Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Reggie0 válasza pokmky (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

1) egyetlen erv sem hangzott el amivel alatamasztanad, marpedig te allitottal valamit, neked kene igazolni. Ez nem ugy van, hogy legbolkapottan kitalalsz valamit, aztan cafolja aki tudja, ezen a vallasok alapulnak.
2) pont ezeken a szakteruleteken nincsen meg semmilyen eselyegyenlosegi hatas(szerencsere), sem oktatasi, sem alkalmazotti szinten. Mar joval azelott teli volt a vilag szar koddal es szar tervezessel, hogy az eselyegyenloseg hangoztatasa divattba jott volna, nemhogy a gyakorlasa. Az elkapkodott, elnagyolt tervek leginkabb a piaci verseny, azon belul is a koltsegcsokkentes es a time to market csokkentese a legfobb okozoja. Egyszeruen a piacot az viszi el az elejen, aki gyorsabb, nem az aki ugyesebb. Aztan persze valosznu, hogy belebukik, de akar igen akar nem, a versenytarsaknak ezzel kell versenybeszallni, ha a konurencia bukasaig is akarnak valamit keresni. En dolgoztam multinal, ott kulon oktatasok mentek arrol, hogy nem jo kodot kell csinalni, hanem megfelelot, mert a jo kod az lassan keszul el es draga a cegnek, csak epphogy legyen meg az a szint, amivel eladhatova valik.
Es sajnos igazuk van, sajat kezbol tapasztaltam sajat ceggel, ugyanez megy mindenhol kicsiben is. Arrol nem is beszelve, hogy ott van az igeret faktor, mint versenyeszkoz, azaz, mar azt is bele kell szamolni egy uzletszerzesbe, hogy egyszeruen igergetni kell es hitegetni a vevot, rovidebb idot mondani, mint a valos, mert mindenki mas is ezt csinalja. Ha nem teszed akkor buktad a bulit, mert a versenytars is ezt csinalja. Ha meg megvan az uzlet akkor a vegefele mar ugysem dobjak el, ha kis csuszas van.

[ Szerkesztve ]

(#52) [Newman] válasza Reggie0 (#47) üzenetére


[Newman]
tag

Amúgy én nagyon érdekesnek tartom, hogy a nagyvállalati tárolókat nem érinti a hiba. Pedig azokra "is" a HPE fejleszti a firmware-et. Tehát egy Nimble/3PAR tárolóban azonos SSD, nem érintett - persze ha van olyan fedés jelen esetben - igaz eg az 32k-s problémára a múlt évből is.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#53) #06658560 válasza pokmky (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mett olyat feszegetsz, ami nincs ott. Esélyegyenlőség forszírozva a fejedben létezik! Akkora baromságok állítasz itt, mint nagy igazságot, pedig csak a saját fejed szüleménye, hogy azzal aki dolgozott már egy picit is bárhol, nem tud mit kezdeni, annyira nincs semmi köze a valósághoz! Ha gondolkodnál, kinyitnád a szemed, akkor látnád, és nem szánalmasoznál! Vak vagy!

(#54) dabadab válasza [Newman] (#52) üzenetére


dabadab
titán

Amúgy én nagyon érdekesnek tartom, hogy a nagyvállalati tárolókat nem érinti a hiba

???

Az előző meg a mostani hiba is csak SAS SSD-ket érintett, az meg elég egyértelműen nagyvállalati cucc.

DRM is theft

(#55) [Newman] válasza dabadab (#54) üzenetére


[Newman]
tag

Olvasd el újra. Nagyvállalati tárolókat - tehát tárolóeszközöket, amelyek SSD-ket használnak. Nem az SSD-ről magáról beszéltem, amelyet egy-egy szerverbe beledugsz.

[ Szerkesztve ]

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#56) Reggie0 válasza #06658560 (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

De letezik forszirozott eselyegyenloseg. Pl. USA-ban a tuzoltoknal a noknek alacsonyabb kriteriumszintet kell teljesiteniuk, mikozben kint a terepen a fizika nem gondolkodik el a nemeken. Azaz ha be kell torni egy ajtot, el kell tolni egy butort, akkor az nem fogja azt mondani, hogy ja no probalja, akkor en most fele akkora tomegu leszek, hogy konnyebb legyen neki. Es ebbol problemak vannak, feszultseget szul az allomanyban es emberek halhatnak meg emiatt. De nem lehet szobahozni, mert eselyegyenloseg.

Itthon is volt vagy talan meg van hasonlo: egyes kisebbsegeknek konnyiteskent alacsonyabb felveteli ponthatarokat huztak az egyetemi felveteliken. Szerencsere nem lett belole semmilyen ujhullamos agyhalal es a diplomaig mar nem volt semmilyen intezmenyesitett konnyites.

