Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janos1988 válasza koko52 (#35) üzenetére


janos1988
addikt

Azok egyáltalán nem backdoorok...azok olyan hardveres hibák amik egy ilyen bonyolult felépítésnél keletkeznek... :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#152) Albigator


Albigator
őstag

Most akkor főverziós frissítés lesz vagy nem lesz? A havi biztonsági uppdate csak egy dolog... De aki pl most vesz/vett egy P30-at az gyakorlatilag 2 évre főverzió frissítést is vásárol a 3 év biztonsági mellett... De ebből csak az utobbi a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#153) Stabi83 válasza Albigator (#152) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem az hogy a már eladott és legyártott keszülékekre ez a szankció nem vonatkozik ezt is magába foglalja. Illetve említik is az android frissítéseket.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#154) Albigator válasza Stabi83 (#153) üzenetére


Albigator
őstag

Igen említik a frissítéseket... De ugyebár mint mondtam 2 féle van. Számomra nem egyértelmű a dolog azért kérdeztem meg, bár engem nem érint szerencsére. :D

[ Szerkesztve ]

(#155) #88470784 válasza Albigator (#154) üzenetére


#88470784
törölt tag

Már semmi sem biztos az sem hogy holnap mit találnak ki.
Ma drónokat tiltották ki mert repkednek és megfigyelik őket (nem vicc).

(#157) Stabi83 válasza nozs23 (#156) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kiváncsi vagyok rá hogy mi lesz belőle.
Amúgy jogos a felvetés hogy az Android korlátozása hogy is jön az 5G hálózat nemzetbiztonsági veszélyéhez.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#158) Motion_Blur válasza nozs23 (#156) üzenetére


Motion_Blur
félisten

update:

"Specifically, it's reported that Huawei's homegrown operating system, known internally as 'Project Z,' is far from ready, thus contradicting earlier reports. Also, according to people familiar with the matter, the goal has only ever been to power Huawei's Chinese devices once the switch over to 5G has been completed because the company never expected to lose access to Android internationally"

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#159) ollie válasza nozs23 (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell ebbe nagy dolgot belegondolni. Ez is EMUI lesz, csak a google szolgáltatások és appok nélkül, mint ahogy most is van az EMUI a kínai, belpiacos telefonjaikon. Esetleg kicsit reszelnek majd az UI-n meg átnevezik, hogy jelezzék, új korszak kezdődött. A google play store helyett meg felteszik a saját store-jukat, ami már évek óta létezik.

***

(#160) HarleyCustom válasza Stabi83 (#148) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem jó a példád....Afrikába mehetnének...de már késő...Kína ott van. Tudod miért?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#161) Depression válasza Motion_Blur (#158) üzenetére


Depression
veterán

Teljes mértékben tojok a huawei saját rendszerére, amíg Kínában még nálunk is nagyobb cenzúra van.
Lesz olyan facebookom, ami megszűri majd, hogy mit posztolhatok? Kösz, de pénzt ezért nem adok.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#162) Aryon87 válasza Kasya (#70) üzenetére


Aryon87
félisten

Még én is :D

Mellesleg pont a botrány előtt 1 nappal vettem a P30pro-t. Írták nekem, hogy vigyem vissza a telefont mert bukok vele. Természetesen nem vittem, ennyire hatott meg az egész hisztérika

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#163) Motion_Blur válasza Depression (#161) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Most is olyan van.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#164) judas13 válasza Stabi83 (#150) üzenetére


judas13
addikt

Akkor meg ki twitteli bazzeg. Amúgy a nevén kîvül - ha egyáltalán - tud îrni? Mert a tolmácsoknak mindenesetre èletük kihîvása a beszédeit szinkronban tolni - volt róla pár érdekes cikk, tanulságos. :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#165) Stabi83 válasza HarleyCustom (#160) üzenetére


Stabi83
senior tag

Emberbaráti szeretetből???
:DD
Kína mindenhol ott van már gazdaságilag. Katonailag az USA szokott menni. Ezért is mondtam hogy egyiket sem kell félteni...

Én arra gondoltam hogy nem hallottam arról a híreket hogy amerikai csapatok érkeztek afrikai bizonyos részeira abból a célból hogy megfékezzék a tömeg gyilkosságokat , etnikai tisztogatásokat és véreskezű hadurakat... Ja nincsen ott sem olaj sem.pedig más... Akkor a demokrácia és az emberek védelme már nem is édekes...

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#166) Stabi83 válasza Albigator (#152) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Huawei hivatalos közleménye:

“A Huawei Technologies összes eddig megjelent, felhasználók által már megvásárolt, valamint kereskedelmi forgalomban elérhető okoseszközén most és a jövőben is változatlanul elérhetők lesznek a legújabb Google és Android frissítések.”

