Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Jó az időzítés, 1 nappal azután teszteltétek, hogy megvettem :D
Ennyiért teljesen jó, talán annyit érdemes kiemelni, hogy az IPS panel világos helyiségbe való, sötétben nagyon kijönnek a hibái (feketeszint). Meglepően jól működik a hangvezérlés, ami megváltás egy youtube-keresésnél.

(#2) mcs válasza Khelben (#1) üzenetére


mcs
veterán

Mi meg kolegámmal kb. 1,5 hónapja raktuk ki mintának az áruházunkban. :D
Kifejezetten jól sikerült darab a belépő LG-k között, és szerencsére a fényereje sem annyira gyenge, mint mondjuk az UM7100nak, a korábbi UK6300nak és UK6400nak. Samsung RU7412 mellé rakva nehéz eldönteni, hogy melyiket élvezetesebb nézni.

(#3) kiskakas


kiskakas
senior tag

Nekem semmi gondom a feketéivel, ár/értékben szvsz most a legjobb 55"-os. A HDMI portjai mintha kicsit érzékenyebbek lennének hosszabb, 10m-es hdmi kábellel, ill kár,hogyha a tv hangszóró+optikai kimenet van beállítva, optikán csak stereo jelet küld ki.

(#4) peti85


peti85
senior tag

Mit keres Sony képvezérlés mód egy LG TV-ben? :C

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5) pmartin96 válasza peti85 (#4) üzenetére


pmartin96
csendes tag

Nekem is feltűnt :DD :R

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

DP port szál se... Maradok a PC + tuber + 4k hdr 42.5” HDR1000 monitos kombónál.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) R.Woodoo válasza Predatorr (#6) üzenetére


R.Woodoo
tag

Érdeklődöm, hogy milyen monitor van ilyen tulajdonságokkal ebben az árszegmensben, mert kíváncsi vagyok rá!?

(#8) NoMagix


NoMagix
addikt

Vajon itt milyen panel van sima RGB vagy RGBW?
100%-ban pontos információt nem találtam róla!

(#9) Khelben válasza peti85 (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

alacSONY ;)

(#10) Andris837


Andris837
senior tag

Épp ma rendeltem meg a kistesót (50") :). Bízom benne, hogy nem csalódok. Köszi a tesztet.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#11) Graphics válasza Predatorr (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mintha jellemző lenne a DP port ... :)

Ez most ilyen f.szméregetés akart lenni? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Piftuka válasza R.Woodoo (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

A PHILIPS 436M6VBPAB készülék. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#13) mcs válasza Andris837 (#10) üzenetére


mcs
veterán

Nem fogsz csalódni, mert teljesen hasonló a képe. Hangulatos, élénk színei vannak, és komolyabb utánhúzása sincs.

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Emmanuel Macron egy fiatalabb ázsiai modellre cserélte a feleségét? ;]

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Van most az UM szériában VA paneles direct LED -es tévé?

Az SM és OLED szériájuk túl drága továbbra is ahhoz képest amennyivel jobb a képük.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) sztanozs válasza Khelben (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor ennek is az a baja, mint a Sony hasonló belépő szintű 4K-snál, ha nincs felirat a képen, akkor fekete a fekete, ha van, akkor meg sötétszürke?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) Zotya84


Zotya84
őstag

No, a teszt jókor jött, életem első tvjét készülök megvenni, és eddig a uk6200-at néztem, de ennyiért ez többnek tűnik mint az.
Viszont, látom, vannak akik jobban ismerik itt a TV-ket nálam (mondjuk nem nehéz. :) ), így őket kérdezném elsősorban: oké, hogy van rajta WiDi, de azt meg lehet-e ezekkel a mai húdeokos TVkkel azt is játszani, hogy Etherneten (nem direktbe, hanem a kialakított LANon) keresztül kössem össze géppel, mintha Widi lenne, csak nem Wi? Megspórolhatnék egy 10m-es kábelt, ha összehozható lenne. Mert erről valahogy sehol sem találtam infót, vagy csak nem kerestem a jó helyen. Előre is köszi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) Khelben válasza sztanozs (#16) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én plazmához tudom hasonlítani, mert az van a nappaliban. Az LG-n minden fekete szürke sötétben.

(#19) lory256


lory256
csendes tag

Egy fogyasztasmeresre kivancsi lettem volna kulonbozo beallitasokkal.

