Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

feliratkoztam a prohardver youtube csennölre, jó ötlet, bár lehetne egy kissé kevésbé steril

(#2) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Értem, hogy van egy halom faszagányos új VGA, de az árak nagyon húzósak. Valahol 50 ezer környékén kellene lennie egy olyan tudású kártyának, amit most 100-110 környékén árulnak. Akkor talán többen vennének. Még azok is, akiknek alapvetően elég az integrált. Egy kis gamma mindig jól jön...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3) deja vu válasza TigerCat (#2) üzenetére


deja vu
addikt

De a prohardver megírta, hogy a 100 ezer forintos RX480 népkártya. :DDD Erre mindenkinek futja.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) TigerCat válasza deja vu (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, nekem speciel futná duál (nem tudom minek hívják, amikor két kari össze van kötve) 1080-ra is, de valahogy mégsem érzem, hogy egy VGA-ra 50, max. 60 ezernél többet kiadjak. igaz, nem vagyok hardkór gémer. Azok gondolom megveszik, csak sajnos nem ők vannak többen. PS-hoz, munkákhoz, átlag felhasználásra bőven elég egy 50 körüli kártya, ami pedig játszogatni is megfelel az emberek 90%-nak. Szóval csak azt akartam mondani, hogy akkor lesz igazán nagy felfutás, ha tömegeknek adják el. 100+ ezrekért pedig nem állnak sorba a júzerek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Kicsit mocsok módon elszállt a középkategóriás VGA-k ára.

(#4) TigerCat: Dettó. Holnap vehetnék millás gépet is, ha elgurulna a gyógyszerem, de már kinőttem abból a korból, amikor a legrosszabb befektetésbe tolok sok pénzt. Csak a legszükségesebbet veszem meg, úgyis elavul hamar.

[ Szerkesztve ]

(#6) deja vu válasza TigerCat (#4) üzenetére


deja vu
addikt

PS-hoz akinek jó monitora van annak minimum egy 100 ezer forintos Quadro, Firepro kártya kell, hogy 10 Bit-es megjelenítés meg legyen.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Nem csoda, hogy bajban a GPU piac! :D
Én sem veszek VGA-t egy darabig mert szerintem mostanában nem ad annyi teljesítményt egy csere, ha kb. ugyan annyi pénzt akarok kiadni mint anno...
Van egy 280X-em havernak 290-es és a mostani kártyákat sem szándékozzuk megvenni. Előző szériát pláne! :DD
Talán majd 1,5 év múlv ha lemegy az RX széria ára akkor veruházunk. Most (szerintem) mind2 gyártó gyenge!
Sok a fjúcsör meg minden, de... :(

(#8) deja vu válasza Tuttu (#7) üzenetére


deja vu
addikt

Hát én nem úgy látom, Amd csak a középkategóriában van jelen. A teljes felső kategória Nvidia kézben van GTX1070/1080, Titan X személyében. Én AMD kártyát cseréltem le, és szerintem most az AMD a gyenge, nem is tudnék tőlük megfelelő teljesítményű kártyát venni. Tehát én csak az AMD-t tartom gyengének.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) #72042496 válasza TigerCat (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, én is úgy vagyok vele, hogy a 750Ti is elég amire nekem kell. Régi nagy játékok hasítanak rajta, az újakat meg se időm se kedvem nincs még kipróbálni sem. Esetleg amikor már klasszikussá értek. :)

Nem is mozgatnak meg az új VGA-k. A 1050 még érdekelt volna, de ahogy nézem az is jóval többet fog fogyasztani annál, mint amit én szeretnék (passzív VGA-t szeretnék).

Az árak egyébként forintban ugrottak meg, dollárban nem, vagy sokkal kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#10) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Bajban a VGA piac? Hát persze mert ötszörösére növekedtek az árak! :W

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11) aDamker


aDamker
aktív tag

Nem az árak emelkedtek, csak a forint lett sokkal szarabb :/

(#12) Tomassy00 válasza aDamker (#11) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Sokan sírnak hogy a forint így meg úgy, holott euróban is legalább annyira elszálltak az árak ! :((

(#13) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Nem értem, hogy sokan miért panaszkodnak. Rengeteg "népkártya" van. Egy "népkártya" soha nem fogja az új játékokat ultra beállítás mellett futtatni. Egy "népkártya" maximum mediumra lehet jó. Maximum!

(#14) DoxaM válasza deja vu (#3) üzenetére


DoxaM
aktív tag

mondjuk az rx470 ha beáll 55k körülre, akkor az vállalható már annyiért. máskérdés, hogy a 480-asnak kellene annyinak lennie :DDD de a 470-es is már korrekt teljesítményt produkál.