Szóval a válasz röviden, tömören az hogy Igen lesz főverziós frissítés is a jelenleg piacon levő keszülékekre!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#167) Albigator válasza Stabi83 (#166) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom azt is olvastam. De ez a cikk említi azt, h a Google mást mond:
"miközben több száz millió Huawei felhasználónak nagyjából fogalma sem volt arról, hogy mi lesz a telefonjával, meddig fog működni és kap-e frissítéseket. A Huawei közleménye ezt elvileg tisztázta, de főverzió update kapcsán ellentmond a Google kommunikációjának, mindenesetre annyi biztos, hogy a közel 470 millió darab, már leszállított és aktivált, az ügyfeleknél levő telefonok továbbra is úgy fognak működni, ahogyan eddig."

(#168) judas13 válasza Stabi83 (#166) üzenetére


judas13
addikt

Nahát. Már nem naponta hanem óránként lepődik meg az ember a hîr cunamiban.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#169) SOAD19 válasza 8th (#127) üzenetére


SOAD19
addikt

[link] , [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#170) HarleyCustom válasza Stabi83 (#165) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"... nincsen ott sem olaj sem.pedig más.."

Ez így nem igaz sajnos.

Korábban is volt róla szó,itt van csak egy cikk...de írnak máshol is róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#171) HarleyCustom válasza Stabi83 (#165) üzenetére


HarleyCustom
veterán

De itt két másik is:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#172) Stabi83 válasza Albigator (#167) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy nem tudni mi áll a szerződésben a google és a huawei között. Ha a google vállalta annó a 2 főverziófrisítést akkor jönni fog ha nem akkor nem. A tilalom nem visszamenőleges ezzel mindenki egyetért. Az eddigi vállalásokat mind a két félnek be kell tartania, csupán új megállapodást/szerződést nem köthetnek.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#173) Stabi83 válasza HarleyCustom (#171) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem látom hogy ez miben lenne más mint amikor az USA nyomta a tőkét nyugat európába a háború után vagy tette a közelkeleten nem is olyan régen.
A háborúnál csak az építés nagyobb üzlet....
És az utánna ott maradó gazdasági befolyás...

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#174) HarleyCustom válasza Stabi83 (#173) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na most álljunk meg egy szóra,Tanár Úr kérem! :D
Ezt csak arra reagálásképpen írtam,osztottam meg veled egy kis olvasnivalót,amit Te írtál a hozzászólásodban.Méghozzá,hogy... "...Afrikában nincsen semmi,tehát minek menne oda az USA"...
Erre adtam neked linkeket, hogy Kína hogy áll most abban a térségben.Érdekes olvasnivaló.Ennyi.Szóval az,hogy nincs ott semmi,az nem igaz. :) Szamárságokat ne beszéljünk kérem :)

A másik meg,hogy Kína hogy áll a dél-amerikai térségben,Közép-Amerikában...de ez már másik téma

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#175) androgay válasza ollie (#23) üzenetére


androgay
kezdő

Hát hogyne. Bog után szabadon? Minden kínai szerint az állam megvéd és dejó, hogy kémked? Mert ezt olvastad az origon? Minden kínai cég erre van kötelezve? Nevetség amiket írogatsz. Inkább szégyelld magad.

(#176) Stabi83 válasza HarleyCustom (#174) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem nem egyről beszélünk, elbeszéltünk egymás mellett...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#177) ollie válasza androgay (#175) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én szégyelljem magam? Inkább te legyél tájékozottabb. Nem vett jó fényt rád, hogy ennyire tudatlan vagy.

***

(#178) Stabi83 válasza ollie (#23) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez a világon mindenhol így van... :D
Ezen min kell meglepődni...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#179) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

A vicc az, hogy a saját piacuknak kell felkészülni.
A tiltás bejelentés után az Alphabet (Google), Apple, MS részvények elkezdtek zuhanni, a Huaweié pedig nőni.
A felfüggesztés bejelentésével nőni kezdtek a részvények.
A saját piaca nem akarja a tiltást, csak ezt Trumliék nem gondolták volna... :DD
Hiába, tanult ember az elnökük...

Az USA jelenleg ugyanazt csinálja, mint 50 évvel ezelőtt... Csak modernebb eszközökkel, és kicsit nagyobb kétségbe esve.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#180) nozs23 válasza ollie (#159) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet, hogy Kinaban ez nem nagy valtozas. Kinan kivul viszont nehezebb lesz a csingcsangcsung OS-t eladni.