(#20) Piftuka válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

"Van most az UM szériában VA paneles direct LED -es tévé?"

Szerencsére van.

Igaz, nem az 58UH630/635-ben megismert elég korrekt MVA panel, de ha valaki VA paneles LG készüléket szeretne, akkor legalább adott a lehetőség. Ráadásul nagy méretben is.

És szvsz ennyi pénzért azért egy 177 cm-es képátlójú tévé remek házimozi élményt adhat.

Az adott széria IPS paneles modelljei korrekt értékelést kaptak. Kíváncsi vagyok, milyen lehet ez a VA paneles változat!

Mekkora lehet a natív kontrasztja? Szívesen letesztelném! :K

"Aquila non captat muscas."

(#21) Piftuka válasza Khelben (#18) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez ilyen. :)

Ha valakinek CCFL tévéje volt, vagy IPS paneles, az úgysem hiányolja a nagyobb kontrasztot, és jobb fekete szintet. (Amíg az adott helyiségben nem tesztel egyszer egy jó VA paneles, vagy OLED tévét.)

Ettől függetlenül az LG-ben én azt kedvelem, hogy elég konzekvensen viszi tovább az egyes szériáit.

Náluk az egyes szegmensek modelljeinek a számozása még mindig jelent valamit. Teljesen lineárisan növekszik, a tudás, teljesítmény, és minőség növelésével.

Könnyű meghatározni, mi számít "belépő", vagy éppen "felső-közép" kategóriás modellnek.

Amúgy pedig, ha valaki IPS paneles tévét keres, első körben én is mindig LG-t ajánlok nekik.

Az OS-ük etalon, az adott paneltechnológiát elég szépen "kimaxolták", nagyon széles a termékpalettájuk, ezért ki-ki a pénztárcájának megfelelően, kimondottan könnyen választhat magának egy jó ár/érték arányú típust.

"Aquila non captat muscas."

(#22) koko52


koko52
veterán

Van aki használja az ilyen tv-k hangszóróját? Mikor megvettem az első lapos tv-m erősítő+hàzimozi volt mellé egyből. A régi dobozos tv-be még lehetett jó hangszórót rakni, volt akusztika de ezek a laposak elég viccesek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) mcs válasza koko52 (#22) üzenetére


mcs
veterán

Az ország lakosságának 50%-a biztosan. Nálam a vásárlók többségének sokadlagos, vagy abszolút nem szempont ez.

(#24) RudY válasza koko52 (#22) üzenetére


RudY
addikt

Nálam a legkisebb került nemrég (43UM7450) az iroda jellegű nappaliba. A régebbi Samsunghoz képest ég és föld a hangszórója. Általános tévézéshez abszolút elfogadható, filmekhez azért ott van alatta a soundbar. Egy kicsit ez is pozitívum : DTS decoder DTS-HD, főleg a Samukhoz képest, amikből szinte már teljesen kimarad. :((

(#25) Turmoil válasza Piftuka (#20) üzenetére


Turmoil
senior tag

És erről mi a vélemény? LG 49SM8600PLA UHD HDR NanoCell webOS SMART

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#26) hatala


hatala
tag

Én ennek a 65" változatát használom 2 hónapja, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Kicsit tartottam tőle hogy lassú lesz a menü elérése, működése, de meglepően gyorsan reagál.
Egy Himedia Q10 és Oppo 103-al használom, szerintem jó a képe az árához képest, igaz én itt a fórumon vettem 200-ért, így még jobb vétel volt. :D
Az LG TV Plusz app-al használom néha, de sajnos csak akkor működik az app, ha már be van kapcsolva a tv. Ezt követően már ki tudom kapcsolni az app-al, de bekapcsolni nem lehet, igaz ez így volt az előző LG tv-vel is.
A hangszórói meg gyerekeknek mese nézéshez teljesen elfogadható.

(#27) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Végre Direct-LED. Nagyon jó a homogenitás és kalibráltan a többi érték is kiemelkedően jó. Ár/érték arányban szerintem egészen remek egy készülék ez.