(#15) DoxaM válasza deja vu (#8) üzenetére


DoxaM
aktív tag

és tudod-e, hogy hány %-ka az eladásoknak az 1080 és titan X? (gyanítom nem, hiszen akkor ezt ide se írtad volna) :U

(#16) Tomassy00 válasza DoxaM (#15) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én olyan 12-15% körülire saccolom beleértve az 1070-et is. :)

(#17) Melorin válasza aDamker (#11) üzenetére


Melorin
addikt

Mintha a magyar vásárlók pénztárcája miatt lenne bajban a gpu piac :D

(#18) Zeratul válasza DoxaM (#14) üzenetére


Zeratul
addikt

mondjuk az rx470 ha beáll 55k körülre, akkor az vállalható már annyiért. máskérdés, hogy a 480-asnak kellene annyinak lennie :DDD de a 470-es is már korrekt teljesítményt produkál.

[ennek realitásáról van egy videoklip] :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Borzoló válasza Melorin (#17) üzenetére


Borzoló
senior tag

Gtx1050 az új népkàrtya?
Egy rx460 vásárlásán agyaltam, de fórumban rábeszélte a 470 re. Gondoltam összekaparni rà a pénzt. Érdemes megvárni az 1050et?
Állítólag ősszel jelenik még a 1050.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#20) Zeratul válasza Borzoló (#19) üzenetére


Zeratul
addikt

A 1050 várhatóan a RX460 és 470 között lesz teljesítményben. Milyen teljesítmény kell és mennyit szánsz rá?

(#21) Borzoló válasza Zeratul (#20) üzenetére


Borzoló
senior tag

50-60000ft
Fhd-ban stabil minimum 40-50fps.
A monitorom csak 60hz-s
Bàr Haver magyarázott valami vulcan apirol még dx12 ....a radeonok lesznek a tutik mert nagyot gyorsulnak. A cpu magokat szinkronba hasznàlja.....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#22) Zeratul válasza Borzoló (#21) üzenetére


Zeratul
addikt

Akkor használt piac.

(#23) Borzoló válasza Zeratul (#22) üzenetére


Borzoló
senior tag

De akkor 1050 vagy 470? Vagy vàrjak?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#24) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Akkor veszek uj i procit, ha elérnek a Balaton Lake-hez 😃

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25) pechman8


pechman8
aktív tag

Én sem veszek új GPU-t.
Miért?
Nem a kártyák miatt, hanem a játékok miatt.
A játékok igazi fejlesztése leragad vagy 7 éve. A kinézetükkel nincs baj az már akkor rendben volt. Teljesen elmaradt azonban a fizika fejlesztése. Amit a mai játékok nyújtanak azt 7 éve is tudták. Akkor jelent meg az Ageia Physx kártya amit megvett az NVIDIA és ezzel el is vágták a torkát a kezdeményezésnek. Pedig már akkor voltak folyadék és részecske szimulációk, fizikailag realisztikus környezet, ... stb. Pedig ha akkor nem csak a pénz lebegett volna a fejlesztők - kiadók előtt akkor olyan forradalmat élhettünk volna át a játékok fejlődésében mint a 3DFX WOODOO -val. Az én bizalmamat a Crysis 2-nél játszották el végleg...
Miért történt így? Nem tudom. Csak magukat okolhatják.
Azelőtt egy Quake-kel hónapokig elvoltunk. Ma meg 1-2 óra a singl player, a multit meg a cheaterek teszik tönkre.
Szóval miért kénbe új gpu-t vennem? Nem látok rá okot....

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#26) Zeratul válasza Borzoló (#23) üzenetére


Zeratul
addikt

A 470 picivel van elmaradva a 480 tól, ennek a versenytársa a 1060 3GB. A 470 4G ref már 60 ért elérhető, néha alatta is, custom 470 4G 70 körül, hardver aprón alatta is.

(#27) Borzoló válasza pechman8 (#25) üzenetére


Borzoló
senior tag

Teljesen igazad van. 1.1 óta cs zek. Soha nem csaltam. Eszembe se jutott,azt se tudom hogy kell.... miért jó?
Szerintem várok,hàtha használtan kifogok egy 470 karit...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#28) fairi válasza TigerCat (#2) üzenetére


fairi
addikt

Dollárbeli ár nem lett sokkal több, 230 dollár pl a Sapphire Radeon NITRO+ RX 480 4GB GDDR5 ára, ami 2008-ban 37000 Ft lett volna, de most átszámolva 65000 Ft.