(#181) HarleyCustom válasza nozs23 (#180) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Háát...van benne valami.
Ha 90 nap múlva bekövetkezik a dolog,arra én is kiváncsi leszek,mennyi új Huawei telefont adnak el a jövőben az EU-ban,meg a többi nyugati országban “csingcsangcsung” OS-el.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#182) #88470784


#88470784
törölt tag

A Huawei oppo Xiaomi stb úgy lettek nagy cégek hogy az indiai kínai ázsiai piacon jöttek fel.
Nem hiszem hogy nagyon visszavették őket ez korlátozás.

Máreszt örülök ha lesz alternatív appstore mert lehetőség lesz olyan alkalmazásoknak is megjelleniük amelyek eddig nem tudtak, vagy kínai alkalmazások is el terjedhetnek Európa felé kicsit jobban.

Mindig lenézik az itteniek kinát de ez a Kína már rég nem olyan mint mondjuk 10 éve

Érdemes megnézni ezt a videót erről az elmaradott országról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#183) #16820480 válasza kakuk.tamas (#179) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen Huawei részvények nőttek? Csak mert a cég nincs a tőzsdén :)

(#184) HarleyCustom válasza #88470784 (#182) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem senki nem gondolja,hogy“elmaradott”ország Kína.Ezt csak Te látod bele. Amiről korábban többször beszéltem,pont az ellenkezőjét mutatja,hogy gazdaságilag fejlett, erős nagyhatalom.

Viszont:
Általános sztereotípia a Kínaiakról a másolás,lopás,gagyi. Ezt hiába is magyarázza bárki félre,ez így van.Ez a kialakult kép.Aminek oka van.Szóval ezt levetkőzni nem tudják soha.Ez nem azt jelenti,hogy gazdagok,vagy szegények,hanem hogy milyen a gondolkodásmódjuk,életvitelük,èletszemléletük.Érted?
...és VOILÀ! hogyhogynem, minden népcsoportról,országról van egy àltalános megítélés. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#185) #88470784 válasza #16820480 (#183) üzenetére


#88470784
törölt tag

Marmint melyik tőzsdén?
Az ugye megvan hogy nem csak az usa létezik.

(#186) #88470784 válasza HarleyCustom (#184) üzenetére


#88470784
törölt tag

Pont most írtál le egy sztereotipíát :(

(#187) HarleyCustom válasza #88470784 (#186) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És? :D
Nem értelek...
Sztereotípiák vannak...ez van.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#188) Depression válasza HarleyCustom (#184) üzenetére


Depression
veterán

20 évvel ezelőtt arra vágytam, hogy Magyarország a kínainak megfelelő gazdaságpolitikát végezzen. De a mi politikusaink fordítva ültek a lovon. A legszembetűnőbb artijus. Azok pampognak adókiesésről, miközben 2 lapatáttal tolják külföldre milliomosoknak a pénzt. Közben Kína meg igyekezett minden pénzt megtartani, sz. rtak az amerikai szabadalmakra, minden tudást begyűjtöttek, és nagyhatalommá váltak. A dél-kóreai samsung is másolással kezdte.
Most, hogy az EU-ban vagyunk, persze ez már nem lehetséges.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#189) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A haladék ellenére.. Kihúzta a Google a Huawei Mate 20 Prót egy fontos androidos listáról ... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#190) csongi


csongi
veterán

Hagyjuk mar ezt az adatszivarogtatasos hulyeseget.
Minden szoftver szivarogtat.
A Google legutobb eleg markans buntit fizetett az unionak.
Mit csinalnak az adataimmal, felhasznaloi szokasaimmal?
Google maps, drive, gmail...stb.

Mindegyik kormany az adatokra hajt.
Vajon a csodas IOS mennyi adatot lapatol kinabol az USAba?
A kovetkezo lepes az Apple korlatozasa Kinaba lesz.
Es ez igy megy. Most nem fegyveres, hanem gazdasagi haboru folyik.
Az nagyhatalom akarja megorizni a demokraciat, aki maga is iranyitani akar az egesz vilagon. Mert hat Amerika a vilag kozepe. Mikozben egy eroszakos europai migrans fajta.

Nem lesz snapi a telefonba? Majd lesz kirin. Vagy lesz Mediatek. Van az a penz, hogy felhozzak.
Nem lesz droid szolgaltatas... majd licencelik kozvetve, vagy lesz sajat szoftver.
Kb ennyi.

(#191) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kiderült, hogy mire válthatja le az Androidot a Huawei... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#192) S e t h válasza Dévacsen (#191) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kínai os, minden vágyam ez volt.
HongMen, próbálom a röhögésemet elfojtani.
Android után HongMen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#193) Viktor0610 válasza Dévacsen (#189) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legalább te ne clickbaiteltél volna. :P
Nem először kapja meg a Q-t, na bumm.