(#28) koko52 válasza mcs (#23) üzenetére


koko52
veterán

Hát én abból indultam ki, hogy a nagymamám (78 éves) crt Thomsonja le lett cserélve egy 80cm-es Samsungra 1 éve. Vártuk a nagy örömöt a beüzemeléskor. A képen nem vett észre változást :) de azzal kezdte, hogy ez valami szörnyű hang, mintha visszhangozna. Vetett magának hozzá soundbart.
Én egyszer hallottam az enyémet 58" samu amikor beüzemeltem, elég vicces volt. Mint az asztali mobilhoz használatos boomboxok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#29) gulupeti válasza kiskakas (#3) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hangszóró+optikai kimenet? Egyszerre szól mindkettő? A jelenlegi 47LB671V tv-m nem is tud így, egyszerre működni. :U Ha csak optikaira van állítva, úgy kiküldi az 5.1 hangot?

(#30) kiskakas válasza gulupeti (#29) üzenetére


kiskakas
senior tag

Pontosan.. a régi lg 42ld550-em ezt simán tudta/tudja..

[ Szerkesztve ]

(#31) RudY válasza Zotya84 (#17) üzenetére


RudY
addikt

Ilyesmire gondolsz? Screen Share

(#32) gulupeti válasza kiskakas (#30) üzenetére


gulupeti
senior tag

Értem. :) És ha csak optikára állítod, úgy kiküldi az 5.1-es hangot? Nézegettem ezt a tv-t, de ha nem küldi optikán az 5.1-es hangot, emiatt nem fogok erősítőt is cserélni.

(#33) RudY válasza gulupeti (#32) üzenetére


RudY
addikt

Bitstream beállítás mellett biztos kiadja, ez alap. Átfolyásra lett fordítva :DDD
PCM-nél dekódol és - szerintem - ugyanaz fog szólni elől és hátul is.

[ Szerkesztve ]

(#34) mcs válasza koko52 (#28) üzenetére


mcs
veterán

Ritka az ennyire szemfüles nagyi. :D
Nálam legtöbben a hangerőt helyezik előtérbe, de hetente 2-3 olyan vásárló is megtalál, akinek konverter kell az optikaira.

[ Szerkesztve ]

(#35) berVi válasza Graphics (#11) üzenetére


berVi
senior tag

Elegge primitiv lett a hozzaszolasod. Igen komoly gond, hogy nincs DP a TV-ken. A DP nyilt, ingyenes VESA szabvany, tobbnyire technikailag is jobb, a HDMI egy zart, licenc koteles cucc. Nem veletlen, hogy a GPU-kon 3 DP port van, de csak 1 HDMI.

A TV-ken is csak azert van meg rajta, mert a nagy TV gyartok a HDMI konzorcium reszei, igy oket nem igazan zavarja, ha atlapatoljak az egyik zsebukbol a masikba a lovet.

A Thunderbolt is DP-ul beszel, ugyhogy igazan ideje volna a TV gyartoknak raszoknia a DP-re. Egyszeruen nem tudok felhozni ervet a HDMI mellett, es rohadt idegesito, hogy kvazi bojkottaljak ezt a csatit, mikozben monitorokon mar teljesen alap.

Ha jovore az uj konzolokra vegre felkerul a Thunderbolt, akkor latom eselyet annak, hogy vegre elterjedjen...

(#36) Tigerclaw válasza mcs (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálunk is azonnal mindenki észrevette a családban, hogy milyen szokol rádió szintű hangja van a belépő 32 inches LG FHD tévének, a jóval korábbi szintén LG 42-eshez képest. Az utóbi régi sima HD, de vastagságban, súlyban jóval nehezebb. A kicsi 32-es tévékben jellemzően totál használhatatlan a beépített hangszóró. Szó szerint olyan kis hangszórók vannak benne mint a régi zsebrádiókban, nulla mély, nulla közép.

Egy 40 inches LG-nek már vállalható a hangja. Persze nem audiofil vagy házimozi szempontból, de nincs vele gond. 32-est úgy kell venni, hogy ahhoz mindenképp kell minimum egy 2.0 aktív hangfal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Frici654 válasza mcs (#2) üzenetére


Frici654
kezdő

Mi a baj a 6400 zal? Kiég a szemem tőle max fényerőn. Egy qledtől meghalnék szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38) mcs válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


mcs
veterán

Mellesleg jó előnytelenül is vannak elhelyezve a kijelző alatt lefelé irányulva. Szerintem az LGnek és Samsungnak elsősorban a jacket kellene visszahoznia, mert szerintem egy kis tévé nem feltétlenül érdemel meg egy 40-100 ezres, mélynyomós soundbart, másrészt az optikai dacok minősége is változó.