Nem ezeknek kéne olcsóbbnak lenni, hanem a magyar fizetéseknek nőni vagy Forintnak javulnia.

(#29) Zeratul válasza fairi (#28) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát a 160 Ft dollár várhatjuk egy jó darabig, feltéve hogy US gazdasága nem omlik össze kártyavárként.

(#31) Aceusz


Aceusz
csendes tag

Sziasztok! Idáig egy FX-6300 és Asrock Extreme 3 alaplapon játszottam sajnos úgy néz ki, hogy most az alaplap megadta magát. Szeretnék Intelre váltani, de annyira nem ismerem a termékeit. Ehhez kéne néhány hasznos vélemény illetve tanács, mert néztem teszteket, de nem nagyon tudtam eldönteni milyen Intel procit vegyek illetve érdemes-e DDR4 alapra váltani. Főként csak játékra kellene, 1 db videokártyát használok. Előre is köszönöm a tanácsokat. :))

(#32) Manbal válasza Zeratul (#29) üzenetére


Manbal
senior tag

még a 160 is túl sok lenne ha valóságot néznénk, de hát ő nekik mindent szabad, akár egymilliószor nagyobb államadóság is mint a magyar, ők "stabilak és erősek"... persze mert a FED nevű bűnbanda, a háttérhatalom embereivel ott fészkelte be magát

(#33) scdlsc válasza Manbal (#32) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"a háttérhatalom embereivel"
Milyen cuccot tolsz? Szerintem állj le vele. :D

(#34) fairi válasza scdlsc (#33) üzenetére


fairi
addikt

mióta egyre több kényes levelezés jut nyilvánosságra, mint pl sorosleak, dncleak, brexit körüli furcsaságok egyre jobban azt érzi az ember lehet ezekben a képtelen összeesküvés elméletekben is van egy kis igazság.
Csak az a baj, nem lehet tudni hol végződik az igazság és hol kezdődik az agyrém.

(#35) Lacok


Lacok
őstag

Nem kapkodják el a roaming díjak eltörlését vagy meggyőzték őket, hogy ne kapkodják el. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#36) DoxaM válasza scdlsc (#33) üzenetére


DoxaM
aktív tag

nagy szerencse, hogy korrupció, kartellezés stb nem létezik ugye, amiről a plebs nem tud....édes istenem :U :U :U :U :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#37) DoxaM válasza Zeratul (#18) üzenetére


DoxaM
aktív tag

mi ebben az álmodjkirálylány? 58ért lehet venni, ha nem türelmetlen az ember. úgy mondod, mintha 100 ezer huf lenne az átlagára.....és képtelenség az 55, na mind1. :U

(#38) nap


nap
addikt

Nagyon elszálltak a középkategóriás kártyák árai, ahhoz képest, hogy mennyire nem képesek követni az új játékok hardverigényeit.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39) fornettisuti válasza nap (#38) üzenetére


fornettisuti
veterán

A játékok (szoftverek) hardver igénye a szoftveroptimalizáció függvénye, az meg időigényes és drága, egyszerübb új és erősebb hardvert előállítani, ami viszi az optimalizálatlan programokat, and so on...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#40) Chiller válasza pechman8 (#25) üzenetére


Chiller
őstag

Az új Deus Exben azért van vagy 30 óra alsó hangon. Persze csak egy játék miatt nem feltétlenül éri meg fejleszteni. De rajta kívül is ott a Witcher3, meg még egy pár játék.

Amúgy én tavaly vettem R9 290-et 85 ezerért. Most szinte pont ugyanilyen tudású új kártyát tudnék venni, drágábban (vagy ugyanennyiért). Akkor minek cseréljek? És ugyanígy vannak a 280, 970, 960 tulajok is.
Majd talán a következő generáció, de ha ilyen árak lesznek, akkor megvárom az azutánit is.

(#41) zte.blade.


zte.blade.
újonc

Régen jó volt a gtx 460 új dx11 és csak 50 körül volt újonnan boltban tudása meg ott volt High-on és
nem médiumon :N

Elszálltak ez tény :K és ha tovább feszítik csak többen vesznek konzolt pl:ps4-et mert
már a grafika se olyan jó és nagy különbség mint régen.