Multiknal mostanaban munkaero felvetelnel van egyfajta numerus clausus, hogy meglegyen a nemek 50-50%-os aranya, de normalis helyeken belattak, hogy ha a diplomat szerzoknel nincs ez meg, akkor az alkalmazottaknal sem lesz meg ez az arany, maximum mas cegek karara, ugyhogy leginkabb csak vezetosegi szinten hangoztatjak, mert muszaj.

[ Szerkesztve ]

(#57) pokmky válasza #06658560 (#53) üzenetére


pokmky
tag

Én gondolkodok, kinyitom a szememet és látom a sok inkompetens embert, aki néhány évtizeddel ezelőtt, maximum szakmáig juthatott volna el, de elég csak kicsit tájékozódni a nagyvilágban és máris látod, hogy ma már az amputált lábúak is futóversenyt akarnak nyerni.. Amúgy személyesen is volt alkalmam esélyegyenlőségből diplomázott emberkével dolgozni, aki gépészmérnök létére annyira buta volt, hogy a kilincs működését sem értette. :DDD

Ma már boldog boltogtalanból programozókat akarnak képezni, csak nézd meg a hírdetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#58) pokmky válasza Reggie0 (#51) üzenetére


pokmky
tag

1: Én ezt látom mindenütt, akivel beszélek az erre panaszkodik (néhány éve cégeknél voltam rendszergazda, sok embert meghallgattam), a mindennapi tájékozódás közben is folyamatosan azt harsogják, hogy ki, miben és miért van elnyomva, a nőket is mindenáron a politikába akarják beprotezsálni. Azt meg, hogy ma már mindenkiből programozót akarnak képezni, csak az nem látja, aki nem akarja észrevenni.

2: A második pontban leírtakkal tökéletesen egyetértek, pont egy ilyen helyzetben vagyunk, ahol teljesíthetetlen idővel lett bevállalva egy projekt, a vírushisztéria éppen kapóra is jöt. De ettől még nem lesz olyan nevetséges hibákkal teli a program például, mint ami a cikkben szerepel, ehhez nagyon hülyének kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#59) haxiboy válasza pokmky (#58) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem feltétlen kell nagyon hülyének lennni, elég csak figyelmetlennek. Lemaradt a fw kódjából egy unsigned az int elől. Blackbox tesztelésnél a tesztelő meg nem látja, már ha van tesztelés, de ez nem a programozó sara, én is raktam már ki éles környezetbe hibásan működő kódot, és csak hónapokkal később derült ki a hiba.

Egyéb: Az esélyegyenlőséges dologra válaszolva, ha vállalkozásom lenne biztosan nem érdekelne az illető neme, csak a tudást nézném. Így van egyenlő esélye a többiekkel szemben. De be kell látni, vannak egyes szakmák amik jobban megfelelnek az egyes nemeknek, de alapvetően nem értek teljesen egyet Reggie0 állításával. Tűzoltónak valószínűleg nem az 50kg-os kiscsaj fog elmenni, ha meg igen, egyszerűen nem fog megfelelni, de ez bármilyen területre igaz, ha nem felel meg akkor rossz szakmát válaszott, vagy felveszik máshova ahol alacsonyabb kritériumoknak kell megfelelni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#60) Tetsuo válasza pokmky (#50) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"És annyira talán senki sem hülye, hogy olyan tervezett hibát vigyen egy rendszerbe, ami tömeges meghibásodást okoz szinte egyidőben."
Nem is így tervezték, de a hibából adódóan így alakult - gondolom. A tervezett elavulás egyébként millió más területen és módokon kivitelezve megfigyelhető, tehát semmi különös nem lenne abban, ha valóban abból adódó hiba lenne a cikk témája.

Az általad itt-ott felismert társadalmi dekadencia egy egyetemes, az egész világot érintő hanyatlás jelei.

(#61) Reggie0 válasza pokmky (#58) üzenetére


Reggie0
félisten

1. Persze, de az tobbnyire csak rizsa. A gyakorlatot nezve azert nem szol bele a dolgokba. Piac van, a cegek azt csinaljak ami megeri. Lehet, hogy az igazgatoknak ez lesz a maniajuk, mert ez most a divat, de mire lecsorog a csapatvezetok szintjeig, akik eldontik kit vesznek fel, mar ugyis azt nezik, hogy kivel tudnak jobban haladni, azaz ki tudhat tobbet.

2. Majd lesz :) Egy ponton tul nem lehet mindig mindenre figyelni es becsusznak a hibak. Mindenki hibazik, csak nem ugyan olyan surun.

(#62) pokmky


pokmky
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.