(#39) mcs válasza Frici654 (#37) üzenetére


mcs
veterán

Világos vagy lámpafényes helyiségben nem bőséges a fényereje, ráadásul jobban is tükröződik a kijelző felülete a kelleténél, pedig a képminőségével alapvetően nincs probléma.

(#40) RudY válasza mcs (#38) üzenetére


RudY
addikt

Szerintem inkább az optikai bemenetes hangkeltőket kellene szorgalmazni, mit pl. az Edifier R1280DB, átlagos felhasználásra 40 ezer alatti árával elég barátságos.

(#41) Frici654 válasza mcs (#39) üzenetére


Frici654
kezdő

Furcsa ezt olvasni. De biztos igy van. Nekem pl egyszer sem jutott eszembe, h ezzel baj lenne.
Ha gondot emlitenék akkor:
Truemotion gyors mozgásnál húz. Pl madár szarnycsapása, vagy pókember ugrása. De ahogy olvasom a fenti is.
YouTube nál vannak pillanatok amikor megakad a kép. (amikor tölt egy szeletet a YouTube.
Magas szuperfelbontasra allitva inkabb szemcsésedik. Igy nem tudom mi ertelme.
Az pedig nyilvánvaló, h a az YouTube app direkt nehezitett gépelésre.
Ja es a böngésző mar nem eleg friss a retekklubb bizonyos videoihoz. 2018as.

Amugy amennyiert vettuk tényleg jo. 4k hdr szép.

(#42) #72042496 válasza berVi (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tévéken is azért van HDMI, mert a PC-ken kívül gyakorlatilag minden szórakoztatóelektronikai eszköz HDMI-t használ, és nincs elég erős érv amellett, hogy ez változzon. Ami technikailag fontos, hogy HDMI-n keresztül eléhető a CEC, ARC, a 2.1-gyel pedig több egyéb feature és értelmes sávszélesség is.

A HDMI licenszköltsége fogyasztóként észrevehetetlen. Egy eszközre 0,04 USD, ha van HDCP és feltüntetik a HDMI logót a készüléken. (Az éves 5000, illetve 10000 dolláros tagdíjat pedig a HDMI-nek és a VESA-nak is éppúgy fizetni kell, csak az előbbi darabszám, az utóbbi pedig bevétel alapján tesz különbséget a két összeg között.)

[ Szerkesztve ]

(#43) mcs válasza Frici654 (#41) üzenetére


mcs
veterán

A Truemotion, ODC és egyéb gyorsítóknak ez a fajta túllövés az egyetlen átkuk. Autós játékokban is kiszemelhető, ahogyan fehér csóvát húznak a kocsik és fák is.

(#44) mcs válasza RudY (#40) üzenetére


mcs
veterán

Legtöbben a 2.1es bögre szettek búgására élveznek el. :D
A tisztább, kiegyensúlyozottabb hangzás sajnos nem annyira menő, pedig én is azt pártolom.

[ Szerkesztve ]

(#45) Zyrius válasza Turmoil (#25) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Tegnap vettem 55sm8600 at eddig nagyon jo.
49uh7707-rol valtottam ami 2016-ban volt EISA dijas, szoval az sem volt rossz, de ez nagyon jo.
Nem gondoltam volna h ennyit tudott meg fejlodni az LG es az IPS igy h minden az oledrol szol.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#46) Turmoil válasza Zyrius (#45) üzenetére


Turmoil
senior tag

Köszi, még szemezek vele egy kicsit, aztán ha látok egy jó akciót, akkor megveszem. 72cm-es CRT-t fog váltani, biztos óriási különbség.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47) Frici654 válasza Zyrius (#45) üzenetére


Frici654
kezdő

Truemotion bekapcsolásánál az is húz néha? Filmnél gyors jelenetben.

(#48) FragMaster


FragMaster
addikt

43-as méretben inkább ez , vagy egy UE43RU7402 samu? Tudom ips vs va, de melyik inkább a bang for the buck összességében? Zavaró ennél az RGBW kialakítás?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#49) mcs válasza FragMaster (#48) üzenetére


mcs
veterán

Először nézd meg élőben mind a kettőt, és kérd meg az eladókat, hogy állítsák otthoni üzemmódba. A kijelzőt leszámítva körülbelül egy kaliber a kettő, csak azt kell eldöntened, hogy számodra melyiknek a színvilága, és a Tizen vagy WebOS a szimpatikusabb. Távvezérlőből az LG Magic Remote gazdagabb felszereltségű, mint a Samsung kecsesebb kütyüje, amin például nincs scroll és mozgással való vezérlés. Én személy szerint azt vinném, amelyik éppen olcsóbb, mert kirívó különbséget nem látok a kettő között.
Ha esetleg fehér kávásat szeretnél, akkor a Samsungból van 7412.