(#42) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Kissé nevetséges egyik oldalról arról cikkezni, hogy bajban a GPU piac az alacsony eladások miatt a másik oldalról pedig azt olvasni, hogy a megjelenés ellenére még mindig nagyon szűkös az elérhetősége az új GPU-knak. Ez a kettő elég szoros összefüggésben van, még ha nyilván azért is tartják részben alacsonyan a készleteket, hogy a kereskedőknek legyen ideje megszabadulni az előző generációtól illetve így az árakat is tovább tudják magasan tartani...

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#43) Tuttu válasza deja vu (#8) üzenetére


Tuttu
csendes tag

Nem lényeg, hogy van-e egy adott kategóriában kártya!
A lényeg, hogy nem ér meg pár FPS ennyi pénzt! Jó tudom nem kevés fps-ről van szó meg minden, de régen nem került ennyibe, hogy felfrissítsük a konfigunkat! (Ha jól emlékszem)
1070 meg 1080 mennyibe kerül? Minek olyan?
Megnézem a kínálatot meg az árakat és nem érzem, hogy valamelyik is hű de megérné. Ennyi pénzért gyengék!

(#44) deja vu válasza Tuttu (#43) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem nagy felbontású monitorjaim vannak, oda nekem nem elég az AMD kínálata, szóval számomra lényeges. Most azon gondolkodom, hogy veszek még egy 1070-et és SLI lesz, vagy pedig eladom az 1070-et és egy 1080 jön a helyére amit viszont keményen megtuningolok ami közel már hozza a 400 ezres 2016-os új Titan X Pascal szintjét. Ha megnézed az AMD sem olcsóbb, ugyan annyiba kerül az RX480 mint a GTX1060, ráadásul a GTX még erősebb is picivel. Ha majd lesz az AMD-nek GTX1070/1080 szintű kártyája az sem lesz olcsóbb. Mivel egyre szűkül a VGA piac ezért egyre drágábbak lesznek a kártyák, mindig drágulni fog.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#45) kenwood válasza TigerCat (#2) üzenetére


kenwood
veterán

Mi a bajod a gtx950-el ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) Tuttu válasza deja vu (#44) üzenetére


Tuttu
csendes tag

Nem mondom, hogy olcsóbb az AMD! Azt mondom, hogy mind drága. 100ropi a középkategória. Mind1 nekem mi az oka... ennyi. Belefáradok a PC építgetésbe, konzolra sosem váltok. Szóval engem sakkba szorítanak így.
1080-al jobban járnál nem? Az SLI okozhat meglepetést. Bár zöldeknél jobbnak mondják... nem tudom.
3 monitorral szúrod?

(#47) dhstyle


dhstyle
tag

mondjuk tök vicc , egy 7970 fölé tuningolt 7950el mai napig minden megy ultrán vagy közel ultrán.. több mint 4 éves kártyáról beszélünk... és kemény 38 ezer forintért vettem.. és semmilyen kompromisszumra nem kényszerít.. persze a kifejezetten Nvidia optimalizált játékokkal nincs jóba de ez az összes AMDre igaz (és fordítva is) de az , hogy a Battlefield 1 béta ultrán 55-60 fps tök fixen , Forza APEX kimaxolva fix 60 , és a többi játék is nagyon szépen fut nekem bőven elég.. 1680x1050be játszok de a fullHDval is elboldogul szerintem még mindig.. nemértem mit kell sírni , hogy 100k egy valamire való kártya.. egy 290xet kell venni használtan jó áron és kész.. vagy egy 7970et..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#48) Chiller válasza dhstyle (#47) üzenetére


Chiller
őstag

Hát... az én húzott 6600K + R9 290-em például alig bír 35-40 fpst kinyögni Full HD ultrán (SMAA nélkül!) a Deus Ex Mankind Divided. Városban pedig elég sűrűn beesik 25 alá.

(#49) dhstyle válasza Chiller (#48) üzenetére


dhstyle
tag

A deus exről nem sok jót hallottam még.. szerintem nem lett jó az optimalizálás..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#50) DoxaM válasza dhstyle (#49) üzenetére


DoxaM
aktív tag

többi komolyabb játékot sem visz 30 fps felett átlagban a 7950, full hdn (max singlen). az meg, h neked van egy sz@rrá húzott változat, nem azt kell nézni, hanem az alap 800mhz-es gpus-t vagy 900mhz-est. és akkor még majd a most következő új játékokról meg nem is beszéltünk...4k meg szóba sem jöhet, max minimumon régebbi játékokon.
szóval, jó volt a 7950 , de ma már 2016 van. eddig 40 ezer körül volt, ha a 470-et nézem, ami jóval gyorsabb, simán megéri azt a 20-25k pluszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.