A másik hozzászólásodban is ezt csinálod.
Most már tuti, hogy direkt. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#194) HarleyCustom válasza Depression (#188) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mire gondolsz,hogy olyan gazdaságpolitikát?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#195) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Egyébként az is érdekes lehet a történetben, hogy az USA legnagyobb szövetségese, Anglia mit lép. Ha ők is úgy döntenének hogy teljes embargót vezetnek be és licenceket sem adnak el nekik, a Huawei kb le is húzhatná a rolót. Vagy legalábbis a telefonos üzletáguk.
Mert akkor ugrana a Kirin processzor is, ami az angol ARM licencére épül. Azt meg elég nehezen tudnák pótolni, Snapdragont, Mediateket, Exynost, és a Xiaomi processzorát sem használhatnák, mert mind ARM alapú.
Kezdhetnék nulláról a fejlesztést, licencek nélkül.

Persze ez valószerűtlen, ha minden igaz Anglia már bevezette a maga szankcióit a Huawei ellen. Az ő 5G hálózatukba csak passzív elemeket szállíthatnak (mint pl egy antenna), az aktív rendszereket az Ericsson fogja kiépíteni nekik. Okosabb megoldásnak tűnik mint az USA teljes embargója, aztán persze majd kiderül hosszútávon.

(#196) ollie válasza Depression (#188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kina 90%-a nyomorban él hozzánk képest, az ország úgy lett "erős", hogy hagyta kizsákmányolni a nyugat számára a saját lakosságát (persze ez még mindig jobb volt nekik, mint éhen halni), és ennek farvizén egy nagyon kis réteg meggazdagodott. Nálunk, minden szempontból, ezerszer jobb, és akkor még nem is beszéltem a politikai helyzetről, meg a rengeteg ásványkincsről, ami ugye nálunk nincs.

De amúgy Magyarország valami hasonlít próbál követni, hiszen ugyancsak próbálja ide csábítani a multikat, hogy azok fillérekért dolgoztassanak minket (csak úgy éri meg nekik, mint ahogy pont ezért mentek Kínába), csak ugye a magyar már nem akár fillérekért dolgozni. Szóval ez az a gazdaságpolitika.

Az egyetlen dolog, ami miatt számít Kína gazdaságilag az az , hogy hatalmas ország, e miatt rengeteg erőforrása van, és odatelepültek a multik az olcsó munkaerő miatt.

***

(#197) ollie válasza csongi (#190) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Se az Apple, se a google, meg semmi más nyugati cég nem lapátol adatot ki Kínából, mert nem tudják megtenni. Ezt Kina nagyon szigorúan szabályozza, a mellett, hogy ők viszont ezerszer több adatot gyűjtenek a saját állampolgáraikról, rólad vagy rólam a google valaha fog.

***

(#198) HarleyCustom válasza ollie (#196) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

Hát én valahogy jobban örülök neki,hogy nem azt követte a kormány 20 éve,amit a Kínaiak csináltak/csinálnak. Kolléga jobban szerette volna,ha abba az irányba megyünk.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#199) John Marston válasza ollie (#196) üzenetére


John Marston
kezdő

Erősen Kína ellenes vagy és eléggé szűk látókörű. Az ázsiai emberek hosszú távú terveket szőnek, lásd pld. Hong Kong esetét. Néhány éve még sehol nem voltak kínai gyártók, most meg nézd meg, hogy hol tartanak. Az meg, hogy az a bohóc Washingtonban mit művel, az tiszta beteg dolog. Nem véletlenül hagyta ott már néhány minisztere is.

Szóval nem hagyta magát kizsákmányolni, hanem nyitott a nyugat felé. Az egyik utolsó kommunista országként csak apró lépésekkel lehetett haladni ezen az úton. Olcsó munkaerőt adott? Igen. De ez a kínai átlagkeresetekhez képest nem volt annyira rossz. (ld. nálunk Audi.) Az oda telepített üzemek, amik dollármilliárdokba kerültek, valószínűleg nem költöznek el olyan könnyen, és ha már elég mélyek a gyökerek, akkor lehet elkezdeni óvatosan adót emelni, támogatni a béremeléseket, stb. Ismétlem, hosszú távú gondolkodás, - az elektronikai ipar választása a kétezres években teljesen magától értetődő volt, emlékezzünk csak vissza, hogyan lett erős Japán a második világháború után-.

A politikát inkább hagyjuk, a lényeg a közel kétmilliárd ember. Akik nem csak jelentős munkaerőt képeznek, hanem óriási fogyasztói piacot is.

(#200) #16820480 válasza #88470784 (#185) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyik tőzsdén sem. A nem publikusan kereskedett vállalat (vagy hogy mondják ezt szépen).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.