[ Szerkesztve ]

(#50) e-newsee


e-newsee
addikt

Nem tudom, a cikkben kitérnek-e rá, de a családban van két LG LCD tévé az olcsóbb kategóriákból, van köztük úgy 3-4 év különbség, és mindkettő azt csinálja, hogy ha médialejátszás közben (pl pendrive-ról) nyomok egy szünetet, akkor 1-2 perc múlva magától folytatja. Arra nem is gondoltak a kedves fejlesztők, hogy valaki mondjuk 1 percnél tovább akar távol lenni a tévétől? :F
Szóval a kérdés, hogy ennél is ez van?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#51) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.

(#52) Peet91 válasza e-newsee (#50) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nagyon régóta benne van ez a feature az LG tévékben, a célja az, hogy nehogy "beégjen" egy adott állókép, ha mondjuk valaki három hétre hagyja ott megállítva a filmet :DDD

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#53) e-newsee válasza Peet91 (#52) üzenetére


e-newsee
addikt

Komoly "fícsör"! :D
Samuék meg nem átallottak tenni bele képernyőkímélőt, meg automata képernyő kikapcsolást x idő után. Amatőr banda! CRT korszakból való módszereket alkalmazni a 21. században... ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#54) #72042496 válasza e-newsee (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

Képernyőkímélő és automata kikapcsolás (beállítható) az LG-nél is van, a C8-ban legalábbis biztos.
(A médialejátszóját nem ismerem, külsőt használok.)

[ Szerkesztve ]

(#55) RudY válasza e-newsee (#50) üzenetére


RudY
addikt

Ez úgy van, hogy nálam pl. se külső eszköznél, se hálózati lejátszásnál sem kapcsol le és nem is folytatja önhatalmúan (10-20 perc után sem) új és régi LG-n egyaránt.
Az elalvás időzítés és az automatikus kikapcsolás hosszú évek bekerült a leggagyibb készülékekbe is, a képernyőkímélő pedig messze nem Samsung sajátosság, több modernebb és érzékenyebb típusba és modellbe is bekerült.
Ha nem próbáltad másik pendrive-val vagy külső HDD-vel, akkor az is lehet, hogy a te eszközöd visz magával egy USB ECO felfüggesztést.

(#56) e-newsee válasza RudY (#55) üzenetére


e-newsee
addikt

A Samus hasonlat természetesen a vicc része volt. Az időzített kikapcsolást már nyilván tudja minden.:)
Viszont az eszköz tuti nem visz magával semmi eco beállítást. Minimum 4-5, de inkább több eszköz megfordult ezekben a tévékben az évek alatt, és csak az LG-k csinálták. Se a Samsungok otthon, se a Sony egy másik rokonnál.
Ha meg mégis van ilyen beállítás, amit átvesz az eszköztől, akkor az megint csak a tévé hibája. Szoftverfrissítést ugyan még nem próbáltam (azt sem tudom, lehet-e az LG-knél), de ha bug lenne, akkor a 2-3 generációval későbbi típus már nem csinálná.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#57) azbest válasza Predatorr (#6) üzenetére


azbest
félisten

A 43-as változatot részben monitorként való használatra segítettem beállítani egyik ismerősömnél. Na ott szembesültünk azzal, hogy az intel procik integrált gpu-ja még mindig csak hdmi 1.4-et támogat, így 4k 60Hz csak displayporttal lehetne. Ami persze nincs a tévéken.

Szerencséjére a laptopon van type-c thunderbolt3 port. Persze sima dp port még egyszerűbb lenne. De type-c -hez is létezik olyan dp alternate módot támogató kábel, amiben aktív átalakítással készül hdmi 2.0 jel. Így elvileg azzal meglesz a 4k 60Hz a tévével.

Azzal persze vigyázni kell, hogy létezik hdmi alternate módot használó type-c kábel / átalakító is. Az "passzív" szintillesztést végez és a gpu hdmi jelét adja ki, ami intel esetén ugye limitált. Szóval az nem jó.

