem olyan jó a Sony vázakban, mint a Nikon vázban + obiban együtt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.