Elvileg ez a kábel megfelelő type-c dp -> hdmi módhoz. [link] Még úton van. Azért ezt választottam mert ilyen PS176 chipsetesből van már dp -> hdmi aktív átalakítóm is, ami elég meggyőzően működik a t430-as 2012-es laptopommal, amivel így tudok 4k kijelzőt használni. Nélküle max fhd vagy 2560 mód lenne talán. Igaz a 7 éves hd4000 csak 4k30Hz-et tud a dp1.1 miatt, de hasonló korú nvidiával dp 1.2-vel is kipróbáltuk és azzal 4k60Hz is ment. Valamint támogatja a filmes képfrissítéseket is, és a pixelenkénti egyedi színkezelést is (4:4:4), ami monitor módhoz elengedhetetlen.

Ezt csak azért fejtettem ki ilyen részletesen most, mert anno én is azért választottam lg 4k monitort tévé helyett, mert a gépemmel nem tudtam volna hdmi-vel meghajtani. Viszont most már egész olcsón is létezik olyan átalakító, ami képes a buta inteleknek is hdmi2.0 módot adni és akkor a tévé is opció.

A monitor mellett talán az szól még, hogy a tévé fényesebb felületű, így jobban tükröződik.

[ Szerkesztve ]

(#58) VipJoco


VipJoco
tag

Teszt alapján a gyári média player bele futott pár olyan filmbe aminek a hangsávja nem felelt meg így nem indult el. Ugyan ez a helyzet ha a plex alkalmazással indítja el az ember a filmet?
Csak, hogy ha ezt a TV-t választom, kell külön média player is?

(#59) cherubion08 válasza VipJoco (#58) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Nem rég vettem egy ilyen tv. Plex alkalmazást nem ismerem. A külső winchesteren van legalább 40-50 sorozat/film,ezeket mind vitte. Egy sorozatnál volt,h nem mindegyik részhez kezelte a feliratot,de telefonról átküldtem a filmet és így azt is tudom majd tv nézni.

(#60) fomo válasza pmartin96 (#5) üzenetére


fomo
újonc

en is furcsaltam aztan rajottem hogy nem sony hanem alacSONY kepvezerlest jelent

(#61) Andris837


Andris837
senior tag

Az apple tv streaming szolgáltatása elérhető valahogy a tv-n? Kerestem az appot a content store-ban, de nem találtam. Ebben tudna valaki segíteni? Elvileg a készülék ott van a támogatott készülékek között.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#62) arnyekxxx válasza RudY (#55) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az elalvás időzítés és az automatikus kikapcsolás hosszú évek bekerült a leggagyibb készülékekbe is

6?éves LG plazmám van, imádom de még mindig nem találtam meg benne azt a menüpontot amivel aktiválhatnám benne a "kikapcsolok pár perc után ha nincs semmi bejövő jel" opciót amit anno igen furcsáltam hiszen tényleg tudta a techwood kockaTV is már 20 éve.

(#63) kerxy


kerxy
senior tag

A MediaMarktban most 150k ez a modell, így ezen teszt elolvasása után én meg is rendeltem :)

(#64) dajani


dajani
tag

Hi.
Rendelés alatt van egy ilyen TV-m, ha külső winyóról szeretnék 4K filmeket nézni az lehetséges szaggatás mentesen? A külső HDD elég ha 5400rpm-es és USB 3.0ás?

(#65) ultio válasza dajani (#64) üzenetére


ultio
senior tag

Igen, lehetséges. Több éves WD vinyóról néztem UHD filmet, akadásmentes volt és gyönyörű a kép.

rasti rusti

(#66) dajani válasza ultio (#65) üzenetére


dajani
tag

Köszönöm a választ. NAS- ról próbált már valaki UHD filmet lejátszani, lehetséges?

(#67) dajani


dajani
tag

3TB-s külső HDD-t tud kezelni?

(#68) ultio válasza dajani (#67) üzenetére


ultio
senior tag

Az enyém 2 tb-os, azt kezeli.

rasti rusti

(#69) dajani válasza ultio (#68) üzenetére


dajani
tag

Köszönöm a választ

(#70) Frici654 válasza e-newsee (#50) üzenetére


Frici654
kezdő

Beégés ellen van gyárilag. Nem bug, featúra.

(latom már írták)

[ Szerkesztve ]

(#71) hampidampi


hampidampi
senior tag

Ez a Plex alkalmazás, tudja valaki hogy működik? Én csak online tartalmat látok rajta.

(#72) Andris837 válasza hampidampi (#71) üzenetére


Andris837
senior tag

Pc-re telepíteni kell a szervert, majd futtatni. Ott hozzá adni a filmeket (mappákat) majd a tv-n a klienst futtatni, bejelentkezni, ott kiválasztott a filmet és lejátssza. Nyilván futnia kell a szervernek. Nagyvonalakban ennyi.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#73) soadroli


soadroli
csendes tag

Üdv.
Ma vettem egy LG 49UJ670V TV-t, és sajnos nem tudok bele headsetet dugni. Milyen átalakító kábellal tudnám megoldani? Képen mellékelem a tv hátulját-
Előre is köszönöm a segítséget. :)
[kép]

(#74) ultio válasza soadroli (#73) üzenetére


ultio
senior tag

Bluetooth-os fejhallgató kell.

rasti rusti

(#75) hampidampi válasza Andris837 (#72) üzenetére


hampidampi
senior tag

Köszi a választ.
Ez így nem egy nagy fícsör. Azt hittem ez legalább valami normális média lejátszó program.

(#76) hatala


hatala
tag

Sziasztok!

Ilyet tv-t vettem csak a 65" modellt, és lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ.

Tudom melyik csatlakozó mire jó, használom is őket, HDMI, stb... viszont most egy, a hátulján lévő sztereó pár rca hangkimeneteket szeretném rácsatlakoztatni egy Edifier S730 - as 5.1 - es szettre, aminek nincs optikai bemenete, tehát ezért erre a célra csak a sztereó rca kimenet lenne jó.

Végig böngésztem a hangbeállításokat többször is a tv-n, de nem találtam olyat, hogy ezen az analóg kimeneten megjelenjen a hang. Van minden, HDMI, tv hangszóró, TV+ optikai kimenet stb.., de a sima analóg kimenetet nem találtam. Valamelyik kimenetet le kell tiltani esetleg és akkor jelenik meg a hang az analóg kimeneten?

Köszi ha valaki tudja a választ!

(#77) hatala


hatala
tag

Megoldódott.

(#78) viperabácsi válasza hatala (#77) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleg megosztanád velünk , hogy sikerült ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#79) hatala válasza viperabácsi (#78) üzenetére


hatala
tag

Szia.

Azért oldódott meg, mert benéztem a csatlakozót, ez bemenet és nem kimenet.
Egy olcsó DAC-cal tudom majd megoldani a problémát, ami az optikai kimenetet alakítja majd át nekem.

(#80) viperabácsi válasza hatala (#79) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#81) kiskakas


kiskakas
senior tag

Használ valaki ezen a tv-n hbo go appot? A gyárilag fentlévő verziószáma régebbi,de dátuma frissebb, mint amit még talál az LG app "store", de ez a gyári indítás után egyből arra kér,h töltsem le a frissebbet... Ha az app keresőben rákeresek,kettőt talál, a másik (fekete hátterű) verzió számban frissebb,talán 5.9.1,viszont dátum szerint talán 2019 áprilisi, ettől függetlenül nem települ. A gyári appot leszedve sem,sőt innentől egyiket sem engedi feltelepíteni..

(#82) kiskakas


kiskakas
senior tag

kicsit tesztelgettem,semmilyen 'uj' appot nem tudok felrakni a tv-re.. megprobalna valaki,h a jelenlegi, legfrissebb fw-vel tud e barmilyen appot telepiteni?

(#83) Ronam válasza kiskakas (#82) üzenetére


Ronam
addikt

En Plex-et a napokban telepitettem, nalam gond nelkul telepitette.

(#84) szegal


szegal
csendes tag

Sziasztok.
Tegnap vettem egy ilyen (50um7450pla) készüléket. A kép szemből tökéletes, viszont ha már enyhe szögből (a merőlegeshez képest 15-20 fok) nézem, a színekben enyhe fakulás jelentkezik (legjobban a bőr színén vehető észre), nagyobb szögből nyílván még fakóbb/világosabb lesz a kép. Ez így természetes (ha igen akkor rátudok hogy csak szemből nézem), vagy megéri megpróbálni a garanciális cserét?

(#85) ultio válasza szegal (#84) üzenetére


ultio
senior tag

Az enyém is ilyen, tudtommal a tv-ben használt led technológia sajátossága ez.

rasti rusti

(#86) Gabesz87 válasza ultio (#85) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én most nézegetem a TV kínálatot, mert az LG 49UH6207 TV-nk katasztofálisan lassú elég gyakran. Gyerek miatt sokat megy a Youtube, és néha 1 perc, mire megnyílik. Az egész menü, az alkalmazás kezelés, nem csak a youtube ilyen! Szóval cserén töröm a fejem, és 49-55" közti méretben, és ebben az árkategóriában én is az UM7450PLA-t találtam eddig, habár nem szeretnék újra LG-t. Na szóval belemélyedtem a specifikációkba, és a lényeg, amit mondani akarok, hogy az általatok leírt "probléma" szerintem arra vezethető vissza csupán, hogy az 50"-os modell nem IPS, hanem VA paneles! ITT egy összehasonlítás.

(#87) ultio válasza Gabesz87 (#86) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem 55-ös van, az pedig IPS panleos.

OPS panel
Egyetlen igazi hátránya az IPS glow, vagyis a sötét panel kivilágosodása. Ennek mértéke sajnos teljesen kiszámíthatatlan, gyártástechnológiából fakadó probléma, így még abban sem lehetünk biztosak, hogy a drágább IPS-monitort kevésbé fogja sújtani az "átok".

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#88) Gabesz87 válasza ultio (#87) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem meg ILYEN a kép, ami sötét jeleneteknél látszik főleg. Ezt a rutinosabbak szerint IPS banding-nak hívják (LG TV topicban mondták). Én egész biztosan nem veszek többet IPS TV-t. Mi leginkább este nézünk filmet, sorozatot, úgyhogy inkább legyen a kép homogén, és a fekete fekete, mint ilyen fátyolos, ködös. A betekintési szög meg nem annyira aggaszt, nem nézzük túlzottan szélről a TV-t.

(#89) hatala válasza Gabesz87 (#88) üzenetére


hatala
tag

Akkor neked valami komoly gond van azzal a tv-vel, mert nekem ilyen típus van, csak 65" méretben és IPS paneles, illetve ha sötét jelenet vagy háttér van, ilyen bevilágított képe soha nem volt, sőtt, semmilyen.
Amúgy nekem is sokat megy a Youtube napi szinten és elég gyors a tv, 1-2 másodperc alatt betölt.
Mondjuk ehhez az is kell, hogy nem wifiről megy a net - mondjuk az is elég gyors nálam - hanem gigabites vezetékes hállózatra van csatlakoztatva.
Szerintem a tv-n lévő alkalmazás betöltése, függ a kapcsolódó net sebességétől is, mivel az alkalmazás a nettel komunikál.

[ Szerkesztve ]

(#90) szegal


szegal
csendes tag

Sziasztok!
Ilyen (50um7450pla) tv-t (vagy hasonló tudású LG-t) használ valaki UPC médiakártyával? Ha igen érdekelne hogy hogyan működik a felvétel funkció:
- csak azt veszi amit épp nézek?
- műsorújságból tudok előre programozni felvételt?
- ha napi sorozatot akarok felvenni, elég egyszer kijelölnöm, és a következő nap automatikusan rögzíti, vagy minden nap külön be kell állítani?

(#91) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
A cikkben írt ideális képbeállítások jók lehetnek az 50"-os változatra is?
Filmnézés, illetve konzol ami menne rajta.

(#92) asdf_ válasza Zsadi (#91) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert az VA paneles, a tesztelt 55-ös meg IPS.

(#93) lajbii válasza dajani (#67) üzenetére


lajbii
tag

Heló, igen biztos tudja a 3 TB-ost kezelni! :K
Én 4.TB-os-ról tolom rá a 4.K: UHD filmeket.
Tökéletesen kezeli még a 90-100GB-os filmeket is !!!! :DD

[ Szerkesztve ]

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#94) nünüke1975 válasza szegal (#84) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

A VA panel ilyen az IPS az kicsit jobb.Bár ez tv függő.

(#95) eastonhun2


eastonhun2
csendes tag

Akkor végül mi a helyzet az optikán kiküldött hangal? Kimegy a dts meg a dolby 5.1 rajta??Például ha nem a külső plex lejátszo hardveremmel nézném hanem a beépitett lejátszoval akkor hogy adom ki a hangot a pioneer erösitömre ami fogad hdmi n es optikánnis jelet?

Jön a tigris......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.